Ogrodnictwo

Truskawkowy Miód

Pin
Send
Share
Send
Send


Truskawka miodowa do pewnego stopnia należy do klasyki roślin ogrodowych. Wzięli to dawno temu, a jednak „przeżyli” więcej niż jedno pokolenie nowych odmian i hybryd słodkich jagód hodowanych na całym świecie. Obecnie gatunek ten, jak poprzednio, uważany jest za jeden z najlepszych do uprawy w celach przemysłowych i na prywatnych działkach.

Opis odmiany truskawki Miód

Honey - wczesna przemysłowa odmiana amerykańskiej selekcji truskawek, uzyskana w 1979 roku. Zaczyna kwitnąć od połowy kwietnia. Okres kwitnienia jest opóźniony o 15 dni, potem przychodzi czas dojrzewania jagód, aw połowie lub pod koniec maja można je zebrać. Owoce dojrzewają razem, po pierwszych żniwach jest tylko niewielka ilość zielonych truskawek. Owocowanie trwa nie dłużej niż 3 tygodnie.

Honey - wczesna przemysłowa odmiana amerykańskiej selekcji truskawek, uzyskana w 1979 roku

Rozwijające się krzaki, silny, system korzeniowy jest bardzo dobrze rozwinięty. Liście są ciemnozielone, gęste nie spadają, ale stoją prosto. Szypułki są wysokie, przechowują jagody nad ziemią, więc odmiana może być uprawiana bez ściółki - jagody nie rozmazują się i nie gniją z kontaktu z ziemią.

Owoce miodu truskawkowego są ciemnoczerwone, duże, błyszczące, waga sięga 30-50 gramów. Największe jagody zbierane są podczas pierwszego zbioru. Kształt stożkowy, poprawny. Szypułka wychodzi bez problemów, podczas separacji rdzeń jagody nie jest wyjmowany razem z ogonem, jak to ma miejsce w przypadku niektórych innych odmian truskawek. Miąższ jest różowy, smak jest bardzo przyjemny, słodko-kwaśny, bogaty aromat. Towarowe i przenośne cechy miodu truskawkowego są doskonałe.

Jakie są zalety i wady odmiany?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Gęsiory gubernatora
 • Czym jest hydroponika?
 • Najlepsze przepisy na dżem z gruszek
 • Królik angorski

W trakcie swojego istnienia truskawkowy Honey otrzymał wiele pozytywnych opinii od ogrodników z całego świata. Do głównych pozytywnych cech należą następujące punkty.

Jakość handlowa po zebraniu już dojrzałych jagód jest przechowywana przez 3 dni

 • Wydajność uprawy przemysłowej 146 kg / ha jest dość dobrym wskaźnikiem. Na małych obszarach (domki, ogrody) można zebrać 1,2 kg pysznych jagód w sezonie z krzewu. Owocująca stabilna, roczna.
 • Dorasta w każdych warunkach, przetrwa nawet przy niewystarczającej opiece.
 • Jest odporny na suszę, ciepło, wysoką wilgotność.
 • W przypadku większości chorób, a nawet szkodników istnieje średnia lub wysoka odporność.
 • Utrzymuje znaczne zimne ujęcia do -18 stopni.
 • Jakość handlowa po zebraniu już dojrzałych jagód jest przechowywana przez 3 dni. Ale zazwyczaj nie do końca dojrzałe jagody są zbierane na sprzedaż, a następnie trwają znacznie dłużej.

Wady tej truskawki nie są tak niewielkie, ale nie są zbyt duże, jeśli kompetentnie podchodzisz do uprawy kultury.

 • Truskawka miodowa wymaga odpowiedniego reżimu wodnego. Brak lub obfitość wilgoci może prowadzić do gnicia.
 • Przechowywane przez długi czas jagody tracą wygląd - ciemnieją i stają się mniej soczyste.
 • Choroby systemu korzeniowego są charakterystyczne dla tej odmiany.

Jak prawidłowo hodować truskawki?

W wyspecjalizowanych sklepach można znaleźć nasiona miodu truskawkowego, kiełkować je, robić sadzonki, a następnie sadzić je na otwartym terenie. Ale znacznie łatwiej i szybciej można kupić sadzonki od przyjaciół lub w przedszkolu. Jeśli truskawki rosną już na miejscu, warto je pomnożyć za pomocą anten.

Jeśli truskawki rosną już na miejscu, warto je pomnożyć za pomocą anten

Wąsy każdy krzak daje dużo. Aby uzyskać wysokiej jakości sadzonki do sadzenia w przyszłym sezonie, warto pozostawić 3-4 krzewy wyłącznie do rozmnażania. Wszystkie kwiaty i jagody (nigdy nie wiadomo, brakowało kwiatu) powinny zostać odcięte. Tylko anteny pozostają zakorzenione i rosną przez cały sezon. Jesienią można przenieść je do nowego miejsca.

Jeśli ogrodnik chce poeksperymentować z nasionami, możesz je kupić lub sam je przygotować. Po uzyskaniu nasion truskawek miodowych należy je umieścić w mokrej szmacie i wykiełkować, uprzednio potraktowane roztworem nadmanganianu potasu. Po 1-3 dniach łatwo zauważyć, że pojawiły się małe kiełki i są sadzone w oddzielnych doniczkach z żyzną glebą. Sadzonki hoduje się z nasion przez 2-3 miesiące, ale jest odporne i przeżywa. Przeszczep na otwartym terenie jest możliwy, gdy kiełki mają 3-5 liści.

Jak sadzić truskawki?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Opis odmian czosnku Komsomolety
 • Jak porzucić krowy po wycieleniu
 • Rasa pszczół Bakfast
 • Pomidorowa odmiana Hali-Ghali F1

Uprawa truskawek Miód może być otwarty i zamknięty. Owocuje i kwitnie w okresie krótkich godzin dziennych, dlatego miejsce do sadzenia powinno być słoneczne, aby przynajmniej w tym krótkim okresie krzaki były nasycone ciepłem słonecznym.

Sadzenie pod agrofibrem pozwala uzyskać większą wydajność, jagody zawsze będą czyste, łatwiej będzie pracować z chwastami

Sadzenie truskawek można przeprowadzić po prostu w ziemi lub pod agrofibrem. Druga opcja pozwala uzyskać większą wydajność, jagody zawsze będą czyste, łatwiej będzie pracować z chwastami, ale jest to wyłącznie indywidualny wybór!

Konieczne jest sadzenie krzewów tylko w pewnej odległości od siebie, w przeciwnym razie wydajność spadnie. Ponieważ roślina jest rozległa, między sadzonkami truskawek Miód pozostawia do 30 cm wolnej przestrzeni, a między łóżkami sprawia, że ​​przejście wynosi 0,5-1 metra. Mocno nie można pogłębić kiełków, gniazdo musi znajdować się nad ziemią! Możesz dodać trochę kompostu do każdej dziury, ale nie jest to konieczne, jeśli ziemia jest już żyzna. Po posadzeniu łóżka są podlewane i pozostawione na 3-5 dni w celu pełnego ukorzenienia kiełków.

Czy trudno jest dbać o truskawki?

W truskawce pielęgnacyjnej Miód jest bezpretensjonalny, jest to jeden z powodów, dla których uwielbia się go uprawiać w celach przemysłowych.

W truskawce pielęgnacyjnej Miód jest bezpretensjonalny, jest to jeden z powodów, dla których uwielbia się go uprawiać w celach przemysłowych.

 1. Podstawą opieki - terminowe usuwanie chwastów, podlewanie, rozluźnienie gleby między roślinami.
 2. Owocowy truskawkowy krzew miodowy trwa 4 lata. Jednak spadek plonów obserwowano od 3 lat. Dlatego łóżka aktualizacyjne powinny odbywać się co 2-3 lata. Okres wymiany młodych krzewów zwykle pokrywa się z czasem przeniesienia łóżek w nowe miejsce.
 3. Truskawki są karmione jesienią, wczesną wiosną, a także podczas kwitnienia. Jest to możliwe, jeśli jagody rozwijają się powoli, aby przeprowadzić dodatkowe karmienie podczas drugiej „fali” owocowania. Substancje mineralne i organiczne (mocznik, próchnica, torf, fosfor-potas i substancje zawierające azot) są stosowane jako nawozy. Nawozy można stosować pojedynczo lub sporządzać mieszaniny.
 4. W przypadku pokonania chorób lub szkodników ważne jest, aby natychmiast podjąć odpowiednie środki. Na początek (jeśli problem jest na dużą skalę), musisz usunąć rośliny, które są trafione bardziej niż ktokolwiek inny. Następnie jest spryskiwany odpowiednimi substancjami biologicznymi lub chemicznymi. Wskazane jest stosowanie metod ludowych tylko pod warunkiem, że strata jest nieistotna.

Co doradzają ogrodnicy?

Aby uprościć uprawę miodu i zwiększyć plon, pomogą wskazówki sugerowane poniżej.

 • Kupowanie sadzonek truskawek na rynku nie jest tego warte. Trudno jest odróżnić odmianę od jakiejkolwiek innej, zwłaszcza bez jagód, więc kupujący może po prostu zostać oszukany. To samo dotyczy nasion. Pozyskaj je tylko w torbach, w wyspecjalizowanych sklepach!
 • Aby uzyskać dużo truskawek, należy usunąć wszystkie wąsy. Zrywają się, ale tak pozostaje mały kikut. Jeśli ogrodnik chce uzyskać sadzonki, usuwa się łodygi kwiatowe.
 • Czasami można usłyszeć opinię, że jagody truskawkowe zebrane w drugiej „trzeciej fali” miodu truskawkowego mają bardziej wyraźny smak. Czy tak jest? Faktem jest, że to właśnie drugie żniwa odpowiadają za najgorętszą pogodę, a więc jagody powinny być słodsze. Ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Większość soków, witamin i słodyczy, które roślina daje pierwszym jagodom, ma mniej wyraźny smak, mniejszy rozmiar, ale kolor owoców jest jaśniejszy.
 • Przy uprawie truskawek w szklarniach zbiór odmian miodu zbiera się 1-1,5 tygodnia wcześniej.

Pin
Send
Share
Send
Send