Warzywo

Opis klasy bakłażana Czarny przystojny

Pin
Send
Share
Send
Send


Bakłażan gatunku Black przystojny różni się od innych gatunków przyjemnym smakiem bez goryczy i doskonałych cech towaru. Uprawa nie jest zbyt trudna, jeśli przestrzegane są wszystkie normy, ale każde odchylenie może prowadzić do utraty części uprawy. Poniżej opisano cechy kultury, metodę uprawy sadzonek, przesadzania do stałego miejsca, dbania o uprawy i ich dalszego przechowywania.

Opis gatunku Czarny przystojny

Czarny przystojny - bakłażan klasy, uzyskany w wyniku selekcji w połowie XX wieku. Średnio wcześnie - do pełnej dojrzałości trwa około 110 dni. Kształt warzywa przypomina gruszkę, kolor jest ciemnofioletowy, prawie czarny, błyszczący, średnia waga wynosi 200 g, ale przy odpowiedniej uprawie można uzyskać duże okazy. Miąższ jest jasnożółty, miękki, bardzo smaczny. Młode owoce w ogóle nie są gorzkie, mogą być spożywane ze skórą, a te, które długo leżały lub spóźniały się, są rozdarte, mają niewielką gorycz.

Miąższ jest jasnożółty, miękki, bardzo smaczny

Wydajność do 9 kg / m. kw. Możesz rosnąć w szklarni i na otwartym polu. Ale do udanej uprawy potrzebują ciepłego klimatu, nie będą tolerować późnych i wczesnych przymrozków. W zimnych regionach rosną tylko w szklarni lub w szklarniach.

Jak uprawiać sadzonki bakłażana?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Pieprzowa Jaskółka
 • Jak podlewać sadzonki
 • Koń Przewalskiego
 • Stanley Plum Sort (Stanley)

Możliwe jest sadzenie bakłażanów odmiany Cherny przystojnej z nasionami bezpośrednio na otwartej przestrzeni, ale szansa na przyjazne pędy jest niewielka i będą rosły przez bardzo długi czas. Metoda sadzenia jest znacznie częściej stosowana nawet w gorących, południowych regionach.

Wysiew nasion na sadzonki bakłażana rozpoczyna się w lutym. Nasiona zaleca się wybrać dobrze znanego producenta. Mogą kosztować trochę więcej, ale zapłacą za siebie całkowicie. Przed sadzeniem wskazane jest namoczenie ich w jakimś stymulatorze wzrostu, ale nie jest to konieczne.

Jak uprawiać sadzonki bakłażana

Grunt do sadzenia jest dezynfekowany wrzącą wodą lub nadmanganianem potasu. Wystarczy tylko zalać go słabym rozwiązaniem, to wystarczy. Następnie powinien być podawany szybko kiełkującym nasionom.

Nasiona bakłażana są sadzone z czarnym przystojnym mężczyzną - w jednym pliku do głębokości 2 cm, a nie więcej. Odległość między poszczególnymi rzędami wynosi do 5 cm Po posadzeniu ziemia jest podlewana (aby nie rozmazała się, można użyć opryskiwacza). Teraz pozostaje tylko zakryć film i poczekać, aż nasiona wykiełkują. Może to potrwać 7-14 dni w zależności od jakości nasion, rodzaju ich traktowania, nawozów, które zostały zastosowane do gleby.

Po pojawieniu się kiełków folia jest usuwana, pudełko z roślinami umieszczane jest w jasnym miejscu: balkon, parapet. Kiełki, choć są małe, potrzebują długiego dnia świetlnego - 12 godzin. Jeśli dzień jest krótki, co jest naturalne w lutym, można zainstalować LED, fluorescencyjne lub fitolamp na pudełku z sadzonkami.

Około 4 tygodnie muszą nurkować w oddzielnych doniczkach. Jeśli tego nie zrobi, będą się bardzo rozciągać, korzenie mogą się zaplątać, ogólnie rzecz biorąc, nie da to niczego dobrego kiełkom. Ale oddzielny garnek zapewni dużo miejsca dla systemu korzeniowego, będzie mógł twardnieć, a kultura stanie się bardziej odporna.

Pielęgnacja sadzonek bakłażana jest prosta: podlewanie, poluzowanie ziemi (za pomocą małej łopatki lub nawet ołówka, aby nie uszkodzić korzeni) i dodanie dodatkowych nawozów. Ten ostatni może być wykonany z dowolnym nawozem do bakłażana lub sadzonek, mieszanin mineralnych lub organicznych.

Nasi czytelnicy polubili artykuły:

Jaki rodzaj nawozu jest lepszy do karmienia sadzonek bakłażana

Co zrobić, jeśli na liściach sadzonek bakłażana pojawiają się białe plamy?

Szczegółowe zasady sadzenia sadzonek bakłażana - //www.fermerok.info/kak-posadit-baklazhany-na-rassadu

Jak sadzić bakłażan na otwartym terenie?

Dopiero po 80 dniach, kiedy kiełki będą miały 6-8 liści, zaleca się sadzenie ich w otwartym terenie lub szklarni. Jeśli prawidłowo przesadzisz bakłażan Black, po 1 miesiącu możesz dostać owoc. Czas trwania owocowania jest zwykle rozciągany na 2 miesiące.

Schemat sadzenia bakłażanów

Kultura rośnie dobrze tam, gdzie wcześniej uprawiano cebulę, fasolę lub melony. Najlepszym wariantem ziemi jest czarna ziemia, glina. Jeśli gleba jest gliną, warto dodać piasek i popiół. Nawozić każdą glebę przed sadzeniem przez 2 tygodnie lub od jesieni. Nawożenie jest konieczne w szklarni, jeśli roślina jest tam sadzona.

Do sadzenia sadzonek bakłażany są robione w rzędach, z odległości 90 cm między nimi, każdy otwór jest wykopany na głębokość 25 cm. Między poszczególnymi sadzonkami w rzędzie pozostawiają około 50 cm. Tylko w tym przypadku nie będą się wzajemnie zakłócać.

Każdy otwór musi być podlewany i nawożony, jeśli ziemia nie jest nawożona. Następnie sadzonki są sadzone, pokryte ziemią i nie są już podlewane przez 1-2 dni. Należy to wziąć, a nadmiar wilgoci to tylko przeszkadza.

Jak dbać o bakłażan?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Tytuł - Flower Gardenia
 • Jak podlewać winogrona
 • Jak nakarmić kaczki mularda
 • Różnorodność pomidorów Robin

Dzięki dobrej opiece można uzyskać zbiory w ciągu 1 miesiąca. Więc czego potrzebują bakłażany Black Beauty?

Kiedy pojawiają się pierwsze kwiaty, ważne jest, aby traktować roślinę stymulatorem wzrostu.

 • Kiedy pojawiają się pierwsze kwiaty, ważne jest, aby traktować roślinę stymulatorem wzrostu. Faktem jest, że kwiaty są wyciągane z oberżyny o dużej sile, a nawożenie może przyspieszyć rozwój kwiatów i uzyskać zbiory.
 • Po tym, jak krzew urósł wystarczająco, musisz uszczypnąć jego szczyt. Jajniki opuszczają 10, nie więcej, w przeciwnym razie owoce będą rosły powoli.
 • Hilling jest przeprowadzany po deszczu i podlewaniu około 5 razy podczas całego okresu uprawy.
 • Podlewanie jest zapewniane regularnie, ale umiarkowane, używana jest tylko oddzielona woda, jest podgrzewana na słońcu.
 • Nawozy stosuje się 5 razy w sezonie. W okresie pojawiania się kwiatów i owoców zaleca się stosowanie substancji organicznych, ponieważ substancje mineralne mogą zaszkodzić smakowi warzyw lub prowadzić do więdnięcia kwiatów.

Co może boleć i jak radzić sobie ze szkodnikami?

Bakłażan Czarny Przystojny ma średnią odporność na niektóre choroby, a jednak przetwarzanie specjalnych substancji, a przynajmniej zapobieganie ludziom, nie boli.

Z czarnych nóg należy użyć wybielacza. Jeśli chodzi o stonkę ziemniaczaną, pomocne może być specjalistyczne narzędzie lub po prostu ręczne czyszczenie. Jednocześnie konieczne jest zbieranie chrząszcza 2 razy dziennie, tylko wtedy ta metoda jest skuteczna. Konieczne jest również stosowanie środków ludowych lub specjalistycznych z medvedki, ślimaków i podobnych szkodników.

Aby bakłażany rzadziej boli, ziemia przed sadzeniem, a same nasiona najlepiej traktować nadmanganianem potasu. Dolne liście od czasu do czasu odrywają się tak, że nie dotykają ziemi, a raz w ciągu 2 tygodni nawy mogą być pokryte popiołem.

Obejrzyj film: Güzel Köylü - odcinek 48. napisy pl (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send