Pszczelarstwo

Foxy Chick Chickens

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybierając ptaka do hodowli w ogrodzie, hodowca patrzy na wydajność. Kurczęta Foxy Chick należą do dziesięciu najlepszych przedstawicieli produkcji mięsa i jaj. W Europie są bardzo poszukiwani. Piękne ptaki nie tylko zapewniają doskonałe mięso, smaczne jajka i dobre pióra, ale także są wspaniałą ozdobą stoczni.

Jak wyglądał widok?

„Foxy Chick” w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „fox chicken”

„Foxy Chick” w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „fox chicken”. Ta dźwięczna nazwa wiąże się z niezwykłym kolorem ptaka, podobnym do koloru skóry lisów. Ale chociaż nazwa gatunku jest angielska, pochodzi z Węgier. Stamtąd rozprzestrzenił się w całej Europie i Azji, a także wyemigrował do Ameryki. Z czasem pojawiło się drugie imię „Węgierski Gigant”, jednak nie było tak szybko, jak pierwsze, hodowcy nadal używają znanego „Foxy Chick”.

Opis rasy Foxy Chick

Przeczytaj także te artykuły.
 • Autoklaw do konserw domowych
 • Jak ciąć agrest
 • Opis i cechy inkubatora
 • Uprawa melonów w otwartym polu

Zewnętrznie, cechy kurcząt rasy mają wiele różnic z innymi gatunkami. Ciało jest przysadziste, silne z rozwiniętymi mięśniami. Plecy i piersi są dość szerokie. Dzięki tym cechom samice wydają się być dużymi, upierzonymi piłkami. Kolczyki mają szkarłatny kolor. Grzbiet jest również czerwony, niezbyt duży, niektóre samice mogą być lekko przechylone na bok, ale częściej znajdują się pionowo.

Kurczątka z kurcząt są dostojne, dumne i bardzo piękne

Szyja jest średniej długości, niezbyt gruba, głowa umiarkowanej wielkości, harmonijna z małymi, żółto-pomarańczowymi oczami. Podnoszone małe, żółte, jak i dziób.

Upierzenie jest bardziej obfite, zwłaszcza u samic. Koguty są bardziej wydłużone, więc wydaje się, że ich pióra są nieco mniejsze. Istnieje również duża ilość puchu. Ta funkcja sprawia, że ​​kurczęta Foxy Chick są odporne na niskie temperatury. Kolor pióra może się różnić w zależności od odcieni pomarańczowego i czerwonego. W tym przypadku jeden lub kilka tonów tych kolorów może być na jednej osobie.

Posiada żywe usposobienie, aktywny, ciekawy. Mają dużo energii, więc chodzenie jest potrzebne znacznie więcej niż jakakolwiek inna rasa. Koguty są bardzo dumne, dominują, utrzymują porządek w swoim dobytku, nie rzucają się na inne osoby lub przedstawicieli innej rasy bez powodu.

Jakie są zalety i wady rasy?

Bezinteresowne kurczaki dla potomstwa, nawet z gniazda, nie wstają, by jeść

Aby lepiej zrozumieć cechy węgierskiego giganta, musisz zrozumieć jego mocne i słabe strony. Wśród pozytywnych cech wyróżnia się 7 punktów.

 • Waga kurków Foxy Chick sięga 4,5 kg, kobiet - 3,5 kg. Nie są to dane liczbowe, ale wystarczające dla ich kierunku. Okres rozwoju ptaka trwa 12-18 miesięcy. W tym czasie osiągają swoją ostateczną masę ciała.
 • Pisklęta rosną bardzo szybko, w małym wieku mają wydłużone słabe ciało. Zważ trochę, ale o 1 miesiąc mogą osiągnąć masę 900-1000 gramów! I za 2 miesiące - 2 kg, a następnie rozwój zwalnia.
 • Mięso dietetyczne, zawiera mało tłuszczu, ma przyjemny, delikatny smak, zalecane jest nawet dla dzieci.
 • Foxy Chick Chickens zaczynają działać po 4 miesiącach! Pomimo tak wczesnego okresu, już po 4 tygodniach dają jajka o normalnej wielkości i dobrej jakości, oczywiście z odpowiednim karmieniem.

  W ciągu roku jeden kurczak może pomieścić do 300 jaj!

 • W ciągu roku jeden kurczak może pomieścić do 300 jaj! I to pomimo faktu, że rasa odnosi się do kierunku mięsa i jaj, a nie do jaja. Jeśli porównamy go z innymi rasami z tej kategorii, to dla innych gatunków wskaźnik ten rzadko przekracza 220 sztuk. na sezon. Powłoka jest jasnoróżowa, średnia gęstość, masa jaj 60-70 gramów.
 • Rzadko chorują, ale przy słabej opiece mogą się rozwijać problemy wzrostu i rozwoju. Mogą również napotkać różne choroby zakaźne, jeśli ptaki nie są szczepione.
 • Kobiety mają instynkt inkubacyjny, więc hodowla jest bardzo prosta, nawet bez inkubatora. Kwoty nie tylko wykluwają jaja własnej „produkcji”, ale mogą również wykluwać jaja innych ras. Patrzą na młodych ludzi, uczą podstaw życia. Wylęga się średnio 9 jaj, więc ich wydajność jest wysoka.

Jakie są wady kurcząt foxy chick?

 • Bezinteresowne kurczaki ze względu na potomstwo nie staną nawet z gniazda do jedzenia, dlatego konieczne jest niezależne kontrolowanie ich pożywienia. Od czasu do czasu może być konieczne doprowadzenie ich do koryta i pijącego. Bardzo ważne jest, aby w okresie inkubacji podawać kurczętom tylko najwyższej jakości i pożywne jedzenie, aby nie zaczęły chorować.
 • Nowonarodzone pisklęta wcale nie są takie same jak ich rodzice, więc kupując widok można go pomylić z każdym innym. Jest to znacząca wada - kupowanie piskląt lub jaj odbywa się tylko w szkółkach.
 • Wysoka produktywność jest obserwowana tylko przez 1 rok, dzięki czemu za około 2 lata dopuszcza się ubój.

Foxy Chick Chicken Warunki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Truskawkowy Miód
 • Różnorodność gruszek Skorospelka z Michurinska
 • Orchidea Dendrobium
 • Najlepsze niebieskie winogrona z opisem i zdjęciem

Wygodny dom dla daczy

Foxy kurczaki doskonale pasują w różnych klimatach. Ciepło i zimno nie są dla nich przeszkodą, rosną szybko, nie tracą cech produkcyjnych, ale oczywiście w celu zmniejszenia ryzyka chorób konieczne jest zapewnienie im odpowiednich warunków zatrzymania.

 • Dom jest ogrzewany lub izolowany. Jeśli nie ma w nim ogrzewania, wszystkie pęknięcia wypełniają się zimą, kładzie się grubą warstwę pościeli, izoluje się okna i ściany.
 • Pleśń, wilgoć, przeciągi i grzyby w kurniku nie są dozwolone! Na pierwszy znak problemu zostanie rozwiązany bezzwłocznie na jutro. Rasa różni się odpornością na choroby, ale w nocy łatwo się ochłodzi w przeciągu, a pleśń z grzybem może wywołać aspergilozę lub aflatoksozę. Najprostszym sposobem zapobiegania im jest zamknięcie luk i przeprowadzenie wentylacji.
 • Ze względu na ich przysadzistą sylwetkę, samice i koguciki nie mogą samodzielnie wspinać się na wysoko postawione kryjówki, więc robią to na podłodze lub w taki sposób, że istnieje do nich swobodne podejście.
 • Gniazda są wykonane z kalkulacji 3 samic Foxy Chick w jednym miejscu.

  Miejsce do chodzenia jest wyposażone w duże, dzięki czemu ptaki mają wystarczająco dużo miejsca.

 • Miejsce do chodzenia jest wyposażone w duże, dzięki czemu ptaki mają wystarczająco dużo miejsca. Podłoga nie jest niczym pokryta, kury gatunku lubią rój w ziemi, szukając jadalnych pastwisk. Możesz je chodzić nie tylko latem, ale także zimą. Poszczególne osoby wytrzymują temperatury do -10 stopni.
 • Kurczaki pędzą prawie przez cały rok, ale robią wymuszoną przerwę w okresie linienia. Z reguły zbiegnie się to ze skróceniem światła dziennego - końca jesieni lub zimy. Aby przyspieszyć proces linienia, konieczne jest sztuczne zmniejszenie światła dziennego ptaka (ale tylko stopniowo). W tym celu konieczne jest zapewnienie w kurniku dodatkowego sztucznego oświetlenia.

Jak karmić rasę?

Po 1,5 miesiąca kurczaki całkowicie przestawiają się na karmienie dorosłych ptaków.

Kurczęta Foxy Cheek jedzą skoncentrowaną lub regularną karmę dla ptaków mięsnych i jajecznych. Ziarno - podstawa karmienia kurcząt Jako regularny dodatek podaje się mash (warzywa, plasterki warzyw). Latem na ulicy można spotkać warzywa w obfitości, w zimie zamiast nich używają mączki z trawy, siana na parze, kiełkujących zbóż (owies, jęczmień) i wszelkiego rodzaju witamin. Smakołyki o każdej porze roku to larwy much i chrząszczy, dżdżownice, ryby, olej rybny, odpady mięsne, produkty mleczne.

Piskląt nie można uprawiać na zwykłej paszy dla ras mięsnych i jajecznych. Potrzebują karmy startowej dla brojlerów od pierwszych dni życia. W ciągu 1,5 miesiąca całkowicie przestawiają się na pokarm dla dorosłych ptaków.

Poidła dla kurcząt Foxy Chick robią oddzielne, aby dorosłe ptaki nie przeszkadzały w piciu. Konstrukcje robią mniej, wiszą tak, że ptaki nie mogą się tam dostać brudnymi stopami lub obrócić pojemnika. Pierwsze 2-3 tygodnie dają wodzie podgrzanej (40 stopni), pożądane jest rozpuszczenie w niej kwasu askorbinowego, szczególnie zimą.

Obejrzyj film: Фокси Чик - скороспелая курочка. (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send