Pszczelarstwo

Podajniki bunkrów dla kurcząt

Pin
Send
Share
Send
Send


Karmienie kurczaków zajmuje dużo czasu, ale odpowiedzialności tej nie można lekceważyć. Aby uprościć pracę w kooperacji, wynaleziono różne rodzaje podajników. Podajniki bunkrów dla kurcząt mają wiele pozytywnych cech, są naprawdę łatwe w użyciu, łatwe w użyciu. W artykule zostaną opisane cechy tych podajników, ich zalety, możliwe wady, a także zalecenia, jak je wykonać własnymi rękami.

Co to jest koryto bunkra?

Zbiornik do karmienia ptaków jest dwuczęściowy.

Schemat podajnika bunkra

 1. Bunkier jest pierwszym elementem - zbiornikiem, w którym wylewane jest ziarno i gdzie jest przechowywany.
 2. Taca - drugi element - zbiornik, w którym wylewane jest ziarno, i z którego jedzą kurczaki.

W górnej części zbiornika znajduje się otwór, do którego wlewa się jedzenie, zawsze zamknięte pokrywą dowolnego typu, aby ptaki nie próbowały dostać się do środka.

Takie podajniki są wykonane z różnych materiałów, mogą mieć różne formy, typy, typy. Sprzedawane wszędzie, ale możesz zbudować koryto i siebie, co zostanie omówione poniżej.

Zalety podajników bunkrowych

Przeczytaj także te artykuły.
 • Przepiórka w Teksasie
 • Odmiana agrestowa Kolobok
 • Maszyna krocza
 • Pepper Bogatyr

Podajniki bunkrów dla kurcząt mają wiele pozytywnych cech.

Widok strony koryta zasobnika

 • Czystość Ze względu na fakt, że ziarno znajduje się w oddzielnym, zamkniętym pojemniku, jest zawsze czyste, a nie rozmazane.
 • Hodowca może wypełniać jedzenie dla ptaków znacznie rzadziej co 1-3 dni. Niektórzy karmią ptaki nawet na tydzień przed nami, jest to bardzo wygodne, jeśli na przykład trzeba wyjechać na dłuższy czas, a nie ma nikogo, kto mógłby obserwować ptaki.
 • Różnorodność kształtów i rozmiarów struktur pozwala wybrać odpowiednią opcję w każdym przypadku.
 • Czyszczenie takich podajników nie jest trudne, jeśli można je usunąć, a nie stacjonarnie.

Czy są jakieś wady?

Stała dostępność żywności w kurniku może przyciągnąć gryzonie.

Głównym problemem koryta zasobnika jest nieograniczone pobieranie paszy. Z jednej strony ułatwia życie hodowcy, ale z drugiej strony może prowadzić do otyłości ptaków. Właśnie tego obawiają się hodowcy iz tego powodu rzadko zdobywają strukturę bunkra dla dorosłych. Rzeczywiście, ptak może przejadać się, zwłaszcza jeśli jest podatny na otyłość, dlatego konieczne jest zakupienie takiego karmnika dla kurcząt lub dla ras, które nie są podatne na przejadanie się.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli w kurniku jest wilgotno, cała pasza może zgnić i zacząć gnić w bunkrze. Takie jedzenie jest bardzo szkodliwe, dlatego należy regularnie myć takie naczynie, sprawdzać zapach wewnątrz i umieszczać go tylko w suchych pomieszczeniach.

Innym problemem związanym z regularną dostępnością żywności w kurniku jest mysz i szczur. Cieszą się nieograniczonym dostępem do żywności nie mniej niż kurczaki, dlatego od czasu do czasu trzeba zatruwać gryzonie.

Jak wybrać podajnik w sklepie?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana agrestu
 • Rasa gęsi włoskie
 • Sadzenie czosnku wiosennego
 • Kwiat Platicodone

Wiele rodzajów podajników dla kurczaków sprzedawanych jest w sklepach. Ale jak wybrać dobry projekt w każdym przypadku?

 • Materiał może być dowolny (szkło, plastik, drewno itd.). Jednocześnie konieczne jest zrozumienie, że plastik nie jest najbardziej niezawodną opcją i jest najczęściej kupowany dla piskląt, a nie dla dorosłych. Jeśli chodzi o szkło, jest to niebezpieczny i drogi materiał.

  Asortyment podajników bunkrowych

 • Teraz o producentach. Im bardziej stroma firma, tym wyższa cena, wszyscy o tym wiedzą. Ale niewiele osób wie, że to samo „Chiny” jest markowe lub niskiej jakości. Markowe produkty są zawsze produktami wysokiej jakości, niezależnie od kraju produkcji. Kupowanie podróbek jest nieopłacalne, zbyt szybko się pogarszają.
 • Wielkość zależy od liczby kurcząt, ich wieku i typu. Celem korzystania z podajnika bunkrowego jest rzadziej odwiedzanie kurnika, ale jeśli weźmiesz mały karmnik dla dorosłego ptaka, nadal będziesz musiał go często karmić. Dlatego lepiej jest wziąć więcej niż mniej, jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości.
 • Konstrukcja bezpieczeństwa odgrywa ważną rolę. Ptaki mogą ją dziobać, skakać z góry, pchać. Ważne jest, aby w podajniku nie było ostrych narożników i krawędzi, materiał został wybrany tak bezpieczny, jak to możliwe, naturalny lub przynajmniej nieszkodliwy.

Jak zrobić koryto bunkra własnymi rękami?

Popularność podajników dla kurczaków typu bunkier doprowadziła do poruszenia ich przez wynalazców. Co tylko projekty zebrane własnymi rękami nie zobaczą w Internecie! Jeśli więc nie ma pieniędzy na zakup takiej rzeczy, można to zrobić niezależnie od wszystkiego!

Podajnik bunkra dla kurczaków własnymi rękami

 • Pierwsza opcja - szeroka rura (kanalizacja), zakrzywiona z jednej strony pod kątem 90 stopni. Po prostu musi być przymocowany do ściany (obok znajduje się 5-6 rur) z zakrzywioną stroną w dół. Z góry jedzenie jest wypełnione - jest wylewane, a ponieważ rura jest zakrzywiona, nie wylewa się, ale pozostaje w rurze i ptaki po prostu ją zjadają.
 • W starym plastikowym wiadrze wykonane są otwory w dolnej części. Następnie pobierany jest niezbyt głęboki pojemnik (na tacę) umieszcza się w nim wiadro, tak aby wykonane otwory znajdowały się na dole. Teraz możesz korzystać z projektu zgodnie z przeznaczeniem. Ziarno jest wlewane do środka, wiadro jest przykryte pokrywą na wierzchu, pasza jest wlewana do tacy, gdy kurczaki dziobią ją.
 • Podajniki bunkrów dla kurcząt mogą być również wykonane z drewna lub płyty wiórowej. Prawda jest taka, że ​​taki podajnik jest znacznie trudniejszy, ale konstrukcja będzie bardziej niezawodna. Zasadniczo konieczne jest zbudowanie pudełka, do którego wleje się ziarno, zrobienie otworu na dole i przymocowanie koryta (tacy) wykonanego przez ciebie z tego samego drzewa. Po tym możesz spróbować.
 • Najprostszy i najtańszy projekt jest wykonany z plastikowych butelek: dno jest odcięte, umieszczone w misce, w butelce wykonano kilka otworów, dzięki czemu ziarno może zasnąć - to wszystko. Ale takie koryto jest zawodne, łatwo może się rozpaść, dlatego jest używane tylko do karmienia kurcząt.

W razie potrzeby można użyć innych materiałów, metod produkcji, o ile obserwowana jest główna funkcja podajnika - karmienie podczas jedzenia tego, co leży w tacy.

Pin
Send
Share
Send
Send