Pszczelarstwo

Puszkina rasy kurcząt

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie wszystkie rodzaje kurcząt są przeznaczone do indywidualnego rolnictwa. Rasa Puszkina jest typowa dla wioski, jest hodowana na małych prywatnych działkach, nie nadaje się do produkcji, chociaż można ją utrzymać na dużych farmach. W artykule zostaną opisane cechy gatunku, jego cechy jakościowe, cechy reprodukcji i hodowli.

Jak wyglądał widok?

Rasa została wyhodowana przez Pushkino (Rosja). Aby uzyskać nową kurę do składania jaj, skrzyżowano białe Leggorn i czarno-białe Australorp. W celu nadania ptakowi wyższych cech mięsa, został on później skrzyżowany z „Broiler-6”. I chociaż masa ptaka pozostała niezmieniona, smak mięsa znacznie się poprawił.

Oficjalnie rasa została uznana dopiero w 2007 roku

Przybliżony rok rasy Puszkina to 1995, ale nie ma dokładnych danych na ten temat. Oficjalnie rasa została uznana dopiero w 2007 roku. Obecnie istnieją 2 znane odmiany kurczaka Puszkina: St. Petersburg i te, które były hodowane w Siergijewie Posadzie.

Opis Kurcząt Rasy Puszkina

Przeczytaj także te artykuły.
 • Motyl Królik Rasy
 • Odmiana truskawkowa Azja
 • Najlepsze odmiany słodkich pomidorów
 • Jak kiełkować pszenicę dla kurcząt

Korpus opierzonego trapezu, grzbiet jest szeroki, zwęża się bliżej ogona. Ogon jest ustawiony pionowo, ustawiony wysoko. Nogi są wysokie i blade. Szyja jest długa, nie gruba. Głowa jest mała, wydłużona. Oczy są pomarańczowe, wybrzuszone, a dziób jest lekko wygięty, blady beż. Szczyt kogutów u samic jest różowawy, szkarłatny z różowym odcieniem.

Zewnętrzna część rasy Puszkina

Pióra są bardzo gęste, bujne. Puchatek śnieżnobiały, to całkiem sporo, więc kury Puszkina rzadko się zamrażają. Kolorowe pióra - białe i czarne, pstrokate. Zmieniają się ciemne i lekkie pióra, tworząc ciekawy wzór na wydłużonej plamce. Przedstawiciele gatunku wyglądają bardzo pięknie, jasno, dzięki czemu mogą być rozwiedzeni w celach dekoracyjnych.

Ich charakter jest spokojny i posłuszny. Rzadko się boją, ale jeśli tak się stanie, nie uciekną, ale po prostu naciskają na ziemię.

Główne cechy rasy

Rasa kurczaków Puszkina ma szereg pozytywnych i negatywnych cech. Poniżej opisane są szczegółowo. Zacznij od godności.

Płodność jaj 90%, przeżycie piskląt - 90%

 • Waga samic - 1,8-2 kg, mężczyźni - 2,5-3 kg. To niewiele, ale smak mięsa jest doskonały, hodowcy nigdy nie narzekają na mięso tego gatunku. Aby uzyskać więcej mięsa, zazwyczaj hoduje się wiele ptaków.
 • Jaja samic zaczynają nosić od 5 miesięcy, czasem nieco później - od 5,5 miesiąca - zależy od pielęgnacji i karmienia. Średnia produkcja jaj wynosi 250 jaj rocznie, czasami do 290 sztuk / sezon. Skorupa jest biała lub beżowa, masa jaj do 60 gramów.
 • Płodność jaj wynosi 90%, wskaźnik przeżycia piskląt wynosi 90%, dorosłych ptaków 88%.
 • Skóra jest lekka, bez plam, po uboju przez długi czas, prezentacja pozostaje.

Rasa ma kilka negatywnych cech, ale korzyść z nich nie jest duża, dlatego rasa jest popularna.

 • Najwyższa wydajność obserwowana jest w pierwszym roku życia, a następnie zaczyna się stopniowy spadek produkcji jaj.
 • Aby kupić przedstawicieli gatunku, musisz skontaktować się z fermą drobiu. Ale tam ptaki mają niewielki kontakt z ludźmi, więc skrajne lękanie piskląt można zaobserwować w pierwszych miesiącach, dopóki nie przyzwyczają się do innych warunków.
 • Nadaje się do przejadania, więc dieta powinna być kontrolowana.
 • Jajka nie wykluwają się, nie dbają o potomstwo.

Jak i co karmić kurczaki?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze odmiany słodkiego i gorzkiego pieprzu do szklarni
 • Cherry Chocolate
 • Karnik Bees
 • Najlepsze rasy kur niosek

Karmić kurczaki nie są wymagające. Jednak w celu zwiększenia wydajności pożądane jest stosowanie dobrej żywności i obserwowanie czasu karmienia. Kurczaki rasy Pushkin karmią się 3 razy dziennie. Rano, wieczorem - płatki, dzień - zacieru zieleni i warzyw.

Podstawą diety - zboża, warzywa, zioła. W oddzielnym zbiorniku należy zawsze kruszyć skorupę, żwir. Mączka kostna, kreda są dodawane bezpośrednio do zacieru i owsianki.

Podstawą diety - zboża, warzywa, zioła

W dzień ptak znajduje dużo zieleni, może dziobać robaki, larwy. Zimą takie przysmaki należy kupować w sklepach i dodawać do żywności, co zwiększy apetyt i wydajność. Ziołowa mąka jest używana zamiast zielonej.

Jeśli do odżywiania kogutów zostanie dodanych więcej porośniętych zielenin, witamin A, E, ich wydajność znacznie wzrośnie. Ważne jest, aby woda była zawsze pijąca - czysta i świeża.

Dbaj o kurczaki i dorosłych

Ptaki gatunku bardzo szybko dostosowują się do różnych klimatów i warunków przetrzymywania. Nie wiedzą, jak latać i biegać bardzo słabo, więc w południowych regionach można je nawet trzymać w otwartych pomieszczeniach z niskimi płotami. Rasa kurczaków Puszkina może wytrzymać małe przymrozki, ale jeśli zimy w tym regionie są zimne, konieczne jest zorganizowanie ciepłego domu z kurczakiem!

Dla udanej hodowli powinno być około 25 samic na koguta.

Główne warunki dla kurnika - brak przeciągów i wilgoci. Nie trzeba go mocno ogrzewać, ale zaleca się podniesioną podłogę, grubą pościel i ocieplone ściany. Grzędy ustawiane są na wysokości do 80 cm, a każda z nich ma strome schody, dzięki czemu można się na nie wspinać. W środku klatki należy pozostawić miskę z piaskiem, aby ptaki pływały. Z tego powodu ich wygląd będzie zawsze zadbany.

Dla udanej hodowli powinno być około 25 samic na koguta, w przeciwnym razie pojawią się konflikty. Inkubatory są używane do uzyskiwania młodych stad, ponieważ kury od samic są złe.

Po wykluciu piskląt rasa Puszkina powinna zostać umieszczona w lęgu i tam monitorować ogólny stan. Po raz pierwszy dieta kurcząt składa się z posiekanego żółtka, posiekanego ziarna. W dniu 10 możesz bezpiecznie podawać gotowane ziemniaki, olej rybny, rodzaj karmy „Start”, mączkę mięsno-kostną. Przez około miesiąc możesz bezpiecznie wyjąć kurczaki na spacer. Od tego czasu jedzą prawie tak samo jak dorośli.

Obejrzyj film: Sielanka Poznań Targowisko Zwierząt (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send