Ogrodnictwo

Malinowa Duma Rosji

Raspberry Pride of Russia to dekoracyjna odmiana, która otrzymała wiele dobrych recenzji od ogrodników i ogrodników z Rosji, a także innych krajów Azji Zachodniej i Europy Wschodniej. Został wyhodowany pod koniec XX wieku w Instytucie Ogrodnictwa. Rozproszona różnorodność w całej Rosji, a także w krajach sąsiednich.

Opis odmiany Pride of Russia

Rosyjska Duma Malinowa należy do odmian w połowie sezonu, dojrzewa bliżej końca czerwca lub początku lipca. Owocowanie trwa do początku sierpnia. Plon z każdego krzewu w sezonie wynosi około 4-8 kg! Ma dwuletni cykl owocowania - w pierwszym roku pędy dojrzewają, aw drugim pojawiają się jagody.

Jagody są duże, średnia waga 10-12 g - rekord 18 g

Krzewy są mocne, ale zwarte, nie rozprzestrzeniają się, rosną do 1,5-1,8 metra. Pędy są mocne, wyprostowane, nie pękają nawet pod ciężarem obfitych zbiorów, bez kolców, ale owłosione, szaro-brązowy kolor. Podczas każdego zdjęcia w sezonie tworzy się 20-30 jagód. Liście są duże i ciemnozielone, błyszczące, ale nie błyszczące.

Jagody są duże, średnia waga 10-12 g - rekordowe 18 g. Kształt jest wydłużony, stożkowy z tępym końcem. Z łodygi odłącz się bez wysiłku. Powierzchnia jagód jest aksamitna, czerwona. Smak jest słodki, bogaty, ale jest kwaśny. Ciało jest soczyste, usta dosłownie się topią, nasiona są małe. Aromat nie jest silny, a przy niewystarczającej ilości opatrunku może być zupełnie nieobecny.

Jakie są zalety i wady malinowej dumy Rosji?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co karmić kurczaki
 • Clematis Multi Blue
 • Choroby kapusty na otwartym terenie
 • Mini Gilt Mini Pig

Obfitość pozytywnych cech wpłynęła na bardzo szeroki rozkład odmiany. Jakie ma zalety?

Rekordowe zbiory z buszu sięgają 8 kg!

 • Wczesna dojrzałość i samozapłodnienie upraszczają uprawę malinowej odmiany Pride of Russia.
 • Jagody są bardzo duże, co ułatwia ich zbieranie, poprawia jakość produktu.
 • Jest odporny na wszystkie choroby grzybowe.
 • Zimotrwalosc do -30 stopni, ale krzewy nie wytrzymaja bardziej mroźnych mrozów, dlatego wymagają ochrony i izolacji na zimę w północnych i środkowych regionach.
 • Odporność na suszę - odmiana nie boi się braku wilgoci - przetrwa nawet w najgorętsze letnie dni.
 • Produktywność Rekordowe zbiory z buszu sięgają 8 kg! Jest to dużo biorąc pod uwagę, że odmiana może być uprawiana w prawie każdym regionie klimatycznym.

A teraz o niedociągnięciach - na co warto czekać i uważać na ogrodników?

 • Transport jest średni. Jagody można przewozić na krótkich dystansach, ale nie mogą jeździć na duże odległości. Jedyną opcją jest transport niedojrzałych owoców, ale nawet tutaj nie ma gwarancji bezpieczeństwa owoców ze względu na delikatną górną skórę jagód.
 • Dzięki niedostatecznej pielęgnacji malin, Pride Rosji daje małe jagody. Ich wielkość zależy również od lokalizacji krzewów. Najmniejsze jagody zawsze dojrzewają pod koniec sezonu, ponieważ krzew nie ma dużej mocy, ale jeśli zapewnisz dodatkowe sadzenie dla rośliny, może ona zadowolić ogrodnika z dużymi jagodami przez cały sezon, a nie tylko na początku.
 • Ta malina może nie mieć smaku, a kiedy jest, jest bardzo słaba. A to negatywnie wpływa na jego sprzedaż, ponieważ nie tylko smak i właściwości zewnętrzne, ale także zapach jagód przyciąga (lub odpycha) nabywców.
 • Mszyce częściej wpływają na inne odmiany malin.

Jak propagować tę odmianę?

Reprodukcja gałęzi malinowej Dumy Rosji

Rozmnażanie odmian malin Duma Rosji może być sadzonkami i gałęziami korzeni. Ponieważ w sezonie daje dużo pędów korzeniowych i nowych gałęzi, nie jest trudno uzyskać materiał do sadzenia nowych roślin. A ze względu na wysoki procent przetrwania materiału sadzeniowego, sadzenie można przeprowadzać co kilka lat, aby zapewnić rodzinie zdrowe jagody, a nawet sprzedać nadwyżkę.

Jak sadzić maliny?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak sadzić sadzonki melona
 • Lepsza brzoskwinia paszowa
 • Żyto ozime
 • Choroby owiec

Miejsce do sadzenia krzewów powinno być tylko słoneczne - w cieniu odmiana Pride of Russia produkuje małe i niezbyt słodkie jagody. Czas lądowania przypada na kwiecień lub koniec września.

Miejsce do sadzenia krzewów powinno być tylko słoneczne - w cieniu odmiana Russia's Pride daje małe i niezbyt słodkie jagody.

Posadzone kiełki lub sadzonki w odległości 70-80 cm, a między rzędami należy obserwować odstęp 1,5-2 metrów. Do sadzenia, sadzonki i kiełki o wysokości 10-30 cm są pobierane, nie więcej, inaczej roślina zajmie korzenie przez długi czas i zakorzenić. Możesz sadzić w okopach lub pojedynczych dołach. Przed zatopieniem kiełkują glebę nawożoną.

Ważne jest, aby pamiętać, że kiełki zapuszczają korzenie przez cały następny tydzień, a nawet dłużej, aby nie przeszkadzać im na próżno, warto sadzić dużo ziemi na następny tydzień po posadzeniu.

Jakie są cechy opieki?

Raspberry Pride of Russia daje duże, smaczne i soczyste jagody, ale aby uzyskać dobre zbiory, należy zapewnić krzewom pełną opiekę, w tym wiele przedmiotów.

 • W przypadku malin w tej klasie zaleca się nawadnianie kropelkowe. System powinien być instalowany, gdy pędy są jeszcze małe i regulowane przez cały rok, ponieważ ilość wody w suszach potrzebuje więcej niż jesienią i wiosną po stopieniu się śniegu.

  Nawadnianie kropelkowe jest wysoce zalecane dla malin w tej klasie.

 • Ściółkowanie pozwala oszczędzać wodę, zmusza do czyszczenia chwastów. W tej kulturze najczęściej bierze się zgniłe oborniki, torf, kompost, słomę i igły iglaste. Kompost zaleca się jesienią i latem, torf na zimę, obornik - późną wiosną i latem. Przed użyciem słomę należy wymieszać z kompostem, torfem lub humusem, ponieważ nie leży ona długo. Igły sosnowe są produkowane wiosną i jesienią, ale gdy jest używane, ważne jest kontrolowanie kwasowości ziemi, ponieważ ją zwiększa.
 • Rozluźnienie przy mulczowaniu jest trudne do wykonania, więc zwykle odbywa się ono bezpośrednio pod krzakami raz w tygodniu, a między rzędami ziemia jest poluzowana w okresie zmiany mulczu.
 • Usuwanie chwastów jest konieczne w miarę ich występowania. Porośnięte krzewami chwastów przyniosą skromne zbiory.
 • Ponieważ duma Rosji tworzy wiele młodych pędów na malinowym buszu w sezonie, przycinanie jesienią i wiosną jest obowiązkowe.
 • Konieczne jest śledzenie młodych, korzeniowych procesów. Mogą rosnąć dość dużo w ciągu jednego roku, więc warto kontrolować ich rozmnażanie, w przeciwnym razie ogród będzie dosłownie wypełniony młodymi pędami.

  Upadek trzyma pędy

 • Maliny tej odmiany w pierwszej kolejności potrzebują pasz zawierających azot. W zakładzie stosuje się mocznik i azotan amonu. To wiosna jest ważna dla krzewów wiosną, latem, a pod koniec sezonu preferuje się karmienie bogatym w potas, magnez i znaczny udział fosforu. Tylko na sezon musisz wydać około 3-4 kompletnych odmian malin karmiących Duma Rosji.
 • Oddzielnie trzeba powiedzieć o walce z mszycami. Maliny tej odmiany są na nią podatne, więc ogrodnicy, którzy rosną w Pride of Russia, muszą przeprowadzać regularne opryskiwanie prewencyjne wczesnym latem i późną jesienią, a przez całe lato upewnij się, że natrętny szkodnik nie psuje całej uprawy. Jeśli mszyca zostanie zauważona na liściach lub pagonach, krzewy należy natychmiast poddać działaniu przystępnych i wysokiej jakości środków owadobójczych.

Późną jesienią, przed wystąpieniem silnego mrozu, roślina jest objęta dowolną dostępną metodą. Możesz użyć gięcia lub prosa do pokrycia gałęzi materiałem izolacyjnym i wykonać grubą warstwę ściółki pod każdym krzakiem.

Kiedy zbierać?

Jagody dojrzewają partiami. W sezonie zbiory zbiera się około 5-6 razy.

Aby zbierać jagody malinowe Duma Rosji musi natychmiast stać się polem ich dojrzewania. Około połowy czerwca można szukać gotowych owoców. Gdy są prześwietlone na gałęziach, nie kruszą się, ale z powodu częstych deszczów, podlewanie może stracić smak, jak każda inna jagoda, tak że w pierwszym suchym, słonecznym dniu konieczne jest natychmiastowe zbieranie, a nie odkładanie na później.

Jagody dojrzewają partiami. W sezonie zbiory zbiera się około 5-6 razy. Jagody po zbiorze mogą być używane świeże, kompoty, desery, dżemy, przetwory.

WIDEO - 9 tajemnic wielkiego zbioru malin

Obejrzyj film: Odmiany Pomidory Które Uprawiamy 3. Rosyjskie Olbrzymy #53 (Luty 2020).