Warzywo

Pieprzowa Jaskółka

Pin
Send
Share
Send
Send


W latach 70. ubiegłego wieku w ZSRR wyhodowano nową odmianę papryki słodkiej o wielu pozytywnych cechach. Pieprzowa Jaskółka znana jest z przyjemnego, słodkiego smaku, wszechstronności, a także odporności na niektóre choroby. Materiał ten jest poświęcony opisowi odmiany Swallow, charakterystyce jej uprawy, przetwarzania.

Odmiany opisu Jaskółka

Pieprzowa Jaskółka jest wcześnie dojrzałą odmianą, w pełni dojrzewa owoc, w zależności od miejsca uprawy i metody sadzenia (nasiona, sadzonki). Owoce nie są długie - w ciągu 1-2 tygodni. Krzew jest mały, rośnie kompaktowo do 45-60 cm wysokości. Wydajność na metr kwadratowy 3,5-4,7 kg, jeśli uprawiasz paprykę na otwartym terenie. Podczas sadzenia w szklarniach liczba ta wzrasta do 7-10 kg / m. kw.

Odmiany opisu Jaskółka

Owoce odmian papryki Swallow mają kształt stożka, a końcówka jest spiczasta jak skrzydło jaskółki. Waga jednej papryki może osiągnąć 100 g, ale częściej 70-85 g, a średnia długość wynosi do 10 cm, a skóra jest błyszcząca. Kolor skórki w fazie dojrzałości technicznej jest jasnozielony, ale potem zmienia kolor na czerwony. Może być nasycony lub jasny odcień w zależności od czasu dojrzewania. Owoce papryki są mięsiste, grubość ściany sięga 5-5,5 mm, niektóre okazy mają ściany o grubości 6,1-7,1 mm.

Jakie są zalety i wady pieprzu Swallow?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Rodzynki z winogron
 • Odmiana ziemniaczana Sineglazka
 • Zastąp substytut mleka pełnego mleka
 • Odmiana ziemniaczana Raisin

Po pojawieniu się tej odmiany słychać było tylko pozytywne opinie. Poniżej znajduje się lista zalet formularza.

 • Szybko dostosowuje się do różnych warunków klimatycznych. Odmiany pieprzu Połknąć odporne na ciepło, zimno, ekstremalne temperatury.
 • Wcześniejsza odmiana Swallow pozwala na wczesne zbiory. Dla pełnej dojrzałości potrzebna jest średnio 100 dni.
 • Krzewy rosną do 0,5 metra, więc nie potrzebują poważnej, żmudnej podwiązki, a to upraszcza konserwację.

  Gęstość ściany pozwala na bezproblemowe przenoszenie plonów na duże odległości.

 • Gęstość ściany pozwala łatwo przenosić plon na duże odległości.
 • Nie boi się chorób bakteryjnych.

Teraz o wadach odmian pieprzu Swallow. Chociaż miłośnicy różnorodności zauważają jego praktyczność i łatwość użycia, istnieje wiele negatywnych punktów, które powstrzymują znaczną część ogrodników przed uprawianiem Swallow pepper.

 • Wielka konkurencja. Tak, odmiana jest naprawdę dobra, ale dziś są masy hybrydowych odmian słodkiej papryki, które dają świetne plony, masywne, smaczne owoce - „Atlant F1”, „Bogatyr”, „Isabella F1”, „Morela ulubiona” itp. wysoka konkurencja przesunęła ocenę na środkową pozycję.
 • Sadzenie nasion powinno odbywać się 3-4 cm w głąb ziemi. System korzeniowy tej odmiany jest powierzchowny, a podczas przesadzania na stałe miejsce nie może zostać zakopane. Jeśli sadzisz nasiona płytko, roślina będzie krucha, a pielenie będzie trudne do wdrożenia.
Zalecamy również przeczytanie następujących artykułów: Najlepsze odmiany papryki słodkiej Jakie są najlepsze odmiany pieprzu gorzkiego?

Czy muszę robić sadzonki?

Pieprz jest sadzony, połykać na otwartym terenie lub w szklarni, zwykle sadzonki. Sadzenie nasion jest możliwe tylko w regionach najbardziej wysuniętych na południe, ale mimo to kultura będzie rosła dłużej niż w przypadku uprawy metodą siewek.

Sadzonki przygotowywane są od końca lutego. Powinien być mocny, stwardniały, mieć 4-5 liści przed przesadzeniem do stałego miejsca.

Do przygotowania sadzonek pieprzu Połknąć odpowiednie nasiona zakupione w sklepie lub zebrane osobiście. Przed posadzeniem są one moczone w roztworze nadmanganianu potasu lub popiołu w celu dezynfekcji i nasycenia ich użytecznymi substancjami. Warto sadzić nasiona natychmiast w torfie lub innych doniczkach, aby nie spadać na kruche pędy i nie ryzykować ich słabymi korzeniami, ale w zasadzie można je wysiać w jednym wspólnym pudełku na początek.

Sadzonki przygotowywane są od końca lutego. Powinien być mocny, stwardniały, mieć 4-5 liści przed przesadzeniem do stałego miejsca.

Po pojawieniu się kiełków należy zapewnić im odpowiednią opiekę. Aby to zrobić, należy regularnie podlewać rośliny, sprawdzać, aby w razie potrzeby zauważyć oznaki choroby lub szkodników. Kostki pieprzu są wykonywane podczas fazy liścieni. Po nurkowaniu w oddzielnych doniczkach, ziemia w każdym z nich powinna zostać poluzowana po każdym podlewaniu. Aby to zrobić, możesz użyć starego widelca, ołówka - dowolnego małego i niezbyt ostrego przedmiotu.

1-2 tygodnie przed sadzeniem konieczne jest utwardzenie kiełków, od czasu do czasu wyjmując je na zewnątrz lub po prostu otwierając okno.

Jak uprawiać pieprz Swallow?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze winogrona stołowe
 • Kurczęta rasy Maran - opis i wydajność
 • Co karmić przepiórki
 • Jak zrobić szczepionkę w brzoskwini wiosennej

Odmiana pieprzowa odmiany Swallow w warunkach szklarniowych i na otwartym polu. Ale, oczywiście, największe zbiory są zbierane w szklarniach, chociaż łatwiejsze jest uprawianie na otwartym terenie. Na otwartym terenie, na którym sadzą sadzonki od końca maja, w szklarni, zwłaszcza jeśli jest ogrzewana, można sadzić kiełki od połowy kwietnia, ale tylko pod warunkiem, że są wystarczająco silne!

Rosną odmiany pieprzu Połknij w szklarni i na otwartym polu

Przed sadzeniem ziemia powinna być nawożona, jeśli jest złej jakości. Jeśli nie masz czasu na nawożenie gleby, możesz po prostu wlać mieszankę nawozów do każdej studzienki (1-2 łyżki nitrofoski lub 1/3 popiołu i połowę łopaty próchnicy). Schemat sadzenia pieprzu Jaskółka - 40x60 cm Po posadzeniu kiełki należy podlać i pozostawić do ukorzenienia. Ostatnio szczegółowo opisaliśmy - jak karmić sadzonki pieprzu po zbiorze.

Opieka oznacza terminowe podlewanie i późniejsze rozluźnienie gleby, leczenie krzewów przed chorobami, szkodnikami (jeśli ich nie ma, można przeprowadzić leczenie profilaktyczne złożonymi lekami Zaslon, Barrier, Fundazol, Strela, Alatar itp.) . Również w sezonie warto 3 razy nakarmić pieprz nawozami organicznymi i mineralnymi.

Porady doświadczonych ogrodników

Aby uprościć pielęgnację odmian pieprzu Połknij i przechowuj rośliny, możesz użyć prostych wskazówek.

 • Aby krzewy rozwijały się szybciej i wytwarzały owoce, muszą zostać uformowane. Aby to zrobić, podczas wzrostu wszystkie pędy boczne i liście są usuwane przed pierwszym widelcem.
 • Papryka może być przechowywana w lodówce, bez przetwarzania do 15-30 dni. W przypadku dłuższego przechowywania jest zamrożony.
 • Jeśli ziemia jest pożywna i nie ma szkodników ani chorób, możesz po prostu posypać ziemię popiołem przez cały sezon. Jest nie tylko naturalnym nawozem, ale także działa zapobiegawczo na infekcje, bakterie, zarodniki grzybów i szkodliwe owady.

Pieprzowa Jaskółka może być stosowana świeża, do przygotowania sałatek, przekąsek lub przetworzona. Możesz gotować z niego różne potrawy, wypiekać, piec, smażyć, gotować itp. Kuchenki z różnych krajów również zalecają, aby je konserwować.

Pin
Send
Share
Send
Send