Pszczelarstwo

Jak karmić perliczkę w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Perliczki, ponieważ drób zaczął się rozmnażać stosunkowo niedawno. Dlatego młodym hodowcom trudno jest poruszać się po tym ptaku, a co najważniejsze - co go karmić. Karmienie perliczek w domu zimą iw różnych okresach życia zostanie opisane w dalszej części artykułu.

Jaki rodzaj żywności można podawać perliczkom?

Zanim przejdziesz do szczegółowego opisu karmienia perliczek, musisz zdecydować, jakiego rodzaju pożywienia w ogóle jedzą - co możesz kupić i zebrać?

 • Zboża są równie ważne dla tego ptaka jak dla każdego innego. Najlepszy owies trawiony perliczką, jęczmień, kukurydza, pszenica.
 • Zieloni podaje się w dużych ilościach, jeśli ptak nie chodzi lub nie jest mały, jeśli dzieje się to każdego dnia podczas chodzenia. Perliczkami mogą być: koniczyna, pokrzywa, mniszek lekarski, kapusta, sałata, lucerna.
 • Soczysty pokarm - zacieru warzyw korzeniowych i warzyw.
 • Pył siana i siana jest paszą stałą i jest podawany po parze i mieleniu - jest mieszany w zacierze.

  Konieczne jest podjęcie decyzji o tym, jaki rodzaj żywności zazwyczaj zjadają perliczki.

 • Mieszanka paszowa. Ponieważ jest on bardzo drogi sam w sobie, zwykle podaje się go w mieszaninie ze zbożami. Na jedną część paszy pobierano 3-4 części ziarna.
 • Ryby, mączki mięsno-kostne zawierają wiele witamin.
 • Sól jest podawana w bardzo małych dawkach. Dzienna stawka za osobę dorosłą nie powinna przekraczać 1 grama.
 • Witaminy i minerały można kupić w aptece, dodaje się je do wody lub karmy. Szczególnie ważne dla samic w okresie składania jaj i dla mężczyzn, jeśli potrzebujesz uzyskać zapłodnione jaja. Są one również regularnie podawane młodym perliczkom w wieku do miesiąca, aby dobrze się rozwijały.

Również osobno warto wykonać zdolność perliczek ze żwirem, pokruszoną skorupą i kredą. Są niezbędne do oczyszczenia żołądka, ale dodatkowo kreda i muszla (zwłaszcza jeśli jest to morze) zawierają wiele minerałów niezbędnych dla perliczek.

Co karmi perliczkę od pierwszych dni życia?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze odmiany truskawek z opisem i zdjęciem
 • Jak leczyć indyki histomonadozowe i środki zapobiegawcze
 • Brązowy indyk o szerokich piersiach
 • Rasa koni arabskich

Karmienie perliczek do miesiąca jest najważniejszym i najważniejszym okresem. W tym wieku są najbardziej podatne na choroby, więc musisz mieć pewność, że mają wysokiej jakości jedzenie, zrównoważoną dietę, świeżą wodę.

 • W pierwszym dniu życia perliczki otrzymują gotowane twarde i posiekane jajko. Do tego można mieszać lub podawać oddzielnie po kilku godzinach moczenia w chlebie mlecznym lub miękkiej owsiance z ziarna pszenicy. Przed podaniem chleb musi być dobrze zmielony, aby pisklęta nie dusiły się. Czasami od pierwszego dnia perliczki karmione są karmą dla kurcząt brojlerów. Jeśli pasza jest duża, jest po prostu zmielona. Witaminy można dodawać do wody, aby zwiększyć odporność noworodków perliczek na choroby.

  Karmienie perliczek do miesiąca jest najważniejszym i najważniejszym okresem.

 • Od trzeciego dnia należy wprowadzić twaróg do diety. Ma dużo białka, które odgrywa aktywną rolę we wzroście i rozwoju młodych. Jajka podaje się po raz ostatni. Konieczne jest również podawanie zieleniny w małych ilościach (koniczyna) i zbóż z prosa, jęczmienia i kukurydzy (posiekane).
 • Piątego dnia w wylęgarni lub kurniku, gdzie trzymane są młode perliczki, kładą miskę ze zmiażdżoną skorupą, żwirem i kredą. Jedzenie jest takie samo, tylko ty możesz dać trochę więcej ziarna i zieleni. Witaminy muszą nadal być obecne w wodzie lub mogą być dodawane do paszy.
 • W dniu 7 do diety dodaje się zacierkę pokruszonej marchwi, gotowanych ziemniaków i buraków na bazie kwaśnego mleka. W tym okresie perliczki potrzebują dużo zieleni, więc w diecie zwiększają porcję zielonej paszy. Można podawać ptaki: koniczyna, mniszek lekarski, pokrzywa, sałata, kapusta.
 • W trzecim tygodniu młode perliczki są już całkowicie niezależne i przez większość dnia zaczynają chodzić na spacer i szukają tam pożywienia. W domu otrzymują mokry zacieru warzyw i ziaren zbóż.

Karmienie perliczek w domu od pierwszego dnia życia odbywa się 8 razy dziennie - co 2 godziny. W wieku jednego miesiąca kwota ta powinna zostać zmniejszona do 5 razy.

Czysta woda powinna zawsze znajdować się w pisklętach. Musisz ją zmieniać tak często, jak to możliwe. Pisklęta perliczki mogą być aktywne. Biegną, napędzają pył i mogą szybko zanieczyścić pijącego. Dlatego czystość wody musi być monitorowana i zmieniana od czasu do czasu.

Dieta perliczek od 1 miesiąca

Od miesiąca perliczki można uznać za całkiem dorosłego. Są w pełni przetłumaczone na żywność dla dorosłych. Karmienie perliczek odbywa się obecnie 2-3 razy dziennie. Rano i po południu zacier jest wytwarzany z soczystej paszy i mokrych płatków zbożowych, a wieczorem dają suche ziarno. Jest powoli trawiony i dlatego do rana perliczki nie będą głodować.

Od miesiąca perliczki można uznać za całkiem dorosłego.

Racje drobiowe zaczynają obejmować zacier zbożowy lub warzywny z odpadami mięsnymi, posiekanym groszkiem, drobno posiekanymi rybami i drożdżami. Wszystkie te produkty zawierają dużo białka, ponieważ włączenie ich wszystkich nie jest tego warte. Zwykle podawany w jednym z wymienionych produktów.

Jeśli ptak jest karmiony mieszaną paszą, musi jeść 150 g mieszanki paszowej i 50 g zieleni dziennie. Ponadto musi być swobodnie dostępna powłoka, kreda. Jeśli perliczki są karmione prostym domowym jedzeniem, należy spożywać dziennie osobnika dorosłego: 90 g zbóż, 30-50 g zieleni, 15 g ryb lub mączki mięsnej, 20-30 g warzyw korzeniowych, 15 g siana, 6 g drożdży, 5 g muszli , 3 g oleju rybiego i 0,3-1 g soli.

Jak i co karmić perliczkę zimą?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana odmian winogron
 • Wylęg pszczół
 • Odmiana pomidorowa Miód
 • Najlepsze odmiany słodkich pomidorów

Pod względem żywienia perliczki są bardzo podobne do kurcząt. Nakarm je prawie tak samo. W niektórych okresach roku podawane są więcej niż te lub inne produkty dostępne w obfitości. Tak więc wiosną podstawą pożywienia są owady, jeśli chodzi o chodzenie. Latem zielenie wszystkich możliwych odmian są aktywnie spożywane. Jesienią perliczki wolą ucztować na liściach, nasionach, jagodach. Ale co dać perliczce zimą?

Poza produktami opisanymi powyżej i dostępnymi w obfitości zimą, a nie tylko w ciepłym sezonie, warto również dodać kilka nowych produktów do diety frytek w zimie.

Suplementy do frytek w zimie

 • Igły świerku zawierają dużo witamin, pierwiastków śladowych, olejków eterycznych, a tak naprawdę to jedyne warzywa, które można znaleźć na ulicy w zimie. Daje się to nie tak po prostu, ponieważ ptak nie będzie w stanie go zjeść. Po pierwsze, igły są miażdżone w maszynce do mięsa lub mikserze, a następnie podawane perliczkom, mieszając je masowo lub karmiąc je oddzielnie, jako przysmak.
 • Skorupa jaj jest podawana głównie samicom, które są przenoszone, ponieważ zawiera w sobie dużo wapnia.
 • Popiół - niektóre perliczki mogą jeść popiół zimą, ponieważ jest bogaty w składniki odżywcze.
 • Silos jest idealnym zamiennikiem zieleni w zimie. Łatwo go kupić, ale pod względem wartości odżywczej praktycznie nie ma sobie równych, z wyjątkiem być może samej zieleni.
 • Kiełkowane ziarno jest bardzo przydatne dla perliczek i nie jest trudne do zrobienia.

Należy zauważyć, że zimą karmienie perliczek w domu odbywa się nie 2-3 razy, ale 3-4 razy dziennie. Powodem jest to, że perliczki prawie nie chodzą zimą, a nawet jeśli są często wypuszczane, raczej nie znajdą pożywienia. W związku z tym należy wypełnić brak jedzenia w domu, a można to zrobić tylko przez zwiększenie porcji i liczby paszy.

Porady ekspertów

Perliczka - niezwykły ptak, w związku rzadko spotyka się, ale żywi się głównie, jak zwykłe kurczaki. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące karmienia perliczek, które pomogą uregulować dietę i sprawią, że perliczki będą rosnąć i rozwijać się tak szybko, jak to możliwe.

Nowonarodzone perliczki potrzebują karmienia w ciągu zaledwie kilku godzin.

 • Nowonarodzone perliczki potrzebują karmienia w ciągu kilku godzin. Im dłużej nie otrzymują pożywienia, tym gorzej, więc na ich urodziny trzeba być przygotowanym z wyprzedzeniem.
 • Małe perliczki zawsze otrzymują tylko świeżą żywność. Powodem jest to, że po prostu odmawiają jedzenia kwaśnego, zepsutego jedzenia. Ale poza tym jest bardzo szkodliwy i może powodować biegunkę, a następnie śmierć ptaka.
 • Zamiast muszli hodowcy często dają pokruszone skorupy jaj. W małych ilościach nie jest szkodliwy, ale przy częstym karmieniu perliczki stają się agresywne, a nawet można zaobserwować kanibalizm.

WIDEO - Ptak perliczek bez problemu

Obejrzyj film: Sowy Uszate karmienie (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send