Warzywo

Odmiana marchewkowa Shantane

Pin
Send
Share
Send
Send


Marchewka Chantonne - odmiana francuskiej hodowli. Popularny w Europie, Azji, Ameryce, wśród dziesięciu najlepszych rodzajów marchwi do uprawy na małych obszarach i dużych plantacjach. Ma uniwersalne zastosowanie, często uprawiane na sprzedaż ze względu na dobre cechy jakościowe i atrakcyjny wygląd.

Opis odmiany marchwi Shantane

Odmiana marchewkowa Shantane - w połowie sezonu dojrzewa w 90-110 dni. Wydajność jest wysoka, 5-9 kg marchwi zbierane jest z metra kwadratowego. Uprawia się go w regionach o różnych klimatach i typach gleby. Istnieje odporność na pękanie. Skręcone, brzydkie okazy są bardzo rzadkie.

Marchewki z Shantane są płaskie, stożkowe o tępym końcu, długości 10-15 cm i średnicy 4-6 cm

Owoce odmiany marchewki Shantane są równe, stożkowe o tępym końcu, długości 10-15 cm i średnicy 4-6 cm. Masa jednej marchwi waha się od 150-200 g. Rośliny okopowe są całkowicie zanurzone w ziemi, głowa nie robi się zielona. Rozeta rozłożysta, potężna, zielona. Kolor marchwi jest pomarańczowy, miąższ jest gęsty, główna część jest łagodna. Smak jest słodki, bardzo przyjemny, dzieci chętnie jedzą nawet na surowo, bez cukru. W składzie 5,5-10% cukrów, 25 mg karotenu w 100 g produktu.

Istnieje kilka odmian odmian: „Shantane”, „Shantane Royal”, „Shantane Royal”, „Kuroda Shantane”, „Chicago F1”, „Shantane Squire”, „Shantane Red Heart” itd. Wszystkie te podgatunki mają podobny wygląd, cechy i metodologię uprawy. Ale mają też oczywiste różnice, więc wybierając odmianę, należy dokładnie przestudiować opakowanie nasion.

Jak uprawiać shantane?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Nipple Drinkers dla królików
 • Jak zbierać nasiona pomidorów
 • Jak przechowywać kapustę w piwnicy zimą
 • Kuchinsky rocznica rasy kurcząt

Uprawa marchwi Shantane jest bardzo prosta. Miejsce na lądowaniu wybierz solar, pozwalając tylko na „chodzenie” półcieni. Przodkami mogą być cebula, pomidory, ogórki, kapusta i ziemniaki. Nasiona wysiewa się natychmiast w otwartym terenie lub szklarni. Okres siewu przypada na wiosnę (połowa kwietnia - początek maja). W południowych regionach i szklarniach można sadzić od początku kwietnia. Szantan, podobnie jak inne odmiany marchwi, jest odporny na mróz, w każdym razie późne przymrozki nie zaszkodzą uprawom.

Odkopuje się rowek o głębokości 3-4 cm i wysiewa się do niego nasiona w jednym pliku.

Można wysiewać dowolną dogodną metodą (na papierze, maszynach specjalnych, dozowaniu nasion itp.). Częściej jest po prostu zasiany w rzędzie, a później przerzedzony. W tym celu wykop rowek o głębokości 3-4 cm i zasiej w nim nasiona. Ważne jest, aby nie zagęszczać plonów. Teraz pozostaje tylko posypać je 2-3 cm ziemi i wody. Podlewanie odbywa się na górze, z wodopojem z małymi otworami, aby ziemia nie została zmyta.

Jakie są cechy opieki nad marką?

Pielęgnacja odmian marchwi Shantane nie jest trudna. Jest to nawet łatwiejsze niż w przypadku uprawy niektórych hybryd. Nie trzeba więc spędzać dużo czasu ani sił.

Pielęgnacja marchewki Shantane

 • Podlewanie, czyszczenie chwastów odbywa się w razie potrzeby.
 • Pielenie odbywa się od czasu do czasu. Wykonuje się ją za pomocą małej motyki lub innych podobnych narzędzi na płytkiej głębokości, aby nie uszkodzić roślin okopowych.
 • W miarę jak Shantane rośnie, podaje się 4 suplementy z przerwą 2-3 tygodni. Po raz pierwszy od 3 tygodni po kiełkowaniu superfosfatu (1 łyżka stołowa. L.) I mocznika (1 łyżeczka). Określona ilość jest rozpuszczana w wiadrze z wodą. Drugi opatrunek topowy wykonany jest z nitrofoski (1 łyżka stołowa substancji na 6 litrów wody), trzeci opatrunek zawiera tylko roztwór popiołu. Po raz czwarty użyj 2 g kwasu borowego na 10 litrów wody.
 • Shantane ma duże rośliny okopowe, potrzebują miejsca do rozwoju, dlatego możliwe jest rozrzedzenie 2 razy podczas wzrostu. Po raz pierwszy odbywa się to z pojawieniem się 2 liści (między kiełkami zostawić 2-4 cm). Drugi przypada na okres, kiedy korzenie już się uformowały, ale nie osiągnęły pożądanego rozmiaru (5-7 cm między kiełkami). Nadmiar marchwi jest ciągnięty i spożywany do gotowania i świeżych sałatek.
 • Rośliny korzeniowe Shantane powinny być całkowicie zanurzone w ziemi. Jeśli, gdy rośnie, zaczyna wystawać ponad ziemię, upewnij się, że posypiesz ją na ziemi. Powodem jest to, że wnikanie promieni słonecznych prowadzi do akumulacji peklowanej wołowiny i smaku marchwi z tego powodu pogarsza się.

Zbiór i przechowywanie

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Klasa moreli Chabarowsk
 • Długo wyczekiwana odmiana winogron
 • Czosnek Ljubasha
 • Jak hodować gęsi w domu

Zbiór i przechowywanie

Uprawa jest zbierana jednorazowo, jest wycierana, tak że nie ma lepkich grudek ziemi, jest składana do dalszego przechowywania. Marchew Chantanne nadaje się do przechowywania w piwnicach i piwnicach z dobrą wentylacją. Zimą można również zamrozić. Jednocześnie eksperci kulinarni radzą natychmiast, aby pokruszyć marchewki lub zetrzeć je.

Aplikacja jest uniwersalna. Może być spożywany na świeżo, używany do ochrony na zimę (sałatki, soki), gotować (smażyć, dusić, gotować itp.).

Recenzje marchewki Shantan

Maria Bevz: Sadzimy tę odmianę już od dziesięciu lat, co roku stopniowo kupujemy więcej nasion, abyśmy mogli zaplanować przyszłe wykorzystanie. Marchewka Shantane jest bardzo słodka, za którą moje wnuki bardzo ją kochają. W opiece nie jest trudne, radzę wszystkim.

Evgeny Bereza: Marchewki Shantane są bardzo dobrze trzymane w piwnicy, sadzę dużo, a następnie odsprzedam za 30-50 kilogramów kucharzom do gotowania marchwi po koreańsku. Nie eksperymentuję z innymi odmianami, ponieważ ta pasuje do wszystkiego.

Svetlana Parkhomenko: Naprawdę kocham odmianę marchewki Shantane, jest słodka, mięso jest bardzo soczyste, warzywa korzeniowe są przechowywane przez długi czas. Sadzę w zwilżonej glebie, posypuję trochę popiołu na każdą studnię. Latem przerzedzam, koniecznie rozluźnij glebę między rzędami i usuń chwasty. Pij dużo wody. Owoce marchewki Shantane rosną duże, o bogatym pomarańczowym kolorze.

Obejrzyj film: Marchewkowe Święto, Sielec Kolonia, prezentacja odmian marchwi firmy Hazera (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send