Warzywo

Opis odmian melona Etiopka

Wybierając rodzaj melona do uprawy w ogrodzie, warto rozważyć odmianę Etiopka. Ma bardzo pachnący, delikatny miąższ, przyjemny, niezwykły smak. Melon Ethiopka jest łatwo transportowany, dojrzewa szybko i jest przechowywany przez długi czas. Szczegóły dotyczące charakterystyki i uprawy odmiany znajdują się poniżej w artykule.

Opis Melon Etiopka

Klasa Etiopka jest w połowie wczesna, dojrzewa w 75 dni. Roślina jest mocna, rozgałęziona, ale zwarta, w porównaniu z innymi odmianami melonów. Liście są w kształcie serca, duże, szorstkie. Produktywność jest wysoka - 90-145 c / ha.

Melon Etiopka ma owoce dużych lub średnich rozmiarów - 3-7 kg, jednak ze względu na niekorzystne warunki, brak słońca, suplementów, mogą one rosnąć do 1,5 kg. Kolor jest żółto-pomarańczowy, zaokrąglony, lekko wydłużony, podzielony na segmenty, jak dynia. Wgłębienia tych segmentów mogą być zielonkawe, jasnożółte lub szare podczas śpiewania. Skórka jest gęsta, ale cienka, szorstka, z grubą siatką. Kolor miazgi, nawet w przejrzałych melonach, jest zwykle niejednorodny. Bliżej nasion jest kremowy, a bliżej skóry jest zielonkawy.

Dojrzały melon ma bardzo specyficzny smak. Bliżej nasion, oleista, luźna, słodka, soczysta miąższ. Bliżej skóry może być luźna. Wytrzymałość wcale nie jest. Smak jest trochę egzotyczny, więc różnorodność jest bardzo pożądana. Zawsze wyróżnia się także silnym, miodowym aromatem.

Rosnące sadzonki melona Etiopka

Jakie zalety i wady?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Hodowla owiec
 • Hodowla przepiórek jako firma
 • Różnorodność arbuza Crimson Sweet
 • Najlepsze wczesne winogrona

Odmiana melona Ethiopka ma następujące zalety:

 • Wysoka wydajność.
 • Smak jest niezwykły, przyjemny, delikatny i słodki. Ciało jest bardzo pachnące.
 • Oparzenia słoneczne nie są podatne, zaleca się uprawiać je na wolnym powietrzu, aby było dużo światła i ciepła.
 • Nie boi się suchej pogody, niskiej wilgotności.
 • Jakość handlowa i transport są doskonałe. Odmiana jest zazwyczaj uprawiana na sprzedaż.
 • Opieka nie jest bardzo trudna.

I chociaż odmiana otrzymała powszechną miłość w krótkim czasie i rozprzestrzeniła się na prawie cały świat, ma wady.

 • Melon Ethiopka nie wyrośnie bez słońca. Dlatego uprawa w szklarniach jest problematyczna iz tego samego powodu uprawa w regionach północnych jest prawie niemożliwa.
 • Przy uprawie w regionach centralnych, gdzie słońce jest mniejsze niż na południu, zaleca się nie zaniedbywać opatrunku górnego, znacznie poprawia smak i przybliża termin dojrzewania owoców.
 • Etiopka dojrzewa dobrze w gorącym klimacie. Ale ziemia powinna być zawsze mokra, w przeciwnym razie system korzeniowy po prostu wyschnie w ciągu kilku dni.

  Rosnący melon Etiopka

Jak uprawiać melon?

Możesz uprawiać etiopski melon tylko na słonecznej działce! Bez obfitości światła słonecznego i ciepła nie będzie rosnąć lub owoce będą bez smaku. Ziemia do sadzenia tej odmiany powinna być urodzajna, zapłodniona.

Siew na żyznej glebie rozpoczyna się w maju. Trudno jest określić konkretne liczby, ponieważ ten okres może się różnić w różnych obszarach. Istnieje jednak kryterium, według którego można nawigować - temperatura ziemi powinna być wyższa niż + 16 stopni. Nasiona odmiany są żółtawe, duże, w celu poprawy ich kiełkowania, przed posadzeniem są moczone przez około dzień w prostej wodzie. Siać nasiona w odległości 30-50 cm do uprawy kraty i 50-100 cm, jeśli melon będzie podróżował po ziemi. Pogłębiaj nasiona nie więcej niż 3 cm.

Jeśli melon Ethiopka rośnie w średnich szerokościach geograficznych, warto sadzić sadzonki na otwartym terenie. Zasada jest taka sama jak w przypadku innych kultur - ta metoda pozwala przyspieszyć rozwój rośliny.

Przy uprawie metodą siewek nasiona odmiany Ethiopka są moczone przed sadzeniem przez jeden dzień. Następnie umieść jeden wspólny pojemnik. Gdy sadzonka ma 2-3 pełne liście, nurkuje w oddzielnych doniczkach. Mniej więcej miesiąc później możesz sadzić sadzonki na otwartym terenie.

Sadzenie sadzonek w osobnych studniach. Wykonuje się je w odległości 0,5-1 metra, tak jak w przypadku nasion, dzięki czemu roślina może zwijać się bez problemów na ziemi. Jeśli melon jest uprawiany na kratce, odległość może być krótsza - 30-50 cm Otwory są wykopywane, podlewane ciepłą wodą, a następnie, gdy woda jest wchłaniana, można rozpocząć sadzenie, a szyi nie można zakopać w ziemi!

Jak dbać o Melon Ethiopka?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Różnorodność gruszek Duchess pear
 • Rasa owiec Dorper
 • Najlepsze odmiany sałaty
 • Odmiana odmian winogron

Meli care Etiopka

Liczne recenzje melona Ethiopka sprowadzają się do tego, że jest to odmiana łatwa w uprawie. Z nim nie ma takich problemów jak z ogórkami, pomidorami lub jakimikolwiek odmianami melonów.

 • Podlewanie regularne i częste wymaga tylko silnego upału, suszy. Ale 1-2 tygodnie przed zbieraniem owoców warto zmniejszyć podlewanie, aby melon nie był wodnisty.
 • Leczenie szkodnikami jest bardzo rzadkie, zazwyczaj Etiopka nie jest skłonna ich pokonać. Jeśli jednak szkodniki są często atakowane na miejscu, można podjąć pewne środki zapobiegawcze - na przykład środki ludowe. Najprostszym środkiem ludowym jest odkurzanie roślin popiołem drzewnym.
 • Pierwsze karmienie jest potrzebne, gdy pojawiają się liście nasion. Aby to zrobić, użyj różnych leków. Z wyspecjalizowanych należy polecić „Uniflor-bud” (na 5 litrów wody bierze się łyżeczkę substancji). Podczas kwitnienia odmiana Ethiopka musi być uzupełniona potasem i fosforem - łyżeczka superfosfatu i 2 łyżki stołowe siarczanu potasu są zwykle przyjmowane na 10 litrów wody.
 • Roślina jest uformowana w jedną łodygę, wszystkie gałęzie boczne muszą zostać usunięte.

Ważne jest również, aby usunąć chwasty na czas i poluzować ziemię po nawodnieniu, aby nie tworzyła gęstej skorupy.

Zbieranie

Około 2,5 miesiąca po pojawieniu się pędów można zbierać słodkie owoce Etiopii. Jeśli jednak roślina została posadzona w cieniu, jej dojrzewanie może być opóźnione o kilka tygodni. Również powoli ta odmiana dojrzewa w środkowych i północnych regionach.

Melon Ethiopka jest zwykle spożywana na świeżo lub w deserach. W przypadku dżemu, soku lub innych podobnych potraw jego tekstura jest zbyt luźna.

WIDEO - Melon Sugar Etiopia

Obejrzyj film: Jak uprawiać bakłażany (Grudzień 2019).