Warzywo

Opis rzodkwi i charakterystyka odmiany

Rzodkiew ogrodowa Ciepło - wystrzelone na Stację Doświadczalną Vitenskaya nazwaną imieniem Michurina w połowie lat 50. XX wieku. Ta różnorodność cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników, ponieważ w opiece nie jest kapryśna, a plony duże. Zastosowanie uniwersalnej, soczystej miazgi, ostrości jest obecne, ale z umiarem - tylko podkreśla smak. O jakości i właściwościach odmiany Hot rzodkiew, a także sposób jej uprawy można znaleźć poniżej w artykule.

Opis gatunku rzodkwi Ciepło

Odmiana Ciepło jest wczesne, okres wegetacyjny wynosi tylko 18-27 dni od momentu pojawienia się. Wydajność rzodkiewki jest wysoka, do 3,5 kg / m. kw.

Rozeta w rzodkiewce Rozprzestrzenianie się ciepła, ale liście, z których prawa nieco rosną. Roślina korzeniowa jest zaokrąglona, ​​czerwono-karmazynowa, niezbyt duża, waży 13-30 g. Przybliżona długość rośliny okopowej wynosi 4-5 cm, a średnica 3-3,5 cm, powierzchnia jest gładka z lekkim połyskiem. Miąższ jest gęsty, ale delikatny, słodkawy w smaku, umiarkowanie ostry, chrupie podczas gryzienia. Kolor miazgi jest biały, ale czasami ma różowy odcień.

Jaka godność rzodkiewki?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak dbać o konia
 • Odmiany ogórka otwartego
 • Rasa owiec w Kuibyshev
 • Ogórek Masza F1 i jej cechy

Każda odmiana rzodkiewki ma swoje zalety i wady. Jakie cechy wyróżniają odmiany rzodkiewki Hot?

 • Wydajność jest dopuszczalna, 2-3.5 kg / m. kw. Zazwyczaj zbiory tej odmiany są wystarczające nawet dla dużej rodziny.
 • Często uprawiane na sprzedaż. Rośliny okopowe mają piękny kolor, przyjemny dla smaku, prezentacja nawet po długim powozie.
 • Pod względem rosnącej różnorodności bezpretensjonalny. Poważna pielęgnacja, pielęgnacja podczas dojrzewania nie wymaga wystarczającego rozluźnienia i podlewania.
 • Ciepło rzodkiewki jest odporne na tworzenie się pustych przestrzeni w korzeniach, strzelca, gwałtowne spadki temperatury i niektóre choroby.
 • Mięso jest nie tylko smaczne, ale także zdrowe. 100 g miazgi korzeniowej do 40 mg witaminy C.

Zdjęcie nasion rzodkiewki Ciepło

Jakie są wady odmiany Hot?

Ogrodnicy zwykle nie emitują wad rzodkiewki. Odmiana rośnie szybko, nie wymaga poważnej pielęgnacji, świetnie smakuje, chociaż nie znosi dobrze późnych mrozów. Jedyną rzeczą, która czasami powoduje trudności, jest trwałość. Ponieważ ta rzodkiewka jest wczesna, nie można jej przechowywać dłużej niż kilka tygodni. W transporcie jest nawet bardzo dobrze dopasowany, ale przy dużych plonach trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem, gdzie sprzedawać produkty, w przeciwnym razie uprawy znikną nawet w odpowiednich warunkach w ciągu 2,5-3 tygodni.

Jak sadzić rzodkiewkę Ciepło?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Róże piwonii
 • Silos zwierzęcy
 • Najlepsze odmiany pomidorów dla regionu Moskwy
 • Bufet odmiany winogron

Rzodkiewka może być uprawiana na otwartej przestrzeni i w szklarniach. Podczas uprawy rzodkiewki w szklarni można uzyskać wcześniejszą i bogatszą uprawę. Gleba powinna być luźna, piaszczysta lub lekka gliniasta, żyzna, nie kwaśna. Jeśli ziemia jest słaba, ciężka lub o wysokiej kwasowości, nie można oczekiwać dużych zbiorów, korzenie będą małe i gorzkie.

Najlepsze odmiany rzodkiewki opisano w tym artykule - odmiany rzodkiewki na otwartym terenie.

Nasi czytelnicy są również zainteresowani holenderskimi odmianami rzodkiewki.

Miejscem do sadzenia jest wybór podświetlanych, ponieważ w cieniu rzodkiew nie będzie w stanie się w pełni rozwinąć, wierzchołki będą rosły, a roślina może wypuścić strzałę z wyprzedzeniem. Przodkowie mogą być dowolną kulturą inną niż krzyżowa. Aby zapobiec ewentualnym szkodnikom, można sadzić rzodkiewki z cebulą i marchewką.

Czas ewentualnego lądowania trwa od początku kwietnia do połowy sierpnia. Największe plony uzyskiwane są dokładnie wczesną wiosną, ponieważ rzodkiew nie toleruje bardzo dobrze wysokich temperatur i susz, co nie jest rzadkością od połowy lata. Przed siewem rzodkiewki glebę należy nawozić przez 2-3 tygodnie. Zazwyczaj stosuje się nawozy mineralne lub kompost. Jeśli ziemia jest kwaśna, konieczne jest również zrównoważenie kwasowości, wytwarzając wapno w wymaganej ilości.

Siej nasiona w rzędach, tak aby między nasionami znajdowało się 2-3 cm wolnej przestrzeni. Głębokość siewu wynosi 1,5-2 cm, nawy boczne są wykonane z 10-12 cm, a do kiełkowania nasion konieczna jest temperatura + 15 ... + 16 stopni. W tych warunkach można oczekiwać pierwszych pędów przez 5-7 dni.

Pielęgnacja rzodkiewki

Po pojawieniu się pędów należy zapewnić rzodkiewce odpowiednią opiekę. Konieczne jest od czasu do czasu poluzować ziemię między rzędami i wokół korzeni, aby nie została ona pokryta skorupą. Podlewanie odbywa się w taki sposób, że ziemia cały czas była mokra, ale nie bagnista.

Jeśli siew odbywał się latem, a na zewnątrz jest silne ciepło, susza, sadzenie należy chronić przed palącym słońcem lekką agrofibrą lub filmem i przez cały czas sprawdzać wilgotność ziemi. Rośliny okopowe w połowie dojrzewania są całkiem normalne, nie jest to konieczne.

Z szkodników rzodkiewka Ciepło często niepokoi Medvedkę i krzyżową pchłę. Chemikalia takie jak Prestige i Medvedtoks-U powinny być zwalczane z tymi pierwszymi, a rzodkiewki mogą być spryskiwane Sherpa, Arrivo lub Decis. Mniej kardynalne i bezpieczniejsze metody radzenia sobie z Medvedką to proste pułapki. Jeśli chodzi o pchłę krzyżową, nie pojawi się ona na roślinie, jeśli od czasu do czasu posypie ją popiołem drzewnym.

Glow Radish Harvest

Zbieranie

Zbiór rozpoczyna się wraz z dojrzewaniem rzodkwi. Zwykle już w 17-20 dni po pojawieniu się pędów można zacząć zbierać pierwsze korzenie. Przy obfitości plonów musi być złożona do przechowywania lub na rynek. W każdym razie zbiory muszą być najpierw wysuszone, posortowane. Trzymaj rzodkiewkę Ciepło może być w temperaturze pokojowej do 3 dni. A w lodówce lub piwnicy, w temperaturze + 2 ... + 3 stopnie - kilka tygodni. Jednak rzodkiewki można przechowywać wyłącznie świeże, nie są przeznaczone do zamrażania.

Rzodkiew Ciepło można spożywać świeże, gotować jako pierwsze, dania główne, sałatki, przekąski. Możesz z powodzeniem sprzedawać go na rynku, a jeśli masz odpowiednie dokumenty, nawet sprzedać je w sklepach i produkcji. Zapotrzebowanie wśród kupujących na odmianę rzodkiewki jest stale wysokie ze względu na zalety i doskonały smak.

Obejrzyj film: Ciekawe i polecane Odmiany Warzyw (Luty 2020).