Pszczelarstwo

Białe indyki o szerokich piersiach

Białe indyki o szerokich piersiach zajmują zaszczytne miejsce wśród innych znanych ras. Mają doskonałe mięso, dają dużo jaj i są stosunkowo bezpretensjonalne. Mięso z indyka jest dietetyczne. Ma przyjemny smak, delikatny, soczysty. Szczegóły dotyczące jakości i braków gatunku można znaleźć poniżej w artykule.

Jak wyglądają indyki z białymi piersiami?

Pojawienie się indyków z białymi piersiami jest godne uwagi. Osoby mają owalne ciało, pokryte grubym upierzeniem. Szeroka klatka piersiowa, nie wybrzuszona. Nogi są szeroko rozstawione, średniej wielkości i długości, mocne, ciemnoróżowe. Głowa jest mała, szyja średniej długości, biała lub czerwona. Oczy są małe, często ciemne. Skrzydła są dobrze rozwinięte, przyciśnięte do ciała.

Zewnętrzna część rasy Biała szeroka

Upierzenie, jak wynika z nazwy gatunku - białe. Niektóre osoby mają czarne miejsce na piersi na piersi.

Rasa indyków Biała szeroka piersią podzielona na trzy podgatunki.

 • Lekkie podgatunki mogą przybrać na wadze do 10 kg. U kobiet wskaźnik jest niższy - 6 kg.
 • Średnie indyki zyskują 13-18 kg wagi, kobiety - 8 kg.
 • Typ ciężki - masywne indyki. Masa samców osiąga 24 kg, kobiety - 10 kg.

Charakterystyka indyka o szerokich piersiach

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kwiat gloksynii
 • Zielone winogrona
 • Odmiana odmiany Rodnichok F1
 • Jakie są witaminy w kapuście

Białe indyki o szerokich piersiach mają szereg charakterystycznych cech.

Tusza dorosłego mężczyzny Biały indyk o szerokich piersiach

 • Główną cechą jest szybki przyrost masy ciała, są one uważane za dorosłych i ostatecznie rozwinęły się od 100 dnia życia. Szybki rozwój pozwala na dobre sprzedawanie mięsa indyczego. Po 2,5 miesiącu osobniki ważą do 5 kg. I za 6 miesięcy są dopuszczone do uboju.
 • Jajka zaczynają układać się przez 9 miesięcy życia. Poszczególne jaja są noszone przez około 6 miesięcy, po czym następuje przerwa. Przez 6 miesięcy, kiedy indyk spieszy, możesz otrzymać do 120 jaj, po 80 g od jednej osoby. Powłoka ma brązowy kolor na małej plamce.
 • Nawożenie jaj występuje w 90% przypadków, więc wszystkie jaja otrzymane z indyka mogą być dopuszczone do hodowli. Są one umieszczane pod indykiem lub hodowane w inkubatorze.
 • Dzięki wysokiej jakości treści można uzyskać, a następnie sprzedawać indyki, nie tylko mięso i jaja, ale także puch, pierze do wypychania poduszek i koców. Ale jeśli zawartość jest zła, wtedy pióra będą w złym stanie. Nie można ich sprzedać.

Wśród niedociągnięć warto wspomnieć tylko, że gatunek ten ma charakter krnąbrny. Są spokojni, dopóki nie zostaną dotknięci, ale ptaki tego gatunku nie będą w stanie dogadać się z ptakami innych gatunków lub ras.

Jak dbać o rasę?

Po zakupie białych indyków o szerokich klatkach pojawia się wiele pytań dotyczących ich zawartości. W rzeczywistości trzeba wcześniej przygotować miejsce na treść.

Sprzęt dla Turcji

 • Do zawartości możesz zbudować kura indycza lub użyć stodoły. Pomieszczenie powinno być czyste, przestronne (a ptaki nie są małe) - dla 2 osób z reguły jest to 3 metry kwadratowe. Idealnie, pomieszczenie jest ogrzewane, ale jeśli nie ma pieniędzy, można po prostu dobrze ogrzać budynek. Latem dom powinien mieć około +22, a zimą +5 stopni lub więcej!
 • W szopie powinno być dużo okien, bardzo ważne jest zainstalowanie sztucznego oświetlenia. Jest to konieczne zarówno dla wygody, jak i sztucznego przedłużania dnia zimą. Jeśli światło dzienne ptaka w zimie wynosi 14 godzin, biała rasa indyka o szerokich piersiach zaczyna składać jaja.
 • Gniazda wykonywane są w najciemniejszym kącie pokoju. Samice nie lubią składać jaj ani wykluwać się pod czujnym okiem innych ptaków. Możesz umieścić je dowolną metodą, ale często używana jest zasada baterii.
 • Na wysokości 0,5-0,8 m od podłogi konieczne jest wyposażenie pierzastych okoni w półki lub słupy z trwałego, niezawodnego materiału.
 • Podłoga wykonana jest z drewna i podnosi się z ziemi o 25 cm, a zimą i latem również musi być pokryta ściółką (słoma, trociny). Dopiero zimą ściółka będzie grubsza niż latem, aby ptaki nie zamroziły łap.
 • Czyszczenie otworu indyka odbywa się w procesie zanieczyszczenia. Oczywiście, im częściej, tym lepiej, ale wystarczy raz w miesiącu. Podczas czyszczenia zmieniana jest ściółka, wszystkie akcesoria, które ptak może rozmazać, są myte. Możesz zastąpić gniazdo. Poidła i karmniki są codziennie czyszczone, aby zmniejszyć ryzyko infekcji ptaków bakteriami, wirusami i pasożytami.
 • Białe indyki o szerokich piersiach wymagają częstego chodzenia. Klatka pod gołym niebem będzie albo chodzeniem po polu na wolnym wybiegu - to nie ma znaczenia, główna obfitość przestrzeni i trawy. Szczególnie dla indyka warto siać koniczynę i lucernę na obszarze, gdzie się pasą.

Jak karmić białego indyka o szerokich klatkach?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana ziemniaka Zekura
 • Gloriosa Plant
 • Odmiana kapusty Sugar Loaf
 • Różnorodność ogórków Phoenix

Przydatne rośliny w diecie indyków

Karmniki dla Turcji muszą być umieszczone w określony sposób. Deski nie mogą być niższe niż pierś z indyka, w przeciwnym razie całe jedzenie będzie na podłodze - ptaki będą go rozpraszać. Ta sama pojemność może być dowolna. Wielu hodowców używa wszelkich dostępnych pojemników domowych, w tym umywalek, metalowych i plastikowych pudełek i drewnianych koryt. Ale jeśli pozwalają na to fundusze, możesz kupić specjalne podajniki dla indyków.

Wysokie boki powinny również znajdować się w zbiorniku wody. Ponieważ indyki często rozlewają zawartość i przez długi czas, aż hodowca zobaczy, cierpią z powodu pragnienia.

Rośliny zabronione do karmienia indyków

Dorośli są karmieni chlebem z trawy i otrębów, a także zbożem. Możesz kupić specjalny pokarm dla indyków, aby nie robić owsianki na własną rękę. Karmią ptaki 2 razy dziennie, rano (ziarno) i wieczorem (zacier). W ciągu dnia sami kończą jedzenie.

Jaka jest specyfika hodowli?

Białe indyki o szerokich piersiach mają niemal doskonały instynkt macierzyński. Bardzo zależy im na przyszłości i rodzącym się już potomstwie. Dlatego uwaga hodowcy w okresie inkubacji jaj i rozwoju młodych powinna skupiać się na młodej mamie.

Hodowla biała z szerokimi piersiami

 • Podczas inkubacji jaj ważne jest, aby od czasu do czasu nosić samicę do podajnika i miski do picia, ponieważ sama nie wstanie na jedzenie z cennych jaj.
 • Turcja podczas inkubacji, a po niej potrzebujesz obfitości witamin. Dlatego żywność jest wzmocniona. Aby to zrobić, możesz kupić wszelkie dostępne suplementy witaminowe i mineralne.
 • Ważny jest także indyk w spoczynku. Konieczne jest monitorowanie jej zdrowia, dobrego samopoczucia. W rzadkich przypadkach młoda matka ze swoim potomstwem jest deponowana w oddzielnym pomieszczeniu, aby zapewnić ptakom i pisklętom najbardziej komfortowe warunki do rozwoju.

Na początku pisklęta karmione są żółtkiem, twarogiem, śpiewają z ciepłą wodą lub jogurtem. Od 5 dnia możesz podawać starte ziarno, posiekaną trawę. Od siódmego tygodnia życia ziarno przestaje być mielone, a od 9 tygodnia można przeszczepić indyka do mieszanki paszowej ze sklepu i zacząć wypuszczać na spacer.

Obejrzyj film: Praktyka u Praktyka - Kiełbasa Drobiowa. (Grudzień 2019).