Warzywo

Odmiana cebuli czerwonej Baron

Czerwone cebule są często używane w kuchni. Ma przyjemny kolor, bogaty smak. Onion Red Baron - jedna z najbardziej znanych czerwonych odmian. Może być uprawiana w każdej strefie klimatycznej. Charakterystyka odmiany i jej cechy uprawne są przedstawione w tym artykule.

Opis odmian

Kultura dojrzewa w około 90-100 dni. System korzeniowy jest silny, dobrze rozwinięty, dzięki czemu cebula może rosnąć z powodzeniem nawet podczas suszy. Cebula rośnie o masie 50-150 g, maksymalna waga 200 g. Cebula ma zaokrąglony kształt, lekko spłaszczony w obszarze ogona i kłączy. Kolor cebulowy bordowy z fioletowym odcieniem. Łuski są gęste, czerwono-fioletowe, ciasno przylegające do głowy, co pozwala na dłuższe przechowywanie łuku.

Kolor bordo cebuli z fioletowym odpływem

Pióra cebuli czerwonego barona są ciemnozielone z lekkim nalotem woskowym. Smak cebuli i piór bez goryczy, słabo. Suche substancje w składzie 13,3%.

Charakterystyka odmian cebuli Red Baron

Przeczytaj także te artykuły.
 • Arbuz Chill
 • Co to jest melon przydatny dla kobiet i mężczyzn
 • Odmiana melona Ałtaj
 • Króliki ras mięsnych

Odmiana cebuli czerwonej barona jest popularna wśród rolników. Nie tylko szybko rośnie, ale ma również przyjemny smak. A jakie cechy są w nim nieodłączne?

 • Krótkotrwałe dojrzewanie.
 • Bezpretensjonalność na ziemi.
 • Odporność na choroby (peronosporoza, zgnilizna korzeni, Fusarium) i ataki szkodników.
 • Jakość handlowa i transport.

  Czerwona cebula barona pióra ciemnozielone, z lekkim woskowym nalotem

 • Wydajność z kwadratu wyładunków do 3 kg. Z 500 g sev otrzymasz średnio 10-15 kg dużych głów.
 • Cebula jest dobrze utrzymana do wiosny, bez utraty smaku.
Ciekawe! Główną wadą tej odmiany jest to, że nasiona trzeba kupować co roku, ponieważ bardzo trudno jest je hodować.

Cechy siewu cebuli

Lądowisko jest przygotowane z wyprzedzeniem. Najlepiej jest wybrać miejsce, w którym jest dużo światła, a ziemia nie jest bagienna. Podczas kopania w ziemi dodaje się torf. Około 2 wiadra torfu są potrzebne na metr kwadratowy. Możesz również dodać szklankę popiołu drzewnego i pół wiadra próchnicy. Nawóz jest nakładany na miejsce przez 2 tygodnie przed posadzeniem nasion lub wysiewem nasion.

Sadzenie odbywa się za pomocą nasion lub sevke. Nasiona są hodowane z nasion w pierwszym roku. W drugim roku sadzi się go, aby wyprodukować duże cebule. Jednak w regionach południowych można uprawiać duże nasiona cebuli z nasion rocznie. Ten wynik osiągnięto dzięki krótkiemu dojrzewaniu Czerwonego Barona.

Cechy siewu cebuli czerwonego barona

Ciekawe! Jeśli cebula jest uprawiana na pióro, podczas kopania ziemi do sadzenia, należy dodać do niej 1 łyżkę azotanu potasu. A kiedy trzeba uzyskać duże żarówki, taką samą ilość superfosfatu dodaje się do ziemi.

Przed siewem nasiona są utwardzane w wodzie (+ 50 ... + 60 stopni), a następnie umieszczane w lodówce na jeden dzień. Na godzinę przed siewem nasiona traktuje się słabym roztworem nadmanganianu potasu i, w razie potrzeby, spryskuje się stymulatorem wzrostu Epin. Pozostaje tylko wysuszyć nasiona i można ich użyć do siewu.

Wysiew nasion odbywa się pod koniec kwietnia, kiedy mróz powróci. W ogrodzie zrobić rowy o głębokości do 1,5 cm. Dopuszczalna odległość między rzędami wynosi 15 cm, po czym ziemia jest podlewana, a nasiona wysiewa się w odległości 1-1,5 cm, po wysianiu nasion są one posypywane ziemią i przykryte folią, aby sadzonki pojawiły się wcześniej. Pierwsze pędy można zobaczyć po 2-3 tygodniach.

Sadzenie Red Baron Settle

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ile pszczół żyje
 • Fitoftaloza ziemniaków
 • Rasa konia Budennovskaya
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem

Najczęściej cebulę czerwonego barona uprawia się z sadzonek. Jest znacznie szybszy, łatwiejszy. Sevok można kupić w specjalistycznym sklepie. 3-4 dni przed sadzeniem sevok jest sortowany (według wielkości) i przenoszony, aby wykluczyć wszelkie uszkodzone lub chore żarówki. Następnie cebulę należy moczyć przez 12-15 godzin w wodzie (+ 35 ... + 40 stopni). W razie potrzeby można go namoczyć w roztworze nadmanganianu potasu przez 1 godzinę. Przed sadzeniem należy osuszyć uszczelki, aby łuski były suche.

Sadzenie Red Baron Settle

Sadzenie cebuli odbywa się, gdy temperatura jest ustawiona na + 10 ... + 15 stopni na zewnątrz. Jeśli później posadzisz sevok, ostateczny zbiór może być gorzki i niezbyt soczysty. Jeśli wcześniej zasadzisz cebulę, otrzymasz dużo zieleni, ale żarówka będzie mała.

Rowy do lądowania stają się niezbędną długością. Głębokość rowków wynosi 3-4 cm, odległość między rzędami wynosi 20 cm, sevok jest sadzony z odległości 8-10 cm, tak aby rozwijać głowę w ziemi. Po posadzeniu sevka jest pokryta ziemią i podlewana.

Ciekawe! Onion Red Baron zawiera dużo kwasu askorbinowego i przeciwutleniaczy. Dobrze nadaje się do obróbki kulinarnej i nie spala zbytnio oczu podczas czyszczenia, cięcia.

Pielęgnacja cebuli Red Baron

Rosnąca cebula Czerwony Baron zapewnia kilka zabiegów na kulturę.

 • Podlewanie odbywa się, gdy górna warstwa ziemi wysycha. Zwykle odbywa się to 1-2 razy w tygodniu, a nie więcej.
 • Po podlewaniu ziemia jest rozluźniona, aby nie zostać zabrana w gęstą skorupę. To samo należy zrobić po deszczach.
 • Chwasty wybuchają, gdy się pojawiają.
 • Jeśli to konieczne, łuk jest przerzedzony. Dotyczy to przede wszystkim sadzenia nasion, ponieważ nasiona są zwykle obsiane gęsto. Jeśli posadzono sevok i w odpowiedniej odległości od siebie, przerzedzenie nie jest wymagane.

  Po podlewaniu ziemia jest rozluźniona

 • Leczenie choroby odbywa się na początku sezonu, a latem, jeśli cebula jest chora. Jeśli nie chcesz używać chemikaliów, możesz zastosować przepisy ludowe - ekstrakty ziołowe, popiół drzewny, mieszaninę piasku i naftalenu.
 • Uprawa wymaga szybkiego karmienia. Gdy są 3 pióra, można zrobić roztwór dziewanny, rozcieńczony wodą w stosunku 1:15 lub superfosfatu (1 łyżka stołowa. Na wiadro wody). Następnie co 2-3 tygodnie suplementy są przygotowywane z siarczanu potasu (1,5 łyżki stołowej l / 10 l wody) lub tego samego superfosfatu (1 łyżka stołowa l / 10 l wody). Od połowy lipca nie można już wykonywać nawożenia, aby nie zaszkodzić roślinom korzeniowym!
Ważne! Częste podlewanie może prowadzić do rozwoju zgnilizny w ziemi i pojawienia się szerokiej gamy szkodników.

Zbiór i obróbka cebuli

Zbiory cebuli Red Baron rozpoczynają się w połowie sierpnia. Do tego czasu pióro powinno już być żółte i leżeć na ziemi. Zebrane cebule w suchą pogodę, wtedy zbiory będą lepiej przechowywane. Po wykopaniu cebuli układa się do wyschnięcia na 2 dni.

Gdy górna łuska wysycha, z cebuli wycina się korzenie i pióra. Następnie można go rozłożyć do wyschnięcia pod baldachimem lub w suchym pomieszczeniu przez 15 dni. W tym czasie górna łuska całkowicie wysycha, a cebula nadaje się do składowania. Umieść go w torbach, siatkach lub w wiązkach - tak wygodnie.

Gdy górna łuska wysycha, tnij i osusz pod baldachimem lub w suchym pomieszczeniu przez 15 dni

Cebula Czerwona Baron nadaje się do świeżej konsumpcji i przetwarzania. Podczas smażenia, gotowania, suszenia, a nawet zamrażania nie traci smaku.

Ciekawe! Mimo czerwonej barwy cebula Red Baron nie plami innych składników potraw, dla których jest ceniona w kuchni.

Recenzje ogrodników na cebuli odmian Red Baron

Poniżej przedstawiono opinie ogrodników na temat odmian cebuli Red Baron.

 • Tichon Sokołow: „Cebula Red Baron i jego żona rosną od ponad roku. Na naszej stronie uprawy rosną co roku (z Czernushki) i duże głowy. Odmiana jest popularna ze smakiem, kolorem i faktem, że może rosnąć w każdych warunkach, najważniejsze jest to, że słońce Wystarczająco. Żarówki są średniej wielkości, łatwe do czyszczenia i przechowywania. Nie jest trudno je hodować, najważniejsze jest karmienie na czas, w przeciwnym razie pióro zacznie żółknąć z wyprzedzeniem. ”
 • Angela Nikitina: „Po raz pierwszy próbowałem wyhodować tę cebulę z nasionami ponad 5 lat temu. Wyhodowałem trochę cebuli, ale bardzo piękna, dobra. Potem posadziłem zasadzoną mi głowę, a ona również dobrze oszpeciła. Od tego czasu sadzę ją co roku. Niewiele Uprawiam go, ponieważ rodzina woli bardziej niż zwykle białe cebule, ale dla mnie Czerwony Baron jest lepszy. Nie jest pikantny ani słodki - idealna równowaga smaku. ”
 • Andrey Wasiljew: „Kiedyś sadził głównie białą cebulę, ponieważ zawsze wierzył, że czerwień jest bardziej kapryśna. Ale co dziwne, Czerwony Baron jest łatwy w uprawie i nie ustępuje smakowi białego człowieka! Kultura rośnie szybko, daje duże plony i prawie nie choruje. zwłaszcza dlatego, że nie lubię przetwarzania chemicznego i unikam go do ostatniego, jak to mówią, co do smaku, Red Baron jest dobry do sałatek i przetwórstwa - bardzo dobry gatunek! "

Obejrzyj film: Wściekły Dziadu Atakuje, Rozbicie Pożyczonej Maszyny i Wyścigi Blinkee. Szorty Luczyna #18 (Luty 2020).