Pszczelarstwo

Dlaczego nie spiesz się przepiórek

Pin
Send
Share
Send
Send


Przepiórki są zwykle dobrze noszone, ale czasami zdarza się, że przestają dawać jaja lub produkcja jaj po prostu spada. Dla hodowcy, który liczył na pewną produktywność ptaka, a nawet zysk, w przypadku małego domu może to być ogromny problem. Dlaczego przepiórki nie spieszą się do domu lub nie dają kilku jaj, a jak rozwiązać te problemy, zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Z jakiego powodu przepiórki się nie spieszą?

Wydajność przepiórek, jak każdego innego drobiu, zależy od różnych czynników. Dlaczego więc nie spieszy się przepiórka?

 • Przy silnym stresie ptak zaczyna zmniejszać wydajność, w niektórych przypadkach przepiórka może nawet przestać być noszona przez kilka dni lub nawet tygodni. Wśród powszechnych przyczyn stresu poruszają się. Nowe miejsce, długoterminowy transport znacznie ogranicza możliwość przepiórek. Ale po 2-3 tygodniach odsuwają się od szoku nerwowego i zaczynają spieszyć się jak wcześniej.
 • Oświetlenie powinno być poprawne. Jeśli światło jest niskie lub jest bardzo jasne, z pewnością wpłynie na produkcję jaj przepiórek.
 • Niektóre choroby mogą prowadzić do obniżenia produkcji jaj. Jeśli ptak nie spieszy się przez bardzo długi czas bez wyraźnego powodu, warto skontaktować się z lekarzem weterynarii, być może jest po prostu chory. Ale w tym przypadku zwykle towarzyszą objawy choroby: letarg, utrata apetytu, biegunka lub coś takiego.
 • Zmiana diety może spowodować, że przepiórki przestaną się kołysać, ale jest to tymczasowe. Po 2 tygodniach przyzwyczajenia się do nowego jedzenia powrócą do normalności i znów będą zachwycać hodowcę dużą produktywnością. Ale właśnie z tego powodu zaleca się, aby przepiórki karmić cały czas tym samym pokarmem, a wszelkie innowacje (na przykład, kiedy młodzież przechodzi na pokarm dla dorosłych) powinny następować stopniowo.
 • Silne przeciągi w pomieszczeniu, w którym przechowywane są przepiórki, prowadzą do utraty piór i zmniejszenia produkcji jaj.
 • W temperaturach poniżej +20 stopni Celsjusza przepiórki zmniejszają wydajność, aw temperaturach poniżej +16 mogą całkowicie przestać dawać jaja.
 • Brak witamin w ciele ptaka prowadzi do tego, że jaja po prostu się nie tworzą. Jeśli tak, to w miękkiej skorupie lub bez niej (w białym filmie).
 • Podczas zmiany mężczyzny kobiety przystosowują się na co najmniej 6 dni. To jest okres adaptacyjny.

Zdjęcia komórek na przepiórki

Warto zauważyć, że istnieje wiele naturalnych powodów, dla których przepiórki nie spieszą się.

 • W okresie linienia przepiórki żeńskie nigdy nie dają jaj. To dla nich normalne, więc hodowca nie powinien się martwić.
 • Od 10 miesięcy przepiórka ostro ogranicza produkcję jaj, a kiedy kończy się ponad 3 lata, nie może już przenosić jaj. Chodzi o starzenie się, więc hodowca musi zmieniać zwierzęta na czas i zdobywać młode ptaki.
 • Przepiórki do 2 miesięcy zazwyczaj nie spieszą się.

Nasi czytelnicy zalecają czytanie: reżimy temperaturowe dla inkubacji jaj przepiórczych, jak zrobić własną klatkę na przepiórki, którą lepiej wybrać jedzenie na przepiórki.

Jak rozwiązać problem?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Pyłek pszczeli
 • Odmiana Laura
 • Odmiana ziemniaka Zekura
 • Odmiana cebuli czerwonej Baron

Przepiórki to bardzo wrażliwe ptaki. Reagują ostro na wszelkie istotne zmiany. Aby nie zastanawiać się, dlaczego przepiórki nie spieszą się do domu, i aby utrzymać produkcję jaj samic na wysokim poziomie, a nie upaść, konieczne jest zapewnienie im najbardziej komfortowych warunków i przestrzeganie pewnych zasad.

 1. W pudełku lub klatce przepiórki powinny być przestronne. Na jednym metrze kwadratowym znajduje się nie więcej niż 30-40 przepiórek, ale lepiej jest do 30 głów. Jednocześnie około 5 samic powinno spaść na jednego samca.
 2. Lekki dom z miękkim światłem (rozproszony). Idealna temperatura w pomieszczeniu wynosi 20 stopni przy wilgotności 70%.
 3. Klatki powinny być czyste, dotyczy to również tacy na jajka, karmniki, pijące, ponieważ brud jest pierwszą przyczyną pojawienia się niebezpiecznych chorób i pasożytów.
 4. Jedzenie jest wybierane jedno, zrównoważone, wysokiej jakości. Może to być domowa mieszanka lub zakup, albo zakupiony kompleks i dom. Najważniejsze jest to, że jedzenie nie zmienia się co tydzień, a jedzenie jest maksymalnie odżywcze i wzbogacone w minerały i witaminy. W razie potrzeby witaminy można kupić oddzielnie i po prostu wmieszać do paszy.
 5. Ważne jest, aby upewnić się, że przepiórki zachowują się normalnie, mają dobry apetyt. Jeśli podejrzewasz chorobę, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem, ponieważ niektóre choroby szybko się rozprzestrzeniają.
 6. Jeśli jednoroczne przepiórki mają małe lub złe jaja, musisz skontaktować się z weterynarzem - nie jest to normalne i wiąże się z fizycznymi nieprawidłowościami lub chorobami.

Zawartość przepiórek w domu

Jak zorganizować przepiórki?

Często hodowcy sadzą przepiórki w różnym wieku, a nawet różne rasy w jednym przedziale. A potem, gdy połowa z nich zaczyna zmniejszać produktywność, zastanawiają się, dlaczego przepiórki się nie spieszą. Faktem jest, że ptaki w różnym wieku pędzą na różne sposoby, dotyczy to również ras. Jeśli w jednym dziale są osoby w różnym wieku, trudno będzie określić, które z nich dobrze się spieszą, które są złe i z jakich powodów.

Aby uniknąć takich problemów, zaleca się, aby przepiórki siedzieć według wieku i rasy w różnych klatkach. Wtedy będzie jasne dokładnie, ile lat (lub miesięcy) mają jednostki, gdy zaczynają się gniazdować, i kiedy produkcja jaj zaczyna spadać lub zatrzymywać się (przynajmniej w przybliżeniu).

Porady dla drobiu

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Arbuz Chill
 • Najlepsze odmiany czerwonej cebuli
 • Odmiany soi
 • Przepisy adjika śliwek

Aby zwiększyć produktywność przepiórek i ich dobre samopoczucie, młodzi hodowcy nie będą cierpieć, gdy poznają kilka sztuczek dotyczących ich zawartości.

 • Aby zwiększyć produkcję jaj, najlepiej podawać przepiórki 4 razy dziennie w tym samym czasie. Tryb odgrywa ogromną rolę - muszą przyzwyczaić się do jedzenia w jednym czasie, konieczne jest znormalizowanie pracy żołądka.
 • Po zjedzeniu ptaków trwa to nie więcej niż 30 minut (jeśli jest ich dużo), pasza musi zostać usunięta z klatki, aby nie ugryzły do ​​następnego posiłku.
 • Ptaki układające powinny być odnawiane co roku, ponieważ mają najwyższe wskaźniki jajeczności w pierwszym roku życia.

Pin
Send
Share
Send
Send