Ogrodnictwo

Winogrono Codreanca

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobra odmiana winogron jest trudna do znalezienia, zbyt duży wpływ na wybór ogrodnika. Dlatego bardziej popularne pod względem wzrostu, ale nie mniej smaczne hybrydowe gatunki roślin zyskały większą popularność. Ten artykuł omówi specjalną hybrydę z Mołdawii. Winogrona Kodryanka słynie z doskonałego smaku i względnej łatwości uprawy.

Opis i cechy odmiany Codreanka

Odmiana Codreanca została uzyskana przez krzyżowanie odmian „Mołdawia” i „Marshall”. Ma drugą, mniej popularną nazwę - Czarną magię. Hybryda rozprzestrzenia się na cały świat, ale jest najbardziej aktywnie uprawiana tylko na Ukrainie, Białorusi, w Rosji i oczywiście w Mołdawii.

Opis i cechy odmiany Codreanka

Wczesne dojrzałe owoce, jagody dojrzewają w 108-118 dni. Rośnie duży, energiczny krzew, wymaga regularnego przycinania. Na każdym krzaku pozostaje zwykle do 20 pędów - jest to optymalne obciążenie rośliny.

Odmiany produktywności Kodryanka - wysoka. Po posadzeniu sadzonek pierwsze zbiory można oczekiwać przez 2-3 lata. Zmiana klimatu, warunki pogodowe, wiatr i deszcz lub susza praktycznie nie mają wpływu na jakość plonów. Transport jest wysoki.

Klastry są duże, stożkowe, 600-1000 g dobrze trzymają się na krzaku, nie odrywają się pod ciężarem. Przy długotrwałym przechowywaniu na roślinie nie kruszy się, nie trać smaku. Jagoda waży 6-8 g, wydłużony ciemny purpurowy kolor. Skórka nie jest zbyt gruba, z woskową powłoką. Podczas gryzienia słychać chrzęst, ciało jest soczyste, mięsiste. Smak jest typowy, bez dodatków, ale słodki i przyjemny, dzieciom na pewno się spodoba. Niewiele nasion, są małe, dobrze oddzielone.

Jest odporny na niektóre choroby, ale zaleca się regularne kontrolowanie odmiany winorośli Kodryanka. Utrzymuje obniżenie temperatury do -23 stopni. Letnie susze i wiosenne przymrozki nie są na to odzwierciedlone, w związku z tym hybryda jest znacznie lepsza niż jakiekolwiek inne gatunki.

Ci, którzy zamierzają hodować Kodryankę, powinni wiedzieć o jej wadach. Jakie są zatem wady hybrydy?

 • Tendencja do grochu. Ten problem jest szczególnie widoczny w przypadku słabego przycinania, braku składników odżywczych i wielu innych powodów.
 • Niektóre choroby są chore, wśród nich na przykład szara zgnilizna.
 • W niekorzystnych warunkach pogodowych lub niewłaściwym przechowywaniu jagody mogą pękać, gnić.

Jak propagować ocenę?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana ziemniaczana Sineglazka
 • Shire Horse
 • Jakie ziarno karmić kury nioski
 • Kałmucka rasa krów

Rozmnażanie odmiany Codryan następuje przez cięcie. Aby to zrobić, weź sadzonki roczne. Przed sadzeniem można przeprowadzić szereg dodatkowych procedur, aby kiełki mogły się szybko rozpocząć i rosnąć: moczyć w korzeniu, aby stymulować wzrost korzeni lub nadmanganian potasu, do odkażania.

Reprodukcja gatunku Kodryanka przez cięcie

Czasami pagony są kładzione w ciemnym miejscu na cały miesiąc, owinięte na jednej stronie mokrą szmatą. Dzięki temu kłącza mogą kiełkować bez specjalnych narzędzi w krótkim czasie. Ogólnie rzecz biorąc, sposób przetwarzania sadzonek zależy od czasu, który jest dostępny przed sadzeniem rośliny.

Wskaźnik przeżycia sadzonek sięga 90%. Nie powodują problemów i są doskonałym towarem, pod warunkiem, że trzeba poprawić wydajność.

Jak sadzić plon na otwartym terenie?

Winogrona Codrianca sadzi się wczesną wiosną (przed rozpoczęciem przepływu soków) lub w środku jesieni (przed znaczącymi zimnymi zatrzaskami).

Możesz rosnąć w dowolnym kraju, ale jeśli to możliwe, lepiej jest dawać lekką piaszczystą lub kamienistą ziemię. Osadzanie wód gruntowych powinno mieścić się w przedziale 2,5-3 m. Do sadzenia nadaje się tylko teren płaski lub górzysty. Podczas sadzenia na podmokłym lub nizinnym obszarze korzeń szybko gnije.

Właściwe sadzenie winogron Kodryanka na otwartym terenie

Łóżko powinno być zaplanowane w następujący sposób: 2,5–3 m między rzędami i 1,5–2 m między poszczególnymi pędami. Przygotowane sadzonki umieszczane jedna po drugiej w wykopanych otworach, przykryte ziemią i podlewane. Podkorę umieszcza się w każdym otworze wraz z zarazkiem, aby nie uszkodzić korzenia później, gdy zostanie zainstalowany.

Zaraz po posadzeniu sadzonki muszą być bardzo starannie złożone i przykryte. Butelka z obciętym dnem, wiadrem, agrofibrem lub czymś podobnym będzie odpowiednia do schronienia.

Jak dbać o winogrona Kodryanka?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Żółte odmiany pomidorów
 • Kwiaty Portulaca
 • Jak uprawiać truskawki ogrodowe
 • Pepper Bogatyr

Aby odmiana winorośli Kodryanka mogła szybko rosnąć i rozwijać się, aby produkować wczesne zbiory, należy zapewnić mu systematyczną opiekę.

 • Podlewanie zależy od jałowości obszaru. W tym czasie każdy młody kiełek powinien otrzymać do 25 litrów wody, a dorosły - 45-50 litrów.
 • Wiosną i jesienią zaleca się mulczowanie ziemi, co zmniejszy nawadnianie o połowę.

  Dbanie o winogrona Codreanca

 • Najlepiej ogrzewać sadzonki i dorosłą roślinę na zimę, nie należy ryzykować, silne mrozy mogą zniszczyć kulturę w nocy.
 • Przycinanie odbywa się w celu wytworzenia krzewu, a po dorastaniu Codrean konieczne jest jedynie usunięcie uszkodzonych i wysuszonych gałęzi i, oczywiście, kontrolowanie wielkości rośliny.
 • Nawozy można stosować rzadko. Niektórzy ogrodnicy nie robią ich wcale, z wyjątkiem rzadkości raz w roku, wiosną lub jesienią.
 • Rozpylanie, jeśli przeprowadzane, tylko przed kwitnieniem i po sznurku jagód.

Zbiór i zbiór

Zbierz winogrona Kodryanka bliżej jesieni lub jesieni, w zależności od miejsca uprawy. Po jego zebraniu musisz umieścić go w magazynie lub rozpocząć przetwarzanie. Jeśli nie ma czasu na obróbkę, możesz trzymać go przez chwilę na winorośli, nie zepsuje się.

Zastosowanie winogron Kodryanka prawie uniwersalne. Masowo jest uprawiana na sprzedaż lub do produkcji wina. Możesz jeść na surowo, przetwarzać i gotować. Jedyną rzeczą, która nie jest z niej zrobiona, są rodzynki, a to tylko z powodu obecności nasion. Jest przechowywany przez długi czas, ale warunki muszą być odpowiednie. Jeśli nie ma pewności co do jakości piwnicy lub piwnicy, łatwiej jest umieścić ją w lodówce.

Obejrzyj film: Talisman (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send