Pszczelarstwo

Biała gęś

Pin
Send
Share
Send
Send


Gęś białoczelna jest gatunkiem gęsi należącym do rodziny kaczek i rodzaju - gęsi. Czasami nazywa się to także gęsi białoczelne. Stan środowiska nie. Ptaki tego gatunku mają znaczną wartość dla myśliwych, ponieważ wyróżniają się przyjemnym smakiem mięsa i są przygotowywane szybko w porównaniu z innymi dzikimi gatunkami gęsi.

Opis gęsi białoczelnej

Kolor górnej części ciała u dorosłego osobnika jest brązowy, a brzuch jest biały z czarnymi plamami. Jednocześnie młode osoby nie mają plam na brzuchu do 2 lat. Nogi są pomarańczowo-czerwone, średniej wielkości. Dziób jest w kolorze cielistym z różowymi rozwodami, u jego podstawy znajduje się duża biała plamka, dla której ptak nazywano gęś białoczelną. Kształt i długość dzioba u różnych ptaków mogą się różnić.

Cielisty dziób z różowymi rozwodami, z dużą białą plamą u podstawy.

Interesujące! Tylko dorosłe osoby mają białą plamę u podstawy nosa. Młode gęsi mają bardziej jednolity kolor.

Waga dorosłego kaczora wynosi do 3,1 kg, a samice są zwykle nieco mniejsze, w przedziale 1,8-2,5 kg. Długość ciała wynosi 60–75 cm. Rozpiętość skrzydeł wynosi 125–165 cm. W naturze ptaki te mogą żyć do 17 lat, aw niewoli - około 27 lat. Białe gęsi bez problemów poruszają się po ziemi, pływają, nurkują i dobrze latają. Ich głos jest głośny, wysoki. Emitują proste gęsie knebel, jak wiele innych ras.

Siedlisko ptaków

Przeczytaj także te artykuły.
  • Zastąp substytut mleka pełnego mleka
  • Najlepsze odmiany kalafiora
  • Sałatka z ogórka na zimę
  • Najlepsze czarne winogrona

Często gęś białoczelna znajduje się w pobliżu rzek, stawów, w pobliżu terenów obfitujących w roślinność

Gniazda gęsi białoczelne w północnej tundrze Eurazji, Ameryki Północnej i Grenlandii. W południowych regionach tundry gniazdują bardzo rzadko. Często gęś białoczelna znajduje się w pobliżu rzek, stawów, w pobliżu terenów obfitujących w roślinność. W tym samym czasie ptaka tego gatunku można znaleźć w otwartych przestrzeniach różnych tundr, mokrych bagien i terenów zalewowych, pól.

Ciekawe! Podczas zimowych lotów gęsi białoczelne często osiedlają się na polach obsadzonych zbożem. Tam często są postrzelani, aby nie jeść zdrowych ziół.

Styl życia Gęś białoskrzydła

Kolor górnej części ciała u dorosłego ptaka jest brązowy, a brzuch jest biały z czarnymi plamami.

Gęś białoczelna to ptak wędrowny. Zimę spędza w południowej części Ameryki Północnej, wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego lub w Europie Zachodniej. Czasem można go zobaczyć w Azji Środkowej, Chinach, Korei, Indiach. Podczas lotu jednostki zatrzymują duże zbiorniki wodne, obszary zalewowe rzeki, gdzie zatrzymują się, aby spędzić noc, zrelaksować się i uzupełnić swoją siłę odżywczym pożywieniem. Najczęściej stado zatrzymuje się podczas lotów na dużych łąkach, płyciznach porośniętych roślinami, gdzie spędzają noc lub lecą do wody.

Ptaki przybywają do regionów gniazdowania w ostatnich dniach wiosny lub wczesnego lata, kiedy śnieg zaczyna topnieć na tundrze. Jeśli wiosna się opóźni, gęsi zgromadzą się w stadach na brzegach zbiorników, aż zaczną się nagrzewać. Pary tych ptaków powstają przed początkiem wieku reprodukcyjnego, więc po locie nie szukają długo partnera. Często w stadach są młode zeszłoroczne. Wkrótce są oddzieleni od rodziców i znajdują partnera.

Wylinka u dorosłych ptaków występuje tylko raz w roku - od ostatnich dni sierpnia i przez cały wrzesień. Młodzieńcze mięśnie 2 razy w roku. Pierwszy stopiony (pełny) trwa od lipca do połowy sierpnia, a drugi (częściowy) występuje w okresie od września do stycznia.

Gęś białoczelna to ptak wędrowny.

Interesujące! Młode gęsi z białymi frontami, które nie są jeszcze gotowe do hodowli, docierają do miejsca gniazdowania znacznie później niż osoby dorosłe, ponieważ podczas lotu pozostają na polach żywieniowych.

Gęsi o białych frontach mają proste usposobienie, nie są tak straszne jak szare, ponieważ mają niewielu wrogów w swoim naturalnym środowisku. Lisy arktyczne są dla nich najbardziej niebezpieczne, ponieważ okradają ich gniazda, łapią młode zwierzęta, a czasem także dorosłych.

Co karmi gęś białoczelna

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Huzar malinowy
  • Ogórki konserwowe
  • Winogrono odmiany Zabava
  • Uprawa zielonej cebuli

Dieta gęsi białoczelnej to prawie 100% pokarmu roślinnego.

Dieta gęsi białoczelnej to prawie 100% pokarmu roślinnego. Może to obejmować liście, młode gałązki, korzenie roślin trawiastych, glony, jagody. Ptaki te żywią się niemal stale w stadzie, z wyjątkiem okresu linienia. Mogą jeść przez cały dzień. Stada ptaków są wysyłane do miejsca karmienia, a następnie do wodopoju, a następnie lecą do odpoczynku.

Ciekawe! W czasie wylinki ptaki nie mogą w pełni latać, więc chowają się wzdłuż rzek i jezior, aby w razie niebezpieczeństwa mogły odpłynąć od drapieżnika.

Reprodukcja gęsi białoczelnej

Woliera dla gęsi białoczelnych

Sezon lęgowy gęsi białoczelnych przypada na koniec czerwca lub początek lipca, kiedy śnieg topnieje. Gniazdowanie odbywa się w dużych izolowanych koloniach. Ptaki budują gniazda w wysokich punktach, tak że trudno im dotrzeć do drapieżników (na przykład lisów) lub na otwartych terenach. Samo gniazdo jest wykonane ze złomu (gałązek, słomy) i jest wyłożone puchową rolką. Kiedy kobieta musi opuścić gniazdo, prostuje wałek na jajkach, aby nie zamarzły i nie były widoczne z daleka.

Murarstwo składa się z 4-7 jaj. Początkowo są koloru białego, ale w trakcie zamyślenia skorupa ciemnieje, stając się żółto-brązowa. Proces inkubacji trwa 25-28 dni. Tylko samica wysiaduje jaja, ale samiec nie przemieszcza się daleko od niej, ale jest w pobliżu, chroniąc gniazdo samicą i jajami. Ale podczas karmienia zarówno samica, jak i samiec opuszczają gniazdo. Jest to najbardziej niebezpieczny okres, kiedy drapieżniki mogą przyjść i zniszczyć całe przyszłe potomstwo.

Okres lęgowy gęsi białoczelnych przypada na koniec czerwca lub początek lipca.

Pisklęta wykluwają się w ciągu 1-2 dni. Oboje rodzice opiekują się młodymi, uczą latać, pływać, jeść niezależnie. Ptaki rosną szybko i pod koniec lata mogą latać. Po tym cała rodzina odlatuje na linienie i zimowanie, jednocząc się w stadach z innymi rodzinami.

Gęś białoczelna jest bardzo pięknym, ciekawym ptakiem. Jego cykl życia przebiega w kilku etapach. Każdego roku ptaki te gniazdują, opiekują się młodymi, przechodzą okres linienia, tuczenia, migracji do zimy iz powrotem do miejsca gniazdowania. W naturze nie mają wielu wrogów, jednak aktywnie polują ze względu na zdrowe, smaczne mięso.

Obejrzyj film: Gęsi są niesamowite ! (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send