Ogrodnictwo

Odmiana odmian winogron

Pin
Send
Share
Send
Send


Variety Sensation uzyskane przez rosyjskich hodowców w 2016 r. Przez mieszanie odmian Rizamat i Talisman. Grape Sensation to jadalnia. Ma wczesny okres dojrzewania. Nadaje się do uprawy przemysłowej i do uprawy na obszarach prywatnych.

Odmiana Opis Sensacja

Grape Sensation rozwija się bardzo ładnie. Krzew jest energiczny, winorośl na sezon dojrzewa o 2/3 długości. Młody winorośl ma żółtawy lub czerwonawy kolor, a dorosły - jasnobrązowy. System korzeniowy przenika w głąb ziemi na głębokość 40-100 cm, liście są koloru jasnozielonego, na przemian z poszarpanymi krawędziami. Od tylnej strony są rowki na ulotkach, a od przodu są gładkie. Kwiaty są małe, biseksualne, co znacznie ułatwia uprawę. Optymalne obciążenie krzewu - 30-35 oczu. Przycinanie odbywa się na 8-10 oczach.

Gromady są duże, zazwyczaj ważą około 700-1500 g, mają kształt cylindryczny lub stożkowy.

Klastry są duże, ważą około 700-1500 gramów, cylindryczne lub stożkowe. Gęstość jest dość luźna. Jagody są duże, 16-35 g każda, w kształcie wydłużonego owalu. Skóra jest gruba, ale możesz ją zjeść. Kolor skóry jest żółto-różowy, ale czerwonawy po pełnej dojrzałości. Mięso jest mięsiste, z dużą zawartością soku. Smak jest zrównoważony, przyjemny, muskatowy.

Ciekawe! Odmiana odmiany odnosi się do wczesnych gatunków roślin. Szybko wchodzi w owocowanie, ma uniwersalny cel i przyjemny, słodki smak.

Charakterystyka winogron Sensation

Przeczytaj także te artykuły.
 • Zestawy cebuli - odmiany, sadzenie i pielęgnacja
 • Rasa kaczek Cherry Valley
 • Przepisy lecho z marchewką
 • Rasa rosyjskich białych kurczaków

Winogrona sensacyjne mają wiele pozytywnych aspektów, ale są też wady. Wszystkie te cechy są przedstawione w charakterystyce.

 • Odmiana jest wczesna, samopylna, dzięki czemu może wytworzyć plon bez zapylaczy.
 • Sadzonki rośliny bardzo szybko się zapuszczają. Wskaźnik przeżycia sięga 82%.
 • Sensacja winogron nie jest grochem.
 • Wysoka odporność na choroby takie jak szara pleśń, pleśń, mączniak prawdziwy.
 • Winogrona tolerują ekstremalne temperatury, zmiany klimatu.

  Jagody duże, na 16-35 g, w postaci wydłużonego owalu

 • Często cierpi z powodu inwazji os, które kochają słodkie jagody. Jeśli nie walczysz z nimi i nie ochronisz gromady, do czasu żniwa żniwo będzie w złym stanie.
 • Grapes Sensation wytrzymuje temperatury do -24 stopni Celsjusza.
 • Wydajność jest regularna i wysoka, do 70 kg / krzak rocznie. Warto jednak zauważyć, że im więcej skupisk na buszu, tym mniej wyraźny smak tej odmiany. Lepiej więc znormalizować ilość plonu. Niech klastry będą trochę mniejsze, ale smak nie ucierpi.
 • Zbiornik dobrze przechowywany, ma prezentację.
 • Transport klastrów jest dobry, można je transportować nawet na duże odległości.
 • Smak jest nasycony, bez cierpkości.
Ciekawe! Jagody winogron Sensation nie pękają na gałęziach, nawet przy dużej wilgotności.

Cechy odmian sadzenia

Winogrona są rozmnażane przez wrażenia przez sadzonki lub zakupione sadzonki (młode krzewy). Sadzonki i krzewy Wrażenie ukorzenione łatwo, więc problemy z odmianami hodowlanymi zwykle nie występują.

Sadzenie winogron tej odmiany jest zalecane w kwietniu lub na początku maja

Sadzenie winogron tej odmiany jest zalecane w kwietniu lub na początku maja, ale wcześniej trzeba wybrać odpowiednią działkę. Powinien być dobrze rozgrzany przez słońce, być światłem, a nie dmuchanym przez przeciągi. Wgłębienia na sadzonki, jeśli jest ich kilka, umieszcza się w odległości 70 cm od siebie, odległość między nawami wykonuje się w odległości 70-150 cm Głębokość dołów wynosi 60-70 cm, organiczne nawozy mineralne mieszają się z ziemią ogrodową.

Ciekawe! Aby system korzeniowy młodych drzewek rozwijał się nie tylko głęboko w gruncie, ale także po bokach, konieczne jest ścięcie głównego korzenia podczas sadzenia.

Około 2 tygodnie po wykopaniu dziur przeprowadza się sadzenie. Dzień wcześniej korzenie sadzonek są skracane i traktowane specjalnymi środkami („Korzeń”, „Kornevin”). Do sadzenia roślina jest umieszczana w otworze i posypywana ziemią. Powinien być umieszczony pionowo, nie przechylony. Kiedy korzenie sadzonki są pokryte ziemią, jest ona podlewana i mulczowana.

Sensacja pielęgnacji winogron

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Rocznica odmiany winogron Novocherkassk
 • Odmiana melona Ałtaj
 • Iput Cherry - opis i pielęgnacja odmiany
 • Odmiana brzoskwiniowa Złota Moskwa

Jeśli chodzi o opiekę nad winogronami, zazwyczaj nie pojawiają się problemy. Najczęściej wymagane do przestrzegania standardowych zasad.

Nawozy regularnie

 • Wprowadzenie wody jest konieczne w takiej ilości, że ziemia nie wysycha. Jednocześnie nie powinno być bagniste.
 • Po podlewaniu konieczne jest poluzowanie strefy korzeniowej.
 • Nawozy regularnie. W tym celu można stosować materiały organiczne (humus, popiół drzewny, obornik), minerały (superfosfat, siarczan potasu, mocznik) lub specjalistyczne nawozy, takie jak „Argumin”, „Bona Forte”, „AVA”.
 • Zaleca się uprawiać winogrona Sensation na kratce lub za pomocą podpór. Warto je zainstalować natychmiast po posadzeniu, ponieważ krzew rozwija się szybko.
 • Nie ładuj winogron. Dopuszcza się do 45 pęczków na jednej winorośli, resztę należy usunąć.
 • Jeśli widoczne są oznaki choroby, konieczne jest użycie środka grzybobójczego „Hom”, „Kuproksat” lub podobnego do przetwarzania. Aby zapobiegać, możesz użyć roztworu płynów Bordeaux wczesną wiosną i późną jesienią.
 • Grono szkodników Wrażenie może być dotknięte, jak każda inna winnica. Konieczne jest więc traktowanie go na czas za pomocą środka owadobójczego „Ratownik”, „Bi-58 New”, „Dnok”.

  Każda wiązka powinna być zamknięta siatką ochronną, w przeciwnym razie jagody mogą uszkodzić ptaki lub osy.

 • Podczas dojrzewania uprawy konieczne jest umieszczenie każdej wiązki w siatce ochronnej, w przeciwnym razie jagody mogą uszkodzić ptaki lub osy.
 • W zimie krzewy mulczują w strefie korzeni torfem lub humusem, ale tak, aby ściółka nie dotykała winorośli. Nie można przykryć naziemnej części dorosłej winnicy, ale zaleca się pokrycie młodego krzewu agrofibrem lub innym materiałem izolacyjnym.

Zbiór i przetwarzanie

Przez 110-115 dni w sezonie wegetacyjnym można zbierać winorośl. Winogrona mogą uszkodzić osy lub ptaki, więc nie warto opóźniać czasu zbierania. Gdy dojrzewają winogrona, zaleca się ich natychmiastowe usunięcie.

Ciekawe! Po zbiorze jagody tego winogrona mogą być przechowywane przez długi czas na krzaku i nie psują się, jednak bardzo cierpią z powodu inwazji os, więc nie zaleca się trzymania ich na krzaku!

Gdy dojrzewają winogrona, zaleca się ich natychmiastowe usunięcie.

Zbiory można przygotowywać do przetwarzania (sok, dżem, desery, ciastka) lub świeże. Odmiana jest stołowa, więc jest przyjemna nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Z niego można również wytwarzać domowe wino, które będzie miało przyjemny smak i aromat.

Opinie na temat odmian winogron Sensation

Wśród ogrodników są zwolennicy i przeciwnicy odmiany winorośli Sensation.

 • Sofia Lozova: „Kilka lat temu kupiłem sadzonki Sensation w sklepie. Szybko się zaaklimatyzowały, pierwsze zbiory zostały podane wcześnie. Pod względem smaku jakość skupisk nie ma żadnych skarg - winogrona są bardzo piękne, słodkie. krzak, który postanowił poeksperymentować, by opuścić zimę bez odkrycia, jak się spodziewano, wiosną stało się oczywiste, że nie będzie już dawał młodych liści. Teraz, przed zimą, mulczuj krzaki i ukryj winorośl. ”
 • Dmitry Agapov: „Odmiana Sensation nie jest zła, ale jest to młody grono, nie wiadomo, czego się po niej spodziewać. Wydaje się idealne dla wielu, ale jest złe dla zim, a osy są poważnie dotknięte. na początku byłem zadowolony, ale po nieudanej walce z osami tego lata już zacząłem w niego wątpić ”.
 • Maxim Erofeev: Zasadziłem sensację, gdy tylko usłyszałem o tym nowym rodzaju winogron, nie mogę powiedzieć, że nie ma konkurentów, są bardziej godne, sprawdzone odmiany, hybrydy, ale winogrona są dobre, a nawet bardzo. recykling zrobi, ale lepiej dla jedzenia. Radzę tylko racjonować winogrona na winorośli, jeśli jest ich dużo, dojrzewanie będzie opóźnione i smak ucierpi. Ogólnie mogę polecić. ”

Obejrzyj film: Winorośl Odmiany deserowe wielkoowocowe Owocowanie 2015 (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send