Ogrodnictwo

Festiwal Truskawek

Pin
Send
Share
Send
Send


Festiwal Strawberry przez wiele lat cieszył się dużym popytem, ​​ale wraz z pojawieniem się nowych gatunków jego popularność gwałtownie spadła. W ciągu ostatnich 10 lat ponownie zaczęła być masowo sprzedawana na rynkach, sadzona w ogrodach warzywnych, a powodem tego są te same cechy jakościowe, które, jak się okazało, wcale nie są gorsze od nowo produkowanych, importowanych odmian.

Główne cechy odmiany

Powtarzającą się odmianę hodowali hodowcy krajowi w połowie XX wieku. Odnosi się do połowy sezonu, ma doskonałą wydajność, wskaźniki smaku. Owoce od końca czerwca do jesieni w kilku etapach. Pierwsza owocująca masa, duże jagody (45 g), słodka, ma bogaty smak. Drugi owocnik daje małe jagody (10-15 g), ich smak waha się od słodkiego do kwaśnego - w zależności od obfitości światła i wilgoci, jakie otrzymują krzewy. Z reguły pierwsza uprawa jest konsumowana na świeżo, a od drugiej jest zachowywana.

Pierwsze masowe owocowanie, jagody są duże (45 g), słodkie, mają bogaty smak

Festiwal Truskawka ma wysokie, ale zwarte krzewy, jest na nich dużo liści. Dorastają, a nie na boki, dzięki czemu można sadzić roślinę gęsto. Gęste szypułki, rozmieszczenie nasion jest powierzchowne. Jagody są podłużne, stożkowe, spłaszczone z rowkami. Po dojrzewaniu mają jasny czerwony kolor, błyszczącą powierzchnię. Miąższ jest różowy, gęsta konsystencja, przyjemny smak, słodki, ma mocny aromat. Zawartość cukru w ​​jednej truskawce - 7%, kwas - 1,4%.

Jakie są zalety i wady formularza?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Cebula odmiana Stuttgarter Riesen
 • Różnorodność gruszka Las Piękno
 • Rosół
 • Korzeń selera

Odmiana festiwalowa truskawek ma wiele pozytywnych cech.

Truskawki festiwalowe są używane do produkcji dżemu i różnych deserów.

 • Duży rozmiar jagód przy pierwszym owocowaniu i doskonały smak owoców w świeżej i przetworzonej formie.
 • Transportowalność. Jagody można przewozić na duże odległości bez znacznych uszkodzeń. Dlatego ta odmiana jest popularna na świeżą sprzedaż na całym świecie.
 • Rośliny są odporne na mróz, izolacja na zimę jest konieczna tylko w regionach północnych. Umiarkowane przymrozki średnich szerokości geograficznych są tolerowane bez problemów.
 • Rośnie w słońcu i półcieniu (pod koroną drzew), ale oczywiście im więcej cienia, tym mniejszy rozmiar jagód i mniej słodki smak.
 • Służy do robienia dżemu (z całymi owocami), różnych deserów. Podczas gotowania i zamrażania jagody nie rozpadają się i nie tracą kształtu.
 • Sadzonki szybko się dogadują, zaczynają rosnąć w nowym miejscu.

Wady w truskawkowej różnorodności Festiwalu są nieliczne, z należytą starannością można ich uniknąć, a mimo to, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o formie, trzeba je wymienić.

 • Roślina jest często dotknięta szarą pleśnią i mączniakiem. Tylko właściwa opieka i leczenie za pomocą specjalnych środków może rozwiązać problem. Podatny na pionowe więdnięcie.
 • Podczas drugiego zbioru truskawka jest mała, trudno ją zebrać i przetworzyć. Chociaż przyjemnie jest jeść małe jagody w dżemie, więc do pewnego stopnia jest to zasługa tej odmiany.

Jakie są cechy rosnące?

Dbamy o oczyszczenie chwastów, uprawę roślin przed szkodnikami i chorobami, a także o chwasty na ziemi po deszczach i podlewaniu. Zaleca się również mielenie ziemi dowolnym materiałem dostępnym na miejscu lub na sprzedaż.

Jak mogę propagować?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jesienne odmiany jabłek
 • Najlepsze rasy mięsne kurcząt
 • Wybór sadzonek bakłażana
 • Lepiej nakarmić gruszkę wiosną

Festiwal Truskawek propagowany przez nasiona i wąsy. Przy hodowli z antenami materiał sadzeniowy jest przygotowywany od listopada. Jest wykopany, określony w ciemnym, chłodnym miejscu i przechowywany przez całą zimę.

Aby uzyskać sadzonki z krzewów rosnących na miejscu, są one podzielone na dwie grupy: owocujące i reprodukcyjne. W pierwszą wiosnę i lato anteny są odcinane tak, że krzew daje całą siłę do tworzenia jagód. Przeciwnie, na drugich krzakach warto odciąć kwiatostany, jeśli się pojawią, i pozwolić antenom rosnąć i korzeń. Tak więc okazuje się, że dobre sadzonki, które dadzą zbiory w przyszłym roku.

Festiwal Truskawka rodzi wąsy, nasiona i sadzonki

Nasiona do dalszego kiełkowania są zbierane z najlepszych jagód. Następnie wysuszono i schowano do połowy zimy. Na początku lutego muszą kiełkować, sadzić w małych doniczkach, aby w połowie lub pod koniec marca była gotowa do sadzenia.

Do sadzenia młodych sadzonek odpowiednia wczesna wiosna lub wczesna jesień. Powodem jest to, że potrzebują obfitości wilgoci, którą zapewniają deszcze jesienią, i rozmrażania śniegu na wiosnę. Oczywiście podczas wiosennego sadzenia kiełki będą musiały być ogrzane, aby spóźnione przymrozki ich nie zniszczyły.

Optymalna długość korzeni podczas sadzenia roślin w glebie otwartej wynosi 7–9 cm niezależnie od metody zastosowanej do namnażania. Jeśli korzenie są mniejsze, można zasadzić 2-3 kiełki w jednej studzience dla siatki bezpieczeństwa.

Obejrzyj film: Festiwal truskawek Valsequillo. Karol na Kanarach #19 (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send