Warzywo

Odmiany cukinii na otwartym terenie

Pin
Send
Share
Send
Send


W otwartym terenie nie można uprawiać wszystkich odmian cukinii. Agresywne środowisko jest dobrze postrzegane przez pewien rodzaj upraw, zwłaszcza w regionach zimnych. Dlatego przy zakupie nasion lub sadzonek ważne jest, aby spojrzeć na rodzaj cukinii. Najlepsze odmiany cukinii na otwartym terenie zostaną opisane poniżej w artykule.

Jakie są najbardziej popularne odmiany cukinii?

Popularne odmiany cukinii na otwartym terenie w tym artykule obejmują wszystkie gatunki, które są łatwe i łatwe do uprawy poza szklarniami. Są to odporne odmiany o doskonałym smaku.

Najpopularniejsze odmiany cukinii

 • „Aral F1” - hybryda odporna na mróz. Roślina daje wydajność do 10 kg / m2, ale wymaga obfitego podlewania. Średnia waga warzywa wynosi 800 gramów, smak jest przyjemny. Jako część dużej ilości cukru, dlatego polecany jest do świeżej konsumpcji: sałatki z grilla.
 • „Kavili F1” - Holenderska odmiana uprawiana w cieniu i na słońcu. Kultura jest odporna na drobne przymrozki, susza, nie boi się wielu szkodników. Jednak najlepiej rośnie, gdy jest traktowany specjalnymi środkami i częstymi opatrunkami. Ale jeśli plon nie spieszy się, roślina nie może zostać przetworzona, rośnie dobrze i bez nawozów, jeśli gleba jest żyzna. Owoce są przyjemne w smaku, pachnące, bez goryczy, gdy nadpisują skórę, nie stają się szorstkie. Wydajność 9 kg / m2.
 • „Gribovsky 37” - zapewnia dobre zbiory przy odpowiedniej opiece. Rośnie krzew, średniej wielkości owoce o charakterystycznym smaku. Jedyną wadą jest to, że przejrzałe owoce tracą smak i mają szorstką skórę. Jest częściej używany do przygotowań do zimy.
 • „Belogor F1” odporny na zimne urazy i niektóre choroby. Jest wysiewany w kwietniu na otwartym terenie, ale uprawa jest również możliwa w szklarni. Żniwa - 19 kg / m2. Ciało owocu jest suche i gęste. Jest używany tylko po przetworzeniu, nadaje się do puszkowania.

Jak wybrać gatunek do dojrzewania?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Zawartość perliczek w domu
 • Biznes na uprawie zieleni
 • Brojler Gwinea
 • Najlepsze odmiany dużych śliwek

Termin dojrzewania roślin jest przede wszystkim szacowany przez ogrodników sprzedających uprawy. Największe zyski przynoszą wczesne odmiany. Im szybciej roślina się wyda, tym więcej ogrodnik będzie w stanie zarobić. W przypadku konsumpcji domowej zasadza się z reguły dojrzałe i późne odmiany cukinii na otwartym terenie, są one bardziej odporne na szkodniki i choroby, a także dają większą wydajność.

Odmiany cukinii do dojrzewania

 • Wczesne odmiany są najbardziej popularne na otwartym terenie. Jeśli możesz poczekać na odmiany średnio dojrzewające w szklarniowym zbiorniku, to po posadzeniu w otwartym terenie musisz być przebiegły na wszystkie możliwe sposoby, aby zbliżyć się do terminu dojrzewania uprawy. Z najlepszych wczesnych odmian wartych odnotowania: „Tsukesha”, „Pear-shaped”, „Kavili F1”, „Iskander F1”, „Aral F1”, „Ardendo F1”, „Boatsman F1”, „Belogor F1”.
 • Cukinia w połowie sezonu jest prawie tak samo popularna jak te wczesne, posadzone na działce, aby przedłużyć sezon zbiorów cukinii. Powinno to obejmować: „Grabowski 37”, „Kuand”.
 • Późniejsze odmiany dojrzewają później niż inne gatunki, ale najlepiej widać to w ich smaku. Odmiany te mają przyjemny, delikatny smak i aromat, są używane do konserw i wszelkiego rodzaju obróbki. Należą do nich: „Spaghetti Raviolo”, „Kalebas” Lagenaria ”,„ Common Lagenaria ”,„ Tivoli F1 ”.

Jakie rodzaje cukinii są najbardziej owocne?

Do spożycia w domu i cukinii o niskiej wydajności. Ale dla dużej rodziny lub na sprzedaż konieczne jest sadzenie tylko najbardziej produktywnych odmian na otwartym terenie. Dzięki temu można osiągnąć dobry zysk lub zaoszczędzić pieniądze w zimie dzięki dobrej ochronie.

Najbardziej owocne odmiany cukinii

 • „Quand” - wysokowydajna odmiana cukinii. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji daje do 22 kg plonu na m2. Jest wysiewany od maja do czerwca. Owoce mają jasnozielony kolor z ciemnozielonymi paskami. Długość warzyw wynosi do 30 cm, a średnia waga może osiągnąć 1500 g. Owoc ma delikatną, lekką miazgę z wysoką zawartością suchych substancji.
 • Iskander F1 ma rekordową wydajność 15 kg / m2. Warzywo jest małe, do 20 cm i waży 600 gramów, o przyjemnym zielonkawym kolorze z cienką skórką. Rośnie pionowa tuleja odporna na niskie temperatury.
 • „Ardendo F1” - Ten rodzaj cukinii może dać 14 kg warzyw na metr kwadratowy na sezon. Ale ta odmiana jest bardzo wybredna jeśli chodzi o karmienie i podlewanie. Jeśli się nim nie zajmiesz - wydajność spadnie czasami. Jest zasiane w maju. Warzywo średnio waży do 600 gramów, jeśli zbierzesz je na czas. Ma jasnozielony kolor w białej plamce.
 • „Tsukesha” może dać od jednego krzewu do 12 kg warzyw. Uprawia się go głównie na otwartym polu, ale sadzenie jest również możliwe w szklarni. Jest to rodzaj cukinii, która nie traci smaku i koloru, nawet gdy jest zarośnięta. Polecany do sprzedaży, ponieważ ma przyjemny kolor, smak, wysoką wartość odżywczą i niskokaloryczną zawartość - służy do przygotowywania różnych potraw.

Jaka jest specyfika niezwykłych odmian?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • David Austin Roses
 • Konserwacja koni
 • Sterylizacja puszek w piekarniku
 • Rasa Rhode Island

Oprócz typowej cukinii i typowej zielonkawej cukinii istnieje wiele niezwykłych odmian: „Spaghetti Raviolo”, „Boatsman F1”, „Kalebas Lagenariya”, „Pear-shaped”, „Lagenaria ordinary”, „Tivoli F1”. Oprócz nietypowego kształtu lub masy celulozowej warto zauważyć, że są one używane do przygotowywania pysznych potraw. Ale surowe, są to bardzo przydatne odmiany cukinii na otwartym terenie. Są sprzedawane bez problemów, ponieważ ciekawości są łatwo dostrzegane przez ludzi.

Obejrzyj film: Odmiany warzyw polowych rekomendowane do uprawy podczas Dnia Otwartego w firmie GPR Krasoń (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send