Warzywo

Cukinia Cavili F1 - opis odmian, uprawa i pielęgnacja

Pin
Send
Share
Send
Send


Zucchini Kavili F1 - wczesna dojrzała hybryda holenderskiej selekcji. Dojrzewanie następuje po 40-45 dniach od kiełkowania. Zapylanie pszczół nie jest wymagane. Ten gatunek wyróżnia się spośród wielu innymi kryteriami. Ten artykuł jest poświęcony jego cechom i funkcjom uprawy.

Opis gatunku dyni warzywnych Kavili F1

Kavili F1 to hybrydowy klaster z międzywęzłowymi. Liście są ciemnozielone, duże z białymi plamami. Krzaki są duże, ale kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca. System korzeniowy jest rozwijany. Rodzaj kwitnienia to głównie kobiety.

Kavili F1 - hybrydowa sekcja z międzywęźlami

Owoce są cylindryczne, prawie identyczne w kształcie, proste, nie skręcone z lekkim ściągaczem. Kolor skórki jest jasnozielony, bez plam i pasków. Miąższ jest biały, gęsty, soczysty. Długość cukinii wynosi 16-22 cm, waga do 500 g, średnia waga to 300 g.

Jakie są zalety i wady hybrydy?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Rasa kurczaków Hisex Brown
 • Kwiat cyny
 • Hodowla krów
 • Najlepsze odmiany kalafiora

Cukinia Kavili F1 jest uważana przez wielu ogrodników za najlepszą wśród mieszańców i odmian według różnych kryteriów.

 • Wysoka wydajność - 9 kg / m. kw. Kabaczki rosną jak drożdże, więc sadzenie ich w dużych ilościach jest zalecane tylko wtedy, gdy są sprzedawane.

  Wysoka wydajność - 9 kg / m. kwadrat

 • Owocowanie długo - do 2 miesięcy.
 • Odporność na mączniaka prawdziwego.
 • Zbywalność jest dobra. Kabaczki można łatwo sprzedawać na rynku.

Skazy hybrydowe są zwykle wykrywane przy złej opiece lub niewłaściwym sadzeniu.

 • Biedny przeciwstawia się mrozowi, więc jest sadzony po późnym mrozie.
 • Nie toleruje suszy. Z braku wilgoci owoce nie mogą się w pełni rozwinąć.

Gdzie lepiej sadzić Kavili F1?

Uprawiana cukinia Kavili F1 w otwartym polu. W szklarni można je sadzić tylko z dodatkowym oświetleniem. Fabuła powinna być słoneczna. Brak światła i ciepła doprowadzi do słabo rozwiniętych owoców i niższych plonów. Dobrymi prekursorami są ziemniaki, pory, kapusta wszelkiego rodzaju.

Uprawiany squash F1 Kavili na otwartym terenie

To ważne! Sadzenie Kavili F1 po dyni i ogórkach jest niemożliwe.

Ziemia powinna być lekka, wtedy żniwa będą bogate, chociaż w ciężkiej roślinie będzie rosnąć, tylko w małych ilościach przyniesie. Aby poprawić jakość gleby, można ją rozcieńczyć w okolicy piaskiem rzecznym i torfem. Po przecenieniu kwasowości wprowadzana jest mąka dolomitowa lub wapno, ponieważ hybryda na kwaśnej ziemi nie rośnie.

Jesienią ziemia do przyszłego sadzenia cukinii jest traktowana nawozami organicznymi (kompost, popiół) i mineralnymi (superfosfat). Ilość nawozu, którą należy zastosować do kopania, zależy od jakości i rodzaju gruntu.

Kiedy mogę sadzić squasha w ziemi?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ovstuzhenka Sweet Cherry Variety
 • Rzodkiewka Celeste F1
 • Mleczko pszczele
 • Najlepsze różowe winogrona z opisem i zdjęciem

Najlepsza temperatura do kiełkowania nasion cukinii Kavili F1 F1 + 15 ... +18 stopni. W niższych temperaturach kiełkowanie zwolni. Dlatego posadzono cukinię Kavili F1 w maju, jeśli posiano nasiona.

Dlatego squash Kavili F1 jest sadzony w maju, jeśli wysiewa się nasiona

Jeśli sadzonki zostaną posadzone, wówczas początek czerwca będzie najlepszym czasem, ale jest to również możliwe w maju, jeśli sadzonki są już duże i wystarczająco wyrośnięte. I sadzonki zaczynają robić w kwietniu. Aby przedłużyć okres owocowania cukinii, konieczne jest sadzenie ich w odstępach 3 tygodni.

Technologia sadzenia i pielęgnacja cukinii Kavili F1

Nasiona cukinii są kontrolowane przed sadzeniem - puste można bezpiecznie wyrzucić, nie ma dla nich sensu. Pozostaw tylko pulchne, dobre, nieuszkodzone. Aby jak najszybciej uzyskać sadzonki, nasiona można moczyć przez 1-3 dni w zwilżonej szmatce bawełnianej, aby wykiełkowały, a z chorób można je leczyć słabym roztworem nadmanganianu potasu lub tiramu, ale tylko wtedy, gdy nasiona nie są traktowane w fabryce.

Pod lądowaniem wykonuj osobne otwory. Schemat - 60x60 cm W każdej studzience umieścić 2-3 nasiona na głębokość 5 cm, tak aby krzewy okazały się bujne. Jeśli sadzonki są sadzone, warto upewnić się, że pędy nie są mocno zakopane.

Jeśli squash Kavili F1 rośnie w cieniu, konieczne jest usunięcie niektórych jego liści.

W trosce o tę odmianę bezpretensjonalny. Spośród stałych procedur wymagane jest obfite podlewanie (9 l / m kw.), Zwłaszcza jeśli podłoże jest piaszczyste, usuwając chwasty, rozluźniając, zatapiając. Z rzadkich procedur - karmienie i leczenie przed szkodnikami.

To ważne! Jeśli cukinia Kavili F1 rośnie w cieniu, konieczne jest usunięcie niektórych jej liści. Umożliwi to otwarty dostęp światła do owoców.

Leczenie przez szkodniki może być profilaktyczne (środki ludowe) i kierowane, gdy istnieje już jakiś rodzaj choroby lub szkodnika. Opatrunki na początku wzrostu przeprowadza się 1-2 razy z substancjami azotowymi, aw okresie kwitnienia można dodać potas i superfosfat.

Zbieranie

Cukinia zbiorów tej hybrydy jest oczekiwana w lipcu lub na początku sierpnia, w zależności od warunków klimatycznych. Owocuje go długo, więc do późnej jesieni będzie można zjeść na dojrzałych owocach.

Producenci stwierdzili, że owoce nie przejrzały

Producenci stwierdzili, że owoce nie przejrzały, jednak przy długim pobycie na roślinie (około tygodnia) ich skóra zaczyna twardnieć. Dlatego do świeżej konsumpcji konieczne jest zrywanie młodej cukinii, ponieważ mają bardzo cienką skórę. W przypadku długotrwałego przechowywania w chłodniach bardziej odpowiednia będzie dojrzała kabaczek o grubszej skórze.

Kabaczki Kavili F1 zawierają wiele witamin, odżywczych, mają delikatny, smaczny miąższ, słodkawy. Idealny do konserwowania. Gdy solenie i marynowanie nabiera charakterystycznego chrupnięcia, nie trać smaku. Popularny także w świeżej (surowej) formie do smażenia, grillowania, duszenia.

WIDEO - Kavili Squash. Rosnące tajemnice

Pin
Send
Share
Send
Send