Pszczelarstwo

Kiedy kurczaki zaczną kłusować i ile jaj

Pin
Send
Share
Send
Send


Kurczaki mogą zapewnić hodowcy mnóstwo jaj przez wiele lat, ale okres ich wzrostu jest nierentowny dla hodowcy. Kiedy kurczaki zaczynają kłusować? To pytanie dotyczy wszystkich młodych hodowców. Artykuł odpowie na to i wiele innych pytań.

Kiedy kury kurcząt zaczynają kłusować?

Kiedy kurczaki zaczynają latać? Pytanie zależy od wielu czynników, a mianowicie od rasy, kierunku, cech treści. Ale nawet tutaj należy zrozumieć, że nikt nie będzie w stanie podać dokładnego dnia i godziny, ale można nawet dowiedzieć się o tym okresie.

Zwykle młode kurczęta zaczynają śpieszyć się, gdy ich waga osiąga 75% masy ciała dorosłego ptaka. Wtedy ptak może zacząć latać, ale znowu nie zawsze tak jest, inne chwile odgrywają tu dużą rolę.

Zwykle młode kurczęta zaczynają śpieszyć się, gdy ich waga osiąga 75% masy ciała dorosłego ptaka.

Jeśli podkreślisz współczynnik rasy i zawartości, możesz z grubsza określić, kiedy kurczą się kurczaki w różnych kierunkach.

 • Kury nioski dają jajka od 4-5 miesięcy. Do 20 tygodnia będzie można spróbować jaj zakupionej rasy. Uważa się, że aby przyspieszyć dojrzewanie kur, można je dobrze odżywiać i jeść.
 • Kury z jajkiem mięsnym dają pierwsze jaja od 5-6 miesięcy.
 • Kierunek mięsa jest najmniej produktywny pod względem jaj. Nigdy nie są hodowane na jajka, głównym celem jest mięso. A jednak, kiedy kury mięsne zaczynają kłusować? Zazwyczaj okres ten przypada na 6-7,5 miesiąca. Często hodowcy muszą czekać 8 lub nawet 9 miesięcy - jest to całkiem normalne i nie ma w tym nic dziwnego.

Czy kurczaki potrafią latać z wyprzedzeniem?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana śliwkowa Renklod
 • Katumsky owiec
 • Odmiana ziemniaków Rodrigo
 • Biała rzodkiewka

Oczywiście wczesne składanie jaj hodowcom będzie tylko radością, ale dla kurczaka może to być poważny problem. W okresie wzrostu rozwijają się wszystkie jego organy i układy i tylko wtedy, gdy ciało jest w pełni gotowe do złożenia jaj, proces ten zachodzi naturalnie.

Wczesne składanie jaj to ogromny stres dla ptaka

Jeśli próbujesz sztucznie przyspieszyć produkcję jaj (karmić kurczaka czymś takim lub innym), możesz znacznie uszkodzić jego zdrowie. Wczesne składanie jaj to ogromny stres dla ptaka, a ponadto może uszkodzić narządy wewnętrzne lub z niego wynikać.

Tak więc w przypadku, gdy kurczak zaczyna rwać wcześnie, powinieneś pokazać go weterynarzowi. Jeśli wszystko jest w porządku, to jest to tylko anomalia, jeśli występują odchylenia. Konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, jeśli w ogóle, w ogóle się odbędzie.

Jakość i ilość jaj

Ci młodzi hodowcy, którzy zastanawiają się, kiedy kurczaki zaczną latać, będą bardzo zmartwieni po obejrzeniu pierwszych jaj. Będą małe, bardzo małe, nie więcej niż 45 gramów, chociaż smak nie będzie gorszy od sklepu, a tym bardziej - smak żółtka w jajku złożonym przez domowego kurczaka jest dużo lepszy niż w sklepie! Ale jest to normalne i z czasem wielkość jaj wzrośnie do 55-60 gramów, czasami więcej. Małe jaja - norma dla pierwszego ułożenia, a to ze względu na cechy organizmu kurczaka.

Kurczak może dawać jaja codziennie, ale kierunek rasy silnie wpływa na produkcję jaj.

I ile jaj jest modnych, aby uzyskać od jednego kurczaka? Około 20-25 godzin trwa, zanim komórka jajowa zamieni się w jajo. Oznacza to, że kurczak może dawać jaja każdego dnia, ale kierunek rasy silnie wpływa na produkcję jaj.

 • Kurczaki jaja można przewozić 10 miesięcy z rzędu i przez cały okres mogą dać do 340 jaj!
 • Gatunki jajeczne dają około 170 jaj rocznie, rekordowe liczby nie sięgają 200-240 jaj.
 • Rasy mięsne dają najmniejszą liczbę jaj rocznie - 100-170. Ale mają również pozytywną jakość - wielkość jaj takich kurcząt jest większa niż tych, które dają kurczętom jajeczne lub mięsno-jajowe kierunki.

Ile pędzi kurcząt?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Inkubator Perfect Hen
 • Jak karmić pieprz?
 • Kostroma rasa krów
 • Króliki hodowlane

Zazwyczaj kurczaki są trzymane przez 2-3 lata, a następnie kurnik jest odnawiany.

Po ustaleniu, kiedy kurczaki zaczynają latać iw jakiej ilości, możesz przejść do pytania, jak długo mogą dawać jajka.

Kurczaki nie trwają długo. Chociaż w ich ciałach jest dużo jaj i wystarczyłoby na 3000 jaj, rok później produkcja jaj jest zmniejszona o co najmniej 10-15%. W niektórych rasach zazwyczaj spada gwałtownie o 50%, więc w wieku 1,5 lat wolno je ubić. Ale to są niektóre rasy! Nawet w wieku 5 lat kurczak nadal nosi jajka, tylko 1-2 razy w tygodniu, z dobrą zawartością.

Zazwyczaj kurczaki są trzymane przez 2-3 lata, a następnie kurnik jest odnawiany. Dzięki takiemu schematowi można uzyskać maksymalną produkcję jaj i jednocześnie dość smaczne mięso, ponieważ w ciągu 4-5 lat staje się szorstkie i twarde.

Jak zwiększyć produkcję jaj u kurcząt w domu?

Zwiększenie produkcji jaj kurcząt w domu nie jest trudne. Wszystko, czego potrzebujesz, to przestrzegać pewnych zasad.

 • Warunki przetrzymywania muszą być dobre i, lepiej, idealne. Im bardziej komfortowy jest ptak, tym więcej ma jaj - jest to udowodniony fakt!
 • Zimą warto zwiększyć kurę dzienną do 12 godzin dziennie. W takich warunkach produkcja jaj może wzrosnąć o 1,5-2 razy.

  Zimą warto zwiększać godziny dzienne do 12 godzin dziennie.

 • Odżywianie jest zrównoważone, pełne. Z powodu braku pewnych substancji, witamin lub minerałów, jajo po prostu nie powstanie i kurczak nie będzie w stanie ich podać. Często, gdy są źle karmione, kurczaki produkują jaja bez skorupy lub z białym żółtkiem.

I wreszcie, jeśli hodowca chce uzyskać dużo smacznych, zdrowych jaj od kurczaków w jak najkrótszym czasie, powinien kupić dokładnie tę rasę jaj. Tylko jaja kurze mogą zapewnić najwyższą wydajność. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule - jak zwiększyć produkcję jaj przez kurczaki i jak je karmić.

WIDEO - Kurczaki zaczęły zamiatać w ciągu sześciu miesięcy, rzucały się na kurczaki

Obejrzyj film: Wędzenie ryby. Leszcz wędzony na gorąco. Wędzarnia domowa z beczki własnej fish. (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send