Warzywo

Najlepsze odmiany bazylii z opisem

Pin
Send
Share
Send
Send


Istnieje wiele odmian bazylii. Różnią się wysokością roślin, kolorem, smakiem, pielęgnacją i innymi wskaźnikami. Najlepsze odmiany bazylii są uprawiane na skalę przemysłową na całym świecie, są opłacalne na sprzedaż i mają doskonałą jakość handlową. Są również popularne do uprawy w ogrodzie lub nawet w warunkach wewnętrznych.

Klasyfikacja bazylii według wysokości rośliny

W zależności od wysokości rośliny ta kultura jest krótka, średnia i wysoka. Jednocześnie w każdym przypadku odmiany bazylii mogą mieć swoje własne cechy.

 • Niskie odmiany są zalecane do uprawy w doniczkach. Z nimi praktycznie nie ma problemów, rosną szybko, same w sobie, trzeba tylko podlewać i zbierać na czas. Maksymalny wzrost takich odmian wynosi 30 cm.

  Zielona bazylia, jest słodką bazylią

 • Gatunki Srednerosly są zalecane do uprawy w gospodarstwach prywatnych i na skalę przemysłową. Jest to uniwersalna odmiana, wygodna i nie problematyczna w uprawie. Wzrost takich roślin wynosi od 31 do 60 cm.
 • Wysokie odmiany są dość trudne do uprawy. Nawet leczenie szkodników będzie czasochłonne, ponieważ im wyższa roślina, tym trudniej się nią zająć. Rośnie od 61 cm do góry.

Klasyfikacja odmian bazylii według koloru liści

Przeczytaj także te artykuły.
 • Dżem z desek
 • Apricot Variety Champion of the North
 • Dlaczego nie kury niosą
 • Hydroponic Nutrient Solution

W zależności od koloru liści odmiany bazylii są podzielone na zielone i fioletowe.

 • Zielona bazylia, jest słodką bazylią, jak nazywano ją w starożytności. Otrzymano rozpowszechnione z krajów śródziemnomorskich. Stosowany przy przygotowywaniu różnorodnych potraw. Ma delikatny aromat i smak. Jednocześnie nasycenie zieleni może być różne, istnieją odmiany o ciemnozielonych liściach i jasnozielonym. Należą do nich „Genoese”, „Eugenolny”, „Sandwich”, „Shirokolisty”, „Lemon Flavour”, „Aroma of Cinnamon”, „Lemon”, „Velvet” itp.

  Fioletowa bazylia ma ostry smak i aromat

 • Fioletowa bazylia ma ostry smak i aromat, więc musisz używać jej bardzo ostrożnie w gotowaniu. Liście i sama roślina mają purpurowy kolor nasycony lub jasny. Zawiera około 1,5-2 razy więcej olejków eterycznych niż w odmianie zielonej. Rozprzestrzenianie się po całym świecie z Azji Południowej, obecnie także popularne w Europie i Ameryce. Do purpurowych odmian bazylii należą: „Erewan”, „Witaminik fioletowy”, „Bazyli zwyczajny”, „Ciemny opal”, „Anisow”.

Najlepsze odmiany ząbków i pieprzu

Szeroko rozpowszechnione są odmiany bazylii z goździków i goździków. Mogą być klasyfikowane jako klasyczne, ponieważ rosną prawie wszędzie, są łatwe w utrzymaniu.

 • „Goździk” - Bazylia rosnąca w zwartym, gęstym buszu o wysokości do 60 cm ma jasne zielone liście. Można go uprawiać przez cały rok na parapecie domu lub sezonowo na kwietnikach. Ma przyjemny zapach goździków.
 • „Zapach goździka” - ma bardzo wyraźny aromat goździków, dlatego często jest umieszczany w marynatach zamiast goździków. Odmiana jest średnio wczesna, dorasta do 25 cm wysokości, liście są zielone. Zastosowanie jest uniwersalne. Może być uprawiana na zewnątrz lub w doniczkach, w domu.

  Najlepsze odmiany ząbków i pieprzu

 • „Basil eugenol” rośnie tylko w krajach południowych (RPA). Liście są duże, zielone. Zapach tego typu bazylii to pieprz goździkowy, ale są nuty cytryny i mięty. Może być gorzki, używany do mięsa i pierwszych dań, konserwowania, marynowania. Roślina dorasta do 1 metra.
 • „Basil Basil” ma silny aromat goździkowy. Dorasta do 60 cm, nie jest kapryśny w pielęgnacji, liście są ciemnofioletowe. Może być uprawiana na parapecie. Można go używać w postaci świeżej i suchej do sałatek, przypraw do pierwszego, drugiego dania, konserwowania, marynat.
 • „Dark Opal” lub „Czerwony”, jak nazywa się to w ludziach. Ma bardzo bogaty, wyraźny aromat pieprzu, dla którego jest ceniony na całym świecie. Liście są czerwono-fioletowe. Świeże sałaty można umieścić na świeżych liściach, a suche liście można wykorzystać do aromatyzowania olejów, octu, marynat.
 • „Święty Bazyli” lub Tulasi ma ostry aromat goździków i pieprzu. Smak może być również ostry, jest gorycz. Kolor rośliny jest fioletowy. Odmiana ta jest bardzo popularna w Indiach, jest umieszczana w prawie wszystkich pikantnych potrawach, jest również uważana za świętą, dlatego jest często używana do ceremonii i ceremonii.

Również w tej kategorii należy uszeregować odmiany: „grecki”, „liść kanapki”, „ciemna noc”, „Stella”, „marzenia sułtana”, „Darkie”. Perfection, Marquis, Basilisk.

Odmiany bazylii pieprzowej

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze odmiany zimowych gruszek
 • Kurczaki Leghorn
 • Jak leczyć zapalenie sutka u krów
 • Właściwe tuczenie świń w domu

Odmiany papryki pieprzowej mają słaby lub jasny aromat pieprzu. Są one używane głównie jako przyprawa do wszelkich potraw z wyjątkiem słodyczy lub napojów.

Odmiany bazylii pieprzowej

 • „Basil szerokolistny” różne duże, zielone liście i wysoka wydajność. Z jednym krzakiem można zebrać do 250 g zieleni. Zapach ziela angielskiego. Stosowany jest w kuchni (sałatki, marynaty) i kosmetologii, ponieważ zawiera dużo olejków eterycznych.
 • „Erewan” - zajmuje drugie miejsce pod względem rozpowszechnienia. Ma wysoką wydajność. Smak jest cierpki, aromatyczny, pieprzowy. Zastosowanie jest uniwersalne. Liście są ciemnofioletowe, piękne, mogą być uprawiane jako rośliny ozdobne.
 • „Ruby Cairo” różne czarne i fioletowe kolory liści, mogą być świetnym wystrojem dla wszelkich klombów i ogrodów. Dorasta do 30 cm, uprawia się go głównie w doniczkach wewnętrznych na parapecie. Aromat jest wyraźny, smak płonie. Możesz wysuszyć i zamrozić - podczas przetwarzania aromat i smak nie zostaną utracone.

Również tutaj warto się liczyć: „Aramis”, „Campatto”, „Rubin”, „Rosie” itp.

Najlepsze odmiany bazylii anyżowej

Anyżowe odmiany bazylii można nazwać niezwykłymi. Kombinacje tego zapachu i smaku doceniają smakosze i specjaliści kulinarni z całego świata, dlatego te odmiany często można znaleźć na straganach.

Najlepsze odmiany bazylii anyżowej

 • „Włoska bazylia” lub „Genoese” ma silny smak anyżu, który wzmacnia smak każdej potrawy. Jest to ten typ, który jest zawsze używany do przygotowywania dobrze znanego sosu pesto, a także wielu innych, które zostały wynalezione we Włoszech. Służy do gotowania w dowolnej formie do napojów, pierwszych, drugich dań, przekąsek. Może być uprawiana na parapecie. Rośnie nisko, ma piękne zielone liście.
 • „Anyż bazyliowy” - pachnąca odmiana, dorastająca do 40 cm, ulotki, łodygi i kwiatostany są fioletowe, ze srebrnym połyskiem. Można go uprawiać w ogrodzie lub w mieszkaniu, w doniczkach na parapecie lub na balkonie.

Ta kategoria obejmuje również „Anyż Gourmet”, „Anise Delight” itp.

Jakie są odmiany cytryny i mentolu?

Odmiany cytryny bazylia są najczęściej używane do tworzenia interesujących napojów.

Odmiany cytryny i mentolu

 • „Smak cytryny” ma jasny, bogaty smak cytryny. Rośnie krzew o średniej gęstości. Z każdej rośliny zbiera się do 250 g liści jasnozielonego koloru na sezon. Użyj tej odmiany, aby nadać potrawom cytrynowy smak, jako dekoracja deserów, sałatek.
 • „Cytryna” Bazylia ma smak kamfory, ale jej smak jest czysto cytrynowy, dlatego często umieszcza się ją w sałatkach, deserach, daniach głównych, aby nadać im przyjemną kwaśność. Dorasta do 35 cm, może być uprawiana na parapecie, liście są wydłużone, małe, w porównaniu z innymi typami, zielone.
 • „Velvet” Ma przyjemny smak i smak mentolu. Dorasta do 30 cm, jest stosowany w marynatach, do aromatyzowania lub wzmacniania aromatów napojów, przypraw, sosów i olejków w świeżej i wysuszonej formie. Liście są wydłużone, zielone, kwiaty jasnoróżowe.

Jakie odmiany można stosować do pieczenia i deserów?

Pieczenie, desery i napoje - główny obszar konsumpcji odmian bazylii o smaku karmelowym, cynamonowym i waniliowym.

Odmiany do pieczenia i desery

 • „Karmel” - wczesny wygląd z delikatnym zapachem owoców i karmelu. Służy po prostu jako przyprawa do dodania do potrawy owocowego i karmelowego smaku. Rośnie nie wysoki krzak, uprawiany głównie w mieszkaniach.
 • „Vanilla Flavour” - wysoka odmiana o soczystych, purpurowych liściach po pełnym dojrzewaniu. Waniliowy smak i aromat. Może być uprawiana wewnątrz, w szklarniach lub na otwartym terenie. Zazwyczaj jest stosowany jako dodatek do wyrobów cukierniczych.
 • „Smak cynamonu” dorasta do 40 cm, liście są zielone. Z rośliny pobiera się do 400 g liści. Aromat i smak cynamonu. Służy do pieczenia, deserów, marynat.

Również do pieczenia można użyć odmian bazylii „Cynamon”, „Pet”, „Malachit”.

Jakie odmiany nadają się do marynat?

Odmiany bazylii do marynat mają bogaty aromat zapachowy, nie tracą smaku i zapachu przez długi czas, mogą być poddawane obróbce cieplnej.

Odmiany bazylii do marynat

 • „Kusiciel” - odmiana bazylii, hodowana specjalnie dla marynat. Jej liście są zielone, duże. Aromat jest ostry, więc małe dawki powinny być mierzone w marynacie, ale zapach nie znika podczas marynowania. Może być używany świeży lub suszony.
 • „Osmin” Zalecany do marynat, ze względu na bogaty, bogaty smak i dyskretny smak. Rośnie jako roślina kulturowa lub ozdobna. Jego ojczyzną są Indie, ale nie tak dawno ta odmiana zdobyła miłość Amerykanów i Europejczyków. Jest to roślina bardzo ciepłolubna, dlatego uprawiana jest w krajach południowych lub w doniczkach na parapecie po słonecznej stronie.

Opisane powyżej odmiany „Smak goździka”, „Rubin z Kairu”, „Włoski”, „Eugenol”, „Szeroki”.

VIDEO - Wyniki odlewania dla najlepszego gatunku bazylii

Obejrzyj film: Zioła w kuchni - uprawa ziół w domu i w ogrodzie. Jak wysiać własne zioła? (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send