Warzywo

Ogórek Masza F1 i jej cechy

Pin
Send
Share
Send
Send


Cucumber Masha F1 - wczesna odmiana samopylna. Zalecany do uprawy w szklarniach, ale często sadzony na otwartym terenie. Jest bardzo popularny wśród ogrodników, ponieważ daje szybkie, przyjazne zbiory w krótkim czasie. Ogórki tej odmiany są bardzo piękne, a nawet mają dobre właściwości handlowe. Więcej informacji na temat odmiany Masha F1 można znaleźć w poniższym artykule.

Specyfikacje i opis odmian ogórka Masha F1

Ogórki Masha F1 - holenderska odmiana. Dojrzewanie jest przyjazne, dlatego ogórki tej odmiany są często używane do konserwacji. Pierwsze owoce dojrzewają w 40-42 dni po posadzeniu w stałym miejscu. Nie wymaga zapylania.

Roślina jest potężna, ale otwarta. Łodyga jest średniej grubości, jasnozielona, ​​gęsta. Liście są dość duże, ciemnozielone, niezbyt gęsto pokrywają roślinę. Owocowe bukiety typu. Kwiaty jasnożółte, średniej wielkości.

Po cięciu widać, że nasiona są małe

Owoce są nasycone na zielono, ciemniejsze w kierunku łodygi i jaśniejsze w kierunku końcówki. Guzek jest słaby, kolce na ciemnych ogórkach. Długość owocu wynosi 8-10 cm.

Młode ogórki mają gęste mięso i doskonały smak, nie smakują gorzko, nawet przy słabej opiece. Smak jest trochę słodki, zwłaszcza jeśli podnosisz ogórki na czas i nie pozwalasz im spać. Po cięciu jest jasne, że nasiona są małe, co ma bardziej pozytywny wpływ na smak. Nadszedł jednak czas na zbiory. Ogórki Masza F1 o długości ponad 10 cm mogą stracić smak, smak, a ich skóra staje się bardziej szorstka - w tym przypadku jest czyszczona przed jedzeniem warzyw.

Jak sadzić w szklarni i na otwartym terenie?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem
 • Ile lat żyją konie
 • Hortensja drzewna
 • Rosnący koper w szklarni w zimie

Cucumber Masha F1 jest uprawiana w filmach, szklarniach szklanych, a także na otwartym terenie. W zależności od miejsca i metody sadzenia może zmieniać się gęstość upraw lub sadzenie sadzonek.

To ważne! Sadzonka dla odmian ogórka Masha F1 nie jest obowiązkowa, ale jest preferowana, jeśli uprawa jest uprawiana w środkowych i północnych regionach o niestabilnym lub chłodnym klimacie.

W szklarniach ogórki są zwykle hodowane na kratce dla wygody, a nie są sadzone mocno, tak że nie ma silnego zagęszczenia, a światło może oświetlać wszystkie liście i owoce. Na metr kwadratowy przypada 2-3 rośliny.

Sadzonki dla odmian ogórka Masha F1 jest opcjonalna, ale preferowana

Horyzontalna metoda uprawy jest zwykle stosowana na otwartym terenie, ponieważ zajmuje dużo miejsca. Jednocześnie słońce oświetla obszar ogórkami Masha F1, dzięki czemu można je sadzić bardziej gęsto - 4-5 roślin na metr kwadratowy.

Siew lub sadzenie sadzonek w prostej, nieogrzewanej ziemi odbywa się pod koniec maja. Jeśli specjalna szklarnia z ciepłym, podgrzewanym podłożem jest wyposażona w ogórki, można wysiewać nasiona lub sadzić sadzonki już od kwietnia.

Siać nasiona lub sadzonki roślin w nawożonej glebie (można użyć minerałów lub organicznych). Oddzielne studzienki wykonuje się w odległości 20-30 cm od siebie, sadzi się w nich nasiona lub sadzonki. Odległość między rzędami zależy od metody lądowania. Może to być 50-100 cm - najważniejsze jest to, że światło, po tym jak kultura rośnie, może przeniknąć do każdej rośliny. Sadzenie głębokości - 1,5-2 cm, sadzonki są sadzone ostrożnie, aby nie uszkodzić korzeni.

Ogórki Masza F1 według opinii ogrodników to najlepsza odmiana na otwartym terenie, choć wymagają one więcej opieki.

Jakie są cechy pielęgnacji ogórka Masha F1?

Odmiany ogórków Masha F1 są uprawiane bez problemów na małych i dużych farmach, małych działkach domowych. Odmianę tę można nazwać klasyczną - prostą, popularną, owocną, można ją uprawiać przy pracy ręcznej i przy użyciu specjalnych technik rolniczych.

Podlewanie odbywa się co 2-3 dni.

 • Górny opatrunek i podlewanie należy wykonywać tylko wieczorem. Czasami jest to możliwe rano, ale nie zapominaj, że latem słońce wschodzi wcześnie i już 10 rano może być bardzo gorąco!
 • Podlewanie odbywa się co 2-3 dni. Aby to zrobić, użyj ogrzanego w słońcu i oddzielonej wodzie o temperaturze co najmniej +20 stopni.
 • Mniej więcej raz na 10 dni należy karmić ogórki mocznikiem lub obornikiem. 10 litrów wody pobiera się litr stężonej zawiesiny lub 10 g mocznika. Podlewanie spędza w otworze. Musisz upewnić się, że płyn nie spadnie na ogórki!
 • Opatrunek wierzchni jest konieczny, jeśli gleba jest uboga. Z reguły z liści i pędów ogórków odmiany Mash F1 zawsze jest jasno, czego im brakuje. Dlatego należy zwracać uwagę na ten problem, a duże zbiory nie potrwają długo. Jeśli jest wystarczająca ilość pożywienia, na każdym węźle powstaje 6-7 owoców.

To ważne! Gdy używasz zimnej lub lodowej wody dla roślin o każdej porze dnia, Masza F1 może wywołać ogórek - szok, który często prowadzi do rozkładu i blaknięcia.

 • Kiedy rośniesz na kratce, musisz zacząć wiązać ogórki na czas, w przeciwnym razie będą się poruszać po ziemi i nie zwijają się w górę.

  Od czasu do czasu warto zbierać chwasty.

 • Istnieje odporność na wirusa mozaiki, mączniaka prawdziwego, cladosporiozu. Ale z innych chorób warto spryskać roślinę wczesną wiosną. Ponadto zapobieganie mszycom i innym najczęstszym szkodnikom nie będzie przeszkadzać. Warto zauważyć, że chociaż nie ma chorób i owadów, lepiej jest stosować tradycyjne metody jako środek zapobiegawczy i zaleca się stosowanie chemikaliów i preparatów biologicznych, jeśli pojawi się prawdziwy problem.
 • Od czasu do czasu warto oczyścić chwasty, które wydostały się przez ściółkę i rozluźnić ziemię. Rozluźnienie gleby w obecności ściółki przeprowadza się tylko w okresie jej wymiany.
 • Teren pod ogórkiem odmiany Masha F1 powinien być ściółkowany. Stosuje się każdą dostępną ściółkę. Zmieniaj ściółkę około 3 razy w sezonie. Pierwszy układany jest po pojawieniu się pędów (lub rozpoczęły się sadzonki), następnie zmieniają je w środku lata i bliżej jesieni.

Zbieranie

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Rasa Kaczka piżmowa (Indo-Hound)
 • Kompot Apple
 • Odmiany soi
 • Odmiany jabłek dla regionu Leningradu

Ze względu na to, że roślina nie rośnie gęsto, zbieranie owoców nie powoduje żadnych niedogodności. Owoce można zobaczyć i łatwo je usunąć jednym precyzyjnym ruchem. Możesz użyć noża, ale odłamują się dobrze i ręcznie.

Ze względu na to, że roślina nie rośnie gęsto, zbieranie owoców nie powoduje żadnych niedogodności.

Zaleca się natychmiastowe rozpoczęcie zbioru plonów, ale w zasadzie ogórki Masha F1 są dobrze przechowywane w lodówce przez kilka tygodni.

Ogórki Masha F1 służą do świeżej konsumpcji, sałatek, przekąsek, solenia i konserwowania na zimę. Są dobrze przechowywane, nie tracą smaku w banku, stają się jeszcze bardziej chrupiące i pachnące. Jednak do konserwowania warto stosować ogórki do 10 cm, ponieważ duże mają bardzo grubą skórkę i słabe właściwości smakowe.

VIDEO - Bardzo ciekawy sposób formowania ogórków w celu zwiększenia wydajności.

Pin
Send
Share
Send
Send