Warzywo

Jak przechowywać czosnek zimą w mieszkaniu

Czosnek jest niezbędnym składnikiem prawie każdego pierwszego lub drugiego kursu. Niestety główki czosnku zbierają się tylko 1-2 razy w roku. Przez resztę czasu musi być w jakiś sposób przechowywany, aby nie stracił pożytecznych cech i nie zepsuł się. Jak przechowywać czosnek zimą w mieszkaniu można przeczytać poniżej w artykule.

Gdzie jest przechowywany czosnek w mieszkaniu?

Ponieważ zimą trudno jest przechowywać czosnek w mieszkaniu, najczęściej ludzie nie kupują go w torbach, ale po prostu kupują tyle zimą, ile potrzeba na kilka głów. Jednak zimą ceny za to znacznie rosną, więc powinieneś nauczyć się utrzymywać tę kulturę zimą.

Obrany czosnek przechowywany dłużej

W warunkach pokojowych czosnek można przechowywać różnymi metodami. Zwykle używa spiżarni, balkonu, suchych pojemników, lodówki. Jak widać, w mieszkaniu jest mnóstwo miejsc do przechowywania czosnku, ale zanim zaczniesz układać czosnek, powinieneś go przygotować.

Aby długo położyć czosnek, ważne jest, aby go rozwiązać. Łodyga jest odcięta, górna łuska (brudna) jest zwykle obrabowana, może zawierać zarodniki grzybów, zgniliznę, małe szkodniki. Jeśli czosnek jest mokry, należy go wysuszyć przez kilka dni w suchym pomieszczeniu lub na ulicy (jeśli jest słonecznie). Korzenie należy przyciąć jak najkrócej, skontrolować na obecność choroby lub robaków, a następnie lekko spalić ogniem. Odbywa się to bezpośrednio przy płycie kuchennej lub za pomocą prostej zapalniczki. Nie da się jednak całkowicie spalić korzeni, spalone są tylko same końcówki.

Ważne! Czosnek jest kupowany idealnie wagowo lub zbierany z własnego łóżka ogrodowego. Jeśli kupisz go w torbach, prawdopodobnie w środku torby będzie zgniłe lub chore.

Jak przechowywać czosnek w słoiku?

Przeczytaj także te artykuły.
  • Malinowa odmiana Yellow Giant
  • Zakłady gumowe
  • Rasy perliczek
  • Odmiany porzeczki czerwonej

Trzymanie czosnku w zimie w mieszkaniu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wystarczy spróbować najpopularniejszych metod i wybrać ten, który pasuje idealnie w każdym przypadku.

Przechowywanie czosnku w puszce

Czosnek leży bardzo dobrze tylko w suchych, trzylitrowych szklanych słoikach. W tym przypadku konieczne jest przygotowanie czosnku do przechowywania, należy przypalić korzenie i usunąć górę (blaty). Następnie usuwa się nadmiar łusek, a czosnek składa się w słoiki w główki. Z góry przykryte są pokrywkami (można je zwinąć) i umieścić w dowolnym dogodnym miejscu (balkon, szafka kuchenna, spiżarnia, pod łóżkiem). Taki czosnek nie zajmuje dużo miejsca i jest to główna zaleta tej metody.

Ważne! Przed użyciem szklanych słoików należy je wysterylizować, a plastik należy dobrze umyć.

Zamiast szklanego słoika można użyć dużego plastikowego pojemnika. Daje taki sam efekt jak bank - chroni zawartość przed chorobami, szkodnikami, obfitością wilgoci. Czasem, gdy wkładasz duże głowy w puszki, łatwiej jest je rozbić na oddzielne zęby. Nie uszkadza czosnku, ale warto sprawdzić, czy każdy czosnek był w „ubraniu”. Jeśli łuska jest podarta lub podniesiona, należy umieścić taki ząb w jedzeniu, a nie w magazynie.

Ważne! Gdy czosnek jest przechowywany w otwartym słoiku lub pudełku, należy go zalać solą. Sól absorbuje nadmiar wilgoci i zapobiega rozwojowi bakterii.

Jeśli czosnek szybko się pogarsza w mieszkaniu, jest dotknięty różnymi chorobami, warto użyć woskowania. Każda głowica jest zanurzona w płynnej parafinie, następnie jest wyciągnięta i wysuszona. Gotowe głowice są umieszczane w słoiku, ale nie zamykaj pokrywy. Taki czosnek nie psuje się przez 6-7 miesięcy!

Przechowywanie czosnku w warkoczach

Przechowywanie czosnku w warkoczach było praktykowane ponad sto lat temu. Ludzie, którzy nie wiedzą, jak przechowywać czosnek w mieszkaniu zimą, powinni wypróbować tę metodę. Czosnek w takich warkoczach jest przechowywany przez długi czas, ale najważniejsze jest to, że zawsze można zobaczyć łatwo psujące się głowy i włożyć je na czas do żywności. Jaka jest istota metody? Czosnek jest przygotowany do przechowywania, jak opisano powyżej, tylko łodyga nie jest cięta, ale pozostaje nienaruszona. Możliwe jest usunięcie tylko niektórych suchych liści (będą one nadal łuszczyć się podczas tkania).

Przechowywanie czosnku w warkoczach

Po przygotowaniu czosnku prosty warkocz jest tkany z łodygi. Gotowe warkocze wiszą przechowywane w suchym i ciemnym pokoju. W warunkach pokojowych może to być szafa, szafa. Kuchnia jest umieszczona na jednej rożnie, która zostanie zjedzona.

Alternatywą dla pluć mogą być proste wiązki. Zbierają czosnek i wiążą liną na wierzchu, jak ogon. Wadą tej metody jest to, że czosnek zajmuje więcej miejsca, ale jest prostszy niż tkanie plecionek.

Ważne! W warkoczach lub wiązkach można przechowywać tylko czosnek z łodygami. Jeśli go nie ma, zamiast łodyg używa się liny przechodzącej przez szczyt czosnku. Jednak z powodu przebicia rdzenia, do którego przyczepione są zęby, kultura pogarsza się szybciej.

Jak przechowywać czosnek w lodówce?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Mulczowanie truskawek
  • Najlepsze odmiany malin dla centralnej Rosji
  • Najlepsze odmiany kremu pomidorowego
  • Miód kątowy i jego właściwości

Czosnek można przechowywać w lodówce na kilka sposobów. Pierwsza, sucha metoda polega na suszeniu czosnku, składaniu go w papierowe torby, tak aby każda głowa była zawinięta w oddzielny papier. Następnie czosnek umieszcza się w odległym, suchym miejscu w lodówce (nie w pobliżu tylnej ściany).

Czosnek można przechowywać w lodówce

Ważne! Czosnek w lodówce jest lepszy, jeśli w papierowej torbie z głową włożysz trochę soli lub skórki z cebuli.

Zamiast papierowej torby można użyć folii samoprzylepnej. Ale warto zadbać o to, aby całkowicie okrywała głowę i nie było w niej pustek!

Jak inaczej możesz przechowywać czosnek w mieszkaniu?

Jak inaczej przechowywać czosnek w zimie w mieszkaniu? Dla tych, którzy nie lubią układać wiązek lub słoików ze świeżymi produktami w mieszkaniu, powinieneś skorzystać z mniej tradycyjnych metod. Jeśli rodzina rzadko używa świeżego czosnku, można go zamrozić. Aby to zrobić, należy natychmiast wyczyścić, pociąć (kawałki mogą być dowolne), a następnie złożyć w plastikowy pojemnik i zamrozić. Mrożony czosnek jest przechowywany przez długi czas, ale zmienia jego strukturę i smak, więc rozmrożony czosnek nie będzie już smakował jak świeży!

Nietradycyjne metody przechowywania czosnku

W rzadkich przypadkach czosnek jest marynowany lub używany do aromatyzowania oleju roślinnego. Wadą tego sposobu przechowywania jest to, że dużo czosnku nie jest tak przechowywana, a jego smak staje się specyficzny i nie wszystkim się to podoba. Ale zamknięta marynatą w banku jest bardzo długa i nie psuje się nawet dłużej niż rok.

Marynowany czosnek można zwinąć i włożyć do spiżarni lub zamknąć plastikową pokrywką i zidentyfikować w lodówce. W tym drugim przypadku okres przechowywania skraca się do 4 miesięcy.

Obejrzyj film: Jak przechowywać cebulę i czosnek (Grudzień 2019).