Ogrodnictwo

Rocznica odmiany winogron Novocherkassk

Pin
Send
Share
Send
Send


Stworzenie idealnej odmiany winogron jest celem każdego hodowcy. Nowe odmiany tej kultury pojawiają się co roku, ale tylko nieliczni stają się popularni wśród ogrodników. Grapes Anniversary Novocherkassk jest znany wielu rolnikom i wysoko ceniony. Łączy w sobie wczesne dojrzewanie, wysoką wydajność, a także smak deserowy. Opis jego cech charakterystycznych i ten artykuł jest poświęcony.

Historia odmian hodowlanych

Grapes Anniversary of Novocherkassk został stworzony przez hodowcę VN Kraynova. Z jakich gatunków został uzyskany nie jest dokładnie znany, ale w tej odmianie winogron wyróżnia się cechy odmian Victor and Transformation, stworzone przez tego samego hodowcę VN Kraynova. Rocznica Novocherkassk jest różową hybrydą stołu. Ma wczesny, a czasem super wczesny (w południowych regionach) okres dojrzewania. Klastry są gotowe do czyszczenia średnio przez 27-30 tygodni.

Grapes Anniversary of Novocherkassk został stworzony przez hodowcę VN Kraynova

Uprawia się go głównie w ciepłych regionach, ale nadaje się również do centralnej Rosji, pod warunkiem, że krzewy w zimie będą odpowiednio chronić przed mrozem. Ale na Syberii i Uralu uprawianie tego rodzaju winogron jest problematyczne.

Ciekawe! Winogrona Novocherkassk Anniversary dają najwyższe plony przy uprawie na czarnej ziemi.

Opis odmian Anniversary Novocherkassk

Przeczytaj także te artykuły.
 • Premiksy do bydła
 • Czuła wiśnia
 • Jak pozbyć się mlecze
 • Jak wybrać melona

Krzewy są energiczne, szybko się rozwijają i dlatego wymagają regularnego przycinania. Winorośl rośnie zarówno pod względem szerokości, jak i długości. Cechy te mają szczepione sadzonki i własne korzenie. Gromady są duże - średnia może osiągnąć 1,5 kg, ale są też mistrzowie poniżej 3 kg! Kwiaty rośliny są obu płci, więc kwitnienie jest wczesne. Forma gromady jest wydłużona-stożkowa, niezbyt gęsta.

Po pełnym dojrzewaniu jagody nabierają różowego koloru skóry, ale mogą mieć żółtawy lub biały odcień. Owalny kształt, lekko wydłużony. Waga jednej jagody wynosi odpowiednio 11-19 g, długość i szerokość - 3,8 x 2,3 mm. Skóra jest średniej gęstości, prawie bez jedzenia. Mięso jest mięsiste z dużą ilością soku. Smak dojrzałych jagód jest słodki, prosty, bez odcieni.

Owalny kształt, lekko wydłużony, mięsisty miąższ z dużą ilością soku

Charakterystyka winogron Rocznica Novocherkassk

Odmiana winorośli Rocznica Novocherkassk, jak zauważył wielu ogrodników, ma wiele pozytywnych cech.

 • Kultura nie boi się suszy i zmian pogody.
 • Jagody nie są podatne na groch.
 • Istnieje silna odporność na choroby grzybowe.
 • Żniwa mogą ucierpieć z powodu inwazji os.
 • Utrzymuje mrozy do -23 stopni Celsjusza.
 • Wydajność jest wysoka, roczna. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz zebrać do 20 kg pęczków krzewem!
 • Zebrane klastry można transportować na duże odległości, nie pogarszają się na drodze, zachowują swoją prezentację.

Najlepsze winogrona V. Krainova

Ciekawe! Wysoka wydajność tej odmiany wynika z faktu, że winogrona Novocherkassk Anniversary mają ciągłe owocowanie.

Cechy lądowania tej klasy

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Cukierki dla pszczół
 • Dojarka dla krów
 • Malina Tarusa
 • Co nakarmić wietnamskie prosięta

Winogrona uwielbiają słońce i ciepło, więc miejsce do sadzenia jest wybrane słonecznie, ale chronione przed 1-2 stronami przed silnymi wiatrami. Wymagania dotyczące rodzaju gleby są niskie, najważniejsze jest to, aby w kompozycji było wystarczająco dużo nawozu. Wody gruntowe nie powinny przebiegać powyżej 2-3 metrów od powierzchni gleby. Jeśli przejdą powyżej, konieczne jest wykonanie systemu odwadniania przed sadzeniem, w przeciwnym razie system korzeniowy rośliny zacznie gnić z czasem.

Możesz sadzić roślinę w grani (jeśli sadzonki są sadzone) lub w dołach (dla młodych krzewów). Odległość między sadzonkami wynosi 1,5 m, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem, a między rzędami odległość 1,5–2 m. Wyładunek jest wykonany o średnicy 50 cm i głębokości około 60 cm Ziemia do sadzenia jest zakłócana przez zwykłą glebę (najlepiej czarną), próchnicę lub kompost, piasek.

Winogrona uwielbiają słońce i ciepło, więc miejsce do sadzenia jest słoneczne.

Ciekawe! Winorośl Novocherkassk toleruje sadzenie młodych krzewów lub rozmnażanie przez sadzonki. Szybko zapuszcza korzenie w nowym miejscu i wkrótce zaczyna przynosić owoce.

Drzewko wpada do dołu, w połowie pokryte żyzną glebą, korzenie są wyprostowane. Teraz możesz stopniowo wypełniać dół mieszanką gleby. Punkt wzrostu krzewu powinien wznieść się ponad ziemię o 1-3 cm Po wypełnieniu wgłębienia odbywa się podlewanie.

Rocznica opieki nad winogronami Novocherkassk

Uprawa winorośli Rocznica Novocherkassk wymaga od ogrodnika pewnej odpowiedzialności. Tylko w odpowiednich warunkach wzrostu daje wielkie zbiory.

 • Winogrona Rocznica Novocherkassk potrzebuje niezawodnego wsparcia. Umieszcza się go natychmiast po posadzeniu winogron, ponieważ szybko się zapuszcza i rośnie. Dlatego ważne jest, aby zadbać o to, aby miał miejsce na rozwój.
 • Podlewanie krzewów jest konieczne, ponieważ ziemia wysycha. Szczególnie dużo wody zużywa się podczas wzrostu zieleni i tworzenia jajników. Krzewy, które mają ponad rok, należy podlewać raz w tygodniu, czasem rzadziej (w zależności od pogody).

  Szczególnie dużo wody zużywa się podczas wzrostu zieleni i tworzenia jajników.

 • Top dressing odbywa się 3 razy w roku. Wiosną wprowadzane są substancje azotowe podczas tworzenia jajników - potasu i fosforu, a jesienią preferowane są nawozy organiczne (próchnica, odchody, kompost, popiół drzewny).
 • Przycinanie nerek przeprowadza się na 8-10 oczach. Zrób to wczesną wiosną lub jesienią. Na krzaku powinno być około 45 pąków i do 25 pędów.
 • Na zimę zaleca się, aby winogrono było odpowiednio chronione, aby nie cierpiało z powodu silnych mrozów. Zwykle odbywa się to w środkowych regionach, gdzie temperatura może spaść poniżej -23 stopni. Same winogrona są cięte przez ¾. Następnie część drzewiasta i ziemia obok krzaka są pokryte warstwą 20-30 cm ściółki.
Ciekawe! Drugi plon można uzyskać na steponach, ale to znacznie obniży jakość gron i samych jagód w przyszłym roku, ponieważ winnica zostanie wyczerpana.

Szkodniki i odmiany chorób

Jubileusz jubileuszu Novocherkasska rzadko cierpi na pleśń, oidium i szarą zgniliznę, ale jest to możliwe, jeśli zabiegi profilaktyczne nie są przeprowadzane. Zrób je 2-3 razy w roku - wczesną wiosną, po kwitnieniu i jesieni. Przygotowania są wybierane dowolnie. Kultura nie będzie bolała, jeśli upewnisz się, że jest odpowiednio zadbana, nie podlewaj jej zbyt często, aby ziemia nie została zalana, przeprowadzaj zabiegi profilaktyczne.

Najłatwiejszą metodą radzenia sobie z osami jest umieszczenie gromad w specjalnych siatkach ochronnych.

Spośród szkodników najczęściej pojawiają się problemy z osami. Trudno jest zachować od nich dojrzałe kiście. Najprostszą metodą jest umieszczenie gromad w specjalnych siatkach ochronnych. Możesz użyć przynęty, przestraszyć. Jeśli mszyce, gąsienice lub podobne szkodniki pojawiają się na krzakach, używają insektycydów.

Zbieranie i przetwarzanie winogron

Około sierpnia można zgrać pierwsze dojrzałe klastry winogron Novocherkassk rocznicę. Po dojrzewaniu klastry można przechowywać na winorośli do września. Należy jednak pamiętać, że jagody są narażone na inwazję os, tak że bez odpowiedniej ochrony lub terminowego zbierania można stracić znaczną część plonów.

Ciekawe! Świeżo zebrane winogrona Novocherkassk Jubileusz jest przechowywany bez utraty prezentacji i smaku do 10 dni w temperaturze pokojowej, a w lodówce winogrona nie tracą świeżości przez okres do 3 tygodni.

Po dojrzewaniu klastry można przechowywać na winorośli do września.

Najczęstsze winogrona Rocznica Novocherkassk uprawiane na sprzedaż. Ma przyjemny deserowy smak, więc jest bardzo poszukiwany na rynku. Uniwersalne zastosowania. Jagody mogą być spożywane na świeżo, używane do produkcji deserów, pieczenia, przygotowywania soków, konserwowania. Ze względu na wysoką zawartość cukru w ​​kompozycji ta odmiana jest często wykorzystywana do produkcji wina.

Opinie producentów winogron na temat rocznicy odmiany Novocherkassk

Charakterystyka rocznicy Novocherkassk jest przedstawiona powyżej, ale co ogrodnicy i ogrodnicy myślą o tym winogronu:

 • Evgeniy Ryabchiy: „Rocznica Novocherkasska została mi przedstawiona przez moją żonę i znajomych. Krzewy posadzone natychmiast, a rok temu po raz pierwszy próbowano ich zbiorów. Często dotykają go osy. Generalnie jestem z niego bardziej niż zadowolony, jak dotąd nie było żadnych problemów, ale mimo to regularnie zapobiegam szkodnikom i chorobom oraz karmię je w odpowiednim czasie ”.
 • Irina Timchenko: „Rozwijałem się w Novocherkassku na miejscu rocznicowym od 3 lat. Początkowo planowano sadzić w szklarni, ale potem postanowiłem nadal rosnąć w otwartym terenie, z izolacją na zimę. dość często przychodzi pod przymrozkami wiosennymi, mimo to plony są całkiem dobre. Grona są duże, normalizuję je tak, że krzew nie jest twardy. Jagody są soczyste, słodkie, tylko na jedzenie!
 • Tatyana Sonicheva: „W zeszłym roku mój młody krzew Novocherkassk Jubilee zachorował na pleśń. Musiałem leczyć tę chorobę. Plony są nadal niewielkie, ale krzew jest mały, więc nie ma potrzeby oczekiwać więcej, jeśli chodzi o smak, nie można narzekać - bańki są słodkie, soczyste, nie kwaśne.

Obejrzyj film: Spotkanie z legendarnym winem. Barbaresco Angelo Gaja. (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send