Pszczelarstwo

Baszkirska kaczka

Pin
Send
Share
Send
Send


Kaczka baszkirska odnosi się do kierunku mięsa i jaj. Od przedstawicieli gatunku można uzyskać wiele wysokiej jakości jaj i doskonałego mięsa na sprzedaż lub do osobistej konsumpcji. Artykuł zajmie się treścią gatunku, szybkościami karmienia, a także jego nieodłącznymi cechami.

Opis rasy

Baszkirskie kaczki różnią się wyglądem od swoich krewnych, chociaż nowicjusz może mylić je z innymi kolorowymi rasami. Budowla jest mocna - waga dorosłego mężczyzny może osiągnąć nawet 4 kg. Szeroka klatka piersiowa, wybrzuszona lekko do przodu. Łapy są umieszczone szeroko, duże, średniej długości. Skrzydła są dobrze rozwinięte, dobrze przylegają do ciała. Szyja jest gruba i krótka. Głowa jest duża, górna część jest lekko spłaszczona bocznie. Bill jest szeroki, średniej wielkości, lekko zakrzywiony w środku.

Zewnętrzna część baszkirskiej kaczki

Istnieją trzy oficjalnie zarejestrowane typy kaczek, które różnią się kolorem: białym, szarym i niebieskim. Ich cechy są mniej więcej takie same. Najmniejsza waga ma niebieską kaczkę, 3 kg, reszta - 3,5-4 kg. Produkcja jaj jest najwyższa na niebiesko - 260 jaj, na drugim miejscu na biało - 240, a na trzecim szarym - 230 jaj rocznie.

Charakterystyka kaczki baszkirskiej

Przeczytaj także te artykuły.
 • Przepisy na chrupiące ogórki solone
 • Uprawa brukselki
 • Opis królików rasy Rizen
 • Klasa winogron Bazhena

Charakterystyka baszkirskich kaczek obejmuje zarówno cechy pozytywne, jak i negatywne.

 • Ptak szybko aklimatyzuje się i przyzwyczaja do nowych warunków przetrzymywania.
 • Wysokie walory produkcyjne odnotowuje się nie tylko w hodowlach drobiu, ale także w gospodarstwie prywatnym.
 • Wydajność mięsa od 4 kg - 70%. Ma przyjemny, delikatny smak, soczysty, bez specyficznego zapachu. Masowy przyrost jest szybki - młodzi ludzie mogą zabijać od 2 miesięcy życia.

  Charakterystyka kaczki baszkirskiej

 • Płodność jaj i przeżycie młodych wynosi 80%. Kobiety mają silny instynkt macierzyński.
 • Jaja kacze są przenoszone od 4 miesiąca życia. W sezonie można uzyskać do 260 jaj o wadze 80-90 gramów. Szczególną cechą jajek z kaczki baszkirskiej jest smak. Z reguły jaja kacze nie jedzą, ponieważ mają specyficzny zapach i smak. Ale w tym przypadku produkt nie ma nieprzyjemnego zapachu, ma wiele przydatnych właściwości i jest często używany w kuchni. Niektórzy fani mówią, że smakują nawet lepiej niż kurczak.
 • Utrzymując rasę baszkirską, konieczne jest, aby czysta, świeża woda była dostępna w misce do picia, ponieważ skażona może odmówić picia.
 • Rasa ma zwiększony apetyt. Na 1 kg przyrostu masy ciała potrzeba średnio 2,7 kg paszy. Jednocześnie ptak szybko zyskuje masę mięśniową.

Jakie są trudności związane z treścią?

Pod względem treści bezpretensjonalny. Kaczki baszkirskie uprawiane są w domu i na skalę przemysłową. Miejsce uprawy nie ma znaczenia, ale warunki zamieszkania i opieki odgrywają dużą rolę, ponieważ wpływają na produktywne cechy ptaka.

Zawartość kaczki baszkirskiej zimą i latem

 • Treść może być dowolna: klatka, utyatnik, zagroda. Najważniejszą rzeczą jest to, że temperatura wewnątrz mieściła się w zakresie 7 stopni ciepła w zimie, a latem było chłodno.
 • Najlepiej podnieść podłogę 25 cm nad podłożem, aby zimą nie ochłodziło się, należy również chronić przed gryzoniami.
 • Lekki dzień w pomieszczeniu trwa 14 godzin. Do tego są wyposażone okna i sztuczne oświetlenie.
 • Chodzenie obficie zaszczepione zielenią. Wskazane jest, aby wyposażyć sztuczny zbiornik lub zrobić ujście do naturalnego, jeśli taki jest w pobliżu.
 • Koryta do picia osiadają w pokoju i na spacerze. Ptak potrzebuje dużo wody, czystej i świeżej. Musisz ją zmieniać 2-3 razy dziennie, częściej latem, ponieważ szybko nagrzewa się w słońcu, a pod baldachimem liście i gruzy wpadną do niego z podmuchami wiatru.
 • Konieczne jest sprzątanie domu tak często, jak to możliwe, aby ptaki były utrzymywane w czystości. Co najmniej raz w tygodniu, ale lepiej co 3 dni. Poidła i karmniki są codziennie sprzątane. Raz w tygodniu zaleca się, aby były oblewane wrzącą wodą lub roztworem nadmanganianu potasu, aby zabić wszystkie drobnoustroje.

Co karmić kaczki?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kiedy sadzić pomidory na sadzonki w 2019 roku
 • Przepisy na chrupiące ogórki solone
 • Odmiana pomidorowa Miód
 • Opis rzodkwi i charakterystyka odmiany

Kaczka baszkirska ma krótkie jelito i przyspieszony metabolizm, co może powodować pewne trudności z karmieniem. Będzie bardzo dobrze, jeśli uda nam się znaleźć mieszankę paszową opracowaną dla rasy, ale nie każdy ma taki luksus. Aby ptak mógł otrzymać normę składników odżywczych, pasza pobiera składniki odżywcze i dodatkowo dodaje im pewne złożone witaminy i minerały.

Karmienie kaczątek

 • Zimą i wiosną zaleca się wytwarzanie zacieru z kiszonki, mączki z trawy i kapusty. Dodaje się również dynie, ziemniaki i marchewkę - to warzywa, które są obfite w zimie. Aby zwiększyć wartość odżywczą mieszanej kości, mączki z trawy, kiszonki.
 • W lecie warzywa dają tylko ziemniaki, marchew i dyni - kapusta jest wykluczona. Również nie podaje się w letniej mączce z trawy i kości, kiszonce.
 • Z kaczek zbożowych można podawać jęczmień, owies, pszenicę i kukurydzę. Dla łatwości użycia przeszkadzają i szlifują.
 • W oddzielnym naczyniu zawsze powinna być kreda, pokruszona skorupa, wapień, żwir.
 • Sól jest lepiej mieszać w małych ilościach w zacierze lub w paszy, jeśli jej część.

Karmią ptaka trzy razy dziennie, niezależnie od tego, czy chodzi, czy nie. Jeśli ptak nie chce jeść, nie będzie. Rano i popołudniu podawaj zacier z warzyw, zieleni z dodatkiem witamin. Wieczorem podawaj płatki. Średnio dieta osobnika dorosłego powinna składać się w 55% z mieszanki paszowej i 45% ziarna.

Pisklęta w pierwszym tygodniu jedzą 8 razy dziennie. Następnie są przenoszone na 4 posiłki dziennie. Do 10 dni można dodać twaróg (niskotłuszczowy), proso, jaja kurze (gotowane), posiekane warzywa, okruchy chleba namoczone w serwatce w diecie. W siódmym tygodniu możesz wejść do posiłku i kiszonki.

Jak hodować rasę baszkirską?

Hodowla jest możliwa poprzez inkubator lub kurę. Baszkirska kaczka ma wyższy instynkt macierzyński. Gdy hoduje się naturalną metodą, samica może zazdrośnie chronić potomstwo nawet przed hodowcą, nie pozwalając mu podnieść młodych kaczątek.

Hodowla kaczki baszkirskiej

Po inkubacji w inkubatorze młode osoby po urodzeniu umieszczane są w wylęgarni, gdzie spędzają pierwsze tygodnie życia. Tam otrzymują odpowiednie warunki zatrzymania, regularne karmienie, opiekę.

W pierwszych dniach temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 30 stopni, a do 21 dnia będzie stopniowo zmniejszana do 18 stopni. Po przyzwyczajeniu się kaczątek można je wypuścić na spacer z matką na staw.

Dzień świetlny w pierwszych dniach życia powinien być przez całą dobę. Do 21 dnia jest on zmniejszany (stopniowo) do 10 godzin, a od 5 miesiąca jest ponownie zwiększany do 15 godzin.

Należy pamiętać, że przy naturalnym rozcieńczeniu temperatura i oświetlenie są trudne do utrzymania. W tym przypadku kaczątka przenoszą się do ogrodzonego budynku w pobliżu matki, gdzie mogą stworzyć niezbędne warunki lub są całkowicie oddane opiece kobiety, która się nimi zajmie. Według hodowców, nawet bez obserwacji temperatury i światła, wskaźnik przeżycia młodych jest wysoki.

Obejrzyj film: Pszczoła dzika - narodziny Wild bee - birth (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send