Warzywo

Marchewka Abaco F1

Pin
Send
Share
Send
Send


Holenderska hybryda typu Shantane - Abaco F1 jest często wykorzystywana do uprawy na dużą skalę, ponieważ jej korzenie są jasno zabarwione, mają doskonałą prezentację i mogą być przechowywane przez długi czas. Marchewka Abaco F1 ma uniwersalne zastosowanie i jest łatwa w uprawie. Więcej szczegółów na temat tej odmiany można znaleźć poniżej w artykule.

Opis odmiana Abaco

Abaco F1 jest wczesną hybrydą - dojrzewa w 85-110 dni po siewie (okres dojrzewania w dużej mierze zależy od klimatu). Potężna roślina osiąga 60 cm wysokości, jasnozielona, ​​mocna, nie odpada i rzadko zanika. Uprawiane na dużych roślinach, gospodarstwach i małych działkach.

Potężna roślina osiąga 60 cm wysokości. Korzeń duży z tępą końcówką, długość 14-20 cm, średnica 4-6 cm

Roślina okopowa jest duża, kształtem przypomina odmianę Shantane, z tępą końcówką o długości 14-20 cm i średnicy 4-6 cm. Średnia waga takiej marchwi waha się między 105-220 gramów. Skórka jest cienka, gładka, jednolita i ciemnopomarańczowa. Kolor miazgi jest bardziej nasycony niż skórka - pomarańczowo-czerwona. Miąższ jest soczysty, słodki i bardzo gęsty, rdzeń ma umiarkowany rozmiar. Kompozycja zawiera do 8,4% cukrów, 12,4% substancji suchych i 15-18,6% karotenu.

Jakie są zalety Abaco F1?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Pakiety pszczół i ich rodzaje
 • Odmiana arbuza Sugar Kid
 • Najlepsze odmiany arbuzów
 • Lepiej karmić pisklęta gęsie od urodzenia

Jakie zalety mogą zadowolić ogrodników odmian marchwi Abaco F1?

Wydajność wynosi 420-540 c / ha lub 4,6-11 kg / m. kwadrat

 • Wydajność wynosi 420-540 c / ha lub 4,6-11 kg / m. kw.
 • Jakość handlowa jest doskonała i utrzymuje się przez długi czas po pobraniu.
 • Owoce również nie pękają w ziemi i po zbiorach.
 • Istnieje oporność na alternariozę i pośpiechowatość.
 • Nadaje się do ręcznej i mechanicznej obróbki, czyszczenia.

Jak wybrać miejsce i przygotować grunt?

Marchew Abaco uprawia się, podobnie jak inne gatunki, wyłącznie na słonecznych terenach. Optymalnym rodzajem gleby jest glina piaszczysta, o wysokiej zawartości zakurzonych części, o znacznej głębokości warstwy ornej. Poziom pH wynosi 6,0-6,5. Wysokość wód gruntowych wynosi 0,8-2,5 m, ale jest to kryterium względne, ponieważ nie każdy ogrodnik wie, jak głęboko woda gruntowa znajduje się na jego obszarze.

Optymalny rodzaj gleby - piasek gliniasty

Roślina uprawiana jest zawsze po pomidorach, kapuście, cebuli, ogórkach i ziemniakach. Przed sadzeniem ziemię należy zapłodnić. Aby to zrobić, użyj popiołu i fosforanów, nawozów azotowych. Są one sprowadzane pod kopanie, następnie obszar jest rozluźniany, wyrównany i pozostawiony na 1-2 dni. Jeśli gleba jest kwaśna, należy do niej dodać wapno, dolomit lub kredę.

Jak kiełkować i wysiewać nasiona?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Rosnąca rzodkiewka w szklarni
 • Korzyści i szkoda brzoskwini
 • Podajniki bunkrów dla królików
 • Odmiany ogórków do szklarni

Przed siewem należy kiełkować nasiona. W tym celu nasącza się je szmatką zwilżoną wodą przez kilka dni. Po pojawieniu się małych kiełków są dezynfekowane słabym roztworem nadmanganianu potasu. Taki materiał do sadzenia nadaje się do sadzenia.

Na małych obszarach nasiona marchwi Abaco F1 można wysiewać w środku wiosny (wczesna połowa kwietnia), kiedy temperatura osiąga + 5 ... + 7 stopni Celsjusza. W przypadku mrozu powrotnego uprawy są po prostu pokryte folią lub białym agrofibrem. Ale na dużych plantacjach wysiew zwykle występuje pod koniec kwietnia - w połowie maja, kiedy minie zagrożenie nawracającymi mrozami, ponieważ pokrycie dużego obszaru materiałem pokrywającym jest bardzo trudne.

Przed siewem nasiona powinny kiełkować

Łóżka mają dowolną wygodną długość, szerokość 5-10 cm każda. Pomiędzy nimi zostawić do 15-20 cm wolnej przestrzeni. Głębokość siewu jest zawsze w granicach 1-3 cm.

Siew odbywa się w dobrze nawilżonej glebie, zwykle jest podlewany 2 razy w odstępie 30 minut, a dopiero potem wysiewa się nasiona. Zalecana gęstość uprawy dla dużych plantacji wynosi 0,7 miliona / ha. W małych łóżkach nasiona są wysiewane rzadkim wysięgnikiem, można również użyć specjalnych podajników nasion. Pogrubienie nie jest zalecane, ponieważ w przyszłości może wpływać na warzywa korzeniowe. Lepiej jest rzadziej sadzić, ale uzyskiwać dobre zbiory.

Po wysiewie nasiona posypuje się ziemią na 1-3 cm i lekko zagęszczoną glebą, ale tylko delikatnie, aby nie uszkodzić kiełków. Podlewania nie należy przeprowadzać, ponieważ ziemia została już zwilżona.

Czy są jakieś trudności w opiece?

Marchewka z gatunku Abaco F1, jak każdy owocny, wysokiej jakości warzywo pod względem smaku i jakości, wymaga systematycznej pielęgnacji przez cały sezon wegetacyjny.

Rozcieńczanie przeprowadza się w co najmniej 2 etapach.

 • Podlewanie odbywa się co 10 dni. Zatrzymaj je tylko 1-2 tygodnie przed zbiorem.
 • Nawozy są zawsze robione u nasady! Opatrunek wierzchni może być mineralny (można znaleźć kompozycje do marchwi w sklepach lub wziąć dowolne substancje fosforowo-potasowe z dodatkiem azotu) lub popiół drzewny organiczny. W tym drugim przypadku rozwiązanie jest wykonane, infuzja, lub można po prostu zmarnować uprawy popiołem drzewnym przed podlewaniem. Top dressing przynosi około 2-3 razy w sezonie - nie należy przesadzać, aby nie popsuć smaku marchwi.
 • Rozluźnienie ziemi jest integralną częścią pielęgnacji korzeni, zwłaszcza jeśli ziemia jest ciężka. Obszar między rzędami jest odchwaszczany i bezpośrednio na roślinach korzeniowych raz na 3-5 dni, ale należy to robić ostrożnie, aby nie uszkodzić marchwi. Lepiej jest użyć małego narzędzia do pielęgnacji roślin domowych.
 • Przerzedzenie spędza co najmniej 2 etapy. Pierwszy raz, gdy pojawiły się pędy - trzeba usunąć duże zagęszczenie, aby korzenie mogły się swobodnie rozwijać, nie splatając się ze sobą (to zawsze prowadzi do brzydoty warzyw). Drugie przerzedzenie oznacza okres znacznego wzrostu marchwi, gdy jest on wciąż mały, ale już jadalny. Między poszczególnymi kiełkami zostaw 4-5 cm.
 • W okresie prawie pełnej dojrzałości korzeń powinien wyglądać lekko z ziemi, ponieważ ta odmiana jest normalna. Więc nie warto zbierać ziemi, choć niektórzy ogrodnicy właśnie to robią.

Zbiór i przechowywanie

Zbierz około 85-110 dni po posadzeniu

Zbierz około 85-110 dni po posadzeniu. Do tego czasu marchewka powinna uzyskać maksymalny rozmiar i bogaty kolor. Od czasu do czasu przed okresem zbiórki można go przerwać lub po prostu wyciągnąć 1-2 kawałki, aby sprawdzić.

Przechowuj marchewki Abaco F1 może być dość długi w chłodnej, wentylowanej i suchej wizycie. Ta odmiana może być używana do gotowania, konserwowania, zamrażania.

Co doradzają ogrodnicy?

Doświadczeni ogrodnicy zawsze otrzymują wysokie plony, nawet w złych porach roku. Ale jak oni to robią? To proste, znają pewne sztuczki.

 • Marchew można sadzić przed zimą (pod koniec września lub na początku października). Wykonuje się do tego łóżko, nasiona wysiewa się na głębokość 3-4 cm, następnie sproszkuje się ziemią i mulczowanie przeprowadza się 4-5 cm powyżej. . Z tą rosnącą uprawą otrzymasz 2 tygodnie wcześniej.
 • Wiele zależy od nawozu. Fosfor zazwyczaj przyczynia się jesienią, aby poprawić jakość ziemi. Zawierający azot powinien być wytwarzany przed uprawami, a potaż o niskiej zawartości fosforu i azotu - w sezonie wegetacyjnym.
 • Aby uniknąć większości możliwych chorób, warto od czasu do czasu „odkurzyć” wierzchołki marchwi i ziemię popiołem drzewnym. Jest doskonałym środkiem dezynfekującym i odpycha szkodniki.

Obejrzyj film: Морковь 7381 Seminis. Главные секреты успешного выращивания. Как вырастить морковь на хранение (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send