Pszczelarstwo

Rasy perliczek

Pin
Send
Share
Send
Send


Mięso perliczki smakuje jak bażant, a ich jaja wyróżniają się wyjątkowymi cechami jakościowymi. Ptaki te stosunkowo niedawno stały się popularne w hodowli domowej, hodowcom nadal udało się wycofać tylko około 20 gatunków domowych. Najlepsze rasy perliczek zostaną opisane w tym artykule.

Jakie są cechy perliczek?

Perliczka - piękny drób, cieszący nie tylko przyjemnym wyglądem i wzorowym zachowaniem, ale także obfitością zdrowych jaj i mięsa. Charakterystyka otrzymanego produktu powoduje duże zapotrzebowanie na formę konsumencką.

Mięso i jaja perliczki cenione za obfitość składników odżywczych

 • Mięso perliczki jest cenione za obfitość składników odżywczych. Jest to bardziej suchy kurczak, ale bardziej soczysty niż w grze. Zawiera cały kompleks witamin z grupy B, PP, A, C, pierwiastków śladowych i innych przydatnych substancji. Jednocześnie mięso nie powoduje alergii i zawiera niewiele kalorii.
 • Dietetyczne jaja drobiu mają bardzo twardą skorupę, która jest trudna do rozbicia i na początku może być trudna, ale smak i zalety produktu są warte wysiłku. Jedno jajko zawiera dużo witaminy A, karotenoidy i alergeny są całkowicie nieobecne. Powłoka z reguły jest szorstka i lekka z wieloma brązowymi plamkami. Średnia waga - 40-45 gramów. Taki produkt jest nie tylko użyteczny, ale także bezpieczny, nie ma w nim infekcji i pasożytów, mogą być całkowicie bezpiecznie spożywane na surowo.

Warto również zauważyć, że twardość miąższu morskiego jest absolutną zaletą, ponieważ jest to jeden z powodów długotrwałego przechowywania produktu. W temperaturze +10 stopni jaja mogą być przechowywane przez 6 miesięcy!

Najlepsze rasy perliczek w kierunku jaja

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kwiaty Żonkile
 • Przepiórka kalifornijska
 • Samopylne odmiany ogórka
 • Co karmić krowy?

Pomimo dość małej liczby ras domowych perliczek, są one już podzielone na kilka kierunków. Na początek warto rozważyć przedstawicieli kierunku jaj.

Najlepsze rasy perliczek w kierunku jaja

 • White-breasted Zagorskaya rasa perliczek wygląda jak szara plamka, tylko na mostku, a po bokach są obszary o wyjątkowo białym upierzeniu. W sezonie kura daje do 150 jaj o wadze 40-45 gramów. Waga dorosłej kobiety wynosi do 2 kg, samiec do 1,8 kg. Brak ptaków polega na tym, że smak mięsa bardzo przypomina kurczaka, a to osłabia tusze w oczach kupującego. Najczęściej są hodowane tylko dla jaj.
 • Szary nakrapiany przedstawiciele na sezon dają do 120 jaj o wadze 45 gramów. Miej wydłużone ciało. Waga samicy wynosi 1,5 kg, samiec 2 kg. Mięso jest smaczne, delikatne, ale tusza po oskubaniu ma niebieskawy odcień, co negatywnie wpływa na sprzedaż towarów, dlatego przypisuje się je kierunekowi jaj. Kolor jest niebiesko-szary, białe plamki są nierównomiernie rozrzucone po całym ciele. Głowa nie ma upierzenia, ma tylko niewielki wzrost niebiesko-różowego koloru.
 • Niebieski różnorodność perliczek na rok daje 100-150 jaj. Kolor skorupy jest prawie całkowicie brązowy, w przeciwieństwie do typowych, jasnych cętek, jak większość istniejących ras. Charakterystyczna cecha w kolorze piór - szaro-niebieski. Waga samic - 1,5-1,6 kg, mężczyźni - 1,4-1,5 kg. Wadą jest to, że wskaźnik przeżycia młodych stad wynosi tylko 52%.

Jakie mięso lepiej hoduje perliczkę?

Rasy mięsne perliczek produkują mniej jaj, ale mają ciężką masę ciała, tak że końcowa wydajność mięsa jest wyższa, a jakość mięsa takiego drobiu jest znacznie wyższa niż w kierunku jaja.

Najlepsze mięso hoduje perliczki

 • Volzhskaya biały osiąga masę ciała 2–2,2 kg dzięki wysokiej jakości karmieniu. Tusze mają przyjemny, biały kolor, są łatwo kupowane i sprzedawane w sklepach i na rynku. Produkcja jaj średnio 110-120 sztuk rocznie z jedną warstwą. Dostosowuje się dobrze do klimatu zimnego i umiarkowanego.
 • Biały syberyjski - dojrzewa, waga dorosłego osobnika wynosi do 2 kg. Tusza podczas opatrunku ma przyjemny odcień. Na rok daje 80-100 jaj. Jest przystosowany do życia w prawie każdym klimacie. Charakterystyczną cechą jest biały kolor piór i niezwykły wzrost na głowie, przypominający róg.
 • Zamszowe perliczki Został on wyprowadzony przez przypadek, ale mimo to dzisiaj jest dość popularny. Waga samicy wynosi 1,6-1,7 kg, samiec jest nieco mniejszy - 1,5-1,6 kg. Tusza ma przyjemny, handlowy wygląd, ceniony ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych. Produkcja jaj jest zaniżona - 70-80 jaj rocznie. Wysoka wydajność występuje tylko w gorących krajach południowych.

Czy można uprawiać dzikie perliczki?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ogórki konserwowe
 • Ile lat żyją konie
 • Kiedy i jakie szczepienia wykonują nowonarodzone prosięta
 • Hive dadan

Początkowo perliczka była dzikim ptakiem, a tylko wielkie zapotrzebowanie doprowadziło do jej udomowienia i dalszego wyboru nowych przystosowanych do hodowli podwórkowej. Wielu hodowców jest zainteresowanych, czy można hodować dzikie ptaki w gospodarstwach iw dużych wioskach? Tak, oczywiście, jest to możliwe, ale warunki ich utrzymania mogą być kosztowne i jest kilka powodów.

Dzikie perliczki

 1. Siedlisko dzikiego ptactwa jest zawsze ściśle ograniczone. Wszelkie podróże zagraniczne mogą być stresujące, a nawet prowadzić do śmierci pierzastych. Lepiej więc rozmnażać je w miejscach ich naturalnego środowiska.
 2. Dzikie rasy perliczek żyją w stadach, samotna hodowla jest niemożliwa. W pakiecie może być od 20 do 100 osób - potrzeba dużo miejsca.
 3. Warunki życia dzikich ptaków różnią się nieco od domowych. Tak więc odmiana gryfów sprawia, że ​​układanie w dołach wykopanych w ziemi - po prostu nie można ich zauważyć.
 4. Postawy wobec ludzi lub innych ras mogą być nieprzewidywalne. Osoby żyjące w przyrodzie są przestraszone lub agresywne - musisz być na to przygotowany wcześniej.

Cóż, a co ważniejsze, produktywne cechy dzikiego perliczki są znacznie mniejsze niż w domu, jeśli mówimy o produkcji jaj. Mięso pierzastych może być zbyt twarde - dla amatora. Tak więc hodowla może nie być odpowiednia. Dlatego częściej są przynoszone do celów dekoracyjnych lub do wyboru nowych gatunków.

Z najbardziej znanych ras dzikich perliczek wyróżnia się kilka najbardziej znanych: gryfonik, kędzierzawy, indykowski, czubaty, perliczka kisochka.

Obejrzyj film: Perliczki Giganty (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send