Ogrodnictwo

Cherry Chocolate

Niedawno wyhodowana Czekolada Czekoladowa w krótkim czasie stała się popularna wśród ogrodników z różnych krajów. Skąd pochodzi ten szum? Wszystko jest proste - to naprawdę dobra odmiana wiśni, która daje regularne plony, jest łatwa w utrzymaniu, a także stanowi ozdobę każdego ogrodu.

Opis odmiany Czekolada

Odmiana Chocolate Cherry została wyhodowana przez Wszechrosyjski Instytut Badawczy przez krzyżowanie odmian Lyubskaya i Consumer Black. Zalecany do uprawy w regionach o klimacie umiarkowanym.

Opis Cherry Chocolate

Shokoladnitsa rośnie niskie drzewo do 2,5 metra. Crohna zwarty, podniesiony, nie gruby, co jednak nie wpływa na płodność odmiany. Plonuje od czwartego roku życia.

Owoce mają bordowy kolor, gdy przeregulowanie może uzyskać prawie czarny odcień. Wiśnie są szerokie, zaokrąglone, małe - po 3,5-4 gramy. Miąższ jest ciemnoczerwony z wyraźnymi żyłami, bardzo soczysty, słodko-kwaśny, wynik degustacji wynosi 4,2-4,3 punktu na 5 możliwych. Kamień jest okrągły, bez problemów oddzielony od miazgi, ważący do 0,28 grama.

Skład owocu 12,4% cukrów, 1,64% kwasów i 18,4% substancji suchych.

Jakie są zalety tej odmiany?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kwiat Astilbe
 • Odmiana winogronowa Veles
 • Odmiana ziemniaczana Sineglazka
 • Breed Shaver Brown

Odmiana Chocolate ma wiele zalet, więc jest całkiem naturalne, że ogrodnicy tak bardzo kochają ten gatunek.

Średnia wydajność 10-12 kg na drzewo

 • Zimotrwalosc Spośród wszystkich zimowych odmian wiśni jest najbardziej powszechna. Czekolada nie tylko jest w stanie wytrzymać zimowe mrozy, ale jej nerki nie boją się także późnego wiosennego chłodzenia.
 • Odporność na suszę pozwala na sadzenie drzew w południowych regionach, w których od początku wiosny obserwuje się suchość.
 • Samowystarczalny, nie potrzebuje sadzenia zapylaczy.
 • Kwitnie od połowy maja, a plony zbliżają się do połowy czerwca - średnio wcześnie.
 • Średnia wydajność 77,9 kg / ha lub 10-12 kg na drzewo.

W rzeczywistości chocolatnits ma tylko jedną wadę - niestabilność chorób i szkodników. Z roku na rok, aby drzewo cieszyło się obfitością zbiorów, pięknymi jagodami, konieczne jest traktowanie go fungicydami i insektycydami na czas. Jako środek zapobiegawczy zawsze stosuje się złożone środki lub tradycyjne metody.

Jak wybrać miejsce do sadzenia wiśni?

Czekoladowa wiśnia najlepiej rośnie w ciepłym klimacie, w każdym razie musi być bardzo ciepła w okresie wzrostu i rozwoju, potrzebuje obfitości światła słonecznego, więc konieczne jest posiadanie jej na miejscu od strony południowej.

Miejsce do sadzenia wiśni powinno być ciepłe, wymaga obfitości światła słonecznego.

Gleba jest korzystnie słabo kwaśna lub obojętna, odżywcza, dobrze rośnie w lekkim piaszczystym piasku. Wody podziemne muszą być głębokie, w przeciwnym razie korzeń będzie podatny na choroby grzybowe.

Jakie są cechy lądowania?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Opis odmiany agrestu Malachit
 • Festiwal Truskawek
 • Odmiana ziemniaka Zekura
 • Jak karmić perliczkę w domu

Wgłębienie na czekoladową sadzonkę rośliny czekoladowej wykopuje się o średnicy 80 cm i głębokości 40 cm. Jeśli podłoże jest ciężkie, jakość odwadniania jest zła, otwór powinien być wykopany na głębokość około 10-20 cm. Te 10-20 cm muszą być wypełnione drenażem (rozdrobniony kamień, keramzyt, żwir), aby chronić korzenie drzewa przed ewentualnym zastojem wilgoci.

Kolejność sadzenia odmian czekolady Shokoladnitsa

Natychmiast po wykopaniu dziury kołek zostaje wbity w ziemię. Następnie wierzchnia warstwa ziemi jest wylewana na dno, które zostało usunięte podczas kopania dołu. Rozłóż ją na szkiełku i ustaw drzewo na górze, tak aby szyjka korzeniowa „wyglądała” z ziemi na 3-5 cm. Konieczne jest upewnienie się, że korzenie są wyprostowane na wszystkich bokach dołu, a nie na jednym. Drugim ważnym punktem jest położenie drzewa, powinno ono być ściśle pionowe, bez znaczącego odchylenia.

Teraz można stopniowo posypać drzewko Chokoladnitsa żyzną glebą (torf, ziemia, kompost) korzenie ze wszystkich stron. Najlepiej jest to zrobić w trzech warstwach, z których każda jest ubijana rękami lub stopami (tylko delikatnie, aby nie zaszkodzić korzeniom).

Po posadzeniu drzewo podlewa się, przywiązuje do kołka. Powinien natychmiast zwrócić uwagę na górę drzewa. Jeśli zwiędła, może zostać pocięta na żywą tkankę nie więcej niż 1/3 długości. W takim przypadku odzyskiwanie i kibicowanie będzie znacznie szybsze.

Jak dbać o drzewko i dorosłe drzewo?

Konieczne jest dbanie o wiśnie Chocoladnitsa od pierwszego roku po posadzeniu. Dbanie o drzewo nie jest trudne, ale systematyczne. Z roku na rok musisz wykonywać te same procedury, bez których kultura nie może przetrwać.

Konieczne jest dbanie o odmiany czekolady czekoladowej od pierwszego roku po posadzeniu.

 • Aby posadzić inny rodzaj wiśni lub tego samego, powinna być nie mniejsza niż 2,5 metra od drzewa.
 • Podlewanie jest konieczne regularnie, ale tylko wtedy, gdy nie ma zbyt wiele deszczu. Przeprowadź to w razie potrzeby. Średnio 5-6 wiader wody wlewa się do koła pnia drzewa (ale jest to norma dla dorosłego drzewa).
 • W pierwszych 2-3 latach po posadzeniu nie jest konieczne karmienie drzew wiśniowych Chokoladnitsa. I dopiero 3-4 lata warto zacząć robić materię mineralną i organiczną. Ważne jest, aby pamiętać, że substancje organiczne, takie jak obornik, są dodawane raz na 3 lata jesienią, a minerały są zazwyczaj dodawane każdego roku na wiosnę.
 • Regularnie - 5-6 razy w sezonie bada się drzewo na obecność chorób, szkodników. Wynika to z niestabilności różnorodności różnych chorób grzybiczych i zakaźnych. Po wykryciu problemu ogniska zapalenia są usuwane i spalane, a drewno jest traktowane odpowiednimi preparatami.

Przygotowanie drzewa na zimę powinno być dokładne, jedyny sposób, aby szybko „odsunął się” od zimna wiosną i natychmiast zaczął rosnąć i kwitnąć. Więc jakie manipulacje należy wykonać przed przymrozkami?

 1. Przytnij. Wszystkie dodatkowe gałęzie są usuwane z drzewa, ale głównie suszone, które już nie przynoszą korzyści wiśni.
 2. Ściółkowanie Cherry Chocolate na zimę jest zazwyczaj mulczowana na 10-15 cm torfie. Zamiast torfu można użyć agrofibre. Ziemia jest pokryta tekturą lub słomą, a agrofiber jest na nich wyłożony, ale tylko izolowany.
 3. Ochrona przed gryzoniami oznacza przykrycie pnia drzewa dowolnym odpowiednim materiałem, na przykład tym samym agrofibrem lub izolacją. Pożądane jest jednak traktowanie kory przed tym lekiem dla gryzoni.

Zbiór i przetwarzanie

Możliwe jest wykorzystanie zbiorów wiśni czekoladowych do świeżego spożycia, zamrażania, gotowania różnych potraw (deserów) i konserwowania.

Zbiór odbywa się w miarę dojrzewania. Ważne jest, aby jagody nie były przejrzałe. Na drzewach trzymają się dobrze, bez problemów, nie odpadają, mogą zacząć gnić. A ze względu na fakt, że sama jagoda jest ciemna, podczas kolekcji nie można zauważyć złych wiśni, więc przed bezpośrednim przetworzeniem warto je posortować.

Możliwe jest wykorzystanie zbiorów wiśni czekoladowych na różne sposoby: do świeżej konsumpcji, zamrażania, gotowania różnych potraw (deserów) i konserwowania. Na zimę można zamykać pyszne kompoty, dżemy i dżemy z jagód. W brzegach jagoda nie rozpada się, kształt utrzymuje się, smak nie ginie i nie zmienia się.

Obejrzyj film: "Cherry Chocolate Rain" Original Song by Tay Zonday (Grudzień 2019).