Pszczelarstwo

Opis i cechy inkubatora Kopciuszek

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli hodowca chce hodować drób lub już go hoduje, prędzej czy później będzie potrzebował inkubatora. Ale który wybrać? Inkubator Kopciuszek polecany jest nie tylko początkującym hodowcom, ale także profesjonalistom, którzy od lat hodują drób. Cechy najpopularniejszych inkubatorów Kopciuszek z automatyczną klapką do jajek, funkcje, różne modele zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Jakie są cechy inkubatora Kopciuszek?

Inkubatory Kopciuszek produkowane są od 1998 r. Przez firmę OLSA-Service, która znajduje się w Nowosybirsku. Nadaje się do hodowli gęsi, kurczaków, kaczek, przepiórek.

Kolor inkubatora jest żółty, co sprawia, że ​​jest nieco inny od innych gatunków. Wykonane ze wzmocnionej pianki polistyrenowej (pianki). Firma stale ulepsza modele, więc inkubatory Cinderella są wyposażone w niezawodne technologie, części i mechanizmy. Jest zasilany z sieci, ale w niektórych modelach jest bateria, która zwykle uruchamia się w przypadku awarii zasilania.

Wykonany z dwóch dużych pudełek o wadze do 5 kg

Wykonany z dwóch dużych pudełek o wadze do 5 kg. Inkubatory wyposażone są w wannę (wodę), kratki jajeczne, zbiorniki z gorącą wodą, w przypadku zaniku zasilania i zakończenia ładowania akumulatora, higrometry, termometry cyfrowe. Kupując, kupujący otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z urządzenia. Jeśli chodzi o baterię, to zarówno, jak i dodatkowe kratki, można kupić oddzielnie.

Jakie są różne rodzaje inkubatorów Kopciuszek?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Clematis Multi Blue
 • Jak karmić winogrona?
 • Kompot z winogron
 • Odmiana ziemniaczana Tuleyevsky

W sumie istnieje 12 modeli inkubatora Kopciuszka. Każdy ma swoje własne cechy, więc instrukcje użytkowania są różne. Różnice różnych modeli zależą od trzech wskaźników.

 • Przestronność. Inkubator Kopciuszek można zaprojektować na 28, 45, 70, 98 i 100 jaj. I chociaż istnieje aż pięć typów w zależności od liczby jaj składających, tylko trzy z nich są bardzo poszukiwane - 28, 70 i 98 jaj (zostaną opisane poniżej).

  Inkubator Kopciuszek można zaprojektować na 28, 45, 70, 98 i 100 jaj

  Inkubator na 45 jaj nie jest praktyczny, ponieważ jest mały na dużą farmę i świetny na małe. Jeśli chodzi o inkubatory na 100 jaj, pojawiły się one niedawno, a tylko 2 jaja więcej pod względem pojemności niż poprzedni model w 98 jajach.

 • Inkubatory różnią się rodzajem obrotu jaj: mechanicznym, ręcznym, automatycznym.
 • Zasilanie wszystkich tych urządzeń jest standardowe - 220 V, ale w niektórych modelach jest wbudowana bateria 12 V.

Jakie są zalety i wady inkubatora Kopciuszek?

W inkubatorach Kopciuszek ma wielu fanów w różnych krajach. Ale skąd bierze się ta popularność? Powodem są pozytywne cechy.

 • Prostota projektu. Wszystko jest łatwe i zrozumiałe - istnieje szczegółowe instrukcje dla początkujących, którzy po raz pierwszy spotykają się z takim urządzeniem.
 • Różnorodność modeli pozwala wybrać i nie znieść tego, co jest. Liczba jaj, dodatkowa bateria, rodzaj przerzucania jaj - to wszystko jest ważne i możesz wybrać to wszystko.
 • Ciepło jest równomiernie rozprowadzane w inkubatorze i ogrzewa wszystkie jaja.
 • Wszystko jest całkowicie bezpieczne. Mechanizm jest tak prosty, że nie ma ryzyka. To nie są duże metalowe konstrukcje, które przerażają nawet swoim wyglądem. Wygląd, wewnętrzne mechanizmy, urządzenia - wszystko jest niezawodne.

  Prostota projektu. Wszystko jest łatwe i jasne - jest szczegółowa instrukcja

 • W obecności baterii przejście do jej działania odbywa się automatycznie, gdy tylko zasilanie elektryczne przez sieć zostanie wyłączone.
 • Wanny do gorącej wody pozwalają przez długi czas utrzymywać temperaturę wewnątrz inkubatora Kopciuszek przez 10 godzin, nawet jeśli nie ma prądu i baterii.
 • Rozsądna cena. W porównaniu z innymi inkubatorami markowymi są one proste i bardzo tanie. W końcu dostępność odgrywa nieistotną rolę dla kupującego.

Wśród niedociągnięć warto podkreślić tylko dwa główne problemy, z którymi często spotykają się nabywcy.

 • Chociaż pianka jest wzmocniona w tym inkubatorze, jest ona nadal bardzo delikatnym materiałem, dlatego wymagana jest ostrożna obsługa.
 • Pianka szybko pochłania zapachy, dlatego dezynfekcja i mycie są potrzebne po każdym użyciu urządzenia.
 • Warunki temperaturowe wymagają ciągłego monitorowania - możliwe są awarie. Przed pierwszym użyciem urządzenia należy je przetestować.

Inkubator Kopciuszek 28 jaj 220V

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze rasy indyków
 • Kwiat cyny
 • Jedzenie z indyka
 • Różnorodność czosnku Gribovsky

Inkubator Kopciuszek o pojemności 28 jaj nadaje się dla młodych hodowców, którzy mają mały dziedziniec. Dla tych, którzy dopiero uczą się hodować drób, nie ma sensu nabywanie dużych, drogich modeli - jaki jest ich pożytek? Ale małe dają szansę na ćwiczenie, nauczenie się tego rzemiosła i nawet wtedy, jeśli lubisz zajmować się hodowlą drobiu, przełącz się na droższe kruszywa.

Inkubator Kopciuszek 28 jaj 220V

Inkubator Kopciuszek na 28 jajach ma bardzo skromny rozmiar - 27,5 x 50,5 x 32 cm, może łatwo zmieścić się na małym stoliku, półce lub stoliku nocnym. Wyposażony w automatyczne urządzenie do obracania jaj co 4 godziny. Waga - 1,6 kg. Dostępne w dwóch wersjach:

 • prosty model, zasilany napięciem 220V;
 • inkubator z wbudowaną baterią 12 V.

Zestawy takich modeli zazwyczaj obejmują jedną siatkę na 28 jaj kurzych, termometr elektroniczny, termostat i instrukcje.

Inkubator Kopciuszek 70 jaj

Inkubator Kopciuszek na 70 jajach jest najbardziej praktyczny i popularny. Jego osobliwością jest to, że dana ilość (70 jaj) jest wystarczająca do odnowy zwierząt gospodarskich w małych i średnich gospodarstwach. Wymiary wynoszą 66,5 x 55 x 27,5 cm W przypadku takiego urządzenia warto wyodrębnić oddzielny stół lub szafkę nocną, ponieważ nie można zmienić ich położenia podczas pracy, a zajmuje to dużo miejsca. Wewnątrz można trzymać 70 kurczaków lub 40 gęsich (kaczych) jaj. Waga 3,2-4 kg.

Inkubator Kopciuszek 70 jaj

Dostępne w czterech wersjach:

 1. z automatycznym skręcaniem (10 razy dziennie);
 2. z obrotem mechanicznym;
 3. z baterią 12 V;
 4. zasilany 220V.

Zestawy obejmują: miernik wilgotności, miernik temperatury, siatkę 70 jaj dla kurcząt i 40 jaj dla gęsi lub kaczek, instrukcje.

Inkubator Kopciuszka z automatyczną klapą 98 jajek

98-jajowy Inkubator Kopciuszka jest najbardziej popularny w dużych gospodarstwach, gdzie konieczna jest ciągła odnowa stad ptaków. Elementy grzejne są umieszczone tak, aby jaja były równomiernie ogrzewane ze wszystkich stron. Jaja są automatycznie odwracane.

Inkubator Kopciuszka z automatyczną klapą 98 jajek

Zestawy zawierają zawsze dwie metalowe siatki na jajka (kurczak i gęś), urządzenie do pomiaru wilgotności, termometr cyfrowy i instrukcje. 98 kurczaków i 40 gęsich lub kaczych jaj pasuje do tego wzoru.

Wymiary takiego urządzenia to 55 x 88,5 x 27,5 cm, produkowane w dwóch wersjach, z baterią 12 V i zasilaniem 220 V. Waga 5 kg.

WIDEO - Przegląd 98-jajowego Inkubatora Kopciuszka

Obejrzyj film: Dzieci o przedsiębiorczości GEW Szczecin (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send