Ogrodnictwo

Brzoskwinia Redhaven

Pin
Send
Share
Send
Send


Brzoskwinia jest kosztownym owocem w porównaniu na przykład z tymi samymi morelami lub jabłkami. Nic więc dziwnego, że ogrodnicy sadzą je na swoich działkach - jest to opłacalne. Brzoskwinia Redhaven ma niesłychanie słodkie i soczyste owoce, jednak zdobycie plonów wymaga pewnego wysiłku. O uprawie i charakterystyce odmiany można znaleźć poniżej w artykule.

Opis i właściwości odmiany Redhaven

Redhaven wystartował w 1940 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W krótkim czasie nie tylko zakochał się w rolnikach, ale stał się także głównym kultywatorem w USA. Obecnie 70% wszystkich upraw roślin w tym kraju składa się z omawianych gatunków.

Plon dorosłego drzewa (6 lat) - 35-40 kg, przez 12 lat - 100 kg!

Drzewo dorasta do 5 metrów wysokości, jeśli nie zostanie przycięte. Korona jest kulista. Liście nie są bardzo liczne, są duże (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące. Kwiaty są pojedyncze, różowe z 5 płatkami. Kwitnie pod koniec kwietnia lub na początku maja. Pierwsze zbiory są zbierane po 2-3 latach od posadzenia. Plon dorosłego drzewa (6 lat) - 35-40 kg, przez 12 lat - 100 kg!

Owoce są prawie okrągłe, ważą 120-200 gramów. Skórka jest dość gęsta, co pozwala na transport owoców na znaczne odległości, żółty kolor, jest czerwonawy bok. Dojrzewanie jest słabe, ale wciąż istnieje. Miąższ jest jasnopomarańczowy, występują różowe smugi, słodki, ocena 4,9 punktów na 5 możliwych. Kość jest z jednej strony ostra, z drugiej strony dobrze odsuwa się od miazgi. Owoc zawiera wiele użytecznych kwasów i minerałów, olejki eteryczne, witaminy. 100 g łącznie 39 kcal.

Jak sadzić brzoskwinie na otwartym terenie?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiany ogórka otwartego
 • Herbicydy kukurydziane
 • Odmiany pieprzu gorzkiego
 • Jak karmić cebulę?

Zaleca się kupowanie sadzonek brzoskwini Redhaven w lokalnych szkółkach owoców i jagód. Faktem jest, że takie drzewka są już przyzwyczajone do lokalnego klimatu, nie będą musiały długo się odbudowywać, aby się zaaklimatyzować, natychmiast zaczną rosnąć. Najbardziej opłacalne drzewa roczne i trzeba je kupić.

Redhaven Variety Peach Planting

Przed zakupem roślina jest kontrolowana. Na korzeniach nie powinno być zgnilizny, chorób ani żadnych innych dziwactw! Muszą być również całe, równe, nie połamane, lekko wilgotne. Górna część powinna mieć ciemnobrązowy kolor tułowia, aby był gładki, znowu bez dolegliwości.

Brzoskwinia odmiany Redhaven jest sadzona od połowy kwietnia do końca miesiąca. Najlepsza aklimatyzacja i ukorzenienie występuje w temperaturach nocnych +10 stopni. Miejsce do lądowania jest wybierane jasno, słonecznie, bez cienia i zaciemnienia, przeciągów lub wysokiej lokalizacji wód gruntowych. Obszary bagienne, nizinne również powinny być wyłączone.

Pit jest przygotowywany jesienią lub 2 tygodnie przed sadzeniem. Średnica wynosi 1 metr, głębokość - 70 cm, a na dno spływa 5-8 kg zgniłego obornika lub kompostu. Jeśli ziemia jest żyzna, wystarczy 500 g popiołu drzewnego, 50 g superfosfatu i chlorku potasu.

2 tygodnie po wykopaniu dziury na wiosnę, musisz rozpocząć sadzenie. Podpora jest wbijana w środek dołu lub w jego pobliżu. Co więcej, wzgórze z ziemi jest wypełnione na dnie, drzewo jest na nim osadzone, korzenie prostują się. Jeśli są duże, musisz się upewnić, że zajmują one całą przestrzeń wgłębienia, a nie zgubią się z jednej strony. Teraz musisz stopniowo, warstwa po warstwie, wypełnić korzenie, tupać trochę ziemi rękoma lub stopami, ale ostrożnie!

Po wylądowaniu pod brzoskwinią Redhaven zalać około 35 litrami wody i przywiązać do zainstalowanej podpory. Mulczowanie zalecane, ale opcjonalne. Nadaje się jako trociny w mulcz, torf, sucha trawa.

Jak dbać o brzoskwinie?

Brzoskwinia Redhaven należy do kapryśnych odmian, ale jest warta wysiłku iw pełni płaci za opiekę.

 • Ze względu na odporność na suszę drzewo można podlewać rzadko, ale w okresie ustawiania, formowania i dojrzewania owoców potrzebuje dużo wody - 25-30 litrów w czasie 1,5-2 tygodni. Resztę czasu, nie więcej niż 5-10 litrów na raz, i robić je z częstotliwością 2-3 tygodni.

  Formacja korony brzoskwiniowej z przycinaniem

 • Najtrudniejszą częścią opieki jest zapylanie. Odmiana odnosi się do samopylnego. Ale bardzo rzadko zapyla się. Dlatego konieczne jest sadzenie co najmniej 1-3 brzoskwiń innych odmian. W tym przypadku zapylą się nawzajem. W przeciwnym razie będziesz musiał wymyślić ręczne metody zapylania, a to zajmie dużo czasu i wysiłku, ale nie jest to niewymiarowy bakłażan, ale drzewo!
 • Cięcie odbywa się corocznie, wiosną i jesienią, ponieważ gałęzie drzewa aktywnie się rozwijają i rosną, a korona może osiągnąć średnicę 10 m!

Owoce dojrzewają od końca lipca, ale nie wszystkie naraz. Owocowanie trwa do końca sierpnia, około 30-40 dni. Są one zakłócane na sprzedaż po technicznej dojrzałości, dopóki nie są zbyt miękkie, do świeżej konsumpcji można poczekać na ostateczne dojrzewanie.

Jak radzić sobie z chorobami i szkodnikami?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak zbierać nasiona pomidorów
 • Bougainvillea - odmiany, pielęgnacja, hodowla
 • Różnorodność truskawek Ruyan
 • Rasa Kaczka piżmowa (Indo-Hound)

Brzoskwinia Redhaven jest odporna na mączniaka prawdziwego i klyasterosporiozu, ale istnieją choroby i szkodniki, z których musi być przetwarzany w odpowiednim czasie. Więc jakie choroby i szkodniki mogą zaszkodzić kulturze?

Peach Curl

 • Mszyce są identyfikowane przez skręcone pożółkłe liście. Łatwiej jest sobie z tym poradzić na wczesnym etapie. W tym przypadku pomoc i środki ludowe: roztwory mydła domowego, wywary, napary. Podczas prowadzenia spraw zaleca się traktowanie rośliny substancjami chemicznymi lub biologicznymi. Wiele dobrych recenzji na temat narzędzi „Inta-vir” i „Decis”.
 • Monilioza jest chorobą grzybiczą. Wpływa na liście, gałęzie, owoce. Ciemnieją, stają się gęste i opadają. Konieczne jest traktowanie ich w sposób złożony - dotknięte miejsca są najpierw usuwane i spalane, a następnie drzewo jest traktowane nitrafenem przed i po kwitnieniu.
 • Z irytującego wołka pomaga pozbyć się „Fitoverm” i „Decis”. Ważne jest, aby rozpocząć ratowanie drzewa na czas, ponieważ każdy szkodnik, w tym ryjkowiec, może go zniszczyć w ciągu 1-2 lat.
 • Kręcone liście manifestują się jako skręcone, nadęte, czerwonawe liście. Grzyb rozprzestrzenia się szybko i na początku lata wszystkie liście mogą się kruszyć. Leczenie jest dość proste: ogniska choroby są usuwane i spalane, drzewo jest traktowane fungicydami (Metiram i Horus) wiosną 3-4 razy z częstotliwością 2-3 tygodni.
 • Wschodnia łodyga to szare motyle, które żywią się pędami i owocami brzoskwini Redhaven. Kiedy pojawiają się owoce, do zniszczenia używa się odwaru z drzew iglastych, a wiosną i jesienią, kiedy są jeszcze nieruchome, można użyć Metafos lub Karbofos.
 • Od zgnilizny owoców na brzoskwini Redhaven pomaga w leczeniu Skor i Fundazolem. Ważne jest, aby upewnić się, że na roślinie nie ma szkodników, są częstą przyczyną pojawienia się choroby.

Obejrzyj film: UPRAWA BRZOSKWINI - najważniejsze aspekty uprawy (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send