Zwierzęta gospodarskie

Hodowla kóz jako firma

Pin
Send
Share
Send
Send


Koza jako zwierzę rolne była ceniona od czasów starożytnych. Jej mleko jest bardzo przydatne, podobnie jak inne produkty, które można z niego uzyskać. Hodowla kóz jako firma może przynieść wielkie zyski, jeśli załatwisz sprawy poprawnie. Ale czego potrzebujesz, aby rozpocząć taką działalność, jakie zagrożenia i korzyści wskazują eksperci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać z tego artykułu.

Jak wybrać rasę kóz?

Kozy są w różnych kierunkach - są mleczne, puszyste, wełniste, mięsiste, mieszane, a niektóre gospodarstwa po prostu hodują kozy i sprzedają w większości młode, a nie mleko, ser czy mięso. Hodowca jest zobowiązany do natychmiastowego ustalenia, co firma chce prowadzić. I dopiero wtedy kup rasę, aby nie okazało się, że kupione kozy nie mogą mu dać tego, co zaplanowano.

Zajmując się rodzajem przyszłej działalności hodowlanej kóz, możesz kupić rasę. Poniżej znajdują się główne obszary i niektóre rasy kóz, które do nich należą.

Kozy są w różnych kierunkach.

 • Wełna - Angora, Holandia Landrace, Kashmir.
 • Nabiał - Zaanenskaya, Toggenburg, rosyjski biały, Lamancha, Gorkovskaya.
 • Mięso - Bur, grecki lokalny, Kiko.
 • Dół - Gorno-Ałtaj, Pridonskaya, Pigora,
 • Mięso i nabiał - Anglo-Nubian, Kamerun, Alpine, Jamnapari.

Po przejęciu rasy hodowca powinien rozważyć, czy będzie sprzedawać produkty wtórne. W małych gospodarstwach jest to często praktykowane. Więc z wełnianego wyglądu można sprzedawać nie tylko wełnę, ale także mleko, ser, dzieci, mięso i tak dalej. Okazuje się, że jest to rodzaj bezodpadowej produkcji - i to naprawdę opłacalne. To prawda, że ​​w dużych gospodarstwach zatrudniany jest zawsze dodatkowy personel, aby nie zakłócać produkcji produktu, z którego otrzymują główny dochód.

Czy muszę zarejestrować firmę?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Dlaczego pomidory rosną słabo i co robić
 • Tomato Variety Golden Heart
 • Różnorodność czosnku Gulliver
 • Najlepsze rasy mięsne świń

Niewielka firma zajmująca się hodowlą kóz jest rzadko rejestrowana, ponieważ niemożliwe jest uzyskanie z niej dużych zysków i lokalnej sprzedaży. Jeśli produkcja jest duża, musisz uzyskać certyfikaty i licencje, a także zarejestrować się jako indywidualne przedsiębiorstwo. Sprawa jest bardzo kłopotliwa i tania. Więc musisz być cierpliwy.

Jeśli produkcja jest duża, musisz uzyskać certyfikaty i licencje.

Natychmiast należy zauważyć, że nie tylko w różnych krajach, ale nawet w różnych miastach, procedura uzyskiwania zezwoleń dla biznesu może być inna. Więc nikt nie może podać dokładnych instrukcji dotyczących tego wyniku. Ale po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów możesz rozpocząć hodowlę kóz jako firmy i uzyskać z niej znaczny zysk.

Utrzymanie kóz - duże koszty

Hodowla kóz jest bardzo dochodowym biznesem, ale nie należy zapominać, że początkowo trzeba zainwestować dużo pieniędzy, aby to utrzymać. Co musisz kupić w pierwszym roku?

 • Kozy Może to być małe stado 5-10 kóz lub duże - do 100 lub więcej, w zależności od wielkości planowanej farmy. Ważne jest, aby natychmiast zadbać o to, aby w straganie było wystarczająco dużo samców i samic, aby nie szukać mężczyzn do krycia w innych gospodarstwach.
 • Stoisko. Kozy nie mogą być trzymane przez cały rok na ulicy, potrzebują pokoju, w którym będą odpoczywać.

  Hodowla kóz jest bardzo dochodowym biznesem.

 • Rzeczy na stoisko - narzędzia do pielęgnacji kopyt, szczotki do czesania i czyszczenia zwierząt, koryta na żywność, wodę, smycze i tym podobne drobiazgi mogą przeciągać się na znaczną ilość.
 • Pojazdy mleczne na dużych produkcjach są niezwykle potrzebne, podobnie jak wszystkie ich komponenty.
 • Wypasane pole jest wynajmowane zaraz po zakupie kóz. Powinien być duży, bogaty w zdrowe zioła.

Do stałych wydatków na rozpoczęcie działalności hodowlanej kóz zToit obejmuje paszę, siano, a także rutynowe kontrole u lekarza weterynarii, szczepienia młodych zwierząt, płace pracowników, jeśli są, paliwo do transportu zwierząt lub produktów gotowych itp.

Co zaoszczędzić przy hodowli kóz?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Gruszka Talgar piękna
 • Marchewka Nantes
 • Najlepsze przepisy na marynowaną cukinię
 • Czym jest pszczoła perga i jej korzystne właściwości

Głównym błędem początkujących biznesmenów specjalizujących się w hodowli kóz jest to, że nie liczą własnych możliwości. Biznes nie zawsze idzie tak, jak powinien, być może po roku pracy osoba nie będzie już tego robić - dlaczego więc zainwestować w tę sprawę początkowo wspaniałe sumy?

Młody biznesmen musi ćwiczyć hodowlę 10 kóz

Aby zaoszczędzić, musisz stopniowo „rosnąć”. Młody biznesmen musi ćwiczyć hodowlę 10 kóz, jeśli zysk idzie, a praca jest przyjemna, kanały sprzedaży są usprawnione - możesz się rozwijać. Jeśli nie, nie będzie czego żałować.

Jak i gdzie sprzedawać produkty?

Wdrożenie powstałego produktu jest najtrudniejszym zagadnieniem w branży hodowli kóz. Zaleca się najpierw ustanowienie kanałów sprzedaży, a następnie otwarcie firmy, ale idealnie. Dla tych, którzy mają mniej szczęścia, aby zacząć od rynku, małych sklepów, dostaw do kawiarni i restauracji. Następnie, gdy firma wzrośnie kilkakrotnie, możesz kierować do dużych zakładów przetwórstwa mleka koziego.

Należy zauważyć, że we wszystkich przedsiębiorstwach, w kawiarniach, restauracjach, sklepach będą żądać licencji i dokumentów potwierdzających jakość mleka. To powinno być przygotowane z wyprzedzeniem - aby zrobić wszystko, aby sprawdzić produkty, ale nie jest to paliwo do samochodów, ale jedzenie dla ludzi - musisz być odpowiedzialny.

Jakie są zalety biznesu?

Hodowla kóz jako firma ma zalety? Oczywiście najbardziej oczywiste z nich przedstawiono poniżej.

 • Mleko kozie jest około 3,5 razy droższe niż mleko krowie i co najmniej dwa razy lepsze niż jest.

  Mleko kozie jest około 3,5 razy droższe niż mleko krowie i co najmniej dwa razy lepsze niż jest.

 • Koza zjada dużo mniej niż krowa, więc jest bardzo opłacalna pod względem wydatków na żywność.
 • Utrzymanie tych zwierząt nie jest trudne, są one bardzo bezpretensjonalne i mogą przystosować się do prawie wszystkich warunków klimatycznych (w każdym razie, jeśli nie egzotycznych, rzadkich gatunków).
 • Kozy nie tylko zapewniają zdrowe mleko, ale także mięso, wełnę, puch, młode - to dodatkowy zysk.

Jakie problemy mogą się pojawić?

Wreszcie warto wspomnieć trochę o problemach, z jakimi wiąże się biznes hodowli kóz. Niewielu ludzi lubi mleko kozie. W Azji Wschodniej, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Francji i Portugalii jest bardzo popularna, prawdopodobnie nawet bardziej niż krowa, ale w innych krajach Europy i Azji popyt na nią nie jest wysoki. Chodzi o specyficzny smak, który jest kilka razy gorszy od krowy. Dlatego nie opłaca się produkować dużych ilości mleka koziego.

WIDEO - Rural Business # 3: Goat Cheese z Upper Uslon

Pin
Send
Share
Send
Send