Ogrodnictwo

Szkodniki porzeczkowe

Pin
Send
Share
Send
Send


Podczas uprawy dowolnego rodzaju porzeczki prędzej czy później występują trudności ze szkodnikami. Z reguły szkodniki porzeczek pojawiają się z powodu złej jakości opieki, ale problem może się rozwinąć sam, na przykład w części krzewu w kontakcie z gałęziami z sąsiednią zainfekowaną rośliną. Jakie owady zakażają porzeczki i jak z nimi walczyć zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Jakie szkodniki są najczęściej zagrożone przez porzeczki?

Ta kultura może wpływać na ponad 70 gatunków szkodników. Co więcej, każdy z nich ponosi wielką szkodę. Poniżej wymieniono najczęściej spotykane pasożyty występujące w różnych krajach. Porzeczkowe szkodniki nie tylko psują wygląd buszu, ale także niszczą plony i powoli zabijają samą roślinę.

Mszyca z czerwonej porzeczki

 • Mszyca z czerwonej porzeczki dotyczy głównie liści czerwonej porzeczki. Wygląda jak czerwone narośle na zielonej części liścia z zewnątrz lub od wewnątrz. Można go znaleźć na długo przed pojawieniem się liści, zawsze obok owada jest dużo mrówek.
 • Makówka porzeczka zwykle występuje na czarnej porzeczce. Początkowo mieszka w nerkach, a następnie przesuwa się na gałązki i liście rośliny. Liście stają się jednocześnie czerwonym lub ciemnym punktem, mogą puchnąć, jak gałązki.
 • Pająk może zagrozić nie tylko ogórkom i pomidorom, ale także porzeczkom. Pojawia się w suchym lecie. Można to dobrze zobaczyć. Owady, choć małe, ale liście pokryte są białą kropką, a następnie zielona część liścia, jakby zniknęła, pozostaje tylko mała, jasna siatka. Jeśli problem się powtarza, roślina jest pokryta cienką siatką. Aby zapobiec, czosnek i cebula są sadzone obok krzaka, roślina jest często rozluźniona, ziemia jest podlewana.
 • Kret nerki mnoży się bardzo szybko. Składa co najmniej 60 jajek na raz. Zjada pasożyta nerki porzeczki czerwonej i białej. Czarny cierpi ostatni. Rozpoznanie kreta nie jest trudne. Jest biały, z brązowymi plamami na skrzydłach i frędzlami na krawędziach.

  Makówka

 • Porzeczki Galliches najczęściej atakują czarną porzeczkę. Istnieją trzy rodzaje porzeczek: kolor, łodyga i liść. Wpływają na roślinę, która wyraża się w skręcaniu liści, pęcznieniu gałęzi, upadku kwiatów. Niektóre gatunki są trochę jak komary.
 • Szklany garnek niebezpieczny, ponieważ można go wykryć dopiero w drugim roku życia gąsienicy. Nie dotyczy liści i jagód, ale samych gałęzi rośliny. Podczas cięcia widoczna jest czarna kropka pośrodku gałęzi - jest to obszar dotknięty. Szkodnik dosłownie zjada gałęzie od wewnątrz, więc tylko przycinanie na czas może ujawnić problem na czas.
 • Szczytowka pokryte gęstą tarczą, dzięki której walka z nimi staje się agonią dla wszystkich ogrodników. Nie ma sensu spryskiwać dorosłych, tylko palenie dotkniętych obszarów pomoże, a młode szkodniki mogą zostać zniszczone przez chemikalia wczesną wiosną, tylko mogą wpływać na owady.
 • Porzeczka Zlatka - Mały brązowy-zielony bug, który początkowo rozwija się w ucieczce z buszu. Po dorastaniu owad opuszcza schron i zaczyna jeść gałęzie i liście. Jest po prostu zniszczona - dotknięte gałęzie muszą zostać spalone, a wszystkie duże owady muszą zostać zebrane i zniszczone.

  Miska ze szkła porzeczkowego

 • Sawflies połóż jaja z tyłu liścia. Dzięki dużej porażce owady mogą zjadać wszystkie liście z buszu, więc musisz sobie z nimi szybko poradzić.
 • Ćma agrestowa jest żarłoczną gąsienicą, która zjada liście krzewu, ale prowadzi to do spadku plonu. Z tego powodu najczęściej cierpią czerwone i białe porzeczki, ale czerń nie jest bezpieczna.
 • Agrest Shoot mszyca - światło, co do zasady, zielone owady wysysają liście roślin wszystkie soki i użyteczne mikroelementy, w wyniku czego liście skręcają się, kurczą i ostatecznie umierają.
 • Agrest Ogień pierwsza rzecz szkodzi zbiorom. Największa trudność w tym przypadku polega na tym, że owad składa jaja w kwiatach porzeczek. A kiedy się wyklują, ledwo jedzą jagody porzeczki, które właśnie się pojawiły. Liście mogą na nich cierpieć.

Każdy z opisanych szkodników może zniszczyć krzew lub całą uprawę w ciągu kilku miesięcy, a czasem nawet dni (jeśli istnieje wiele szkodników), więc problem musi zostać rozwiązany natychmiast po jego wykryciu!

Jakie są popularne metody zwalczania szkodników?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kapusta odmiana Nadezhda
 • Pszenica Durum
 • Tłusty ogon
 • Zastąp substytut mleka pełnego mleka

Przed rozpoczęciem radykalnych środków chemicznych należy stosować bardziej naturalne środki przeciwko szkodnikom, które były stosowane w różnych krajach od stuleci do wieku. Z reguły są to roztwory i nalewki, którymi opryskuje się rośliny.

 • Od kleszczy pomagają roztwory i nalewki na mlecze, czosnek i cebulę.
 • Łopian pomoże z ćmami.
 • Mszyce boją się tytoniu, musztardy, igieł sosnowych, mydła, popiołu drzewnego.
 • Gąsienice i larwy pasożytów znikną, jeśli roślina zostanie spryskana roztworem gorzkiego pieprzu, piołunu lub pomidorów.

Ale przed przetworzeniem krzew jest przygotowany. Wszystkie dotknięte, widoczne obszary są odcięte i spalone na osobnej stercie, z dala od miejsca. A pozostałe gałęzie i liście rozpylają się wcześnie rano lub późnym wieczorem.

Jako środek zapobiegawczy przeciwko szkodnikom często stosuje się przegotowaną wodę. Wykonaj zabieg, gdy roślina jest jeszcze w stanie uśpienia, a także porzeczki - wczesną wiosną. Krzew jest połączony tak, że wszystkie gałęzie są obok siebie. Następnie gotuje się zwykłą wodę, po dość ostygnięciu (woda wciąż musi być gorąca), krzew jest obficie podlewany wrzącą wodą. Ta prosta metoda nie tylko pozbędzie się szkodników, ale także utwardzi porzeczki.

Jak wybrać specjalistyczne narzędzie?

Zwalczanie szkodników

Specjalistyczne substancje chemiczne mogą szkodzić plonom, a nie tylko owadom. W związku z tym konieczne jest traktowanie rośliny razem z nią na początku wiosny, aż liście przestaną obowiązywać, a przynajmniej jeśli problem szkodników wzrośnie do niebezpiecznego rozmiaru.

Są doskonałe substancje, ale drogie, inne radzą sobie z zadaniem, są znacznie bardziej szkodliwe, chociaż są tańsze. W każdym razie wybór funduszy zależy wyłącznie od osobistych preferencji i budżetu.

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Opis kóz Zaanensky
 • Opis klasy jabłoni Medunits
 • Mączna rosa na agrestu
 • Porzeczka odmiany Selechenskaya

Pin
Send
Share
Send
Send