Ogrodnictwo

Malinowa odmiana Yellow Giant

Dobra odmiana malin to nie tylko pyszne jagody, ale także prosta uprawa, akceptowalne właściwości, bogactwo zalet i minimum wad. Każdy ogrodnik ma swoje ulubione odmiany malin. Dla wielu najlepszą żółtą odmianą malin jest żółty olbrzym. O tym, jakie cechy ma malinowy żółty olbrzym, jak go hodować i przetwarzać, możesz przeczytać poniżej w artykule.

Opis odmiany Yellow Giant

Odmiana jest średnio wczesna, powtarzająca się, hodowana w Moskwie i dlatego rośnie bardzo dobrze w moskiewskim regionie i miastach (krajach) o podobnym klimacie. Krzewy są duże, rosną liczne gęste pędy do 2,2 metra, rosnące w różnych kierunkach. Na pędach są małe kolce.

Jagody przybierają na wadze średnio do 8 gramów

Jagody przybierają na wadze do 8 gramów, ale są mistrzowie poniżej 12 gramów i liliputowie po 4-6 g. Jagody mogą nie być równe pod względem wielkości i kształtu. W większości kształt jest typowy, jak malinowy - stożkowaty z tępym końcem, ale pojawiają się skręcone i bliźniacze okazy. Kolor maliny jest żółty, powierzchnia trochę się błyszczy.

Uważa się, że malinowy żółty olbrzym jest najsłodszy spośród wszystkich rodzajów żółtych odmian. Tak więc, czy można to łatwo zweryfikować, rozwijając go, wiele opinii przemawia za tym faktem. Jagody mają przyjemną konsystencję, nasiona nie są zbyt duże. Odmiana ma wyraźny, przyjemny aromat.

Jakie są zalety i wady Żółtego Giganta?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Hodowla krów
 • Koń ciężki samochód Vladimirsky
 • Jak sadzić wiosenne sadzonki agrestu
 • Ile dni kaczka siedzi na jajkach

Raspberry Yellow Giant jest bardzo często spotykany w ogrodach warzywnych w Rosji, na Ukrainie, w Mołdawii, na Białorusi, w Polsce. Jest to popularny gatunek do uprawy na małych obszarach. Ale dlaczego ta odmiana jest tak powszechna?

 • Owocowanie jest długie, jagody dojrzewają partiami dwa razy w roku. Pierwsze zbiory można zbierać w lipcu, a ostatnie w październiku.
 • Wydajność jest stabilna. Krzewy jagodowe dają co roku mniej więcej taką samą ilość, jeśli są właściwie przeprowadzane przycinanie i inne środki opieki. W ciągu jednego roku średnio z każdego krzewu zbiera się 9-12 kg jagód.

To ważne! Wydajność 9-12 kg obserwuje się pod warunkiem, że krzew owocuje 2 razy (latem i jesienią). Jednak w północnych i środkowych regionach może nie mieć czasu, aby dać drugi plon, a jeśli krzew został przecięty jesienią, korzeń, to pierwszy (letni) plon również nie będzie. Oznacza to, że w tych przypadkach wydajność spada do 4,5-6 kg / rok.

 • Duże owoce. Maliny mają średnią wagę jagód 8 gramów.
 • Jakość towaru. Raspberry Yellow Giant to piękna odmiana, jagody są atrakcyjne, przyciągają uwagę kupujących, a to upraszcza sprzedaż produktów.
 • Odmiana wytrzymuje wiele chorób i szkodników, które mogą zaatakować ją przez cały ciepły sezon. Tylko w rzadkich przypadkach może być wymagane leczenie insektycydami i fungicydami.
 • Zimotrwalosc do -30 stopni. Z moskiewskimi zimami maliny nie zamarzają, a wiosną szybko odchodzą od zimowego snu.

  W ciągu jednego roku średnio z każdego krzewu zbiera się 9-12 kg jagód.

Wady Żółtego Olbrzyma również nie są wykluczone.

 • Transport nie jest zbyt dobry. Zebrane jagody są przechowywane przez 4 dni w lodówce, ale na drodze mogą się zagnieździć, wygląd po przybyciu do miejsca sprzedaży jest zazwyczaj niezadowalający. Dlatego na sprzedaż zwykle rabuje się trochę niedojrzałych, gęstych jagód wczesnym rankiem, zanim spadnie rosa.
 • Podczas gotowania jagody kruszą się, więc nie można zagotować dżemu z całymi jagodami.
 • Kiedy nadmiar wilgoci w ziemi może zacząć gnić lub po prostu dać bez smaku jagody.
 • Pędy kolców komplikują zbiory.
 • Rozwój korzenia szybko się rozwija. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli trzeba propagować plon, ale młode pędy mogą „wypełnić” całą ścieżkę i skomplikować ruch w rzędach.

Jak sadzić malinowego żółtego olbrzyma?

Wiosną lub jesienią można sadzić malinowy żółty olbrzym. Wiosną robią to od marca do maja, a jesienią od września do października. Ale są pewne niuanse. Wiosną zaleca się sadzenie w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia, kiedy roślina jeszcze się „nie obudziła” ze snu zimowego. W przeciwnym razie po prostu nie zapuszcza korzeni, korzenie w ziemi zaczynają gnić. Jesienią trzeba sadzić malinę na miesiąc przed mrozem.

Sadzonki muszą znajdować się w pewnej odległości od siebie - 0,5-1 m

Miejsce do lądowania jest wybierane słonecznie lub w półcieniu. W pełnym cieniu malinowy żółty olbrzym po prostu nie będzie dobrze rosnąć, zbiory będą skromne, a nie słodkie. Woda gruntowa powinna być niska, ponieważ odmiana ta nie toleruje obfitości wilgoci. Alternatywą może być sadzenie krzewów na wysokim gruncie. Przed sadzeniem, ziemia może być nawożona kompostem, ale nie powinieneś dać się ponieść, rośnie dobrze nawet bez nawozu, jeśli ziemia jest żyzna.

Sadzone roczne odmiany siewek Yellow Giant. Powinny mieć rozmiar od 10 do 30 cm, a jeśli materiał do sadzenia jest większy, skraca się, ponieważ duże stawy po prostu nie zapuszczają korzeni w ziemi i mogą zamarznąć podczas pierwszych mrozów.

Sadzonki powinny być umieszczone w pewnej odległości od siebie - 0,5-1 m. Są zanurzone nie więcej niż 15 cm, po posadzeniu ziemia jest dobrze podeptana i podlewana.

Jak dbać o ocenę?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kwiat barwinka
 • Jak uprawiać truskawki ogrodowe
 • Odmiany piwonii z opisem i zdjęciami
 • Separator mleka

Wysokiej jakości pielęgnacja pozwoli Ci zbierać jak najwcześniej, a smak jagód zachwyci ogrodnika.

 • Malinowy Żółty Gigant uwielbia wilgoć, ale nie jej obfitość. Konieczne jest regularne podlewanie, w małych ilościach, aby ziemia nie zalewała. Możesz wyposażyć system kroplówki, jeśli skala sadzenia jest duża, a ta procedura zajmuje dużo czasu.

  Chwasty nie powinny rosnąć w nasadzeniach

 • Chwasty nie powinny rosnąć w nasadzeniach, muszą być wyrwane z korzeniami cały czas i spalone poza terenem, w przeciwnym razie będą się wysiewać w ziemi i ponownie kiełkować. Aby uprościć tę procedurę, można wlać rzędy ściółki pod krzewy malin. Jest to dodatkowe odżywianie ziemi i roślin, zdolność do utrzymywania wilgoci w glebie przez dłuższy czas, nakładanie się dostępu słońca do chwastów (nie będą miały miejsca do wzrostu).
 • Pierwsze zbiory w roku zawsze dojrzewają w ubiegłorocznych wagonach. Młode gałązki owocują zwykle na początku lub w połowie jesieni. Kontynuując od tego i konieczne jest przeprowadzenie przycinania. Jeśli odetniesz wszystkich pogan u korzeni, zbiory w nowym roku spóźnią się. Ponieważ młode pędy muszą dojrzewać, tak aby zaczęły pojawiać się jagody.
 • Pagony tej klasy są mocne i grube, dlatego bez problemu wytrzymują obciążenie plonu, nie pękają i nie wyginają się zbytnio. Jednak jagody mogą nie być zbyt wygodne do zbierania, zwłaszcza jeśli krzaki rosną silnie. Dlatego zazwyczaj uprawia się je tak samo na kratownicy lub po prostu formuje w równe rzędy i wiąże. Upraszcza to zbieranie i przemieszczanie między rzędami.

  Nawozy zawsze tworzą zimę między rzędami

 • Nawozy zawsze tworzą zimę między rzędami. Doprowadzony do kopania materii organicznej lub minerałów, można je zastępować do roku. Z odpowiedniego organicznego humusu, kompostu, popiołu. Z minerałów można wybrać superfosfat.
 • Leczenie szkodnikami jest rzadko potrzebne, zazwyczaj nie jest przeprowadzane, z wyjątkiem zapobiegania jakimkolwiek środkom ludowym. Raspberry Yellow Giant radzi sobie dobrze z tymi problemami bez pomocy ogrodnika. Interwencja jest konieczna tylko wtedy, gdy choroba jest nieuleczalna lub jeśli choroba (szkodnik) szybko wpływa na sąsiednie kultury.

Kiedy są zbiory?

Maliny żniwne Żółty olbrzym zaczyna się zbierać w lipcu. W tym czasie dojrzewają pierwsze jagody. Oczywiście im cieplejszy klimat i cieplejsze lato, tym szybciej będzie można zjeść smaczne owoce. Ostatnie żniwa to około października.

To ważne! W środkowych i północnych regionach, z wczesną zimą, drugie zbiory mogą wcale nie być, ponieważ mrozy uniemożliwią normalne dojrzewanie jagód. Często na krzakach pojawiają się zielone maliny, ale po prostu nie mają czasu na dojrzewanie.

Po zbiorze malinowy żółty olbrzym może leżeć przez kolejne 4 dni, a następnie szybko się psuje, gnije. W ciągu tych 4 dni musisz je zjeść, sprzedać lub przetworzyć. Z tej odmiany można uzyskać bardzo smaczny i zdrowy dżem na zimę, kompot, dżem. Czasami jest zamrożone, w tej formie świeże, rozmrożone jagody można jeść nawet w styczniu lub lutym! Nie stracą smaku, ale niestety nie będą w stanie zachować swojego dawnego kształtu.

Po zbiorze malinowy żółty olbrzym może leżeć przez kolejne 4 dni, a następnie szybko się psuje, gnije

Nieźle okazały się jagody Żółtego Giganta w pieczeniu, deserach, świeżych sokach. Ale naturalnie najczęściej są po prostu świeże. To świeża malina zawiera największą ilość składników odżywczych i witamin. Jagody tej odmiany są tak słodkie, że są podawane dzieciom zamiast słodyczy i słodkich wypieków. Są przydatne dla organizmu, nie powodują alergii, doskonale zapobiegają chorobom.

WIDEO - Malinowy olbrzym klasy malinowy

Obejrzyj film: Odmiany pomidorów do tunelu , które polecam #8 Ałtajskij Oranżewyj (Luty 2020).