Warzywo

Marchewka Nantes

Pin
Send
Share
Send
Send


Nantes Carrot to jedna z najpopularniejszych odmian do uprawy w daczy. Jest bezpretensjonalny, ma wysoką wydajność i wiele innych pozytywnych cech. Chodzi o nią, która zostanie omówiona w tym artykule. Poniżej opisano cechy gatunku, jego cechy, metodę uprawy i pielęgnacji.

Opis odmian

Odmiana marchwi Nantes została wyhodowana w 1943 r. I zalecana do sadzenia w różnych strefach terytorialnych. Hodowcy zapewnili, że może rosnąć w każdych warunkach klimatycznych i dawać stabilne, duże plony, które, nawiasem mówiąc, okazały się prawdą. Ale więcej o tym poniżej.

Roślina korzeniowa ma typowy jasny pomarańczowy kolor. Forma jest cylindryczna, płaska, matowa na końcu. Długość marchwi zwykle nie przekracza 16 cm, średnia waga waha się między 100-150 g. Smak jest soczysty, słodkawy, nawet jeśli owoce stały się większe, a nie średniej wielkości. Zastosowanie uniwersalnego - możesz gotować lub jeść świeże.

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją następujące odmiany marchwi Nantes: „Nantes ulepszony”, „Nantes czerwony”, „Nantes 4”. Każdy gatunek ma swoje własne cechy. Pierwsza odmiana ma wcześniejsze okresy dojrzewania, druga jest odporna na główne choroby marchwi, a trzecia jest najbardziej popularna i powszechna.

Jakie są cechy tej odmiany?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak dbać o indyki
 • Wierzchni opatrunek pszczół na wiosnę
 • Odmiany cukinii na otwartym terenie
 • Dżem agrestowy

Charakterystyka Odmiana marchwi Nantes

Aby w pełni opisać cechy odmiany, należy wymienić wszystkie jej cechy, zalety i wady, z którymi ogrodnicy będą musieli się zmierzyć, jeśli zdecydują się zasadzić kulturę na swoim terenie.

 • Marchew Nantes nie jest wymagająca w strefie klimatycznej do uprawy, ale wymagająca na ziemi. Duże plony dają tylko lekkie podłoże.
 • Warunki dojrzewania - 120 dni. Podczas sadzenia roślin w maju zbieraj je we wrześniu i październiku. W momencie zakończenia dojrzewania (koniec 4 miesięcy) jego wzrost ustaje. Ale nawet jeśli z jakiegoś powodu marchewki nie były zbierane na czas, cicho położyłaby się na ziemi przed zbiorem, bez gnicia i bez utraty smaku.
 • Pomimo rzeczywistego dojrzewania korzenia przez 120 dni, już na 50. marchewce osiąga dojrzałość puchkovy. Może zacząć się przerzedzać, zjadając zebrane korzenie w pożywieniu. W tak młodej marchewce zawiera 20% karotenu!
 • Wydajność - 6,5 kg / m. kw. niezależnie od strefy klimatycznej uprawa.

Gdzie zaleca się uprawę marchwi Nantes?

Możliwe jest uprawianie odmiany Nantes marchwi z powodzeniem na południowych i północnych szerokościach geograficznych, a także w centralnych regionach. Pod tym względem jest uniwersalny, co decyduje o jego znaczeniu w różnych regionach świata.

Rodzaje gleb

Jeśli chodzi o rodzaj gleby, powinna to być gleba lekka. Ciężkie ziemie nie dają dużych zbiorów, ponieważ nie zostały zapłodnione. Chociaż, oczywiście, codzienne odchwaszczanie i terminowe karmienie mogą dać pozytywny wynik. Prekursorami uprawy mogą być rośliny strączkowe, ziemniaki, cebula, ogórki lub pomidory. Jesienią warto zasiać żyto ozime w miejscu, gdzie rosną marchewki. Będzie uszlachetniać ziemię, uczynić ją bardziej kruchą, akceptowalną dla wzrostu kultury.

Jak uprawiać marchew?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kwitnące krzewy
 • Rasa owiec Romanowów
 • Czereśnia odmiana Bryansk różowy
 • Mięso owcze

Co najmniej 2 tygodnie przed wysiewem nasion, musisz przygotować ziemię - użyźnij ją próchnicą, wykopem i poziomem. Warto też zrobić torf lub piasek w różnych typach gleby, aby ziemia była bardziej krucha, ponieważ jest to ważny warunek uzyskania dobrych zbiorów.

Wysiew marchwi Nantes jest zalecany, gdy temperatura gleby osiąga + 20 stopni. Z tego okresu nasiona będą mogły się ślizgać i rosnąć. Aby uzyskać lepsze i szybsze kiełkowanie, można je wstępnie moczyć w wodzie przez 2 dni, jak również w roztworze nadmanganianu potasu przez 15 minut, do dezynfekcji.

Łóżka robią w odległości 20-30 cm od siebie

Łóżka ogrodowe są wykonywane w odległości 20-30 cm od siebie. Siew kultury to nie gruby wąż. Ponieważ nasiona są małe, trudno będzie utrzymać dystans, więc po prostu upewnij się, że nie ma dużej akumulacji nasion w jednym miejscu, w przeciwnym razie korzenie będą się wzajemnie zakłócać po dojrzeniu. Nasiona głębokości 1-2 cm, nie więcej. Nad nimi posypać cienką warstwą żyznej gleby i podlać dużą ilością wody.

Nad łóżkami ogrodowymi można pokryć agrofibrem, aby utrzymać ciepło rośliny. Wybrano tylko biały materiał! Agrofibre jest źródłem ciepła, światła i wilgoci dla kultury, ponieważ jest podlewany przez roślinę bez usuwania materiału. Pierwsze pędy pojawiają się w ciągu 10-14 dni.

Jak dbać o marchewki?

Po pojawieniu się sadzonek rozpoczyna się żmudna pielęgnacja rośliny. Każdego dnia podlewane są marchewki, po podlewaniu gleba jest rozluźniona, w razie potrzeby zbiera się chwasty. Przy mocnych pędach należy rozrzedzić łóżka. Robi się to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić sąsiednich korzeni, w przeciwnym razie plon zostanie skręcony. Codzienne podlewanie zmniejsza się do 2 razy w tygodniu, kiedy roślina osiąga dojrzałość wiązki. Częścią opieki jest rozpylanie szkodników i chorób: muchy marchewkowe, szara zgnilizna, Alternaria.

Dbanie o Marchewki Nantes

Po wzmocnieniu marchwi Nantes zaleca się mulczowanie rzędów. Pozwoli to zachować składniki odżywcze i wilgoć w ziemi. Nie pęknie, ale ponieważ korzenie będą rosły, gładko. Po dojrzewaniu marchwi przez belkę (50 dni od dnia pierwszych pędów) marchew rozrzedza się, tak że pomiędzy poszczególnymi korzeniami pozostaje 6-10 cm wolnej przestrzeni.

Po końcowym zbiorze marchewki są myte, suszone i składane do przechowywania w workach z tworzywa sztucznego lub tkanin, które są przechowywane w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu, takim jak piwnica lub spiżarnia. Odmiana Nantes wyróżnia się zachowaniem jakości, może trwać do początku wiosny lub nawet do końca maja.

Obejrzyj film: CARROT FLOWER UMBEL - CHECK IT OUT!!!! #FLOWER (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send