Warzywo

Hilling ziemniaków z pagórkiem

Pin
Send
Share
Send
Send


Hilling ziemniaków jest obowiązkowym elementem pielęgnacji roślin, ale nie zawsze jest to łatwe. Aby ułatwić tę procedurę, możesz użyć funkcji hiller dysku. Hilling ziemniaków za pomocą pagórka dyskowego czasami upraszcza zadanie, oszczędza czas i wysiłek. W artykule zostaną opisane rodzaje tego urządzenia, ich zastosowanie, a także instrukcje, jak zmontować mechanizm własnymi rękami.

Co to jest narzędzie do tworzenia dysku?

Wzmacniacz tarczowy jest urządzeniem używanym głównie do ziemniaków spud

Wzmacniacz tarczowy - urządzenie, które jest używane głównie do hartowania ziemniaków, ale może być używane do przetwarzania i innych roślin. Konstrukcja składa się z dwóch dysków zawieszonych jeden na drugim pod kątem i regulowanych stojaków. Ze względu na możliwość regulacji można wybrać szerokość rzędu od 35 do 70 cm. Kąt obrotu dysków również się zmienia, tak że mechanizm nie idzie na bok podczas pracy, zawsze są ustawione w tym samym stopniu.

Wzgórze dyskowe ma wiele zalet:

 • funkcjonalność;
 • siła;
 • niezawodność;
 • trwałość

Ponadto, ze względu na rodzaj konstrukcji, podczas pracy tarcze nie tylko obracają się i pokrywają ziemię, ale także ją szlifują. Istnieją małe i duże konstrukcje, na przykład do celów przemysłowych używa się dużych, długich pagórków dyskowych, a nie pary, ale kilku par dysków dla ułatwienia użytkowania, aby przetworzyć nie jedno, ale kilka łóżek naraz. Ale dla małego obszaru i odpowiedniego pojedynczego, prostego mechanizmu.

Jakie typy istnieją?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Duże rasy gęsi
 • Najlepsze rasy kurcząt mięsnych i jajecznych
 • Afrykański pomór świń
 • Sadzenie winogron wiosną z sadzonkami i sadzonkami

Tarcze do zawieszania ziemniaków i innych upraw są dwóch rodzajów: ręczne i motoblokowe. Jeśli miejsce jest małe, to zazwyczaj korzystaj z wersji ręcznej, jeśli cała plantacja jest obsadzona ziemniakami - pagórek z ciągnikiem. Teraz więcej o każdym z nich.

Rodzaje Hillers

Mechanizmy do glebogryzarek mają prawie wszystkie metalowe części. Rzadko zrywają z właściwą opieką i zawsze wykonują dobrą pracę. Takie mechanizmy są przymocowane do walkera za pomocą specjalnych nakrętek, które są zawarte w zespole. Gdy motoblok się porusza, dyski zaczynają się obracać. Chwytają ziemię i wlewają ją pod roślinę, tworząc w ten sposób zjeżdżalnię. Jednak takie urządzenia są dość drogie. Żelazna konstrukcja, niezawodność, solidna marka - wszystko wymaga pieniędzy, więc ogrodnicy częściej korzystają z ręcznych podnośników dyskowych.

Instrukcja okuchnik jest tańsza, a ponadto może być wykonana niezależnie, jak omówiono poniżej. Metoda działania ręcznego odpowiednika jest taka sama jak w przypadku motobloku, tylko w tym przypadku mechanizm nie pociąga maszyny, ale osobę. W tym celu na mechanizmie takich konstrukcji znajduje się rura w kształcie litery T o średnicy 2-5 cm, do której należy pociągnąć lub popchnąć pagórek.

Jak zrobić koparkę własnymi rękami?

Ryc.1 Okuchnik zrób to sam. Autor M.Valui

Aby nie wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup ręcznego podbieracza dysku do hillinga ziemniaków, możesz to zrobić sam. Jeśli istnieje umiejętność i wszystkie niezbędne szczegóły, proces zajmie nie więcej niż kilka godzin.

Główna część - koła. Można je kupić oddzielnie lub niezależnie. Aby to zrobić, weź dwie metalowe osłony, dyski z siewników lub brony talerzowej, wyostrz krawędzie na tokarce lub szlifierce. Średnica dysków powinna wynosić 40-60 cm, z reguły im więcej, tym lepiej. Aby spiczaste czapki wykonały swoją główną pracę, muszą je lekko zgiąć, aby zgiąć się w jednym kierunku, ale to dyski z broną talerzową są używane w rolnictwie do odkładania gleby po zbiorze kukurydzy lub słonecznika, które wymagają najmniejszej pracy.

Ryc.2 Okuchnik zrób to sam. Autor M.Valui

Jeśli chodzi o inne części, będziesz potrzebował uchwytu typu t, łatwo go wykonać z długiej i krótkiej rurki - są one spawane lub skręcane. Nadal potrzebne są 2 smycze i 2 stojaki. Pożądane jest zakupienie ich osobno. Wszystkie otrzymane elementy są skręcone ze sobą.

Dyski są połączone regulowanymi przewodami. Podczas instalacji musisz wyglądać tak, aby były symetryczne. Odległość między dyskami dobierana jest zgodnie z szerokością rzędów. Teraz możesz użyć mechanizmu zgodnie z przeznaczeniem.

Ważne parametry i tajemnice

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Króliki ras mięsnych
 • Rasy świń Karmaly
 • Odmiana gruszki piwnej
 • Kapusta Różnorodność Prezent

Jest dość proste, aby wykonać zgniatanie ziemniaków za pomocą podnośników dyskowych, ale aby używać ich przez długi czas, trzeba wiedzieć o niektórych głównych tajemnicach projektu. Jeśli mechanizm jest złożony ręcznie, należy wziąć pod uwagę szereg parametrów, z którymi musi się on zgadzać, w przeciwnym razie użycie nie będzie w pełni skuteczne.

Efektem hillinga ziemniaka na wzgórzu

 • Dyski muszą mieć średnią grubość - 2 mm. Cienki dysk jest szybko deformowany, gruby, będzie niewygodny do ostrzenia i waży dużo, co skomplikuje jego stosowanie.
 • Ważne jest, aby przestrzegać podanych powyżej średnic. Mniejsze dyski nie przyniosą sensu, zrobią małe slajdy, a nie tak wysokie, jak to konieczne. Jeśli są bardzo duże, najprawdopodobniej po prostu zaczną kopać całkowicie w ziemię, nie będzie z nich żadnego sensu - tylko zamieszanie.
 • Wszystkie części do budowy muszą być metalowe. Nawiasem mówiąc, dotyczy to zakupionych wzorów. Jeśli są części z tworzyw sztucznych, szybko się zerwą, warto o tym pamiętać i dać pierwszeństwo droższym modelom metalowym lub po prostu samemu wykonać mechanizm.
 • Im więcej szczegółów zostanie dostosowanych, tym lepiej: długość klamki, odległość między dyskami, kąt ich obrotu - wszystko to ułatwia korzystanie.

Jak hilling?

Zabijanie ziemniaków za pomocą ręcznego urządzenia do robienia dysków nie jest trudne. Ogrodnik nie musi pochylać się do łóżek, podejmować żadnych trudnych działań - po prostu „poprowadzić” konstrukcję tam, gdzie jest to potrzebne, dopasować wymaganą szerokość między tarczami, aby uzyskać bardziej wydajny proces.

Ręczny pagórek dysku nie tylko zwisa ziemię pod krzakami, ale także procesy między rzędami, rozluźnia ziemię. Często używa się go nawet po zbiorze, po prostu rozbijając grudki ziemi i czyniąc ją miękką dla kolejnych upraw. Możesz użyć mechanizmu na wiosnę, pozwala to łatwo wykonać gładki, wygodny grzbiet do siewu lub sadzenia.

Pin
Send
Share
Send
Send