Warzywo

Odmiana ziemniaczana Tuleyevsky

Pin
Send
Share
Send
Send


Ziemniaki Tuleyevsky - stosunkowo młoda odmiana. Wyhodowany przez rosyjskich hodowców, aw 2007 roku wprowadzony do Państwowego Rejestru Rosji. Odmiana nadaje się do uprawy na małych i dużych obszarach, a także do celów przemysłowych. Ma dobre cechy, dla których jest ceniony przez rolników nie tylko w Rosji, ale także za granicą.

Opis odmian Tuleyevsky

Ziemniak Tuley należy do odmian sezonowych. Od dnia sadzenia i do zbioru bulw mija średnio 80-100 dni. Krzewy są małe, mają 35-55 cm wysokości, podnoszą się, szczególnie nie rozpadają się i nie spadają na ziemię. Liście są nasycone zielone. Pąki są białe, duże.

Białe pąki, duże

Bulwy o wadze 120-270 g, ale są mistrzowie poniżej 0,5 kg. Pod każdym krzewem dojrzewa 10-14 ziemniaków w odpowiednich warunkach. Kolor skóry ziemniaka jest beżowy z drobną siatką, a miąższ jest biały lub żółtawy. Rośliny korzeniowe są okrągłe, podłużne z małymi oczami.

Charakterystyka ziemniaka Tuleyevsky

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana arbuza Sugar Kid
 • Pieprzowa Jaskółka
 • Rosnące arbuzy na otwartym terenie
 • Rzodkiewka Celeste F1

Podobnie jak wiele innych odmian, ziemniaki Tuleyevsky mają swoje unikalne cechy.

 • Kultura odporna na suszę, niższe temperatury. Rośnie w każdych warunkach pogodowych.
 • Komercyjna jakość, transport, toleruje uszkodzenia mechaniczne bez żadnych problemów.
 • Odporność na choroby wirusowe na średnim poziomie, a gnicie i krzewy i bulwy w ogóle nie chorują.
 • Na nicienie często wpływa kultura.

  Wydajność 180-300 c / ha

 • Produktywność wynosi 180-300 centów na hektar.
 • Podczas przechowywania w prostej piwnicy, bezpieczeństwo osiąga 90%.
 • Smak jest doskonały, stół. W składzie 14-17% skrobi.
 • Rośliny okopowe rosną gęste, piękne, ale przy braku boru w miąższu mogą tworzyć się puste przestrzenie.
Ciekawe! Zgodnie ze starym znakiem ziemniaki muszą być sadzone, gdy liście brzozy mają rozmiar dużej monety. W tym czasie gleba wystarczająco się nagrzewa, a ziemniaki kiełkują znacznie szybciej i dają większe plony.

Cechy sadzenia ziemniaków

Pod każdym krzewem dojrzewa 10-14 ziemniaków w odpowiednich warunkach.

Sadzenie ziemniaków tej odmiany odbywa się tylko na słonecznej działce. Ziemia jest wcześniej wykopana, rozluźniona, chwasty i ich korzenie są usuwane, aby nie zakłócać wzrostu plonu. Ważne jest, aby ziemia była puszysta, luźna - jest to główna zasada uzyskiwania dużych plonów roślin okopowych.

Około 30 dni przed sadzeniem bulwy układa się w świetle, w płytkich pudełkach lub basenach. Pokój powinien mieć około +17 stopni Celsjusza. W tym czasie ziemniaki staną się zielone, a na nich pojawią się małe kiełki. A jako środek zapobiegawczy dla chorób, możliwe jest, aby dzień przed posadzeniem spryskać bulwy roztworem siarczanu miedzi (1 łyżeczka do 3 litrów wody).

Ciekawe! Najlepszymi poprzednikami ziemniaków są kapusta, rzepak, gorczyca biała, rzodkiewka, rośliny strączkowe.

Sadzenie ziemniaków tej odmiany odbywa się tylko na słonecznej działce

Otwory wykonywane są średnio w odległości 35 cm, przejście wynosi 60-90 cm, doły nie powinny być głębokie. Przed ułożeniem ziemniaki muszą je podlać i dodać garść popiołu drzewnego. Tylko wtedy bulwy mogą być ułożone i pokryte ziemią.

Dbanie o odmianę Tuleyevsky

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Pasza dla świń
 • Materiał pokrywający łóżka
 • Wietnamski melon
 • Witriol żelaza

W opiece kultura jest bezpretensjonalna, ale czas i wysiłek wciąż trzeba inwestować, aby uzyskać duże zbiory.

 • Podlewanie ziemniaków stoi między rzędami. Woda wnosi duży wkład, ale nie ulega stagnacji. Lepiej jednak nie wykonywać zraszania - zwykle na ziemniaki jest wystarczająca ilość naturalnych opadów.
 • Usuwanie chwastów pozwala uzyskać lepsze plony ziemniaków. Wycierać podczas pielenia między rzędami. Jeśli jednak plantacja jest duża, można użyć herbicydów z chwastów. Takie odmiany jak „Rainbow”, „Buran Super”, „Hurricane Forte” lub „Thunderstorm”, rozwiedzione zgodnie z instrukcjami, nie zaszkodzą ziemniakom i nie popsują jego smaku.

  Hilling odbywa się 3 razy.

 • Hilling odbywa się 3 razy. Pierwsza jest wykonywana zaraz po pojawieniu się pierwszych kiełków. Drugi musi być zrobiony przed pączkowaniem, a trzeci - jeśli krzew zaczyna się rozpadać.
 • Kilka dni po pojawieniu się szypułek należy je odciąć, chociaż procedura nie jest obowiązkowa. Łamanie kwiatów odbywa się tylko w rękawiczkach! Ręce należy okresowo zwilżyć w roztworze nadmanganianu potasu, aby zdezynfekować położenie kwiatostanów.
 • Nawozy powinny być nawozami, które nie są wystarczającą ilością ziemniaków - dodatkowe nawożenie może uszkodzić. W przypadku niedoboru azotu liście kultury będą cienkie i małe. Kręcone, blade liście wskazują na brak fosforu. Jeśli liście stały się wąskie, blade i sięgają nieba - musisz zrobić potas. A w przypadku braku magnezu dolne liście będą pokryte brązowymi plamami. Ostatnie karmienie odbywa się nie później niż miesiąc przed zbiorem!

Ze szkodników zaleca się stosowanie takich leków jak „Mospilan”, „Aktara”, „Karate Zeon”

Ciekawe! Nawozy jesionowe i potasowe poprawiają smak ziemniaków.

Choroby i szkodniki odmiany Tuleevsky

Od szkodników, które często osiedlają się na krzakach ziemniaków, w tym stonki ziemniaczanej, zaleca się stosowanie takich leków jak „Mospilan”, „Aktara”, „Karate Zeon”. Z reguły od szkodników wykonuje się 2 zabiegi z przerwą 2-3 tygodni.

Jeśli występują oznaki choroby, musisz natychmiast zareagować. Wśród silnych leków popularne są Metaxil, Acrobat, Sectin Phenomenon i Metamil MC.

Jeśli występują oznaki choroby, możesz użyć leków „Metaxil”, „Acrobat”, „Sectin Phenomenon” i „Metamil MC”

Przechowywanie i wykorzystanie uprawy

1-2 tygodnie przed zbiorami wierzchołki muszą być skoszone i spalone. Spalanie pozwala zniszczyć larwy chrząszczy i już dorosłych szkodników, które można znaleźć na liściach, i zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby (jeśli występują). Po określonym czasie możesz kopać ziemniaki. Na początku jest po prostu usuwany z ziemi i układany na powierzchni - powinien być trochę suchy. Dopiero potem możesz usunąć ziemniaki do przechowywania.

Ciekawe! Aby zidentyfikować złe ziemniaki ze zbiorów, możesz umieścić bulwy w ciepłym pomieszczeniu na 14 dni. W tym czasie uszkodzone ziemniaki zaczynają gnić, ulegają zniszczeniu i można je usunąć.

Ziemniaki Tuleyevsky można łatwo obrać ręcznie lub mechanicznie, ponieważ oczy są bardzo małe. Korzystanie jest uniwersalne. Ten ziemniak jest dobry w smażeniu, gotowaniu, pieczeniu.

Najpierw wykopuje się ziemniaki z ziemi i układa do wyschnięcia

Recenzje ogrodników o odmianach ziemniaka Tuleevsky

Ogrodnicy, których próbowali już uprawiać ziemniaki Tuleyevsky, mówią o nim zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

 • Pavel Bojko: „Uprawiał ziemniaki przez dwa lata z rzędu. Daje świetne zbiory i jest bezpretensjonalny pod względem pielęgnacji. Ale ma ogromną wadę - jest dotknięty przez nicienie. Cierpi ponad połowę plonów. Oczywiście, częściowo oszczędzam plony za pomocą różnych zabiegów, ale niestety wiele bulw trafia do śmieci, więc w tym roku spróbuję odmiany odpornej na nicienie, a następnie wybiorę bardziej opłacalną. ”
 • Marina Zinitsina: „Odmiany ziemniaków Tuleyevsky, w porównaniu z wieloma innymi odmianami, dają większe plony przy mniejszym wpływie. Rzadko je nawożę, ja też je podlewam. Jedyne, co kosztuje dużo wysiłku, to przetwarzanie ze szkodników. środek owadobójczy i uratować zbiory, ale na ogół odmiana jest dobra! ”.
 • Elena Zhuravel: „Uprawiam ziemniaki Tuleevsky'ego razem z odmianami Crohna i Timo. Warunki dojrzewania są nieco inne, ale pod względem plonów wszystkie są doskonałe. Przetwarzam, podlewałam, karmiłam według jednego schematu dla wszystkich. Nie zauważyłam poważnych problemów ze szkodnikami, jak również choroby, więc mogę śmiało polecić tę odmianę zarówno młodym ogrodnikom, jak i doświadczonym, w pełni się opłaca, a zbiory są dobrze zachowane! ”

Obejrzyj film: Agrico Polska - odmiany ziemniaków - dni ziemniaka 2018 r. (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send