Pszczelarstwo

Tryby temperaturowe inkubacji jaj przepiórczych w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektóre rasy przepiórek wciąż mają instynkt wylęgu jaj, ale niestety jest ich bardzo mało. W innych przypadkach konieczne jest wykorzystanie inkubatora dla ptaków lęgowych. Korzystanie z inkubatora upraszcza rzeczy, ponieważ można w nim składać dużo jaj, a procent wykluwania się jest zazwyczaj zadowalający, ale aby wszystko wyszło, trzeba zrobić wszystko dobrze. Inkubacja jaj przepiórczych zostanie opisana szczegółowo poniżej w artykule.

Jak uzyskać zapłodnione jaja?

Inkubacja jaj przepiórczych jest możliwa tylko pod warunkiem zapłodnienia jaj przepiórczych. Ale jak zdobyć takie jajka?

 1. Nie można oddzielić i zredukować samców i samic w określonym czasie. Muszą być zawsze w jednym pudełku lub klatce.
 2. W piórze dla 1 mężczyzny powinno być 3-4 kobiety. Jeśli jest więcej samic, płodność zmniejszy się, a jeśli będzie więcej mężczyzn, będą spożywać zbyt dużo paszy, a biznes stanie się nieopłacalny dla hodowcy.

  W piórze dla 1 samca powinno być 3-4 kobiety

 3. Wysokiej jakości karmienie zwiększa współczynnik płodności jaj. Powinno to obejmować rodzaj podstawowego pożywienia (jego skład żywieniowy) i dodatkowe witaminy, minerały kupowane w sklepie i po prostu zmieszane z jedzeniem.
 4. Kompleksy witaminowo-mineralne są karmione zarówno samicami, jak i samcami.
 5. Jaja zbiera się od samic od 2 do 10 miesięcy. Dalszy spadek nawożenia.

Jak sprawdzić i przechowywać jajka?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jakie są witaminy w kapuście
 • Najlepsze odmiany malin naprawczych
 • Pasze drożdżowe
 • Zestawy cebuli - odmiany, sadzenie i pielęgnacja

Nawet jeśli ptaki jedzą dobrze, inkubacja jaj przepiórczych w domu może się nie powieść, jeśli nie jest właściwe wybranie materiału do zakładki. Poniżej przedstawiono kryteria wyboru materiału do inkubacji.

 • Uczciwość jest pierwszym i najważniejszym punktem. Jeśli jajko ma pęknięcia, frytki lub skorupa jest zbyt delikatna, jajko nie nadaje się do procedury.
 • Waga musi się różnić w średnich wartościach - 10-14 g. Różne rasy będą miały tę wartość inną. Małe jaja należy wyrzucić, ponieważ pochodzą z nich bardzo słabe, bolesne przepiórki. I bardzo duże mogą mieć 2 żółtka wewnątrz, dlatego też są odrzucane.
 • Formularz musi być poprawny bez żadnych wad, nieprawidłowości.
 • Kolor muszli powinien być typowy dla rasy. Jeśli kolor jest nieprawidłowy, oznacza to brak substancji mineralnych lub innych.

  Jeśli jajko ma pęknięcia, frytki lub skorupy są zbyt kruche, jajko nie nadaje się do procedury.

Po wybraniu jaj przepiórczych, dokładna kontrola, przepuszczalność światła. Tłumaczenie umożliwia sprawdzenie stanu żółtka, mini-pęknięć, wielkości przestrzeni powietrznej, a następnie możesz wysłać je do magazynu, jeśli inkubator nie jest jeszcze gotowy lub wyświetlana jest poprzednia partia przepiórek. Nie myć jaj przed umieszczeniem ich w magazynie. Pozwoli to zmyć z nich naturalną osłonę ochronną i staną się podatne na choroby.

Jaja do inkubacji jaj przepiórczych można przechowywać do 10 dni - jest to maksymalny okres, w którym zarodek w jajku może przetrwać bez inkubatora. Jajko można przechowywać w temperaturze + 18 ... +20 stopni Celsjusza. Pierwsze 5-7 dni, procent wylęgowości wyniesie 85-90%, aw dniach 8-10 nie więcej niż 70%.

Składanie jaj w inkubatorze

W celu inkubacji jaj przepiórczych w domu powiodło się, powinieneś zadbać o czystość i jakość inkubatora. Przed ułożeniem jest całkowicie umyte i zdezynfekowane. Aby to zrobić, możesz użyć dowolnego narzędzia, które jest nieszkodliwe dla jaj, na przykład: „Ecocide”, „Brovadez-plus”. Ponadto, najlepiej byłoby również obrabiać maszynę lampą ultrafioletową przez 5 minut z odległości 35-40 cm.

Przed złożeniem jaja są całkowicie myte i dezynfekowane.

Następnie należy wlać wodę do inkubatora, ustawić żądaną temperaturę, ogrzać ją przez 2 godziny. Pozwala to nie tylko ogrzać inkubator, ale także sprawdzić jego działanie, jeśli urządzenie jest nowe i nigdy nie było testowane. Teraz możesz położyć jajka na tacy, dostosować tryby inkubatora i włączyć je.

Temperatury do inkubacji

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze odmiany rzodkiewki do szklarni
 • Odmiana winogronowa Augustine
 • Jak przechowywać cebulę w zimie
 • Odmiana aligatora

Inkubacja jaj przepiórczych wymaga dokładności i pewnych zasad. Tryby działania inkubatora mogą, a nawet muszą być dostosowane, aby zapewnić 95-100% wykluwalności przepiórek. Jajka są w inkubatorze przez 16-18 dni, w zależności od rasy i wahań temperatury. Poniżej znajduje się tabela norm temperatury, wilgotności, wietrzenia i przewrotów, które są niezbędne przez cały czas dla jaj.

Tabela warunków temperaturowych inkubatora jaj przepiórczych:

DzieńTemperatura ° C.Wilgotność,%Przewrót, razy / dzieńPrzewietrzanie
1-237,760-701-3 lub 0Nie
3-1537,650-553-8Jest
16-1837,580-90NieJest

Jak widać w pierwszych dwóch dniach, temperatura i wilgotność mają pewne normy. Przewroty nie są obowiązkowe, ale zdarzają się, robią to, aby jaja lepiej się rozgrzały ze wszystkich stron. Przewietrzanie w kolejnych dniach odbywa się poprzez otwarcie inkubatora lub specjalnych drzwi w nim przez kilka minut.

Od 16 dnia niektóre przepiórki będą się wykluwać, ale nie wszystkie. Ci, którzy nie mieli czasu na wyklucie, dają kolejne 17 i 18 dni. Wszystkie wyklute jajka przez 19 dni można wyrzucić. Po urodzeniu kurcząt nie można ich natychmiast przenieść do wylęgarni. Muszą trochę wysuszyć w inkubatorze, po prostu leżeć lub chodzić - nie zaszkodzi im. Ale kiedy puch na ich ciałach wyschnie, możesz przenieść je do uprzednio zdezynfekowanego i podgrzanego pojemnika do 32-35 stopni Celsjusza.

Porady dla drobiu

Na pierwszy rzut oka inkubowanie jaj przepiórczych w domu może wydawać się dość skomplikowanym procesem, ale w rzeczywistości tak nie jest. Po pierwszym doświadczeniu staje się jasne, co jest, a proces jest uproszczony, z czasem przychodzi niezbędne doświadczenie. Dla tych, którzy po raz pierwszy spotkają się z tą procedurą, poniżej znajdują się zalecenia i wskazówki.

Inkubator do usuwania przepiórek jest pożądany, aby wybrać regulowany

 • Wskazane jest, aby wybrać inkubator do usuwania przepiórek, aby był regulowany, tak aby można było ustawić odpowiednią temperaturę i wilgotność.
 • Lepiej sprawdzić jaja kilka razy, aby nie być zaskoczonym niską wykluwalnością.
 • Poprawność działania inkubatora jest warta sprawdzenia od czasu do czasu, ponieważ wiele urządzeń, zwłaszcza tanich, może zawieść na pierwszym miejscu w trybie temperaturowym.
 • Jajka należy kupować w specjalnych gospodarstwach posiadających odpowiednie certyfikaty i dobrą reputację lub z własnych przepiórek.
 • Im starsze jaja do inkubacji, tym niższy procent ich wykluwania.

VIDEO - Jak prawidłowo inkubować jaja przepiórcze od „A” do „Z”

Pin
Send
Share
Send
Send