Pszczelarstwo

Opis rasy Kaczka po pekińsku

Pin
Send
Share
Send
Send


Kaczka po pekińsku jest znana od dłuższego czasu. Rasa sprawdziła się jako ptak do hodowli domowej w dużych i małych gospodarstwach rolnych. Kaczki po pekińsku są hodowane w małych prywatnych gospodarstwach rolnych. Cechy, wady i cechy szczególne hodowli zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Jak pojawiła się rasa kaczki po pekińsku?

Około 300 lat temu rasa kaczki po pekińsku była hodowana przez chińskich hodowców w Pekinie, od których pochodzi nazwa. Rasa była bardzo produktywna, zwłaszcza w tym czasie, więc stała się powszechna, najpierw w Chinach, a następnie w Japonii i Korei. Nieco później zaczęto masowo importować je do Ameryki i Europy - kaczki po pekińsku zyskały światową sławę dzięki swoim walorom i wysokiej wydajności.

Zdjęcie kaczki po pekińsku

Charakterystyka kaczki po pekińsku

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kwiat Snapdragon
 • Malinowa pielęgnacja latem
 • Szczypiorek
 • Odmiana marchwi Królowa jesieni

Budowla w Pekinie kuje potężne, mocne kości. Plecy i klatka piersiowa są szerokie. Skrzydła mają dobrą rozpiętość, ciasno przylegające do ciała. Ogon jest mały, podniesiony, pióra na ogonie są zwykle lekko skręcone. Nogi mocne, niskie, szerokie. Szyja jest średniej długości, nie gruba, lekko zakrzywiona. Głowa jest duża, schludna. Czoło jest wypukłe, dziób jest jasny pomarańczowy, duży, płaski. Oczy są czarne, małe.

Upierzenie w rasie pekińskiej kaczki gęste. Kolor jest głównie biały, najczęściej białe kaczki po pekińsku na świecie. Ale są też osoby o kremowych barwach, chociaż są bardzo rzadkie.

Kaczka po pekińsku ma spokojny charakter, szybko przyzwyczaja się do hodowców, dowiaduje się, dlatego nie spieszy się i nie boi się, gdy przychodzi czas na karmienie lub jeśli hodowca właśnie wchodzi do domu. Jednak układ nerwowy ptaka pozostawia wiele do życzenia. Są łatwo pobudliwe, mogą się denerwować niewielkimi zmianami treści. Rasa doskonale nadaje się do trzymania w domu.

Zdjęcie kaczątka kaczka po pekińsku

Jaka jest wydajność rasy?

Wydajność kaczki po pekińsku uczyniła je popularnymi.

 • Kaczka po pekińsku waży średnio 3-3,5 kg, kaczory mogą osiągnąć 4 kg, a czasem więcej, ale tylko przy odpowiednim, zrównoważonym odżywianiu.
 • Rasa wyróżnia się wczesnością. Już 1,5 miesiąca kaczki pekińskie ważą w przedziale 2,5-3 kg. W wieku 2-3 miesięcy mogą zostać ubite.
 • Młode zwierzęta wyróżniają się wytrzymałością, rasa jest ogólnie mniej podatna na choroby.
 • Mięso z kaczki po pekińsku jest bardzo miękkie, odżywcze, soczyste. Zawartość tłuszczu zależy od jakości żywienia i wieku ptaka. Im starszy człowiek, tym grubsze będzie mięso.
 • Samice zaczynają biegać po 30 tygodniach. Jaja ważą około 90 g. W ciągu roku jedna kobieta wieje około 110-130 jaj.
 • Kaczka po pekińsku jest często używana w hodowli nowych gatunków. Dlatego hodowcy posiadający osobniki hodowlane mogą nawet na tym zarobić. Czystej krwi Peking ptactwa są cenione przez hodowców, którzy rozwijają nowe gatunki lub poprawić stare.

Kaczka po pekińsku

Jakie są wady rasy?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Agrestowy żółty rosyjski
 • Karnik Bees
 • Wierzchnie wiśnie opatrunkowe na wiosnę
 • Odmiana winogronowa Augustine

Doświadczeni hodowcy przyzwyczajeni do radzenia sobie z tą rasą mogą nawet nie zauważyć jej niedociągnięć. Jednak niedoświadczeni młodzi hodowcy muszą wiedzieć, że kaczka po pekińsku w ogóle nie toleruje wilgoci i przeciągów w domu, a kobiety są złymi mamami. Nie lubią wylęgać jaj, a szczególnie nie dbają o swoje potomstwo.

Ważne! Rasa pekińska jest bardzo głośna, hodowcy zauważają, że może wytwarzać hałas nawet bez pozornie istotnego powodu. Na każdą stresującą sytuację reaguje bardzo źle. Waga może się zmniejszyć, kobiety przestają nosić jaja, a nawet jeśli nie są zapłodnione.

Jak trzymać kaczki po pekińsku?

Konserwacja kaczek pekińskich nie powoduje trudności. Nie wymagają opieki, warunków, ale ta rasa bardzo źle reaguje na wszelkie zmiany w utrzymaniu lub karmieniu, dlatego konieczne jest zapewnienie jej normalnych warunków od pierwszych dni i wspieranie ich przez cały czas.

 • Kaczka po pekińsku bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych warunków. Spokojnie znosi ciepło i zimno.
 • Kurnik osiedla się w zależności od liczby osobników. Na metr kwadratowy przypada 1,5-2 kaczki. Seks koniecznie wzrasta do 25 cm od poziomu ziemi. Chroni ptaki przed gryzoniami i zimnem. W pokoju powinna znajdować się normalna wentylacja, okna, sztuczne oświetlenie.
 • Gniazda powinny być jedno dla 1-3 osób. Rozmiary 40-50 cm Można je wykonać ze starych koszy, sklejki, pudełek itp.
 • Chodzenie powinno być tak zaplanowane, aby ptaki były tam przestronne. Trawa jest zasiana w środku. Zimą zaleca się czyszczenie śniegu z klatki i pokrycie go grubą warstwą słomy, aby kaczki mogły wypłynąć na spacer w słoneczne, ciepłe dni, bez opadów i silnych mrozów.
 • Zbiorniki nie są wymagane do konserwacji. Nawet bez nich kaczka po pekińsku będzie się dobrze czuła. Od czasu do czasu możesz włożyć klatkę do chodzenia po dużej misce z wodą, aby ptaki mogły w niej pływać.
 • Ubój przeprowadza się przed linieniem, 2 miesiące po urodzeniu, ponieważ po linieniu prezentacja tuszy będzie mniej atrakcyjna.

Czyszczenie odbywa się, gdy kurnik jest zanieczyszczony. Ściółka wymaga wymiany, gdy tylko się zabrudzi, ponieważ brud jest najskuteczniejszą metodą rozprzestrzeniania chorób w pomieszczeniach.

Jak karmić kaczki po pekińsku?

Karmienie wybiera się zwykle zgodnie z możliwościami hodowcy. Oczywiście, im lepsze jedzenie, tym lepiej dla ptaków, ale w karmieniu kaczka po pekińsku nie jest wybredna. Nawet na taniej paszy jest dobrze odżywiona, daje dobre wskaźniki wydajności.

W diecie zazwyczaj znajduje się więcej pokarmów białkowych, ponieważ rasa odnosi się do kierunku mięsa iw tym przypadku konieczne jest, aby hodowca chciał uzyskać smaczne, a nie twarde mięso w małych ilościach. Peking je wszystko. Pokarmy roślinne i zwierzęce są spożywane z wielkim apetytem. Tak więc dieta może być wytwarzana z produktów roślinnych (warzywa, warzywa, owoce) zmieszanych z owadami, mączką mięsno-kostną, resztkami ze stołu i innych. Jednak w celu zwiększenia wydajności żywności w obowiązkowej premiksie mieszanki.

Metabolizm kaczek po pekińsku jest bardzo szybki w przypadku jelita cienkiego, dlatego wchłanianie pożywienia spożywanego szybko. W związku z tym konieczne jest dostarczenie ptakowi pożywnej żywności z dużą ilością witamin i minerałów. Oczywiście wartość odżywcza musi być również wysoka, w przeciwnym razie kaczka po pekińsku po prostu nie zje wystarczająco dużo. Istnieją dwie opcje karmienia tych ptaków.

 1. Nieprzerwany. Jedzenie powinno zawsze znajdować się w podajniku, aby w razie potrzeby kaczki mogły jeść i nie głodować. Problem polega na tym, że jest on bardzo drogi, więc ten pokarm jest dostarczany tylko w obecności taniej żywności lub podczas karmienia zwykłym domowym jedzeniem (kasza zbożowa, zacieru, bez paszy).
 2. 4-5 posiłków dziennie. Dieta składa się z pożywnego, wzmocnionego pokarmu. Obowiązkowym elementem powinna być wysokiej jakości mieszanka paszowa. Reszta to zacieru zbóż, zieleni, warzyw i roślin okopowych. Pokarm jest odżywczy, pożywny, więc ptaki chcą jeść mniej, dodatkowo z jedzeniem pochodzi niezbędna dawka witamin i minerałów.
Ważne! Oszczędzaj na żywieniu Kaczki po pekińsku mogą po prostu zapewnić im dobry zasięg. Podczas spacerów mogą jeść dużo trawy, zieleni jak rzęsy. Zatem podczas spacerów hodowca nie musi wydawać pieniędzy na karmienie, a liczba karmień jest zmniejszana do 2 razy (rano i wieczorem).

Kaczki po pekińsku w wolierze

Możliwe problemy z hodowlą

Główny problem hodowli kaczek po pekińsku - brak instynktu macierzyńskiego u samic. To nie pozwala im wylęgać jaj i dbać o potomstwo. Z tego powodu potrzebny jest dobry, a najlepiej automatyczny inkubator do hodowli, a także czas potrzebny młodemu potomstwu po urodzeniu kaczątka. Jeśli hodowca ma takie możliwości, problemy hodowlane nie będą powodować. Najbardziej popularne są inkubatory Kopciuszek i Warstwa.

Zawierają kaczątka w wylęgarni lub specjalne pomieszczenie, w którym znajduje się sztuczny system ogrzewania, sztuczne oświetlenie, wentylacja, brak przeciągów lub wilgoć. Na metr kwadratowy można umieścić do 12 młodych kaczek.

W pierwszym tygodniu temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na poziomie +30 stopni, ale od 2 tygodni należy ją obniżyć do temperatury pokojowej, aby kaczątko przyzwyczaiło się do normalnej temperatury otoczenia.

Ważne! W wylęgarni z kaczątkami zawsze powinno być czysto! Jest to niezwykle ważne w celu zmniejszenia śmiertelności ptaków i przyspieszenia jej wzrostu i rozwoju.

Od najmłodszych lat kaczka po pekińsku wyróżnia się mobilnością, ciekawością i dobrym apetytem. Młode kaczki mają silny układ odpornościowy. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości należy skontaktować się z lekarzem weterynarii. Jeśli jakikolwiek ptak jest chory, ospały, źle je, konieczne jest natychmiastowe odizolowanie go i pokazanie weterynarzowi.

Dieta młodych kaczątek pochodzi pierwotnie z miękkiej, pożywnej żywności. Może to być jajko na twardo, twaróg, owsianka z pokruszonego ziarna na parze. W małych ilościach można początkowo karmić miękką trawę, taką jak pokrzywa, mlecze. Od drugiego tygodnia zieleni jest więcej, jaja na ogół przestają dawać. Wprowadzane są mieszanki paszowe dla młodych ptaków, kaszki gotowane na parze, w których konieczne jest dodawanie premiksów w małych ilościach. Dla normalnego odżywiania kaczki są przenoszone z 3-4 tygodni.

Obejrzyj film: Opis rasy #7 - Kaczki mulard (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send