Warzywo

Najlepsze odmiany arbuzów

Arbuz jest nie tylko korzystny dla ludzkiego ciała, ale także gasi pragnienie w letnim upale, wytwarza różne potrawy, napoje. Istnieje niesamowita różnorodność odmian tej jagody, a kiedy wybierzesz, czasami twoje oczy po prostu uciekają. Najlepsze odmiany arbuzów, ich cechy i zalety zostaną opisane w artykule.

Najlepsze odmiany owocowe arbuzów

Pierwszą rzeczą, na którą ogrodnik liczy przy sadzeniu roślin, są duże, wysokiej jakości zbiory. Poniżej znajdują się najbardziej produktywne odmiany arbuzów.

 • „Sugar Kid” - wydajność - 100 t / ha przy odpowiedniej pielęgnacji. Masa jednej okrągłej jagody - 3-5 kg. Skórka jest zielona, ​​z słabo widocznymi ciemnymi, cienkimi paskami. Ciało jest słodkie, czerwone. Odporny na antracozę, mączniak prawdziwy.
 • „Charleston Grey” daje do 100 t / ha. Odmiana ma jasny różowy kolor miąższu, skórka jest jasnozielona, ​​bez pasków. Kształt owocu podłużny, owalny. Jagody do 14 kg, słodkie, soczyste, można przechowywać przez długi czas.
 • Crimson Sweet - 60-70 ton / ha. Waga owoców - 8-12 kg. Kolor skórki jest ciemnozielony, paski są jasne. Miąższ arbuza jest bogaty w czerwień, chrupiący i słodki. Jest odporny na długi transport, suszę, mróz, ale zaleca się rozpylanie przeciwko chorobom.

  Najlepsze odmiany owocowe arbuzów

 • „F1 Delicacy” plony na hektar do 40 ton gotowego produktu. Skórka jest gęsta, zielona z ciemnymi paskami. Kolor miazgi jest karmazynowy. Waga owoców 5-10 kg. Kształt jest okrągły, odporny na choroby. Używany do solenia i świeżej konsumpcji.
 • „Iskra” - jedna z najpopularniejszych odmian arbuza. Traktuje owocne rodzaje - 35 t / ha. Średnia waga owoców wynosi 2,5-3 kg. Ciało jest czerwone, soczyste. Skórka jest czarna i zielona. Odporny na mróz, antraknoza, Fusarium.
 • „Chill” ma wysoką wydajność - 30-35 ton / ha. Przechowywany do 5 miesięcy po zbiorze, przenośny. Odporny na fusarium. Kolor skórki jest ciemnozielony z jasnozielonymi, jednolitymi plamami. Ciało jest nasycone czerwonym, słodkim. Owoc waży w zakresie 5-7 kg.

Jak wybrać gatunek do dojrzewania?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Klasa Bakłażan Vera
 • Truskawkowa Królowa Elżbieta
 • Jak dbać o konia
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem

W zależności od okresu dojrzewania arbuzów mogą być uprawiane w różnych obszarach. Wszelkie odmiany są odpowiednie dla południowych i tylko najwcześniejsze uprawy są produkowane w północnych.

Odmiany arbuza do dojrzewania

 • Arbuzy wczesnych odmian dojrzewają bardzo szybko w ciągu 60-80 dni: „Sugar Kid”, „Lunar”, „Spark”, „Zenith”, „Prince Hamlet F1”, „Regus F1”, „Saga F1”, „Sanday Special”, „Zwycięzca 395”, „Ellou Buttercap F1”, „Charleston Grey”.
 • Odmiany średnio sezonowe dojrzewają średnio w 80-90 dni. Powinny one obejmować: „Czarnego księcia”, „Astrachań”, „Wołżanin”, „Bykowskiego - 22”, „Imbar F1”, „Delicacy F1”, „Crimson Sweet”.
 • Późne odmiany arbuzów dojrzewają przez 90 lub więcej dni. Należą do nich: „Ikar”, „Chill”, „Chervonny King”, „Lyubimets Farm of Pyatigorsk 286”, „Melitopol 60”.

Nasi czytelnicy polubili artykuły:

Jak uprawiać arbuzy w szklarni - //www.fermerok.info/vyrashhivanie-arbuzov-v-teplitse

Jak uprawiać arbuzy na otwartym polu

Jak posadzić nasiona arbuza

Jakie są najsłodsze odmiany arbuzów?

Słodycz arbuza jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze jagody. Niesłodzone owoce są zazwyczaj kupowane na puszki, ale dla świeżej konsumpcji ważne jest, aby arbuz był smaczny i słodki. Które odmiany arbuzów są najsłodsze?

 • „Melitopol 60” - 12% cukru w ​​owocach. Odmiana może być przechowywana przez długi czas - do 3,5 miesiąca, w odpowiednich warunkach - przenośna. Owoce do 10 kg, bardzo smaczne z różowym miąższem.
 • „Zwycięzca 395” ma skład 9-11% cukru. Odmiana jest bardzo słodka, polecana do świeżego użytku. Owoce lekko wydłużone, ale nie owalne. Ciało jest czerwone. Waga jagód - średnio 4-6 kg.
 • „Bykovsky - 22” - zawartość cukru 8,3–9,5%. Jagoda jest kulista, gładka, ważąca 10-14 kg. Skórka jest gęsta (1-1,5 cm) jasnozielona z ciemnozielonymi wąskimi, prawie płaskimi paskami. Miąższ jest jasny różowy, soczysty, ziarnisty. Wydajność - 25-35 t / ha. Odporny na suszę, mączniaka prawdziwego i fusarium.

  Najsłodsze odmiany arbuzów

 • „Astrachań” zawiera cukier - 7-9%. Owoce z reguły są owalne, ze słabą segmentacją ważącą 3-6 kg. Duże owoce często mają pustkę w środku. Kora o grubości do 2 cm - wysoka przenośność. Miąższ jest jasnoróżowy, ziarnisty, bardzo soczysty (sucha masa 8-11%). Przy odpowiedniej pielęgnacji wydajność może osiągnąć 120 t / ha. Ważne jest, aby spryskać roślinę przed szkodnikami i chorobami!
 • „Ulubiony z gospodarstwa Pyatigorsk 286” zawiera 7,9-8,8% cukru. Nie nadaje się do transportu, ponieważ psuje się szybko - konsumuje świeże. Skórka nie jest gruba, jasnozielona z wąskimi, ciemnozielonymi paskami o wadze 3-9 kg. Ciało jest różowe.
 • Zenit ma skład 8,2% cukru. Owoce są zaokrąglone o wadze 2,5-6,8 kg. Obierz do 1,2 cm grubości. Ciało jest purpurowe, soczyste, ziarniste. Sucha masa to tylko 9,5%. Produktywność jest bardzo różna w różnych regionach. Przy zwykłej uprawie w średnich szerokościach geograficznych, możliwe jest zebranie 1,5-10 ton / ha, w regionie Kaukazu Północnego, do 35 ton na hektar jest zbieranych w bogar. Owoce są przechowywane krócej niż miesiąc, więc nie zaleca się ich transportu na duże odległości Odporny na suszę.
 • „Volzhanin” Jest uważany za jedną z najsłodszych odmian arbuzów, które są sprzedawane wszędzie. Zawartość cukru wynosi 7,2%. Owoce są jasnozielone z ciemnymi paskami, miąższ jest czerwony, ziarnisty, z kamieniami. Waga owoców do 16 kg. Okres wegetacji - 80-85 dni. W północnych regionach może osiągnąć nawet 100 dni. Można zebrać do 30 ton arbuzów na hektar z dobrą starannością. Odporny na suszę. Używany do świeżej konsumpcji.

Niezwykłe odmiany arbuzów

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Lepiej karmić pisklęta gęsie od urodzenia
 • Ogórki Syberyjska girlanda F1
 • Ogórki konserwowe
 • Kapusta Różnorodność Prezent

Niezwykłe odmiany arbuzów

Na całym świecie uprawia się duże i miniaturowe arbuzy, takie jak „Carolina Cross” i „Pepquinos”, są też posiadacze rekordów dojrzewania i słodyczy. Ale jakie inne niezwykłe odmiany arbuzów zostały stworzone przez naturę, hodowców iz powodzeniem uprawiane w różnych krajach?

 • Bezpestkowe arbuzy są popularne na całym świecie. Dla niektórych konsumentów wybór dołów jest bardzo kłopotliwy, a arbuzy bez pestek pozwalają nie tracić czasu i cieszyć się dużą ilością słodkich jagód. Istnieje wiele podobnych odmian. Żółte odmiany arbuzów: „Lunar”, „Elow Buttercap F1”, „Imbar F1” lub czerwony: „Red king”, „Saga F1”, „Sanday Special”, „Regus F1”. „Książę Hamlet F1” to nisko nasienne nasiona, często też zawierają beznasienne odmiany.
 • „Densuke” rośnie na wyspie Heikido (Japonia). Arbuz ma czarną skórkę i jasny, czerwony miąższ. Bardzo smaczne, ale jego osobliwością jest rzadkość i ogromna cena (do 60 000 USD), którą smakosze są gotowi zapłacić za niezwykłą jagodę.
 • Ostatnio wzrosła popularność arbuzów o nietypowym kształcie. W Japonii ustalono produkcję rosnących arbuzów kwadratowych. W typowych gospodarstwach domowych ogrodnicy próbują stworzyć interesujące arbuzy o nietypowym kształcie: serce, stożek, piramida, gruszka, kwadrat, prostokąt i tym podobne. Oczywiście cena takich owoców jest znacznie wyższa niż zwykłych okrągłych lub owalnych jagód.