Warzywo

Opis odmiany kapusty Glory

Pin
Send
Share
Send
Send


Kapusta jest zdrowym warzywem dla osób w różnym wieku. Zawiera wiele składników odżywczych, witamin, pierwiastków śladowych, jest stosowany w kuchni, medycynie i kosmetologii. Chwała kapusty jest dwojakiego rodzaju: 1305 i Gribovskaya 231. Artykuł będzie zawierał szczegółowy opis i cechy kapusty odmiany Glory, zwłaszcza uprawy i pielęgnacji.

Opis kapusty odmiany Slava

Cabbage Glory - odmiana w połowie sezonu, dojrzewa w 100-125 dni. Tolerancja na suszę. Ma wysoką wydajność - do 12,5 kg / m. kw. Słynie z przyjemnego smaku, doskonałego kiełkowania, odporności na główne choroby kapusty.

Głowy odmiany są zaokrąglone płaskie. Waga waha się od 2,5 do 5 kg, choć są mistrzowie poniżej 6–7 kg, ale to rzadkość. Kapusta ma jasnozielony kolor liści, a w kroju jest zawsze biała.

Głowy odmiany są zaokrąglone płaskie

Dobrze transportowane, przechowywane do 3 miesięcy, w dobrych warunkach - 4-4,5 miesiąca. Kiedy przekroczenie prędkości i długie przechowywanie nie pękają. Doskonała jakość produktów i możliwości transportowe sprawiają, że Glory jest dochodowym handlem. Warto jednak dokładnie monitorować, czy kapusta nie jest dotknięta chorobami i szkodnikami, ponieważ niektóre z nich mogą prowadzić do uszkodzenia upraw.

Jakie są różnice kapusty Slava 1305 i Gribovskaya 231?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Ovstuzhenka Sweet Cherry Variety
 • Sadzenie cebuli przed zimą
 • Odmiana pomidorowa Miracle of the Earth
 • Papryka konserwowa na zimę

Istnieją dwie odmiany kapusty Slava. Slava 1305 i Slava Gribovskaya 231 to dwie oddzielne odmiany, które często są mylone lub uważane za jedno. Są bardzo podobne pod wieloma względami - opisane powyżej cechy odnoszą się do obu podgatunków, ale mają też różnice.

Glory 1305 dojrzewa w 115-120 dni. Ma zwiększoną wydajność 9-12,5 kg / m. kw. Głowy nie pękają, zachowują swój kształt przez długi czas. Nie cierpi na bakteriozę śluzową. Kapusta tego typu ma zwykle od 3 do 5 kg. Gęstość nie jest zbyt wysoka, bardziej luźna. Przechowywane niezbyt dobrze - 3 miesiące.

Slava 1305 i Slava Gribovskaya 231 to dwie oddzielne odmiany.

Slava Gribovskaya 231 dojrzewa nieco wcześniej - za 100-110 dni. Głowy kapusty są nieco mniejsze - 2-3 kg, ale bardzo gęste. Wydajność wynosi około 6,6-8,9 kg / m. kw. Ceniony za prostotę i przechowywany przez 3-4 miesiące.

Gdzie mogę uprawiać kapustę Glory?

Kapusta Slava ma pewne preferencje w zakresie obszaru uprawy.

 • Zaleca się, aby ziemia była lekko kwaśna o pH w zakresie 6.
 • Rośnie dobrze po wieloletnich ziołach, ziemniakach, roślinach strączkowych.
 • Kocha żyzną ziemię. Jesienią ziemia jest nawożona przez dodanie obornika lub próchnicy (50 kg / m2).
 • Działka jest słoneczna, jasna, ponieważ w cieniu kapusty rozwijają się powoli.

Jak uprawiać kapustę Glory?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze wczesne odmiany papryki słodkiej
 • Sadzenie marchwi zimą
 • Co karmić gęsi zimą i latem
 • Żółty arbuz - odmiany i uprawa

Chwała kapusty uprawiana jest na sadzonki i bez pestek. W obu przypadkach nasiona są początkowo wysiewane w jednym miejscu, a następnie przenoszone do stałego. W metodzie bezpestkowej nasiona wysiewa się w szklarni lub szklarni i, jeśli jest to pożądane, można je natychmiast sadzić w dużej odległości od siebie. Tutaj tylko 100% kiełkowania nikt nie może zagwarantować.

Sadzonki wyhodowane z kapusty i chwastów

Już w pierwszej połowie kwietnia konieczne jest zasianie nasion kapusty w nieogrzewanych szklarniach, pod folią w łóżkach lub w domu na sadzonki. Temperatura powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić + 12 ... + 18 stopni. Jeśli na zewnątrz jest jeszcze zimno, warto rozgrzać ziemię tylko wrzącą wodą i przykryć folią. Po 2-3 dniach będzie odpowiedni do siewu nasion.

Siać nasiona nie grube. Każda roślina potrzebuje powierzchni 25 cm kwadratowych, dlatego warto albo siać nasiona grubo, a następnie przerzedzać, albo początkowo wysiać je w odległości 25-30 cm Przesadzanie do stałego miejsca odbywa się pod warunkiem, że kiełki mają 5-6 liści, osiągnęły 15 cm wysokości. Ten czas jest zwykle w połowie maja lub na początku lata. Przed sadzeniem sadzonki są stwardniałe, a jeśli są robione w domu, to od czasu do czasu są przeprowadzane na zewnątrz. W przypadku, gdy na ulicy wykonano szklarnię - jest ona otwierana na 2-3 godziny w ciągu dnia przez 6-8 dni.

Posadzone kiełki na stałym miejscu pod schematem 60x60 cm Przed sadzeniem, studnie należy obficie podlać wodą, a po posadzeniu ziemię ubija się i pozostawia na 1-3 dni, aby kapusta się zakorzeniła.

Jak dbać o kapustę Chwała?

Uprawy sadzone muszą być objęte pewną opieką, w przeciwnym razie nie dadzą zbiorów. Kapusta Glory nie jest wyjątkiem. Troska to terminowe podlewanie, zwalczanie chorób, szkodników, rozluźnienie ziemi, niszczenie chwastów.

Woda w razie potrzeby - ziemia nie powinna wysychać i pękać

Woda w razie potrzeby - ziemia nie powinna wysychać i pękać. Ale 2-3 tygodnie przed zebraniem kapusty, podlewanie jest całkowicie zatrzymane.

Odstraszające szkodniki można przeprowadzać specjalnymi środkami - insektycydami, ale jeśli szkodniki nie pojawiły się wcześniej na daczy, można po prostu umieścić petunę lub nagietki w pobliżu kapusty - jest to idealny środek zapobiegawczy. Te rośliny odstraszają szkodniki, które lubią kapustę Sławę.

Karmienie niezwykle potrzebne. 14 dni po przesadzeniu kapusty do stałego miejsca, należy nakarmić sadzonki roztworem dziewanny - 1 wiadro na 10 litrów wody. Ta ilość wystarcza na 5-6 krzaków. W okresie początku formowania głowy konieczne jest dodanie 50 g popiołu do tego samego roztworu dziewanny i wlać kapustę. Trzeci opatrunek - ostatni, jest wykonywany tym samym roztworem z popiołem 3-4 tygodnie po tym, jak głowa zaczęła się formować.

Zbiór i przechowywanie

Dojrzewa kapusta Glory pod koniec lipca. Zbierz go jako dojrzewający, po prostu odcinając głowę nogami. Po zbiorze zbiory są kontrolowane. Górne liście można usunąć, jeśli są uszkodzone.

Zbieraj je, gdy dojrzeją, po prostu odcinając głowę od nóg

Slava może być przechowywana tylko w dobrej piwnicy, gdzie nie ma grzyba, jest wentylacja, jest sucha i czysta. Przed złożeniem kapusty posortowane. Nie uszkodzone głowy są przechowywane najdłużej, resztę lepiej umieścić w oddzielnym koszu lub pudełku i umieścić w innym miejscu - zostaną one użyte w pierwszej kolejności. W przypadku długotrwałego przechowywania pomieszczenie powinno mieć około 0 stopni i wilgotność 90%.

Kapusta Slava jest idealna do sałatek i świeżej konsumpcji. To także pyszne przekąski. Jest często używany do fermentacji, wrzucany do barszczu, zup, duszony, czasem nawet zamrożony w siekanej formie.

WIDEO - Biała kapusta Glory 1305

Obejrzyj film: WILEC - pąki kwiatowe i kwiaty (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send