Pszczelarstwo

Gęsiory gubernatora

Przez 11 lat hodowcy, krzyżując odmiany gęsi włoskiej i Shadrinskaya, wyprowadzili nową produktywną rasę. Celem było uzyskanie wysokiego wskaźnika mięsa i jaj. Gubernatoria gęsi - wynik tego wyboru, oficjalnie zarejestrowany w 2011 roku. Nie tylko spełniają wyznaczone cele, ale są też stosunkowo bezpretensjonalne w swojej opiece i całkowicie płacą za własne treści.

Opis rasy gęsi gubernatora

Opis zewnętrzny jest pod wieloma względami podobny do rasy włoskiej ze względu na powinowactwo genetyczne.

Na zewnątrz gęsi gubernator rasy

Ciało jest zwartym, gęstym dodatkiem. Klatka piersiowa jest szeroka, ale nie duża, niewiele wysunięta do przodu. Skrzydła są dobrze rozwinięte, przyciśnięte do ciała. Szyja jest średniej długości i grubości. Ogon jest mały, ale zauważalny. Głowa jest wydłużona. Na głowie nie ma wrodzonej większości ras, czołowych guzków. Dziób i nogi są pomalowane na jasny pomarańczowy kolor.

Upierzenie obfite, śnieżnobiałe. Istnieją wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu gęsi rasy gubernatora praktycznie nie zamarzają nawet przy silnych mrozach. Ciekawą cechą jest kolor młodych. Czasami może mieć szarą plamkę, ale z wiekiem staje się całkowicie biała.

Jakie są zalety i wady rasy?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Grape Variety Raisin
 • Kwiat hiacyntu
 • Rasa kaczek Cherry Valley
 • Odmiany ogórka F1

Podczas hodowli hodowcy próbowali zwiększyć produktywne wskaźniki drobiu we wszystkich punktach, dzięki czemu hodowcy uzyskali całą gamę cech, a nie tylko jedną rzecz (mięso, puch lub jajka), jak to zwykle ma miejsce w przypadku drobiu hodowlanego. Więc jakie zalety tkwią w umyśle gubernatora?

Mięso jest soczyste, zdrowe, niesamowicie smaczne i odpowiednio drogie, doceniane przez kucharzy z całego świata.

 • Produkcja jaj rocznie wynosi średnio 100 jaj. Gęsi spieszą się co sześć miesięcy, więc około połowy sezonu otrzymują około 50 jaj od jednej samicy. Jeśli zwierzęta gospodarskie są duże, wówczas będzie wystarczająco dużo jaj do hodowli, konsumpcji i sprzedaży.
 • Gęsiory gubernatora szybko i szybko zyskują odpowiednią wagę. Po 2 miesiącach prawie osiągają wagę dorosłego ptaka. Kobiety - 4 kg, mężczyźni - 4,5 kg. Mięso jest soczyste, zdrowe, niesamowicie smaczne i odpowiednio drogie, doceniane przez kucharzy z całego świata.
 • Nawożenie produkowanych jaj wynosi 90%, wskaźnik przeżycia młodych wynosi 95-99%! Podobne wskaźniki występują rzadko, biorąc pod uwagę cechy innych ras.
 • Ptak daje i cenne, wysokiej jakości puch. Może być wykorzystywany na własne potrzeby, do robótek ręcznych lub do sprzedaży hurtowej wyspecjalizowanym zakładom.

Wady tego typu obejmują koszt karmienia i układ domu. Zatem potencjalny przyrost wagi o 1 kg zużywa około 3 kg paszy. To duża liczba, ale rasa płaci za jej zawartość, więc wydatki są uzasadnione.

Jak zachować?

Wymagania dotyczące treści są minimalne, ale standardy opieki będą musiały być spełnione.

Treść gęsi rasy gubernatorskiej

 • Gubernatoryjna rasa gęsi szybko przyzwyczaja się do różnych warunków klimatycznych, nie choruje, gdy się porusza, wydajność może tylko nieznacznie się zmniejszyć.
 • Dom jest przestronny. Wewnątrz jest podzielony na sekcje, każda zawiera 50 osób. Ale takie kurniki są potrzebne tylko w dużych gospodarstwach. W małej farmie wystarcza z reguły jedna sekcja dla wszystkich, ponieważ zwierzęta gospodarskie rzadko przekraczają liczbę 40 osobników.
 • Ważne jest, aby mieć duże okna i sztuczne oświetlenie.
 • Jest izolowany z zewnątrz lub od wewnątrz. W tym przypadku dodatkowe ogrzewanie w zimie najprawdopodobniej nie jest wymagane. Wentylacja i brak przeciągów - ważne punkty w aranżacji pomieszczenia.
 • Lepiej jest podnieść podłogę, położyć warstwę pościeli (zimą pościel rozkłada się na 2 warstwy). W obszarach nizinnych podłoga jest betonowa, dzięki czemu drewno i pościel nie zostaną zmoczone przez działanie wilgotnej ziemi. Nie ma takich problemów na równinach lub w regionach górskich.
 • Młode zwierzęta potrzebują rutynowych szczepień - w przeciwnym razie każda infekcja może zniszczyć cały drób. W przypadku zakażenia pasożytami, ptaki są dopuszczone do uboju i spalone. Takie mięso lepiej nie używać.
 • Napoje i karmniki sprawiają, że można je wyjmować, więc wygodnie było je myć.
 • Zaleca się umieszczenie koryta z mieszanką piasku i popiołu w gęsiej bobie, aby gęsi gubernatorzy oczyścili swoje pióra z robactwa i brudu.
 • Chodzenie jest świetne. Dostęp do niego jest bezpłatny, dzięki czemu ptaki mogą chodzić przez cały dzień. Ptaki powinny chodzić od wczesnej wiosny do głębokiej jesieni, przed pierwszymi, silnymi mrozami.

Co i jak karmić gęsi?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Malinowa odmiana Glen Coe
 • Malinowa letnia pielęgnacja
 • Cebula Batun kwiecień
 • Samopylne odmiany ogórka

Przybliżona szybkość pobierania paszy dla 1 gęsi (g)

Żywienie głównie pastwiskami. Ale w piekle są karmione i zacierane wieczorem i rano. Pierwszy rano, drugi wieczorem. Zimą gęsi gubernator cały czas przebywa w palarni. Jedzenie dzieli się na 3-4 razy. W zimie ważne jest, aby karmić upierzone zwierzęta witaminami, aby zwiększyć odporność na choroby, poprawić stan puchu, który może ulec pogorszeniu bez obfitości światła.

Zimowa racja składa się z paszy i zacieru. Karm lub kup lub zrób to sam. Koniecznie obejmuje mielone ziarno, otręby pszenne, groch, fasolę, soczewicę, witaminy, minerały. Torby produkowane są z kurzu, siana, ziemniaków, dyni, buraków, pokrzyw, brukwi, kiszonki i rzepy.

Woda jest świeża i czysta, zmienia się codziennie lub nawet kilka razy dziennie. Brud w pijącym może prowadzić do rozmnażania zarazków i pasożytów. W oddzielnej misce zawsze powinna znajdować się zmiażdżona skorupa.

Jak hodować rasę gubernatora?

Hodowla gęsi rasy Gubernator

Hodowla gęsi nie jest trudna, ponieważ płodność jaj jest wysoka, podobnie jak współczynnik przeżycia młodych. Aby uzyskać jaja i ich dalszą inkubację, gęsi potrzebują wygodnych gniazd. Przy 2-3 kobietach wystarczy 1 gniazdo. Dno gniazd powinno być pokryte gęsim puchem, aby pierzaste było wygodne.

Cechy matczyne są dobrze rozwinięte u gęsi gubernatorskich, dlatego potomstwo można uzyskać w wyniku naturalnej inkubacji jaj lub rozmnażania ich w inkubatorze. Nie ma trudności z młodymi zwierzętami, ptaki mają przyjemne, spokojne usposobienie, są posłuszne, mogą rosnąć oddzielnie od stada lub we wspólnym kurniku.

Obejrzyj film: "Gol Retro": derby Łodzi i pas "cnoty" Dariusza Gęsiora (Grudzień 2019).