Warzywo

Giant Pink Giant

Pomidor Pink Giant jest bardzo popularnym gatunkiem. Uprawa nie jest trudna, rośnie i rozwija się dość szybko, ale trzeba znać pewne niuanse konserwacji i sadzenia. Uprawia się ją w szklarni lub na otwartym polu, można ją wysiewać, ale zaleca się sadzenie w celu zbliżenia terminu zbioru.

Opis i właściwości odmiany pomidora Pink Giant

Roślina dorasta do 250 cm w otwartym polu, aw szklarni do 180 cm, odmiana jest średnio dojrzałym różowym olbrzymem, aby pierwsze owoce minęły około 110 dni od dnia sadzenia sadzonek. Odporny na wiele chorób i szkodników.

Tomato Photo Pink Giant

Przy dobrej pielęgnacji z buszu można zbierać do 3-4 kg dużych, różowych, słodkawych, soczystych owoców. Sucha masa w nich tylko 5%! Rekordowe zbiory osiągnęły poziom 12 kg, ale jest to możliwe tylko przy drżącym zabiegu z każdym buszem! Pomidory „Pink Giant” są duże - 200-400 gramów, kształt jest zaokrąglony, chociaż jest mniej schludnych owoców w kolorze karmazynowym lub jasnoróżowym, w warzywach jest zwykle 6 kamer.

Pomidory Pink Giant tolerują transport. Jest spożywany świeży, przetwarzany do wytrawiania w beczkach lub wykorzystywany do produkcji soku pomidorowego. Zamknięcie ich całkowicie w banku nie zadziała - są na to za duże.

Jak sadzić sadzonki?

Przeczytaj także te artykuły.
  • Rosnąca pietruszka z nasion
  • Fortune Potatoes
  • Ile mleka daje koza dziennie
  • Choroby cielęce i leczenie

Z reguły sadzonki są używane do uprawy pomidorów. Posiewy nasienne z wyjątkiem południowego, gorącego klimatu. Przed sadzeniem nasion różowego olbrzyma na sadzonki są one dezynfekowane, kiełkowane, a następnie wysiewane w kubkach torfowych lub innych pojemnikach na początku marca. Zbiorniki są umieszczane w ciemnym miejscu i po 5 dniach widać pierwsze pędy. Po pojawieniu się pędów kubki są przestawiane na światło i hodowane w temperaturze 16-22 stopni powyżej zera.

Sadzenie sadzonek pomidorów na otwartym terenie

Tydzień lub dwa przed sadzeniem w otwartym terenie lub szklarni, sadzonki pomidorów Pink Giant muszą być hartowane. Aby to zrobić, jest on od czasu do czasu wystawiany na ulicy lub po prostu umieszczany przed otwartym oknem, aby rośliny stopniowo przyzwyczaiły się do naturalnych warunków temperatury ulicy. Jak uprawiać sadzonki pomidorów w domu, czytaj - tutaj.

Przed sadzeniem ziemia jest dobrze nawożona, wykonuje się małe studnie (nie więcej niż 3 otwory na metr kwadratowy). Następnie studnie należy podlewać wodą i prikopatować każdy kiełek. Najlepiej jest uformować krzew o dwóch pędach, aby roślina była bardziej odporna i zginała się mniej pod ciężarem pomidorów.

Jak dbać o pomidory Pink Giant?

Najważniejszy punkt w pielęgnacji - pomidor do pończoch. Ze względu na to, że owoce Różowego Olbrzyma są bardzo duże, krzewy pod ich ciężarem mogą się złamać, nawet jeśli są związane. Dlatego zakład musi być bardzo starannie związany, zgodnie ze wszystkimi zasadami, a podpora musi być niezawodna, aby się nie złamała. Wiązanie pomidorów można zrobić, gdy tylko trochę się rozciągną, zakorzenią w otwartej glebie lub w szklarni. Jeśli jest dużo owoców, zaleca się wykonywanie podpór z rozgałęzionych grubych pałeczek pod gałęziami.

Tomato Care Pink Giant

Tiant Pink Giant jest podlewany, gdy ziemia wysycha, a nawadnianie przeprowadza się tylko wcześnie rano lub późnym wieczorem, kiedy nie jest gorąco i nie ma palącego słońca. Dzień podlewany wyłącznie u nasady. Aby zwiększyć wzrost i poprawić wydajność, należy stosować złożone nawozy. Można je kupić w każdym sklepie ogrodniczym i używać zgodnie z instrukcjami.

Po pojawieniu się owoców na roślinach zaleca się pozostawienie 4-5 pomidorów na każdym z krzewów i odcięcie reszty. Jeśli nie zostanie to zrobione, nie będą w stanie osiągnąć maksymalnych rozmiarów i będą średnie, chociaż nie wpłynie to na smak.

Stare, suszone liście są zawsze czyszczone. Wszystkie chwasty są również usuwane, a krzewy są od czasu do czasu odchwaszczane, ale nie głęboko!

Jakich szkodników i chorób obawia się kultura?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Rasy świń Karmaly
  • Najlepsze odmiany malin naprawczych
  • Cebulkowa odmiana Centurion
  • Sadzenie czosnku wiosennego

Grzyby i choroby rzadko zagrażają roślinie lub uprawom, najczęściej problemy z wyglądem lub owocami są związane z niewłaściwą opieką.

Tomato Pests Pink Giant

Wśród szkodników pomidorowy olbrzym jest często atakowany przez mszyce i wciornastki. Aby z nimi walczyć, należy spryskać roślinę różnymi środkami, na przykład mieszanką „żubra” lub przyjąć bardziej akceptowalne metody ludowe, które z pewnością nie zaszkodzą kulturze.

Czasami pomidory Pink Giant są atakowane przez stonka ziemniaczana, zwłaszcza popękane owoce. Zaleca się natychmiastowe zbieranie i wstępne spryskiwanie pomidorów, nawet przed pierwszymi owocami. Z mączlika szklarniowego, który, jak sama nazwa wskazuje, zazwyczaj psuje rośliny szklarniowe, pomoże specjalny agent Confidor. Ale znowu, zaleca się używanie go tylko w ostateczności, jeśli tradycyjne metody nie poradzą sobie z tym problemem.