Ogrodnictwo

Opis i cechy odmiany Cherry Youth

Pin
Send
Share
Send
Send


Cherry Youth została wyhodowana w 1993 roku. Jego smaczne jagody, stabilne owocowanie, prosta uprawa, przyciągają ogrodników z różnych krajów. Dobrze przeżywa w regionie moskiewskim, ale czuje się świetnie w cieplejszych regionach. Ten interesujący rodzaj wiśni zostanie omówiony poniżej w artykule.

Charakterystyka wiśniowej młodzieży

Cherry Youth ma średni czas dojrzewania. Jagody można zbierać około 20 lipca. Plon z drzewa może osiągnąć 12 kg, ale jeśli „otoczysz” drzewo ostrożnie, stale nawożąc, karmiąc i odpowiednio przycinając wiosną i jesienią, możesz zwiększyć plon o co najmniej 3 kg.

Drzewo dorasta do 2,5 metra wysokości. Formą może być krzak (w przypadku rozmnażania przez sadzonki) i bolus (w przypadku szczepienia). Crohn jest zawsze zaokrąglony, ale pod ciężarem jagód gałęzie mogą zwisać prawie do ziemi. Pagony, a nawet pień drzewa, są raczej cienkie, dlatego nie zaleca się wspinania się na nie. Liście są średniej wielkości, jasnozielone.

Drzewo dorasta do 2,5 metra wysokości

Jagody w odmianie wiśniowej Molodzhnaya są prawie okrągłe, po 4-5 g. Kolor bordowy, prawie czarny po perespevanii. Skórka jest cienka, ale gęsta, dzięki czemu można nosić jagody na dość dużych odległościach. Ciało jest czerwone, gęste, dużo soku. Smak jest przyjemny, słodko-kwaśny, w przeciwieństwie do wielu innych odmian, ten ma dużo cukru w ​​swoim składzie, więc jest często spożywany świeży.

Jakie zalety i wady?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co karmić przepiórki
 • Brojler Gwinea
 • Ile mleka dać cielęciu
 • Temp

Cherry Molodezhnaya jest obecnie jedną z najlepszych i najpopularniejszych odmian uprawianych w Rosji, na Ukrainie, Białorusi iw krajach sąsiednich. Taka popularność w krótkim okresie istnienia wydaje się dziwna, ale tylko dla tych, którzy nie znają pozytywnych cech odmiany młodzieżowej.

 • Zimotrwalosc drzewa jest dobra, moze wytrzymac temperatury do -35 stopni bez problemów. Ale jeśli zimy są silniejsze, warto zaopatrzyć drzewo w izolację.
 • Samowystarczalność. Zapylacze nie są potrzebne, zbiory można uzyskać bez nich. Jednocześnie samo drzewo jest doskonałym zapylaczem dla późnych odmian wiśni.
 • Daje stabilną roczną wydajność z roku na rok.

  Daje stabilną roczną wydajność z roku na rok.

 • Owocowanie następuje w 4 lata po posadzeniu drzewa i przez następne 16 lat daje obfite plony. Dopiero w wieku 17 lat plony zaczynają gwałtownie spadać, drzewo może owocować po roku, a nawet przestać dawać jagody.
 • Cherry Youth prawie nie jest dotknięta chorobami grzybiczymi.
 • Nie boi się letniej suszy.

Wśród niedociągnięć należy zwrócić uwagę na następujące problemy:

 • niezbyt dobra odporność na choroby bakteryjne;
 • młode drzewa są bardziej podatne na mróz, ocieplenie jest potrzebne przy -30 stopniach;
 • cienkie gałęzie.

Jak sadzić młodą wiśnię?

Sadzenie wiśni odmiany Molodezhnaya stoi w miejscu chronionym przed wiatrem (za domem, przy płocie, obok innych drzew). Odbywa się to w celu ochrony przed silnymi wiatrami i schronienia przed zimowymi mrozami. Jednocześnie strona powinna być zapalona przez większość dnia. Obfitość słońca ma pozytywny wpływ na jakość i słodycz jagód. Gleba jest korzystnie piaszczysta, obojętna lub lekko zasadowa.

Odmiana jest zazwyczaj propagowana przez pędy korzeniowe (młode sadzonki). Zazwyczaj sadzi się je wiosną, aby drzewo mogło zakorzenić się przed zimą. Do sadzenia należy wykonać otwór o głębokości 40 cm i średnicy 80 cm. W odległości 3 metrów od dołu, gdzie będzie rosła wiśnia, nie powinno być żadnych innych drzew.

Obfitość słońca ma pozytywny wpływ na jakość i słodycz jagód

Przede wszystkim, humus i azot są wlewane do dołu. Muszą być mieszane z prostym podłożem, aby nieznacznie zmniejszyć stężenie. Wtedy wzgórze żyznej ziemi jest wypełnione. Umieszczone jest na nim drzewko. Jeśli podczas inspekcji drzewka zauważy się jakiekolwiek uszkodzenie korzeni, warto wyciąć je w tym miejscu i potraktować jakimkolwiek środkiem dezynfekującym (nadmanganian potasu, boisko ogrodowe).

Po zainstalowaniu wiśniowej sadzonki Molodezhnaya jej korzenie są rozłożone, a warstwy pokryte ziemią. Gdy studzienka jest całkowicie wypełniona, ziemia jest ubijana i podlewana. Po posadzeniu drzewo szybko się zapuszcza, więc latem można zobaczyć, jak zaczyna się rozwijać.

Jak dbać o wiśnię młodzieży?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak pozbyć się mrówek
 • Gniazdo dla kurcząt
 • Choroby winogron
 • Węgierska odmiana śliwkowa

W zasadzie dbałość jest taka sama, jak w przypadku innych odmian wiśni. Wszystko jest proste, ale monotonne i regularne.

 • Cherry Youth jest podlewana w razie potrzeby. Zasadniczo drzewo na cały rok wystarczy na 5-6 pełnych podlewań. Zalecamy pielenie koła po każdym podlewaniu, ale bardzo ostrożnie, aby nie dotknąć korzeni drzewa.
 • Chwasty należy usuwać cały czas z kręgu pnia. Aby ułatwić Ci pracę, możesz pokryć ziemię ściółką (torf, próchnica, kompost, trociny). Zatrzyma wilgoć w ziemi, nie pozwoli na rozwój chwastów, posłuży jako dodatkowe źródło pożywienia, ponieważ są to substancje organiczne.
 • Nawozy są stosowane co roku lub nawet kilka razy w roku. Najważniejszym elementem wiśni jest potas. Bez tego nie może w ogóle przynieść owoców. Możesz użyć humusu, kompostu, minerałów.

  Wiosna powinna przerzedzać koronę

 • Jeśli występują oznaki chorób lub szkodliwych owadów na gałęziach, liściach, wiśniowych jagodach Molodezhnaya, należy natychmiast rozpocząć leczenie - leczenie odpowiednimi preparatami. Oczywiście podczas owocowania trudno jest to zrobić. Dlatego jagoda zostaje odcięta, dotknięte obszary są usuwane i spalane, a następnie drzewo jest przetwarzane przez rozpylanie.
 • Wiosna powinna przerzedzać koronę. Dodatkowe gałęzie są usuwane, aby ułatwić drzewo, a zbiory są znacznie łatwiejsze do zbioru. Jesienią wszystkie chore, krzywe i suche gałęzie są odcięte.

Zbiór i przechowywanie

Jagody zbiera się w miarę dojrzewania. Większość plonów dojrzewa około końca lipca. Jednocześnie konieczne jest usunięcie całej uprawy i wprowadzenie jej do przetwarzania, sprzedaży lub po prostu do jedzenia. Jagody Perederzhivat na drzewie nie są zalecane. Cherry Youth psuje się dość szybko. Od ponownego śpiewania do gnicia trwa nie dłużej niż tydzień, a jeśli jest gorąco na zewnątrz, czas można zmniejszyć o połowę, aby można było łatwo stracić zbiory.

Stosowanie w owocach jest uniwersalne. Ze względu na fakt, że wiśnia młodzieży ma dużo soku w jagodach, a kość łatwo oddziela się od miazgi, często można wytwarzać sok. Również z jagód wiśni tej odmiany okazuje się dobry dżem, dżem, kompoty. Jeśli nie chcesz długo przetwarzać wiśni, możesz ją po prostu umyć, umieścić w pojemnikach i zamrozić lub wysuszyć.

VIDEO - 8 wskazówek dotyczących pielęgnacji wiśni

Obejrzyj film: Odmiany Pomidorów Które Uprawiamy 2. Koktajlówki #52 (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send