Pszczelarstwo

Jak dbać o indyki

Pin
Send
Share
Send
Send


Ważną rolę w hodowli indyków odgrywa nie tylko prawidłowe żywienie czy mieszkanie. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak się nimi opiekować. Nie wszyscy hodowcy wiedzą, że dbanie o drób jest bardzo kłopotliwe i tylko właściwe działania mogą zapewnić hodowcy zdrowego i pięknego ptaka. Szczegółowa opieka nad indykami zostanie opisana poniżej w artykule.

Kiedy i jak czyścić dom?

Mięso z indyka to miejsce, w którym żyją indyki, śpią, wykluwają się jaja, jedzą. Każda osoba ma zwykle 1,5 mi więcej wolnego miejsca. Dlatego indyki są zawsze dość duże i dlatego nie jest łatwo je wyczyścić, ale jest to konieczne regularnie. Domowa opieka nad indykami zaczyna się od kurki indyczej, ponieważ nie ma sensu we wszystkich szczepieniach i opiece nad każdym ptakiem, jeśli żyje w miejscu pełnym infekcji.

Gospodarstwo dla indyków

Ważne jest, aby pamiętać, że kura indycza może stać się prawdziwą wylęgarnią infekcji, jeśli nie będzie regularnie czyszczona. Czyszczenie polega na czyszczeniu podajników, misek do picia, myciu okien, czyszczeniu i wymianie grzędy, gniazd, pościeli, czyszczenia miotów, kurzu, wstęg nad sufitem itp. Codziennie czyściciele i miski do picia, a wszystko inne jest czyszczone i zastępowane jako zanieczyszczenia i potrzeby

Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane w rękawiczkach, czasem w masce, ponieważ pióra, puch i kurz mogą mieć wpływ na zdrowie hodowcy, a nie tylko na ptaki. Do czyszczenia należy używać specjalnych delikatnych substancji, które nie są szkodliwe dla ptaków lub zwykłego mydła, wody, szmat bez zapachu.

Jak wyposażyć spacer?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiany soi
 • Różnorodność truskawek Albion
 • Najlepsze odmiany owoców pomidora z opisem i zdjęciem
 • Najlepsze odmiany czerwonej cebuli

Chodzenie odgrywa ogromną rolę w życiu indyków. Nie tylko oddychają świeżym powietrzem, ale także wygrzewają się w słońcu, odpoczywają w cieniu, jedzą smaczne zioła i młode płatki zbożowe. Dlatego padok powinien być odpowiednio wyposażony i jest to ważna część opieki nad indykami, więc nie można ich lekceważyć.

Ograniczone chodzące indyki

 • Większość chodzenia powinna być pod otwartym słońcem.
 • Gdzieś z boku jest możliwe w domu, jeśli wyjście na spacer bezpośrednio z niego, musisz zrobić cień. Możesz użyć czaszy. Przykryje ptaki przy złej pogodzie.
 • Wewnątrz długopisu, gdzie chodzą indyki, należy regularnie siać zboża i użyteczne dla nich warzywa: koniczynę, zboża, takie jak pszenica, lucerna, pietruszka, pokrzywy, zielona cebula, sałata.
 • Od czasu do czasu na wybiegu do chodzenia trzeba czyścić, a mianowicie zamiatać śmieci, resztki jedzenia, stare i suszone zioła, których indyki nie jadły.
 • Zaleca się zrobienie oddzielnego basenu z wodą na spacerze, aby indyki mogły pić wodę bez powrotu do domu.

Warunki sanitarne

W trosce o indyki ważne jest, aby ptaki żyły w dobrych warunkach. I bardzo ważne jest, aby w domu lub w zagrodach nie było pasożytów ani gryzoni. Są nosicielami zarazków i chorób, a nawet mogą doprowadzić do śmierci całego stada.

W trosce o indyki ważne jest, aby ptaki żyły w dobrych warunkach.

Jeśli widoczne są gryzonie lub pasożyty, należy przeprowadzić dokładną dezynfekcję. W tym przypadku najlepiej jest zadzwonić do specjalistów, a nie wykonywać pracy samodzielnie, zwłaszcza bez praktyki w tej sprawie.

Aby zapobiec takim problemom, warto raz na 2-3 miesiące przeprowadzać dezynfekcję powierzchni za pomocą prostych narzędzi sprzedawanych w specjalistycznym sklepie. Na początek indyki są izolowane, a następnie wszystkie karmniki, doniczki i pijące są usuwane i dopiero wtedy konieczne jest dezynfekcja. Poidła, garnki i podajniki należy myć wrzącą wodą i płukać w stężonym roztworze nadmanganianu potasu.

Jak dbać o indyki?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Primula ogród wieloletni
 • Afrykański pomór świń
 • Kiedy odebrać kapustę
 • Porzeczka Yadrenaya

Teraz warto zwrócić uwagę na najważniejszą rzecz - opiekę nad indykami - dla każdej osoby osobno. Poniżej opiszę, czego potrzebuje indyk przez cały okres życia i co powinien zapewnić hodowcy.

 • Karmienie musi być prawidłowe i zrównoważone. Podczas składania jaj samice otrzymują więcej witamin, a obfitość składników odżywczych jest ważna w okresie inkubacji jaj. Witaminizowana żywność jest podawana zarówno mężczyznom, jak i kobietom w równym stopniu, jeśli potrzebujesz uzyskać zapłodnione jaja.
 • W młodym wieku możesz przyciąć skrzydła, aby indyki nie przelatywały nad ogrodzeniem. Skrzydła są przycinane na różne sposoby, ale najbardziej humanitarną metodą jest przycinanie piór skrzydeł, są one takie same i długie na skrzydłach. Są po prostu cięte nożyczkami. Dla ptaka jest bezbolesny, ale nie może latać wysoko.
 • Przycinanie pazurów jest konieczne, aby indyki podczas walk nie sparaliżowały się nawzajem. W okresie dojrzewania samce stają się bardzo aktywne, dla nich walka z innym indykiem lub podrapanie samicy nie kosztuje. Cięcie pazurów może nie tylko zmniejszyć ryzyko infekcji poprzez zadrapania, ale także uratować dużą część stada przed przedwczesnym ubojem, ponieważ kalekie osobniki są często dopuszczane do uboju w celu zmniejszenia ryzyka marnowania mięsa na próżno. Przycinana jest tylko przezroczysta część pazura, naczynia krwionośne znajdują się dalej, a następnie pazury są wypełniane papierem ściernym lub ostrzałką.
 • Kontrola obejmuje regularną obserwację ptaka, kontrolę jego głowy, dzioba, łap, oczu, piór. Jakiekolwiek objawy choroby, siniaki nie powinny pozostać niezauważone. Jeśli problem jest poważny, musisz natychmiast wyizolować osobę i skontaktować się z lekarzem weterynarii.

  Karmienie musi być prawidłowe i zrównoważone.

 • Opieka domowa dla indyków obejmuje szczepienia. Przeprowadza się go w młodym wieku, ale niektóre szczepy lub leki będą musiały zostać podane ptakowi, gdy dorośnie. Lista chorób obowiązkowych, na które szczepione są indyki, obejmuje: chorobę New Castle, zapalenie nosa i tchawicy, kokcydiozę, krwotoczne zapalenie jelit.
 • Pielęgnacja piór jest potrzebna, gdy hodowca chce sprzedać puch, piórko lub gdy użyje go na własne potrzeby. Troska o śledzenie piór, nie powinny być rozmazane, zepsute. Jeśli zauważalne jest, że pióra pogarszają się, trzeba je wyczyścić lub zainstalować umywalkę z piaskiem w kurniku (same indyki wiedzą, jak czyścić pióra), ważne jest również, aby karmić ptaki witaminami, aby nie zrzucały.
 • Zapewnienie normalnych warunków życia. Mówimy tu o tym, że jeśli hodowca kupi żarliwą rasę, która nie pasuje do innych ptaków, kupowanie i dzielenie się z nią innym rodzajem będzie podobne do tortur. Zanim kupisz indyki, warto dowiedzieć się więcej o rasie, jej cechach i dopiero wtedy zdobyć. W przeciwnym razie możesz zrujnować życie nie tylko indyków, ale także siebie samego - ptaki będą krzyczeć i walczyć cały czas.

Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zasad i norm opieki nad indykami, będą one zdrowe i piękne, co oznacza, że ​​możesz dostać dużo puchu, piór, mięsa i jaj. Tak, opieka nad indykami jest przede wszystkim korzystna dla ptaka, ale bez tego hodowca nie będzie w stanie zbudować dochodowego biznesu.

WIDEO - Indyki. Porady hodowlane z pokazów Złota jesień 2016

Obejrzyj film: Hodowla brojlerów (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send