Pszczelarstwo

Kuchinsky rocznica rasy kurcząt

Pin
Send
Share
Send
Send


Większość wszystkich ras kurczaków Kuchinsky Anniversary jest powszechna w krajach byłego ZSRR. Ptaki te mają dobry układ odpornościowy, mogą przystosować się do różnych warunków klimatycznych i nie są drogie w porównaniu do ras zagranicznych. Szczegóły dotyczące zalet i funkcji formularza można znaleźć w tym artykule.

Opis rasy Rocznica Kuchinsky

Prace nad hodowlą rasy rocznicowej Kuchinskaya rozpoczęły się w latach 20. XX wieku. Ale dopiero w 1990 r. Uzyskano ostateczny wynik. Powodem długotrwałej pracy było to, że hodowcy chcieli uzyskać idealnego przedstawiciela kierunku mięsa i jaj. Do hodowli wykorzystano wiele ras zagranicznych i kilka lokalnych, rosyjskich.

Zewnętrznie rasa nie jest zbyt godna uwagi, choć istnieją pewne unikalne cechy tej rasy. Ale na początek warto zauważyć, że samce i samice są bardzo różne, w każdym razie, już dorosłe osobniki, co ułatwia pracę z ptakiem.

Zewnętrzna część rocznicy kurczaków Kuchinsky

 • Koguty odziedziczyły kolor z rasy Rhode Island. Mają jasne pomarańczowo-brązowe upierzenie, czarne warkocze ogona, na szyi lub bliżej mostka mogą być złote-czerwone pióra, jak naszyjnik. W tym przypadku wszystkie pióra są bardzo błyszczące, jakby woskowane.
 • Kolor kurczaków rasy jubileuszowej Kuchinsky jest nieco prostszy - czerwony lub jasnobrązowy, możliwe jest przejście z piaszczystego do brązowawego. Na małym ogonie czarne pióra, jak u kogutów, ale nie błyszczące.
 • Pisklęta można odróżnić według płci w pierwszym dniu koloru. Samce mają jasnopomarańczowy kolor, a samice są ciemniejsze - jasnobrązowe.
 • Ważną cechą jest to, że samice mają dużą ilość puchu, którego samce są praktycznie pozbawione. Dlatego kurczaki rzadko zamarzają w zimie.
 • Koguty mają trójkątny kształt ciała, podczas gdy kury są bardziej trapezowe. Klatka piersiowa i brzuch u obu płci są szerokie i dobrze rozwinięte. Skrzynia dumnie się trzyma.
 • Łapy i uda samców i samic są potężne, dobrze rozwinięte, w razie potrzeby ptak może być bardzo zwinny i szybki.
 • Skrzydła rasy są małe i zawsze mocno przyciśnięte do ciała.
 • Głowa kogutów i kur jest owalna, średniej wielkości. Płatki uszne są jasne. Kolczyki rozwinęły je wyraźnie widoczne.
 • Herb kogutów jest czerwony, duży, z rozwiniętymi zębami. U kobiet jest mały, różowo-czerwony.

Jaka jest natura i wydajność ptaka?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Różnorodność kapusty Blizzard
 • Wybór sadzonek bakłażana
 • Najlepsze odmiany malin naprawczych
 • Wieloletnie astry

Natura rasy odziedziczona po licznych przodkach. Jest ptakiem aktywnym, uwielbia ruch, więc może być bardzo głośny w kurniku lub na spacerze. Kurczaki i koguty są ciekawe, potrzebują ciągłego ruchu, nie tolerują zamkniętych przestrzeni. W tym samym czasie koguty utrzymują porządek w kurniku iw wolierze. Ich oburzenie wyraża się w agresji, więc musisz być z nimi ostrożny.

W sezonie jeden kurczak może wyhodować 2 potomstwo

Kuchinsky rocznica rasy kurczaków ma wysoką wydajność:

 • Waga dorosłego koguta wynosi 3,5-4,4 kg, kurczaka - 3 kg. Pisklęta rosną szybko, do miesiąca mają wagę 600-800 gramów.
 • Młode zaczynają dawać jaja od około 5-5,5 miesiąca. Oczywiście pierwsze jaja ptaka są małe, to normalne dla każdej rasy.
 • W ciągu roku każdy kurczak daje 180-200 jaj o wadze 60-65 gramów. Powłoka jest jasnobrązowa, bardzo gęsta.
 • Instynkt macierzyński u ptaków jest obecny. Wylęgają jaja, a potem troskę o potomstwo. Od hodowcy wymaga się jedynie jedzenia i podstawowej pielęgnacji kurnika, aby pisklęta były wygodne. Ponadto kurczaki mogą podnosić i wychowywać nie tylko własne pisklęta, ale także inne osoby.
 • Ptaki szybko się rozmnażają. W trakcie sezonu jeden kurczak może wyhodować 2 potomstwo, podczas gdy nie wpłynie to na jego zdrowie, siłę lub samopoczucie. Wskaźnik przeżycia młodych osobników wynosi 95%, podobnie jak u dorosłych.

Jak karmić dorosłe kurczaki i kurczaki?

Żywienie Jubileuszowej Rasy Kurinsky'ego

Kurczęta rasy jubileuszowej Kuchinsky powinny być karmione co 2 godziny, z przerwą 6-7 godzin snu, w pierwszym tygodniu, a następnie karmienie zmniejsza się, tak że do miesiąca dzienną stawkę dzieli się tylko przez 4 dawki. Aby ułatwić karmienie, można zainstalować podajnik i po prostu wlać tam kredowane ziarno. Od około 4 miesięcy młodzież przechodzi na normalną dietę. Wcześniej dieta powinna być odżywcza, wzbogacona, o wysokiej zawartości białka: pokruszone ziarno, mieszana pasza typu „Start”, twaróg, gotowane jajko, jogurt, posiekane warzywa. Poidła są instalowane w taki sposób, że nie można ich odwrócić, ponieważ na początku pisklęta absolutnie nie mogą zmoknąć.

Dorosłych należy karmić zimą 3 razy dziennie, a latem, zamiast dziennego karmienia, należy wypasać, aby biegały i schudły. W razie potrzeby na ulicy znajdą coś, na czym można się ucztować. Po zjedzeniu ptaków karmnik musi zostać usunięty i oczyszczony, aby ptaki nie kontynuowały jedzenia - rasa jest podatna na otyłość. Dieta składa się z następujących produktów: warzywa, zioła, ziarna, kreda, muszle, premiks.

Należy zauważyć, że przekarmianie i niezdrowa dieta mogą wpływać na funkcje rozrodcze kurcząt i kogutów rasy jubileuszowej Kuchinsky. Samice mogą zacząć dawać jaja później, a jakość otrzymanego z nich produktu będzie niska, więc należy zachować równowagę diety.

Zasady pielęgnacji rocznicy kurczaków Kuchinsky

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Uprawa zielonej cebuli
 • Różnorodność pomidorów Szlachcic
 • Giant Pink Giant
 • Najlepsze rasy mięsne świń

Coop dla rocznicy kurczaków Kuchinsky

Kurinsky rasa kurcząt nie ma wielkich trudności w opiece, ale są cechy, które trzeba będzie rozważyć.

 • Trzymaj rasę tylko za darmo, w kurniku z wolierą. W klatkach ptak nie przetrwa, a dobro z niego będzie niewiele. Ograniczenie wolności w znacznym stopniu wpływa na wydajność.
 • W zimie temperatura w domu nie powinna spaść poniżej 0 stopni. Oszczędność ciepła pomoże nie tylko ogrzać pokój, ale także pościel. Na początku zimy rozprzestrzenia się w grubej warstwie i nie zmienia się aż do wiosny. Przegrzanie ekskrementów jest dodatkowym źródłem ciepła w pomieszczeniu.
 • Aktywność ptaka powoduje budowę przestronnej obudowy, ale nie jest wymagane wysokie ogrodzenie, ponieważ ptak leci bardzo słabo.
 • Czyszczenie odbywa się regularnie, szczególnie u piskląt. Natychmiast po karmieniu należy oczyścić karmniki, umyć je dokładnie i wysuszyć. Śmieci zmieniają się w miarę zanieczyszczenia, ważne jest, aby monitorować stan innych obiektów: grzędy, okna, gniazda i tym podobne - wszystko powinno być czyste.

Pin
Send
Share
Send
Send