Warzywo

Tomato Bull Heart

Pin
Send
Share
Send
Send


Serce Tomato Bull wyróżnia się bardzo dużymi owocami, bogatym, przyjemnym smakiem, różnorodnością podgatunków. Pod względem opieki może być wymagająca, ale rośnie w każdym regionie, często uprawianym w szklarniach, aby zwiększyć plony. O cechach odmiany, metoda uprawy znajduje się poniżej w artykule.

Opis i cechy odmiany Serce Bull'a

Serce Tomato Bull ma kilka odmian, które zostaną omówione poniżej. Oczywiście każdy podgatunek ma swoje własne cechy jakościowe, ale istnieje wiele wspólnych różnic odmianowych.

Gigantyczne serce byka pomidora

 • Owoce są zawsze duże, w kształcie serca, bardzo soczyste, mięsiste, zalecane specjalnie do świeżej konsumpcji. Pierwsze kopie mogą osiągnąć 500-900 gramów, następne - 100-400 g.
 • Odmiana jest bardzo smaczna, niezależnie od podgatunku - słodkawy, soczysty, z nutą kwaśną, co nadaje mu pikanterii.
 • Do uprawy na otwartej i zamkniętej ziemi sadzonki są zwykle zbierane z wyprzedzeniem.
 • Okres dojrzewania wynosi średnio 100-130 dni. Ta liczba może się znacznie wahać, niektóre podgatunki potrzebują 100-117 dni, inne co najmniej 120-130 dni. Ale mniej niż 100 dni nie dojrzewają - aby duże owoce mogły być wypełnione sokiem, stają się mięsiste, smaczne potrzebują czasu.
 • Wydajność zależy od opieki i miejsca uprawy. W szklarni zbiera się 10-12 kg na metr kwadratowy, na otwartym terenie, średnio 5-8 kg z tego samego obszaru.
 • Korzyści z takich owoców są ogromne! Kompozycja zawiera mnóstwo witamin z grupy B, C i K, minerałów, błonnika, polisacharydów.

Jednocześnie warto zauważyć, że różne podgatunki mogą różnić się dojrzałością (w połowie sezonu i późnym), rodzajem wzrostu i rozwoju (nieokreślony, determinant), kolorem owocu. Dlatego przy zakupie nasion ważne jest, aby dokładnie przestudiować opis!

Jakie rodzaje pomidorów istnieją?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kurczaki Leghorn
 • Ile mleka dać cielęciu
 • Omshanik dla pszczół
 • Kwiat begonii

Istnieje kilka odmian odmian. Niektóre są zalecane na otwartym terenie, inne na szklarnie. Częściej są dzielone przez kolor skórki.

 • Pomidorowe różowe serce byka ma późną dojrzałość. Jeden owoc może ważyć 900-1000 g! Jednak bliżej końca sezonu zbiory kurczą się do 300-400 g. Jest bardzo mało nasion. Kolor prawie przezroczystej skóry jest różowy, ciało jest gorące różowe. Na każdym pędzlu dojrzewają 4 pomidory, dlatego ważne jest, aby robić podpórki lub podwiązki. Bardzo odporny na różnego rodzaju choroby!

  Odmiany odmian pomidorów Serce Bull

 • Czerwona odmiana należy do energicznych roślin, krzak jest rozległy. Każdy owoc może osiągnąć 800 g. W drugiej trzeciej „fali” owoce stają się płytkie - 300–400 g. Kolor skóry jest zawsze jasny czerwony.
 • Orange - podgatunek w połowie sezonu. Waga owoców 300-800 g. Najczęściej uprawiana w 1 łodydze w szklarniach, pasierb. Kolor skórki jest pomarańczowy, ciało jest jaśniejsze, ciemnożółte.
 • Złoty odnosi się do odmian w połowie sezonu. Wysokość krzewu wynosi około 160 cm, pomidory są w kształcie stożka, mają złoty kolor do 600 gramów, pod koniec sezonu mogą zmniejszyć wagę do 100 g.
 • Żółte podgatunki upartego serca mają średni okres dojrzewania. Vintage jasnożółty, mogą być białe smugi. Jest to najmniejsza hybryda wszystkich innych - 100-400 gramów nawet na początku sezonu. Smak z wyraźną kwaśnością.
 • Czarne podgatunki dojrzewają późno. Kolor skóry jest bordowy. Owoce nie są bardzo duże - 400-600 g, smak jest słodkawy, mięsisty, delikatny. Na szczotkach 2-3 pomidory.

Jak uprawiać pomidory Serce byka?

Tylko w południowych, gorących regionach możliwe jest uprawianie pomidora Bull heart z nasion bezpośrednio w otwartym terenie. Jednak nawet w gorącym klimacie warto robić sadzonki. Pozwala na zbiory dużo wcześniej, na sprzedaż lub konserwację, zanim inne dojrzewają, późne odmiany lub inne uprawy - sadzonki znacznie oszczędzają czas ogrodnika!

W otwartej ziemi lub szklarni sadzone sadzonki w wieku 45-60 dni

Sadzonki zbierane od początku marca. Aby to zrobić, nasiona są traktowane roztworem nadmanganianu potasu, przemywane. Glebę należy wybrać żyzną, można wlać do niej 0,5 szklanki popiołu jako nawóz. Siew odbywa się we wspólnym pojemniku na głębokość 2-3 cm Po pojawieniu się 2 liści, możesz wybrać pick w oddzielnych doniczkach. Opatrunek wierzchni przeprowadza się złożonymi nawozami (niskie stężenie) 2-3 razy przez cały okres wzrostu sadzonek. 2 tygodnie przed lądowaniem na stałym miejscu możesz zacząć twardnieć.

W otwartych gruntach lub sadzonkach szklarniowych w wieku 45-60 dni. Gleba do sadzenia nie powinna być kwaśna. Dobrymi poprzednikami są ogórki, rośliny strączkowe, a złe - psiankowate! Czas sadzenia zależy od miejsca uprawy pomidora. W ogrzewanych szklarniach można sadzić od początku kwietnia, w nieogrzewanych - od początku maja, na otwartym terenie - od końca maja.

Wzór sadzenia wynosi 40 x 50 cm, tj. Około 4 sadzonek na 1 metr kwadratowy. Wykonujemy studnie do sadzenia, można w nich umieścić mieszaninę superfosfatu i siarczanu potasu lub pewną ilość substancji organicznej (popiół, kompost). Po posadzeniu rośliny należy podlać, jeśli woda nie zostanie wylana do studzienek i pozostawiona na kilka dni do zapuszczenia korzeni.

Jak dbać o pomidory?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Hodowla świń
 • Króliki rasy White Giant
 • Pulpa buraczana (miąższ buraczany)
 • Jak leczyć zapalenie sutka u krów

W planie opieki istnieje wyraźny trend. Duży, soczysty owoc odmiany pomidora, Bull's Heart, da z każdą opieką, nawet najbardziej minimalną, tylko plon ucierpi z powodu nieodpowiedniej opieki. Jeśli drobiazgowa pielęgnacja pozwoli ci uzyskać 5-8 kg owoców na metr kwadratowy, to jeśli masz złe praktyki rolnicze, zbierzesz 1-3 kg pomidorów.

Staranna pielęgnacja pozwoli ci uzyskać 5-8 kg owoców na metr kwadratowy

 • Podlewanie odbywa się regularnie, ale ważne jest, aby kontrolować, czy w okolicy nie ma bagien, w przeciwnym razie może dojść do zarazy. Po podlewaniu, po około 30 minutach, gdy wilgoć zostanie wchłonięta, przeprowadza się odchwaszczanie, aby zapobiec zasklepieniu gleby.
 • Albo zaraz po posadzeniu, albo w miarę wzrostu rośliny, musisz ją związać.
 • Opatrunki są wytwarzane częściej na ubogiej glebie, jeśli roślina nie zawiera składników odżywczych. Odpowiednie nawozy azotowe, fosforanowe, organiczne (popiół, obornik, próchnica). Wybór zależy od rodzaju ziemi i okresu wzrostu rośliny. Z reguły minerały są używane tylko przed kwitnieniem, a następnie stosowane są substancje organiczne.
 • Chwasty są usuwane co 3-7 dni!
 • Warto zwrócić uwagę na fakt, że żadne gałęzie nie pękają pod ciężarem owocu. Odmiany pomidorów są mocne i słabo rosnące, im wyższa roślina, tym bardziej spadają zbiory - nie można po prostu uderzyć, ale całkowicie się zepsuć. Dlatego ważne jest, aby kontrolować ten proces, być może w celu usunięcia zbędnych owoców, lub przynajmniej wsparcia oddziałów.

Zbiór i przechowywanie

Możesz przechowywać w lodówce, ale nie na długo - 10-15 dni

Zbiór jako dojrzewanie. Nie należy długo trzymać go na gałęziach - przynajmniej jest to dodatkowe obciążenie dla zakładu. Możesz przechowywać w lodówce, ale nie na długo - 10-15 dni. Największe owoce można odłożyć na zbieranie nasion. Aby to zrobić, są pozostawione na 3-4 dni, a następnie są cięte, nasiona są usuwane, suszone, ukryte do następnego roku.

Pomidory Bull Heart Heart w ogóle nie są odpowiednie - owoce są zbyt duże, po prostu nie pasują do słoika. Ale jeśli plon jest za duży, można go umieścić na zimowych sałatkach do konserw. Soczystość owoców jest bardzo wysoka, dlatego często pozwala się na wytwarzanie soku pomidorowego. Jest to co najmniej korzystne w porównaniu z tym samym „kremem” lub jakimkolwiek innym gatunkiem o małych owocach.

Obejrzyj film: Pink Oxheart Tomato Profile & Hamburger (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send