Warzywo

Odmiany ogórków do szklarni

Pin
Send
Share
Send
Send


Odmiany ogórków dla szklarni klasyfikuje się według różnych kryteriów: zapylanie, okres dojrzewania, wydajność, przeznaczenie, rodzaj opieki i tym podobne. W artykule znajdziesz najlepsze odmiany ogórków do szklarni z opisem i charakterystyką. Pojawią się również wskazówki dotyczące wyboru odmian w zależności od rodzaju zapylania rośliny.

Jakie są najbardziej owocne odmiany?

Odmiany ogórków przeznaczone do szklarni nie są najlepsze, ale najczęściej. To warzywo jest często używane do gotowania różnych potraw, jest przydatne, może być przetwarzane na zimę, więc słaby plon po uprawie nie zostanie doceniony przez ogrodnika. Więc ogrodnicy starają się wybrać najbardziej produktywne ogórki.

Najbardziej produktywne odmiany ogórków

 • „Piwnica” - hybryda wysokowydajna, na sezon zbiera się około 17 kg świeżych owoców z metra kwadratowego! Ogórki mają jasny, zielony kolor z białymi paskami. Waga jednego warzywa waha się od 90 do 100 gramów.
 • „Claudia” - odmiana o wysokiej wydajności (15 kg / m2). Owoce są grudkowate, mają białe ciernie, zielony kolor samego ogórka. Warzywo do 12 cm długości i ważący do 70 g. Odporny na niektóre choroby.
 • „Zozulya” - wszechstronna odmiana do przetwórstwa i sałatek. Wydajność - 14 kg z metra kwadratowego. Odporny na różne choroby. Owoce są nasycone, zielone z jasnymi paskami.
 • „Szlachetny” odmiana pozwala na zbieranie z metra kwadratowego 14 kg owoców. Odporny na bakteriozę, antraknozę, cladosporia, askohitoza. Waga owoców - 100-130 g, długość - 10-13 cm.
 • „Letni mieszkaniec” - odmiana hybrydowa. Zalecany do szklarni foliowych. Wydajność wynosi 13-14 kg / m. kw. Masa owoców - 40-90 g. Wyróżniają się pięknym zielonym kolorem i regularnym cylindrycznym kształtem.

Do odmian roślin należy również: „Odwaga”, „Gunnar”, „Buratino”, „Evita”, „Prestiż”, „Murashka”, „Wiosna”, „Krak”, „Blik”, „Aramis” i inne.

Jak wybrać odmianę dojrzewania?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiany jabłek na Uralu
 • Cherry Chocolate
 • Bentham Breed
 • Najlepsze odmiany czosnku

W przypadku szklarni najczęściej wybierane są wczesne i wczesne odmiany ogórków. Dają dobre, obfite zbiory w najkrótszym możliwym czasie. Przy uprawie kilku gatunków można wziąć nasiona i połowę sezonu, a także późne odmiany, ponieważ te ostatnie mają czasami wyższy smak.

Odmiany ogórków do dojrzewania

 • Wczesne odmiany ogórków dla szklarni dojrzewają w 39-42 dni, są popularne ze względu na krótki sezon wegetacyjny, możliwość uzyskania plonów w możliwie najkrótszym czasie. Należą do nich: „Letni mieszkaniec”, „Gosh”, „Buratino”, „Zozulya”, „Wiosna”, „Christina”, „Chińskie węże”, „Angelina”.
 • Wczesne odmiany dojrzewające dają plony w 43-45 dni. Wśród wspólnych kultur: „Piwnica”, „Claudia”, „Przyjazna rodzina”, „Zamieć”, „Ecole”.
 • Odmiany sezonowe można zbierać w ciągu 45-50 dni po posadzeniu sadzonek. Należą do nich: „Noble”, „Gerda”.
 • Późne odmiany ogórków rzadko rosną w szklarniach, dojrzewają w 51 lub więcej dni. I chociaż są rzadko uprawiane, istnieją gatunki, które z powodzeniem mogą rosnąć w zamkniętej przestrzeni przy wysokiej wilgotności i temperaturze: „Nezhensky”, „Chinese Miracle”, „Phoenix 640”.

Nasi czytelnicy zalecają czytanie: najlepsze odmiany ogórków na otwartym terenie, jak podlewać ogórki, jak radzić sobie z mszycami na ogórkach.

Jakie odmiany posadzić do sałatek i przetwórstwa?

Odmiany sałatkowe dla szklarni są częściej spożywane na świeżo. Mają piękny kształt, reprezentacyjny, ale przede wszystkim ich jakość - smak i aromat. Obróbka cieplna może stać się bez smaku. Według opinii ogrodników, wybraliśmy najlepsze odmiany ogórków do szklarni:

Odmiany ogórków do sałatek i przetwórstwa

 • „Angelina” inny kobiecy rodzaj kwitnienia. Smak jest doskonały, warzywa są soczyste, rześkie, bardzo zdrowe. Zielone liście są cylindryczne, mają słabą grudkowatość, ważą do 90 g. Roślina jest odporna na mączniaka prawdziwego, mozaikę ogórka i inne choroby i szkodniki.
 • „Chińskie węże” - Pyszny rodzaj sałatki z ogórka. Odporny na większość chorób. Długie warzywa (50-60 cm), lekko zakrzywione, ciemnozielone. Nasiona są bardzo małe, guzki skóry mogą być duże lub małe.
 • „Wiosna” częściej jest używany świeży. Ogórki małe - 80 gramów nie więcej. Z jednej strony bogate zielone ogórki, z drugiej - jasnozielone. Bardzo smaczne, z dużą ilością składników odżywczych.

Uniwersalne odmiany ogórka mają dobry smak i są spożywane świeże lub przetworzone. Takie gatunki są bardzo popularne. Wśród liderów sprzedaży: „Adam”, „Przyjazna rodzina”, „Gerda”, „Christina”, „Paramonte”, „Blizzard”, „Chiński cud”.

Istnieją odmiany przeznaczone wyłącznie do solenia i konserwowania. Powinno to obejmować: „niemiecki”, „dolomit”, „Nezhinsky”, „słoneczny”, „Brownie”, „karta atutowa”, „wiosna”.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klasy?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana winogronowa Kardynał
 • Gruszka w kształcie gruszki Saphira
 • Najlepsze odmiany malin dla centralnej Rosji
 • Najlepsze odmiany niebieskich śliwek

Wybierając najlepsze odmiany ogórków do szklarni, należy najpierw zwrócić uwagę na rodzaj zapylania. W zamkniętych szklarniach rośliny, które wymagają zapylania, albo nie będą dawać, albo ogrodnik będzie musiał je zapylać niezależnie. Istnieją skuteczne metody, ale celowość dodatkowej pracy jest wątpliwa. Znacznie łatwiej jest początkowo kupić partenokarpiczne lub samozapylone odmiany kultury.

Charakterystyka odmian szklarniowych

W zależności od rodzaju zapylania wszystkie odmiany dzieli się na trzy typy.

 • Partenokarpiczne rośliny nie potrzebują zapylania, aby utworzyć jajniki. Należą do nich: „Pinokio”, „Gosh”, „Zozulya”, „Christina”, „Blanca”, „Paramonte”, „Blizzard”, „Angelina”.
 • Samozapylane ogórki są zdolne do zapylania się, co ułatwia uprawę roślin w szklarni lub szklarni, gdzie praktycznie nie ma owadów. Należą do nich: „Claudia”, „Przyjazna rodzina”, „Wiosna”, „Gerda”, „Ecole”.
 • Zapylane gatunki muszą być zapylane przez pszczoły lub inne owady. W razie potrzeby ogrodnik może również zapylać roślinę przy użyciu nowoczesnej technologii. Wśród wyżej wymienionych gatunków znajdują się: „Piwnica”, „Nezhinsky”, „Dvoryansky”, „Phoenix 640”.

Wybierając odmianę, należy również zwrócić uwagę na rodzaj uprawy, złożoność opieki. W szklarniach trudno jest pracować, młody ogrodnik, bez takiego doświadczenia, warto wybrać bezpretensjonalną kulturę.

Pin
Send
Share
Send
Send