Warzywo

Nawadnianie kropelkowe Chrząszcz

Pin
Send
Share
Send
Send


Nawadnianie kroplowe jest wygodną alternatywą dla regularnego nawadniania ogrodu za pomocą węża lub konewki. Sam system dostarczy odpowiednią ilość wody, doprowadzając ją dokładnie pod rośliny - do strefy korzeniowej. Nawadnianie kropelkowe chrząszcza wykonuje rosyjska firma „Cycle”. Jest wysokiej jakości i może być stosowany w szklarniach lub na otwartym terenie.

Co to jest wygodne nawadnianie kropelkowe

Bez wody rośliny nie mogą rosnąć. Podczas uprawy roślin w ogrodzie, w ogrodzie lub w ogrodzie potrzeba dużo czasu i wysiłku na wodę. Jednocześnie proste nawadnianie lub nawadnianie nie zawsze jest właściwe - woda może być dostarczana za dużo lub za mało. Nawadnianie kroplowe jest uważane za najlepsze dla roślin.

 • Przy stosowaniu nawadniania kroplowego woda jest dostarczana bezpośrednio do korzeni.
 • Możesz dodać opatrunek do wody, aby podlewanie było podwójnie korzystne dla roślin.
 • Ziemia nie jest skorupowa, nie pęka i nie jest wypłukiwana.
 • Oszczędza się zużycie wody.

System nawadniania chrząszcza z pojemności

Ciekawe! Rośliny szklarniowe należy podlewać u nasady - uratuje to je przed rozwojem zgnilizny.

Ale aby system nawadniania kroplowego naprawdę przyniósł korzyści i był wygodny w obsłudze, konieczne jest jego prawidłowe wybranie. Zwróć uwagę na następujące punkty.

 1. Źródło ujęcia wody - beczka, zaopatrzenie w wodę (dobrze, dobrze);
 2. Gdzie rosną rośliny (otwarta ziemia, szklarnia, szklarnia);
 3. Rodzaj sadzenia (jednorodny lub rozproszony);
 4. Dostępność energii elektrycznej do podłączenia.

Jeśli system spełnia wszystkie wymagania ogrodnika, nie spowoduje to problemów podczas pracy.

System nawadniania chrząszcza kroplowego

Przeczytaj także te artykuły.
 • Porzeczka Yadrenaya
 • Co karmić świnie?
 • Kiedy i jakie szczepienia wykonują nowonarodzone prosięta
 • Dżem z desek

Nawadnianie kroplowe Chrząszcz otrzymał taką nazwę dzięki temu, że położenie kroplomierzy przypomina rozbieżność nóg chrząszcza - wiele małych rur rozchodzi się od głównych rur, które są ułożone parami względem siebie. Ma sinusoidalną strukturę kroplomierza, która zapobiega ich zanieczyszczeniu. System jest bardzo prosty, można powiedzieć, elementarny, zarówno w pracy, jak i instalacji. Jest to również doceniane i tanie.

Ciekawe! Każdy zestaw systemu Beetle ma filtr. A jeśli kupiłeś zestaw z wyborem wody z beczki, to zawiera on również poziom rurki, który pozwala kontrolować ilość pozostałej wody.

Odmiany systemu Beetle

W sprzedaży jest kilka odmian chrząszcza do nawadniania kroplowego.

 • System nawadniania kroplowego ze zbiornika na 30 roślin zawiera wąż tułowia o długości 9 metrów, armaturę, skompensowane kroplomierze - 30 szt., 1 filtr dokładny, szydło, przezroczysty poziom rur i zawieszenie do niego, a także inne szczegóły. Ciśnienie robocze - 0,1-0,2 bar. Zużycie wody - 4 l / h. Powierzchnia nawadniania - 6 m². Koszt - 1448 rubli.
 • Zestaw o pojemności 60 instalacji ma główny wąż o długości 18 metrów, armaturę, skompensowane kroplomierze - 60 szt., 1 filtr dokładny, szydło, przezroczysty poziom rur, zawieszenie itp. Ciśnienie robocze wynosi 0,1-0,2 bar . Zużycie wody - 4 l / h. Powierzchnia nawadniania - 18 m². Koszt - 2099 rubli.

  System nawadniania chrząszcza z systemu zaopatrzenia w wodę

 • System nawadniania kroplowego z sieci wodociągowej do 30 instalacji obejmuje główny wąż o długości 9 metrów. Dostępne są również 30 mikropip, złączek, skompensowanych kroplomierzy - 31 szt., Strzały z zaciskiem - 30 szt., 1 drobny filtr, szydło i inne części. Powierzchnia nawadniania - 6 m². Koszt - 1611 rubli.
 • Zestaw instalacyjny do 60 instalacji zawiera główny wąż o długości 18 metrów, mikropipy - 60 sztuk, okucia, skompensowane kroplomierze - 61 szt., Strzały z zaciskiem - 60 szt., 1 drobny filtr, szydło i kilka innych koniecznych szczegółów opakowanie. Powierzchnia nawadniania - 18 m². Koszt to 2262 rubli.

Ponadto dostępne są również zegary robocze, ale są one kupowane oddzielnie. Możesz także kupić specjalny zestaw rozszerzający, zaprojektowany dla kolejnych 20 roślin.

Zalety nawadniania kroplowego Chrząszcz

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Korzyści i szkody wynikające z mięsa przepiórczego
 • Króliki hodowlane
 • Mięso owcze
 • Brojler Gwinea

Nawadnianie kropelkowe Chrząszcz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników. Jakie są jego zalety?

 • Jest filtr, który automatycznie czyści wodę i chroni węże i kroplomierze przed zanieczyszczeniem.
 • Węże są czarne, więc woda nie kwitnie w nich.
 • W zestawie szydło z ogranicznikiem - przebicie węża nie zadziała.
 • Kroplomierze nie zatykają się, ponieważ są wykonane w postaci sinusoidy.
 • Zestawy mają złączkę, która umożliwia podłączenie systemu do dowolnego pojemnika.
 • W zestawie z pojemności na 60 roślinach lub 30 znajduje się poziom rurki, pozwalający określić ilość wody w beczce.
 • Dźwigi i korki pozwalają umieścić system w szklarniach na kilku łóżkach i przeprowadzać podlewanie tylko określonych obszarów.
 • Trójniki w zestawie zapobiegają pękaniu haczyków.
Ciekawe! Podczas korzystania z systemu kroplowego woda płynie do dozowanych roślin, oszczędzając w ten sposób płyn, a ziemia pod uprawami nie jest zagęszczana.

Zestaw do nawadniania kroplowego nawadniania Chrząszcz

 • W razie potrzeby można zwiększyć system dla 30-60 zakładów.
 • Możesz dostosować częstotliwość i intensywność nawadniania.
 • Stosunkowo niski koszt.

Wady systemu

Wady tego systemu mogą być i musisz o nich wiedzieć przed dokonaniem zakupu.

 • Wielu ogrodników skarży się, że główny wąż jest złej jakości i wkrótce zaczyna płynąć.
 • Zegar szybko pęka, ale można go wymienić.
 • Montaż niektórych części wymaga dużego wysiłku fizycznego.
 • Dźwigi w zestawie szybko zawodzą. Niektórzy ogrodnicy, aby je zastąpić, zdobyć oddzielnie trwalsze, żelazne krany.
Ciekawe! Źródło wody, które będzie używane, jest wskazane w systemie pakowania, więc bardzo trudno jest go pomylić.

Instrukcje i zalecenia dotyczące korzystania z chrząszcza

System jest zwykle montowany samodzielnie. Nie ma tu nic skomplikowanego, ponieważ do zestawu dołączone są szczegółowe instrukcje.

 1. Przede wszystkim musisz rozpakować wszystkie części, zdobyć wąż tułowia i rozłożyć go tak, aby się wyprostował i nie skręcił.
 2. Teraz możesz zacząć budować system. Najpierw pobiera się jeden cienki wąż, wkłada do zakraplacza, a po drugiej stronie umieszcza się mały trójnik.
 3. Do trójnika używanego w poprzednim akapicie dołączono kroplomierz do innej rurki. Mamy więc jednostkę zaopatrzenia w wodę dla 2 roślin - „nogi” żuka. W ten sam sposób przechodząc do odpowiedniej ilości „nóg”, aby mieć wystarczającą ilość dla wszystkich roślin.
 4. Szydło robi dziury w wężu bagażnika. Następnie włóż do niego pary nóg za pomocą wolnego końca trójnika.

Elektroniczny zegar do podlewania chrząszcza

Ważne! Niektóre części można połączyć z wielką trudnością. Aby ułatwić ten proces, można je namoczyć we wrzącej wodzie lub po prostu pozwolić im odpocząć na słońcu (rozgrzać).
 1. Każdy kroplomierz jest umieszczany w ziemi u nasady rośliny.
 2. Powstały system musi być podłączony do beczki wody lub wody. Jeśli połączenie trafia do lufy, w dolnej części wykonuje się otwór o średnicy 22 mm (5-7 cm od dołu).
 3. Element łączący, który znajduje się w zestawie, jest wkładany od wewnątrz do pojemnika, dzięki czemu uszczelka pozostaje wewnątrz beczki. Dokręć mocno ten element, a następnie podłącz złączkę węża.
 4. Dysza jest przymocowana do segmentu głównego węża.
 5. Aby naprawić poziom rury, należy włożyć duży wąż do węża. Następnie do specjalnego uchwytu wkłada się przezroczystą rurkę poziomującą, a następnie mocuje do trójnika.
 6. Teraz łączy się z następną gałęzią głównego węża, dźwigiem i ponownie częścią głównego węża.
 7. Filtr czyszczący jest połączony ze złączami. Powinien on stać w określony sposób - na nim jest znak, ponieważ powinien być umieszczony w stosunku do zaopatrzenia w wodę.
 8. System węży z obszaru jest połączony z systemem zbiornika, a koniec systemu jest zamknięty korkiem.

Jeśli jest czasomierz, możesz dostosować częstotliwość nawadniania. Jeśli nie, możesz wypróbować system Beetle, sprawdzając, jak będzie działać.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Nawadnianie kropelkowe Chrząszcz będzie służył przez wiele lat, jeśli będzie używany prawidłowo.

Filtr podlewania chrząszcza

 • Jesienią system nawadniania kroplowego zostaje usunięty z terenu budowy. Woda jest odprowadzana i w pełni wyposażona, wszystkie części są doprowadzane do ciepła (jest to możliwe w piwnicy, na strychu lub w domu).
 • Utrzymuj system Beetle lepiej w temperaturach od +3 stopni.
 • Aby nie zmieniać systemu co roku, zaleca się sadzenie roślin rocznie według tego samego schematu.
 • Jeśli woda przestanie płynąć, musisz sprawdzić stan systemu, na przykład filtr może się zatkać.
 • Jeśli woda nie płynie pod konkretną rośliną, powodem jest zatkanie kroplówki. Konieczne jest usunięcie i wyczyszczenie. Trójnik może również ulec zabrudzeniu, w którym to przypadku ważne jest również jego odłączenie i wyczyszczenie.

Recenzje ogrodników o nawadnianiu kropelkowym Chrząszcz

Opinie na temat nawadniania kropelkowego Chrząszcze różnią się znacznie od ogrodników.

 • Anton Sklyar: „W zeszłym roku kupiłem chrząszcza do nawadniania kropelkowego, zamówiłem go na stronie internetowej. Kupiłem go z zegarem. Wszystko okazało się szybko, jak się okazało, system nie mógł być prostszy, nie było żadnych trudności z montażem i wygląda jak chrząszcz. zadzwoniłem do serwisu, obiecałem wysłać zamiennik, ale ona nie przyszła, zadzwoniłem jeszcze kilka razy, ale oni po prostu nie odbierali telefonu, w rezultacie kupiłem timer na rynku i po prostu podłączyłem go do Beetle. ale jakość usług jest totalne rozczarowanie. ”
 • Antonina Bubleinik: „Używam nawadniania kropelkowego chrząszcza o pojemności 60 roślin. System jest bardzo prosty, łatwy w użyciu, działa dobrze i pod pewnymi względami jest nawet lepszy niż inne opcje, takie jak Vodomerka. Jest instalowany w szklarni, działa bez zarzutu. W przyszłym roku kupię zestaw do Nie ma jeszcze żadnych przerw w rurach, nawadnianie odbywa się szybko, ale przy łączeniu części potrzebna była siła człowieka, ponieważ niektóre węże nie chciały dołączać do kroplowników.
 • Jurij Arnautow: „Samo w sobie, jako system, nawadnianie żuka jest bardzo dobrą rzeczą, wygodną, ​​praktyczną i nie jest problemem montaż i demontaż, wykonuje swoje zadanie. Problem tkwi raczej u tych, którzy go sprzedają. W moim zestawie nie było 2 cienkich węży tak, że otrzymałem tylko 30 z systemu dla 30 roślin. Ten sam problem pojawił się u moich znajomych. Więc najlepiej jest kupować kroplówki Beetle nie w Internecie, ale w sklepach lub na rynku, przynajmniej możesz to sprawdzić, wszystko jest włączone czy nie. ”

Obejrzyj film: Chrząszcz Opuchlak - szkodnik rododendronów i truskawek, rozpoznanie i zwalczanie (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send