Warzywo

Najsłodsze odmiany marchwi

Pin
Send
Share
Send
Send


Marchew jest przydatnym produktem odżywczym, który jest wykorzystywany do przygotowywania różnych potraw, konserwowania, a czasami jest również zamrożony na zimę. Najsłodsze odmiany marchwi wyróżniają się spośród wielu gatunków. Są uprawiane częściej niż inne, ponieważ są naprawdę słodkie dla smaku, dzieci lubią, a dorośli lubią bardziej.

Jakie słodkie odmiany są polecane dla dzieci?

Dzieci w jedzeniu są wybredne, a zmuszanie ich do jedzenia warzyw jest prawie niemożliwe. Ale jeśli podejdziesz do problemu poprawnie i dasz dziecku początkowo słodką marchewkę, zrozumie on, że jest on nie tylko użyteczny, ale i smaczny i chętnie go zje. Jakie są najsłodsze marchewki polecane dzieciom?

 • „Radość dzieci” rośnie dobrze nawet z niedoświadczonymi ogrodnikami. Smakuje słodko, soczysto i zawiera dużo karotenu. Niemowlęta jedzą po prostu świeże z wielką przyjemnością. Należy do odmian sezonowych, dojrzewa w 95-110 dni. Rośliny okopowe o długości do 22 cm, wadze 120 g. Posiadają dobre właściwości handlowe, są odporne na choroby. Może być przechowywany przez dłuższy czas. Wydajność 7-8 kg / m. kw.
 • „Carotan” - jedna z najpopularniejszych słodkich odmian marchwi dla dzieci. Zawiera dużo karotenu, z którego pochodzi nazwa. W okresie dojrzewania owoce nie gromadzą w sobie azotanów, co odróżnia odmianę od innych gatunków. Dla dzieci jest zalecany przez lekarzy i naukowców. Długość owocu do 25 cm, waga do 250 g. Wydajność jest wysoka. Nadaje się do świeżej konsumpcji, gotowania żywności dla dzieci, soków.

Fotografia słodkie marchewki

 • „Sweet Tooth F1” w pełni zgodne z nazwą. Rośliny okopowe są słodkie, soczyste, często umieszczają je w deserach, robią naleśniki, zapiekanki i podobne słodkie potrawy. Ta hybryda należy do późnych. Owoce są małe, 95-100 g każda, mają pomarańczowo-czerwony kolor skórki i miazgi. Morozow nie boi się, jest przechowywany przez długi czas.
 • „F1 dla dzieci” dojrzewa w 150-160 dni po pierwszych pędach. Ma cylindryczny, gładki owoc o tępym końcu. Masa owoców do 170 g. Marchew ma jasny pomarańczowy kolor, rześki w smaku, soczysty, bardzo słodki. Rdzeń jest mały. Wydajność jest wysoka, utrzymanie jakości jest dobre.
 • Flakke Ma schludny, gładki pomarańczowy owoc. Waga każdej marchewki wynosi do 200 g, długość do 25 cm. Półka jest doskonała. Owoce są soczyste, słodkie, z wysoką zawartością karotenu. Wydajność przy dobrej pielęgnacji sięga 10 kg / m. kw.

Jakie są najwcześniejsze odmiany słodkiej marchwi?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana ziemniaków Bellarosa
 • Kwiat Platicodone
 • Opis odmiany agrestu Komandor
 • Choroby agrestu

Wczesne słodkie odmiany marchwi są opłacalne do uprawy, ponieważ mają uniwersalne zastosowanie i są zawsze poszukiwane na rynku.

 • „Słodycz dla dzieci” - klasa sredneranny marchwi, odmiana „Amsterdam”. Aplikacja jest uniwersalna, ale zaleca się jeść ją świeżo. Owoce są cylindryczne, długie lub średnie, 17-20 cm, waga od 90 do 200 g. Średnia wydajność wynosi 7 kg / m. kw.
 • „Palec cukru” - dojrzewa w ciągu zaledwie 50-65 dni. Rośliny korzeniowe w formie stożka z tępym, a czasem ostrym końcem, gładkie, piękne, prezentacyjne. Długość roślin okopowych wynosi do 12 cm, kolor jest pomarańczowy, rdzeń jest mały. Ciało wyróżnia się delikatnością, soczystością, słodyczą. Jako część zwiększonej ilości cukrów i karotenu, dlatego odmiana jest zalecana do świeżej konsumpcji, dla dzieci. Owoce nie pękają, nie dają koloru.
 • „Karmel” dojrzewa w 100-110 dni. Marchew średniej długości, ważąca 90-170 g. Kształt jest stożkowaty, gładki. Marchewkowy kolor pomarańczowy, jednolity. Smak jest bardzo dobry, słodki. Wydajność do 4 kg / m. kw. Używany świeży, do konserwacji, zamrażający na zimę. Istnieje opór wobec tsvetushnosti.
 • „Fun F1” dojrzewa w ciągu 2,5-3 miesięcy po kiełkowaniu. Miąższ ma inną soczystość, słodycz, pomarańcz. Rośliny okopowe ważą do 80 g, zawartość cukru do 7,9%, karoten na 100 g 15,1 mg. Wydajność 8-10 kg / m. kw.

Rosnące marchewki na otwartym terenie

Najlepsze słodkie odmiany marchwi do ogrodu

Nie każda marchewka jest łatwa w uprawie. W większości przypadków ogrodnicy skarżą się na zakrzywione owoce, niskie plony, słabe kiełkowanie różnych odmian marchwi. Pod wieloma względami wszystkie te wskaźniki zależą od gleby i opieki, ale dużą rolę odgrywa różnorodność. Poniżej opisane są słodkie odmiany marchwi polecane przez ogrodników iz którymi najmniej problemów.

 • „Królowa jesieni” idealny do soków i wszelkich zimowych konserw. Według wielu opinii sok z tej marchwi bez żadnych substancji słodzących jest bardzo słodki, wzmocniony, przyjemny w smaku. Rośliny okopowe rosną do 30 cm, gładkie, nasycone, pomarańczowe. Rdzeń jest mały, smak jest soczysty i słodki. Nadaje się do świeżej konsumpcji, jest również zalecany do konserw.
 • „Nantes 4” jeden z najbardziej popularnych i popularnych w świecie słodkich odmian marchwi. Odmiana wcześnie dojrzewa, pierwsza uprawa zbierana jest już po 90-100 dniach od pojawienia się pierwszych pędów. Wydajność 6-8 kg / m. kw. Rośliny korzeniowe są gładkie, piękne, w kolorze pomarańczowym, ważą do 150 g. Kształt jest cylindryczny z małym ogonem. Zaleca się sadzenie marchwi Nantes na lekkim podłożu. Smak jest soczysty, słodkawy, ma uniwersalne zastosowanie.

Zdjęcie słodkich nasion marchwi

 • „Cesarz” dojrzewa za 4 miesiące lub trochę więcej. Owoce rosną długo, ważą 90-100 g. Smakuje soczysty i słodki. Kolor jest pomarańczowy, kształt jest cylindryczny, końcówka lekko spiczasta. Marchew jest gęsta, rdzeń jest mały. Jest przechowywany przez długi czas, 7-9 miesięcy, podczas przechowywania poprawia jego smak. Ta odmiana nie jest podatna na pękanie, odporna na większość najpowszechniejszych chorób marchwi. Wydajność - 4 kg / m. kw.
 • „Piękna dziewczyna” należy do typu „Shantane”. Dojrzewa średnio 3,5-4 miesięcy. Główną cechą jest długi okres trwałości. Rośliny korzeniowe w jasnym pomarańczowym kolorze, stożkowe, tępe. Długość do 16 cm, waga do 140 g. Konieczne jest bardzo staranne nawożenie tej odmiany. Podczas stosowania obornika istnieje ryzyko zniekształcenia roślin okopowych.

Te odmiany powinny być również brane pod uwagę: „Maestro F1”, „Bolero F1”, „Ulubiony”, „Nastena-sweet tooth”, „Honey”, „Gourmet”.

Dlaczego marchewka smakuje gorzko?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana ziemniaczana Sineglazka
 • Zimowe mrozoodporne odmiany brzoskwiń
 • Odmiany jęczmienia
 • Uprawa melonów w otwartym polu

Nawet słodkie odmiany marchwi mogą smakować gorzko i mieć całkowicie niejadalny miąższ. Ale to zawsze jest wyjaśnienie. Przyczyny goryczy w marchwi są nieliczne i łatwe do ostrzeżenia na czas.

 1. Marchewka nie tylko psuje smak korzenia, ale także jego wygląd. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest spryskanie roślin na czas przy pierwszych oznakach pojawienia się szkodnika. Dotkniętych korzeni nie należy jeść, należy je wyrzucić.
 2. Podczas uprawy drugiej generacji marchwi z nasion zebranych z mieszańców F1, uzyskane owoce całkowicie tracą właściwości matczyne i mogą mieć gorzką, suchą miazgę.
 3. Wszelkie choroby grzybowe psują smak roślin okopowych i ich cechy zewnętrzne.
 4. Solanina może gromadzić się w warzywach korzeniowych tak długo, jak jej wierzchołek (część korzenia) jest widoczny na powierzchni łóżka. Substancja ta sprawia, że ​​korzenie są gorzkie, aw dużych ilościach jest niebezpieczne dla ludzkiego ciała. Dlatego też, gdy tylko wierzchołek korzenia marchwi zacznie się pojawiać na powierzchni łóżka, powinien być spudowany z ziemią.

Obejrzyj film: Zdjęcia roślin marchewki, dyni, pomidorów itd. Uprawa 2017 (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send